• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rychnovsko

(Zamčená)
28. dubna 2010 
Prodávaj tam i nový, tak se mrkni jestli tě nějaký zaujmou a myslím, že je popř. můžeš zas prodat, já koukala tady ve sportu a je to hrůza, kde kupuješ v lékárně? Tady mají ve 2, ale v 1 mají malej výběr a v druhý prodává jedna bréca, tak tam nechodím.
27. bře 2008 ve 20:31  • Odpověz
taky permanentně hubnu :frowning2: :frowning2: :frowning2: stačí mi 4kila dolů :angry:
27. bře 2008 ve 20:31  • Odpověz
To já bych potřebovala shodit víc :stuck_out_tongue_closed_eyes: , teď naposledy jsem koupila v Amuletu u nádraží nebo na náměstí a taky jsme párkrát byli v České Skalici, jo a ještě na Kamenici. Záleží, kde se nám nejvíc botky líbí. :slight_smile:
27. bře 2008 ve 21:18  • Odpověz
autor
Ahoj holky, lenko, to je moc škoda,že musíš ležet, ale pro zdraví miminka se musí něco vydržet :wink: Chtěla jsem se tě právě zeptat, jestli bys nechtěla jet do Třebechovic na přípravu na porod, je to povídání, ale to asi nemůžeš, viď :frowning2: No nic, všude to okouknu a pak ti všecho povím :grinning: Hlavně se s miminkem držte, ať je všechno v pohodě a sejdem se v Rychnově v porodnici :wink:
Lennis, omrkla jsem tvé inzeráty. Tu noční košilku mám zelenou :grinning: Postupem času začínám procitat z nakupovací euforie a pomalu zjišťuju, že spousta věcí, které jsem si říkala, že si určitě pořídím, vůbec nepotřebuju. Takže jsem se rozhodla, že nakoupím základní věci a zbytek až co přinese situace a momentální potřeba.
Jo a závidím ti ty 4 kila. Mám teď nahoře 10 a teď to ještě určitě pofrčí jak po másle. Pak nechám 4 v porodnice a zbytek si pěkně odvezu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pak vám řeknu jak to dopadlo :grinning:
28. bře 2008 ve 12:11  • Odpověz
Pety, jenže s těma 4 kilama nehnu víš......
28. bře 2008 ve 14:29  • Odpověz
autor
já myslím, že přes léto s nima zatočíš :wink:
29. bře 2008 ve 12:22  • Odpověz
Tak holky, dneska dopol jsem se donutila jít do fitka, takže první náznak nějaké snahy je tu :grinning: , jen trošku zpevnit, to potřebuju, jsem realista a mlsoun, takže to nevidím nijak růžově.
Tak šup holky, nějaký nový zprávičky. Nám bude dneska v noci ve 3:05 hod 11 měs. Taky byl hokej jako dneska a o půl 8 jsme jeli do RK :grinning:
ve čt jedeme na sraz s holkama z těhu plavání, scházíme se 3 a máme všechny kluky, ony mají obě Kubíky, takže jedeme za Kubíkama a užijeme si, už to bude super, jak budou chtít chodit. No a novinka: od včera chodíme i venku, furt za ruce, ještě se bojí sám, ale už cape a dneska už hrabal a matlal písek :grinning: :grinning: :grinning:
1. dub 2008 v 18:37  • Odpověz
Ahojky, no my budeme teď v sobotu slavit páté narozeniny mojí starší dcerušky :slight_smile: , tak jsem na to zvědavá. Moje mamka jí nechala udělat dort s Bárbinou a já jsem jí objednala z MMB bárbínové plavky a tričko :stuck_out_tongue_closed_eyes: a asi před měsícem jsem jí koupila Bárbínu, tak bude zavalená Bárbínama. Myslím si, že ale bude ráda. Jinak teď jsou tak krásné dny, že jsme skoro pořád venku :grinning: . A co naše těhulky??? :sweat_smile:
1. dub 2008 ve 20:59  • Odpověz
