• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rychnovsko

(Zamčená)
28. dubna 2010 
jo, já zas doma furt nosila autosedačku jak magor, z tý jsem byla nadšená. Hadříky mně drží do teď, hlavně bych mu furt něco kupovala. :grinning:
10. dub 2008 v 10:44  • Odpověz
no holky, tady se to nějak zanedbává :grinning: , jak je u vás? U nás sluníčkově, máme nový kolo se sedačkou a helmu, tak budeme drandit a písek a houpačku, ještě musím objednat klouzačku a bude pidihřišťátko na zahradě :grinning: taťka začne brzy dělat bazén - postavit a napustit:slight_smile:už se těším na koupačku.
Pety jak je? Velrybko funíš???
14. dub 2008 ve 21:17  • Odpověz
autor
:grinning: já ti dám velrybku, to víš že funím. Čau holky.
Potřebuji poradit. Šla jsem do lékárny, že si koupím nějakou kosmetiku pro mimčo. Aspoň olejíček a něco na opruzeniny. Doporučili mi kosmetiku Weleda, je ale celkem drahá. Za tyhle dvě věci vypláznu pětikilo ani nemrknu. Tak jsem se vás chtěla zeptat, co jste na novorozence používaly, jestli je tahle kosmetika fakt dobrá a vyplatí se do ní investovat nebo mi doporučíte z vlastní zkušenosti něco jiného.
Jinak počasíčko včera krása, dnes ráno pršelo, ale už to přešlo a je tam docela teplíčko. Jsem totiž zas vyrazila s tchýní na zákuseček (bodejť bych pak nefuněla, že jo) :grinning:
Jo a dostala jsem od manžela kolo. Původně mělo být k třicetinám, ale ty mám až na konci léta, tak mu přišlo líto, aby celou sezónu zahálelo, tak jsem ho dostala předčasně :grinning: Jsem teda zvědavá, kdy na něj naskočím, zvlášť, jestli mě nastřihnou až bůhví kam :sweat_smile:
15. dub 2008 ve 12:35  • Odpověz
Pety nazdárek, tahle kosmetika je prý dobrá, já používám mastičku Leniens, 100g stojí kolem 30Kč a je míchaná v lékárně, jednou mi ji napsala Dr. když byl malej hodně vysušenej a od tý doby mu ji kupuju furt, byla už za naších dětských let, voní miminkovsky a jsem s ní spokojená, mažu i tvářičky. Na zadek Bepanthen a meju jen vodou a jen občas gelem na mytí teď mám od oriflame, dostali jsme ho, ale to je jen když myju vlásky, cca max 2x týdně, měli jsme docela problémy s kůží, takže ho šetřím a jsem ráda, že je v pohodě. JInak weleda je dost chválená, ale drahá... my bez toho žijeme, nechtěla jsem experimentovat. Taky je dobrá kosmetika Sebamed, ale cenově asi podobná. Já koupila po porodu Johnsna, používali jsme to v porodnici a malej byl ok po ní, ale furt hodně vysušenej, tak jsem přestala. Jinak v porodnici doporučují slunečnicový olej a ještě i jinej, prodávaj to taky v lékárně, snad by ti měli odlít kolik chceš, ale nevím. Měla jsem jen jednu lahvičku. Taky je prý super mandlový olej, ale nevím, kde se to dá koupit. Já se zaručuju za tu Leniens. Ale kup ji až před porodem, nám to vydrží chvíli a tak nevím spotřebu. Matlám ho pořádně a Honzík se v tom rád matlá, takže matlá i on mně pak :grinning: :grinning: :grinning: na zimu jsem měla koupenou kosmetiku Bubchen, ale je taková jemná,nic mastnýho, na nás málo mastný.
15. dub 2008 ve 12:43  • Odpověz
autor
Myslíš, že s tím mám počkat až co mi řeknou v porodnici? Dávají nějaký vzorky, aby mi stačilo si tyhle věci koupit až se vrátíme z porodnice? Nebo na to mám naběhnout těsně před porodem?