autor
Ahoj holky, blahopřeju Honzíkovi i Terezce :slight_smile: a taky lennis, za tu úspěšnou cestu do fitka :grinning:
Taky mám novinky, placenta se mi pěkně přestěhovala nahoru, takže už můžu na těhu cvičení :grinning:, dnes jsme totiž byli v poradně. Dělal mi ten větší utz, tak jsem si broučka zase hezky prohlídla :slight_smile: , je hlavičkou dolů a opírá se do žeber. Zítra jdem s manžílkem omrknout tu rychnovskou porodnici, tak vám pak napíšu dojmy. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. dub 2008 v 16:00  • Odpověz
Tak to jsem zvědavá co na to tam řeknete a jakýho Dr chytnete :grinning: . Díky za gratulace, už byl na světě kluk jeden ušatá. Zítra jedem za kámošem z těhu plavání :grinning: , ale je to daleko a neznám cestu, tak to bude zajímavý. :grinning:
To je super, že je dobře položený a placenta ok. Se ti to krátí, za chvíli bude taky venku :wink:
2. dub 2008 v 19:22  • Odpověz
autor
Čau holky, tak jsme to dnes okoukli :slight_smile: Byl tam až podezřele velkej klid, žádnej frmol, ani moc miminek nebrečelo, jak klid před bouří. Personál příjemnej, jen doufám, že to tak bude i v akci :grinning:
Nejdřív povídala o dobách porodních taková celkem mladá doktorka s fialovou hlavou, pak nás provedla. Potom starší sestra o péči o novorozence a nakonec o kojení, taky taková příjemná paní :slight_smile: Mě to celkem uklidnilo. To se ale nedá říct o manželovi. :frowning2: Nelíbila se mu vyšetřovna ani porodní sál. Jediný co se mu líbilo byla výřivka :grinning: Dostal z toho nějakou depku, musím ho dnes trochu uchlácholit :grinning:
Jak jste zvládli cestu za kámošem lennis?
3. dub 2008 v 18:57  • Odpověz
Super, malej překvapil, jednak jsem nevěděla kam jedu, ale trefila jsem hned a jednak malej byl zlatej a vůbec v autě nebulel, musela jsem ho hooodně pochválik, Kubíček byl úžasnej a byl to super relax, byli jsme na prochajdě v lese a zítra máme první plavčo, Honza je doma a tchyně nás pozvala na oběd, takže jsem happy. Snad nebude lejt, abychom mohli dopol někam vyrazit ven :grinning:
Tu mladou Dr jsem nějak nepotkala v porodnici ale měla jsem ji taky na tomhle sezení. Ta vyšetřovna se mi taky nelíbila, ale to mi pak bylo úplně jedno a porodní sál jsem téměř nevnímala, jedeš tam v tý euforii, že už to bude a pak máš stejně oči furt zavřený :grinning: :grinning: :grinning: na nějaký prohlížení není čas ani nálada. Jo ta výřivka mi dala pěkně zabrat, napíchli mi vodu, tím se rozjel řádnej porod, to mně nechali asi hod vedle lůžka, břicho máš napojený na křivku, zkoušela jsem ten balon, ale nedělal mi dobře, neotvírala jsem se, tak provokačka, injekce do pánve a výřivka (pozn. i s tou kapačkou) takže tam klečíš v křečích s rukou napíchlou na tu kapačku a nesmíš ji zkrčit a udržet balanc s tím břichem, ani mi to nepřípomínej, tam mi začly bolesti a poprvé jsem si řekla, že nevím jak to zvládnu a že bych vrátila čas, na to si teda vzpomínám do teď, tam jsem si myslela, že tam chcípnu jestli to bude takhle až do rána. Ale už mlčím, neboj bude to rychlý a hlavně to stojí za to. Pij maliník a jez ty semínka a tyhle bolesti jsem měla jen 3hod!!!
3. dub 2008 ve 20:26  • Odpověz
Pety, je to přesně tak, jak píše Lennis, když rodíš, tak je úplně jedno, jak to tam vypadá, jen si říkáš -aby už to bylo za mnou, spíš jde o ten přístup lékářů, sestřiček a porodních asistentek (tak jsem to teda měla já). Taky jsme se podruhé byli podívat v RK, ale pro nás to bylo daleko a manža to nechal na mě, abych si sama vybrala, kde chci trpět :grinning: . On byl jednoznačně pro HK, ale každý říkal, že to tam je jako na běžícím páse, ale vypadalo to tam pěkně :wink: . Když jsme jeli a byli jsme v Nováči, tak na křižovatce povídal HK nebo Opočno? Já se rozhodla pro Opočno a nelituju toho, byly tam sestřičky z Ná, které jsem si pamatovala od prvního porodu. Neboj se ničeho-bude to OK :grinning: :grinning: . Zítra jedeme ke tchýni na oběd a odpoledne na karneval, tak se docela těším :slight_smile: .
4. dub 2008 v 09:44  • Odpověz
autor
No holky, vy mi dáváte :grinning: , už aby bylo po všem.
4. dub 2008 v 16:34  • Odpověz
petyna ja som rodila v RK pred pol rokom. Boli tez neskutocne mili ked sme to tam sli omrknut, ked som rodila, bolo to vsak inak. Samozrejme, ze im zalezi, aby im tam amminky chodili rodit, takze na prehlidke sa snazia. Ak Vas prevadzala mlada dr, mala by to byt Mudr. Dejlova(ty jo, fialove vlasy?? :sweat_smile: ), a ta je fakt mila-nerodila ma, ale myslim ze urco by mala byt aj pri porode(asi vedia, preco preadza prave ona a nie niekto iny).
Ono pri porode dost zalezi aj na tom, aka si povaha. Ak mas rada, ked Ti niekto hovori co mas robit a rada sa prisposobis, a si spokojna s tym co je, tak rychnov ok, ak mas aj svoje predstavy, ako skusit inu polohu ako na chrbte, bez nastrihu bez pichania vody, tak to tam radi nemaju.
5. dub 2008 v 09:17  • Odpověz
Já tam byla ráda za cokoliv :grinning: a hlavně mi to o dost urychlili. Já byla na tý přehlídce 2x, jednou s kámoškou a pak to chtěl vidět i manža, jednou nás prováděla mladá Dr na krátko, ale Dejlová to nebyla a pak jeden doktor, ale nevím jméno, to už si nevzpomenu, mně rodil Parma, byl naprosto úžasnej, ale už tam není, což je hrooozná škoda, byla bych k němu nastoupila i na gyndu (měl tam svoji ordinaci). Je to o přístupu, já jelikož jsem jezdila na těhu plavání a zrovna mně rodily sestry, co tam předcvičovaly, tak to bylo super. Já si na nic nemohla stěžovat, kromě nějaký tý stravy, ale jinak pro mně ok.
5. dub 2008 v 16:28  • Odpověz
Holky, my byli včera na bowlingu a vypila jsem 5 malých piv!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Byla jsem pěkně vláčná, ale malej to doma s babi zvládnul super, tak jsem byla nadšená, byl utahanej z toho plavání, řádil tam o 106 a moc si to užíváme, tak se těším zas na pátek až půjdeme. Mně to pivo tak chutnalo :grinning:
5. dub 2008 v 16:30  • Odpověz
autor
Ahoj holky, anisko, díky za i za tvé zkušenosti. :slight_smile: Je těžký teď říct, co budu chtít, když jsem ještě nerodila. Vůbec nevím, jestli bude lepší poloha ta nebo ona.Takže představy dá se říct nemám žádný :frowning2: Ale myslím, že když budu chtít změnit polohu, tak nedovolit mi to snad nemůžou :angry: , snad jen, kdyby bylo ohrožený miminko.
Když tady není moc kam jít. Do Hradce nechci a Náchod už se mi zdá zbytečně daleko.