15. dub 2008 ve 13:28  • Odpověz
Ahoj Pety, v porodnici se používá Johnson, ale třeba těl. mléko nám nevyhovují-malou štípe obličej a brečí :cry: , takže my používáme Excipial U Lipolotio (je to na vysušenou pokožku) a my tím trpíme, jinak koupeme každý den-jednou tam nic nedám, potom třeba olej nebo nějakou koupel(Hipp), 1x-2x týdně myjeme celou i s vláskama. :slight_smile: Dneska jsme byly u kámošky a bylo to fajn :grinning: , bylo hnusně, tak si alespoń dětičky pohráli. V pátek jsme měli sraz od střední, tak jsem domů dorazila asi ve tři, ale úplně v poho :wink: , za celý večer asi tři vína a jednoho panáka, holt už tolik nevydržím :frowning2: , ale mě to neva :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Taťka nám dal dokupy kolo, tak taky budeme jezdit :slight_smile: . Myslím, že v porodnici žádné vzorky nedávají, jenom jsem měla s sebou domů pár plínek, co jsem tam dostala.
15. dub 2008 ve 20:41  • Odpověz
Holky, já dostala takový Klinik box, vyplníš tam takový dotazník a za to dostaneš igelitku časáků a tenhle klinik box, jsou tam vzorky Hipp kosmetiky a malá Rybilka, chodí mi občas nějaká vzorková plínka, od Hami jídelníčky, od Nutrilonu ¨dvd, nic extra, ale hodí se. V tom kufříku jsou všelijaký letáky se vším co se týká dítěte, taky brožurka - můj první rok, nebo tak nějak se to jmenuje, tak to študuju vždy na záchodě. Excipial taky máme a taky občas používám, ale co kupuju tu Leniens, tak je fakt čistej a není suchej. Pak koupím asi taky weledu koupel nebo ten hipp, je to dobrá kosmetika. Jo a bylo tam taky mýdličko Sebamed, tím jsem ho myla úplně ze začátku. My byli včera na Kryštofovi v NA a bylo to naprosto famozní, super koncert a bylo to zábavný, dost tam Krajčo vyprávěl, tak to bylo takový jiný :grinning: a malej usnul bez maminky :grinning:
16. dub 2008 v 09:57  • Odpověz
autor
Ahoj holky, asi budu taky pro začátek investovat do té Weledy a pak se uvidí. Už jen pro ten pocit dobré péče :slight_smile:
Nějakou krabici si od doktora holky odnášejí, myslím, že to dostanu taky. Včera jsem dostala dvě injekci na bolest té stydké kosti, mám strach, že se za 14 dní nepostavím. Když nebudu moct chodit, mám dovolenej 400 Brufen. Nic se s tím prý nedá dělat, že to musím vydržet :frowning2: , někdy je to ale fakt síla. No a jak jsme se včera zabývali kostí zapomněl mi napsat mateřskou :grinning: , tak snad příště zpětně.

Na Kryštofa byl taky šla. Viděli jsme ho na festivale na Kunětický hoře a bylo to super, ale o těhlech akcích si asi nechám pěknou chvíli jen zdát :sweat_smile:
17. dub 2008 v 09:47  • Odpověz
weleda je určitě dobrá....ten box jsem dostala až v porodnici, jo a taky v RK se tě budou ptát, jestli chceš nechat vyfotit malýho i s tebou do Rychnovskýho deníku, já nechala jen malýho, vyplníš takovou kartičku s otázkama, třeba jestli jste to předem věděli co budete mít a jak to tatínek nesl u porodu atd a oni z toho udělají takový podtitulek pod fotkou, pak se to dá snad i dohledat na pod rychnovským deníkem.