Lennis, já mám na pivo chuť už několik měsíců. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na Vánoce a na Silvestra jsem si dopřála po skleničce vína, ale jinak nic. No a pak kojení, takže zase nic :grinning:
6. dub 2008 v 11:03  • Odpověz
petyna, rodit v inej polohe Ti dovolia, jedine ak Ti to vyboxuje dula alebo niekto podobny. Ja som ju nemala, inu polohu som sama chcela skusit a - NEPOVOLILI. Alebo si poriadne priprav porodny plan, dopredu sa tam stav a nechaj si to od pirmara podpisat.Oni tam fakt na nejaku "alternativu" nie su.(i ked je otazne, preco by ina poloha ako ta nemozna na chrbte mala byt oznacena za "alternativnu", ked vlastne vsetky vertikalizovane polohy su uplne normalne, a divna a neprirodzena je prave ta poloha na chrbte) A inak, prave ked miminku padaju ozvy, tak pomaha prave zmena polohy(pretoze ked maminka pri porode lezi na chrbte, utlaca sa dolna duta zila a tym sa zhorsuje okyslicovanie cez placentu), ale neviem preco je to ta posledna vec, ktora by napadla porodnika maminke ponuknut(fakt nechapem preco, ale v Cesku je to momentlane tak)- to radsej pouzije nejaky ten nastroj ako klieste :angry: . Ak by si mala hocake otazky, pisni rp. zatial prajem pekny den :slight_smile:
6. dub 2008 ve 23:03  • Odpověz
autor
teď jsi mi připomněla, že mám napsáno od gynekologa v průkazce "syndrom dolní duté žíly". Při utz jsem se mu tam totiž skoro složila :stuck_out_tongue_closed_eyes: Třeba na to vezmou ohled. Možná se jen uklidňuju :sweat_smile:

Jak byli nápomocni při kojení? Koukl někdo, jestli to děláš dobře? Pomůžou, když se nedaří? :frowning2:
7. dub 2008 v 10:44  • Odpověz
Pety, neměj strach, malej se mi vůbec nechtěl přisát, řval jak blázen, tak ho vždycky odnesly, uklidnily, přinesla jiná sestra, ta to zkusila, zase řval, vůbec to nechtěl do pusy a kojím doteď. Dokázaly to. Porodnictví v ČR je jedno z nejlepších na Světě, navíc jsme myslím první nebo druhý na celým světě v nejmenším počtu umrtí kojenců. Porodnictví např. v Anglii je naprosto šílený, tam se s tím nemažou, ani v těhu ani po porodu, co kámoška mi píše, to je teda otřesný. Takže buďme rády za to, co máme tady. Mně normální porod urychlili tak, že jsem za to byla přešťastná, že to bylo tak rychlý, já bych alternativně rodit nikdy teda nešla, trpět dýl a nemáš tam doktora, nevím, nemám veškerý info, ale prostě já jsem zastánce normální porodu a já byla s týmem a jejich přístupem moc spokojená. Navíc rodili jsme sami, nikde nikdo, ticho všude, nikdo nerušil, prostě super. Porod jde na jejich triko, takže se jim ani nedivím, že se jim do něčeho jinýho nechce. Já ležela celou dobu na boku, bylo jim to jedno jak si lehnu. Ale jak jsem tu psala, poslední 2 hod mám mlhu a to mi byla myslím poloha total ukradená, bolesti máš takový, že nevnímáš.
7. dub 2008 ve 12:24  • Odpověz
Anisku a zkoušela jsi se zeptat jinde v porodnici, kde by ti ten alternativní porod povolili???? Já ani nevím, jestli to někde tady dělaj, já se o to ani nezajímala....
7. dub 2008 ve 12:26  • Odpověz
Já jsem rodila 2x a ani jednou se mě nezeptali, jak bych chtěla rodit. Rodila jsem na zádech a poprvé jsem měla přikurtované nohy a podruhé jsem si jednu držela já a druhou manžel. Podruhé jsem nejdřív ležela na boku a potom na zádech. Když jsem poprvé byla na předporodní besedě s porod. asistentkou, tak nám ukazovala polohy jaké můžeme při porodu vyzkoušet-stoličku,... Ale musím opět souhlasit s Lennis, že pak ti to je jedno, jak rodíš akorád si říkáš, aby to bylo už za mnou. A jak se jinak holky máte??? :slight_smile:
8. dub 2008 v 09:51  • Odpověz
pety, s kojenim som nemala problemy- mala som za sebou super predporodny kurz u jednej laktacnej poradkyne, takze ja sm bola v pohode a radit som nepotrebovala. Na odd. sestinedelia su vsak strasne mili a ochotni :slight_smile: Takze si myslim, ze keby si problem mala, tak Ti pomozu. Maju titul BHF(Baby friendly hospital)- to znamena, ze by mali podporovat kojenie a personal by mal byt preskoleny, ako pripadne maminke pomoct. Mna napriklad sami od seba upozornili na moznost pouzit kojici polstar, ktori tam mali:slight_smile: a na to, ze ked budem mat preplnene prsia aby som si trochu mlieka odstrekla, lebo sa vtedy miminku moze horsie prisavat. Fakt mile sestricky.
lennis ked malemu zacali padat ozvy, len som spitla, ze by som rada vyskusat polohu na boku-ako vidim tebe ju bez problemov dovolili, mne nie. inak "alternativny" porod je v podstate normalny porod. Zeny rodia miliony rokov a porodnictvo ako take existuje tak mozno 80 rokov(vela z toho, co sa v porodnicicach robi, je skusane velmi kratku dobu). Neboj, priroda to ma vymyslene do posledneho puntiku, aby to prebehlo tak, ako to ma. :slight_smile:
Na trvanie porodu ma docela vplyv aj to, ako sa maminka citi- stresova reakcia (napriklad z neznameho prostredia, z neprijemneho personalu) spomaluje kontrakcie- to nie je ziadna alternativa ale dobre znamy fakt.
Ja som mala porod v pohodicke-tie najv bolesti tak 40 minut, tolko trvalo od mojho vstupu na gynpor oddelenie po porodenie Matyska:slight_smile: A nemala som lieky-urychlovacky ani nic
To co pises, je medikalizovany porod- ked Ti nieco pichnu, uz to normalne nie je, a aj telo moze pri tom reagovat vselijako.
Inak pred porodom som bola osobne tri krat v RK pozriet, ako to tam chodi, lebo mi zalezalo na tom, aby som apr mohla inu polohu aspon skusit. Pytala som sa na vselico, bola som na tej prehliadke co byva v stvrtky s inymi parmi, kde nam vraveli, ako to u nich chodi. Sama dr tvrdila, ze sa snazia do porodu "nezasahovat" a "viest ho prirodzenou cestou". A ze miminku nechavaju dotepat pupocnik a neoddeluju ho hned od maminky. Tak preto som tam sla, a nehladala inde. Az ked som rodila, zistila som, ze pod pojmom prirodzeny porod si predstavujeme kazdy nieco ine- pre nich je prir.por= nie cisarsky rez(cize patri tam pretrhanie vaku blan, skakanie po bruchu, nastrih atd). Po porode som maleho nevidela, odstrihli ho zo mna, aj ked bol uplne v poriadku a musel ponho ist moj chlap.
Netvrdim, ze to ma tak mat kazda maminka, kazda sme ina, ale tvrdit bludy by fakt nemali, aby sa ludia ako ja mohli skutocne zodpovedna a informovane rozhodnut, kde privedu na svet svoje miminko
lennis, prave preto, lebo rk sama o sebe na tom predpor. posedeni tvrdila, ze "podporuje priroz.porody" som inde nehladala. Ale neviem preco by zene mal niekto porod "povolovat". Ziadny zakon na to nie je.
Tez som si myslela, ze na sale mam docela sukromie, az po porode mi moj chlap povedal, ake procesie sa tam chodili na mna divat.. Proste pri porode nevnimas, ale je mi to neprijemne, ze mi to nikto nepovedal.

Ty jo, som sa rozpisala.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: a to som este chcela napisat nieco k tej novor. umrtnosti, lebo to tez az tak jednoduche nie je
neterinka- fu, ty jo som myslela, ze sa nohy uz neprivazuju, aky mali k tomu dovod??
8. dub 2008 v 11:08  • Odpověz
autor
Ahoj holky, teda jak vás tak poslouchám, asi je to fakt o povaze rodičky. Tak si říkám, vydržím cokoli, hlavně ať je miminko zdravé a v pohodě. Těžko bych si asi troufla odmítnout např. nástřih, když roztržení přináší ještě větší riziko. Tohle se asi musí nechat fakt na nich (i když netvrdím, že to někdy nemůže být jen ulehčení práce a ne bezvýhradně nutnost), to už ale pak asi zkoumat nebudu.