Na tom koncertu byla jedna těhule, bylo to v Beránku, takže se u toho sedělo, tak to bylo takový poklidný, jak v divadle, trošku divný, ale zas jsme si užili vyloženě tu hudbu :grinning:
Ať tě to moc nebolí (ta stydká kost)....
17. dub 2008 ve 13:25  • Odpověz
Já jsem byla na Divokým Billovi těhotná a v pohodě. No my zase chceme jít do Beránku na Wanastovky. A Pety proč tě bolí ta stydká kost? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. dub 2008 ve 14:47  • Odpověz
autor
Holky, na koncert bych taky klidně šla, ale tak před dvěma měsícema, teď už bych si to neriskla. :sweat_smile: Leda na to sednutí do Beránku, to jo :slight_smile:
Neterinko, doktor mi vysvětloval, že je to přehnaná reakce přírody na přípravu na porod. Jsou tam dole dvě kosti spojeny proti sobě. Mně se rozestoupily a vznikla mezi nima mezírka. No a při chůzi, zvedání nohy apod. o sebe třou, takže to bolí. Říkal mi, že v případě drastičtějšího nebo dlouhotrvajícího porodu by to byl důvod k císaři, protože jak jsou načatý, mohly by se roztrhnout. Ale nechtěl mě strašit, to prý jen 1 malinkatý % :frowning2:
17. dub 2008 v 15:10  • Odpověz
To je jasný, já jsem byla asi v půlce těhotenství a kámoš to na mě skoro nepoznal, kdybych mu to neřekla. Aha, tak to jsem nevěděla, tak ti přeju krátký a pohodový porod. :wink:
17. dub 2008 ve 21:20  • Odpověz
neboj Pety, to bude ok. Já teda nevím, jak bolí císař, ale v jednu chvíli při bolestech jsem si to i přála.... :sweat_smile: , ale bude to v poho, určitě budeš mít porod takovej, že se tam ani neohřeješ a bude to venku a poznáš ten ráj hned po :grinning: :grinning: :grinning:
jinak jak u vás holky? My včera dlouhá prochajda, bylo parádně, dnes se u nás pracuje venku, dělá se zábradlí a houpačka :grinning: , tak snad nebude lejt :grinning: , byla jsem s malým ve městě, hrabu u ťamanů, přišlo zboží, tak plnej koš :grinning: a malej stojí a kadí, tlačil a smrděl na metr, tak pro nás taťka musel přijet :grinning: :grinning: :grinning:
19. dub 2008 v 11:29  • Odpověz
autor
Ahoj holky, tak se nám to počasí dnes nějak pokazilo, teda nevím jak u vás, ale u nás to stojí za prd :angry:
Holky, jak to funguje s dětskou lékařkou? Mám nějakou vyhledat a zeptat se jí, jestli nás vezme? A po porodu za vámi přišla domů nebo jste šly s dětma do ordinace?
Už začínám přemýšlet nad takovýma organizačníma věcma :grinning:
22. dub 2008 v 10:27  • Odpověz
Ahoj Pety, já jsem se šla zeptat před porodem doktorky, jestli nás vezme. Máme ji 5 min od baráku, takže to je fajn, když něco potřebuju, jsme tam hned :slight_smile: . Manžel k ní taky chodil. Když jsem přišla domů z porodnice, tak se tam manžel stavil, že už jsme doma a druhý den přišly i se sestřičkou, okouknout prostředí a tak. :wink: Jsem s ní moc spokojená, hodně mi poradí. To počasí je děsný :frowning2: , ale má být jenom 2 dny, tak to musíme nějak vydržet :stuck_out_tongue_closed_eyes: . A jak se cítíš??? :grinning:
22. dub 2008 v 11:24  • Odpověz
Já volala svý bývalý dětský, jestli nás vezme, v porodnici ještě než jsem šla rodit, tak už se mně ptaly sestry, jakou dětskou chci atd... pak jsem jen zavolala, že jsme už doma a domluvily se na čas, kdy přijde. To bylo v pondělí a ve čtvrtek už jsme jeli k Dr. na vážení a na kontrolu. Pak myslím, že zas za týden.