S tím kojením jste mě uklidnily, mám z toho totiž docela strach. :frowning2:
8. dub 2008 ve 12:57  • Odpověz
Neboj, kojení zmákneš, mně jen nikdo neřekl, že to ze začátku bolí, to mně teda šokovalo, než si bradavky zvyknou, ty první násrky mlíka byly pro mně teda děsivý a kousala jsem do polštáře, ale co bych pro malýho nevydržela.
Ty jo, přivázaný nohy bych teda taky nemusela mít. V RK jsem si je držela sama.
Anisko, to jsi to měla teda rychlovku, kéééž bych to tak měla s druhým takhle rychlý, to ses tam teda moc neohřála. Já tam sestrám říkala, že jestli tam budu ještě dopol v těhlech bolestech tam jim tam chcípnu, to si pamatuju :grinning: :grinning: :grinning:
Pety mně nastřihli, že jsem už málo tlačila, je fakt, že při sexu ten steh cítím dosud, ale na nástřih se mně nikdo neptal a já to ani neregistrovala kdy a jak ...
8. dub 2008 ve 13:58  • Odpověz
Vůbec se mě neptali, jestli chci nohy přivázat nebo ne a z jakého důvodu to bylo, to už si nepamatuju :stuck_out_tongue_closed_eyes: a, ale třeba mi důvod ani neřekli. Fakt nevím. Nástřih jsem vůbec necítila :slight_smile: , ale šití až moc :cry: a to ještě doktor řval na sestřičku, co mu to dala za tupou jehlu, já mám zážitek na celý život. Ještě vím, že když už mi bylo fakt zle, tak jsem manželovi říkala, že chci jít radši do práce než rodit :slight_smile: .
To byl opravdu rychlý porod, já poprvé 9 hodin a podruhý 6 hodin.
8. dub 2008 ve 14:08  • Odpověz
No a jinak se máme docela dobře, jen jak jsem si myslela, že bude super pátek, tak ráno jsme zjistili, že nám vykradli auto přes noc před barákem, autorádio, cd a žvejky, ještě chtěl odjet, dráty v zapalování, takže dopol bylo takový zkažený, ale pak už to šlo. Koupili jsme malýmu botičky na léto a byli na tom plavání a večer na bowlasu, víkend pohodový, za týden jedem do Náchoda na Kryštofa, tak jsem zvědavá jednak na malýho a jednak na ten koncert, malej to snad zvládne, musí!!! bez maminky a kozičky :grinning: :grinning: :grinning: musíme ho zvykat. Ve čt chci jít cvičit, tak bude poprvé uspávat manža doma sám, zkusíme to, jednou musíme začít.
Dáji, jak jsi končila s kojením???? To by mně teda zajímalo :grinning:
8. dub 2008 ve 14:52  • Odpověz
Jak jsem začla dávat Sunar, tak pily míň a míň až přestaly úplně. Bylo to takový postupný a v pohodě. To byl teda pěkný začátek víkendu :frowning2: , ale jsou horší věci, hlavně, že jsme zdraví :grinning: . My jsme v neděli koupili té mladší adidasky, ale suuuuupppeeeeerrrrrrrr, asi z nich mám větší radost já, jí to je ještě jedno. Razíme do školky a na procházku. papa :slight_smile:
8. dub 2008 v 15:04  • Odpověz
autor
Holky, díky za vyčerpávající informace. Anis, ty ses teda rozepsala :grinning:
Házím to za hlavu a budu čekat, co mi osud připraví :slight_smile: Vrhám se na praní výbavičky. Dělala jsem jednomu pánovi daňové přiznání. Jeho žena pracuje v hrabáku, tak mi za to přinesl tašku super hadříků na malýho, pořád si to prohlížím, je to tak roztomilý :sweat_smile:

Moje spolurodička lenka se zase vypařila :frowning2:
10. dub 2008 v 10:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.