Tady taky hnus, byli jsme venku 2x, ale jen chvíli. Holky my bojujem s nočním spánkem, budí se furt a furt a furt, lezou mu 4 zuby naráz a je to mazec, na dnesšek už to šlo, ale na včerejšek se budil po 45min, budil je slabý slovo - začal ječet jak siréna a jak máme malou ložnici, tak to tam rezonuje tak, že mi málem uši upadly a ještě k tomu se nedá jen tak utišit. Tak kdybyste měli nějakou radu???? :stuck_out_tongue_closed_eyes: začínám být docela vyždímaná
22. dub 2008 v 18:44  • Odpověz
Ahojky Lennis, moje rada zní: Vydržet, vydržet, vydržet :wink: , snad to nebude mít dlouhého trvání. :slight_smile:
22. dub 2008 v 19:21  • Odpověz
autor
Tak dík holky, ještě mi řekněte, jestli jste rodily v termínu? Já bych si to představovala tak 38+0 :grinning:
Neterinko, dík za optání, cítím se bááááječně :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , už aby bylo zase sluníčko, to se všechno tak nějak líp snáší. Pořád trpím s tou kostí, víš.......... :frowning2:
23. dub 2008 v 09:28  • Odpověz
Poprvé jsem rodila asi o osm dní dřív a podruhé přesně v den termínu :slight_smile: Dneska bylo hezky, celé odpo jsme byly venku a navečer jsme jely na zmrzku :stuck_out_tongue_closed_eyes: papa
23. dub 2008 ve 20:51  • Odpověz
tak já měla termín 27.4.2007 a až 1.5. jsme jeli a narodila se 2.5.07 :grinning: takže za týden slavíme :grinning: , 30.4. jsem byla u Dr. a děloha byla podrážděná, ale řekl mi, může to být ZÍTRA nebo až za týden, jo a cítil hlavičku rukou. Taky mně ještě vzal na UZ a jak ho měřil, tak mi řekl, že bude mít 3400g + nebo - dle faldíků, měl 3310g a ani faldíček, jak staženej králíček (slova mojí matky :grinning: ). Takže u mně se trefil na 100% :grinning: .
Na zuby dáváme Panadol a ještě homeopatika a ťuk, ťuk, je to lepší a spíme, zítra plavčo a pak Landa v Pardubkách :grinning: , tak papa holčinky
24. dub 2008 ve 20:03  • Odpověz
tak holky, chápu, že je krásně, ale taky byste sem mohly občas něco napsat, ať mám co číst, nebo si tady mám odepisovat sama???? :grinning:
včera jsme prodali kočár- v pátek jsem hodila na net inzeráty, v sob se mi ozvaly 3 ženský a včera už kočár odfrčel na Moravu, to je co??? A za super cenu, jsem na sebe hrdá, že jsem nevyměkla :grinning:
28. dub 2008 ve 14:59  • Odpověz
autor
Ahojda, tak to mám pro vás taky jednu historku s kočárem. Ten co jsme si vybrali a složili na něj zálohu (foto v albumu) jsme si nakonec z obchodu nedovezli :grinning: Teda původně jsme si pro něj v sobotu jeli, ale prodavačka vyrukovala s jiným provedením, že ji přišel novej. No a manžílek se do něj zakoukal, tak jsem nad tím mávla rukou a máme jinej :slight_smile: Když jsem viděla jak se k němu má, utrhlo by mi to srdce ho nevzít. :grinning: :grinning:
Taky ho přidám do alba.
Jinak lennis dobrý, asi máš obchodního ducha, až budu potřebovat něco prodat, tak bys mi mohla píchnout :grinning:
28. dub 2008 v 15:35  • Odpověz
Pety, jasný, už jsem v tom docela zběhlá, prostě nesmíš být měkká :grinning: :grinning: :grinning:
Tak jestli je kočárek hezkej, tak hlavně, že je taťka spokojenej, a až se mu nebude chtít jít jezdit, tak máš důvod ho poslat :grinning: . Můj manža jezdil jen se mnou, hrozně se bál, že mu bude malej bulet, on totiž tak do 4 měs dooost špatně usínal a kočár ho vůbec nebral, nechtěl v něm bejt, byl šťastnej, když jsme ho vyndali, pak jak už seděl, tak se to postupně zlepšovalo, teď už celkem dobrý, jak ho můžu vyndat a může chodit a unavit se, tak je to dobrý, pak si i rád sedne :grinning: . Hlavně, že se líbí.
Jak jsi psala, že budeš vše ostatní kupovat časem. Tak já teda využívala od začátku chůvičky, uvnitř kočárku jsem měla kapsy, takže jsem tu jednu tam furt vozila a jak usnul, tak jsem jen zapla a mohla jsem jít domů, buď byl na zahradě, nebo ve verandě. Teď už na mně vždycky houkne :grinning:
28. dub 2008 v 19:24  • Odpověz
Teda Lennis gratuluju k velmi rychlému prodeji kočárku :grinning: , já prodávám kočárek po Terezce asi rok a nic :frowning2: , tak nevím, kde dělám chybu. Možná je to tím, že už to je starý typ(2003) jsme ho kupovali. A jaký byl Landa??? Já pojedu asi 31.5. na Kabáty :wink: .
Už se ti to Pety blíží, co? Závidím ti, že budeš mít miminko, já už mám děti velké. Ten nový kočárek vypadá moc hezky! :slight_smile: . Mě osobně se líbí víc než ten první.
A co plánujete holky na čarodky? My pojedeme možná na Dobrošov, jestli nepřijede manža moc dlouho z práce, jinak budeme na zahrádce a sejdeme se se sousedama. Taky mají děti. :grinning:
29. dub 2008 v 09:35  • Odpověz
autor
Lennis, chůvičky jsou supr věc, ale bydlíme v dvoupokojovém bytě :slight_smile: , takže myslím, že zatím je potřebovat nebudu. Leda k našim, ale to ať si babča s dědou koupí, že jo :grinning:
Neterinko, tak do toho ještě práskni a bude miminko :grinning:
My plánujem čarodky tady v Týništi, dáme si buřtíka nebo něco jiného dobrého, už se těším :grinning: Snad vydrží počasí, hlavně, aby nepršelo.
29. dub 2008 ve 12:08  • Odpověz
my plánujeme možná HK, že se pojedeme podívat na nějaký zahradní nábytek, záleží v kolik přijede Honza z práce, v sob máme tu grilovačku, tak bysme to už využili a za týden další grilovačka na počer manži:slight_smile:
30. dub 2008 v 08:46  • Odpověz
holky novinka, náš Honzík se včera sám rozběhl po zahradě, takže už máme chodící dítě :grinning: už ho asi nebavilo vláčet sebou furt někde mámu i za ten jeden prst :wink:
zahradní nábytek koupený a je super, dovezli jsme toho víc než jsme chtěli a ještě jsme ani nepřekročili limit, tak jsem byla happy
1. kvě 2008 v 09:08  • Odpověz
tak před rokem jsem právě rodila a vy nikde ani jedna, bych si zavzpomínala a zas musím sama :angry:
1. kvě 2008 ve 21:30  • Odpověz
Honzíkovi všechno nej k narozeninám! :slight_smile:
2. kvě 2008 v 15:45  • Odpověz
autor
taky gratuluju Honzíkovi :slight_smile: a mamince k výhodnému nákupu :grinning: Jaký to je rok po porodu? Přijde ti, že už je to dávno nebo naopak?
2. kvě 2008 v 18:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.