• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rychvald-maminy

(Zamčená)
2. března 2010 
miriluk...No jasně, lidi si nevybereš, to je fakt. Ale působíš jako iteligentní baba, a co si tak pamatuju, tak tvůj manžel tam do toho prostředí taky moc nezapadal :sunglasses: , tak určitě si budeš schopná udržet jistý odstup. A babi říkala, že se dost lidí odstěhovalo a nastěhovali noví, tak snad už je tam lépe. moje babča (hned vedle p. Zwingerová) odjela na chalupu na jižní Moravu, ato tam vždycky zvtrdne až do zimy, takže určitě dlouho na bytovku nepůjdu....ale můžeme potom spolu drandit s kočárkama...sídliště není zase tak daleko... :wink:
já zrovna s malým obalila řízky, teda to byla pomoc, ale aspoň se zabavil, to že jsem ho musela vykoupat, převléct, povysávat celou kuchyň a omýt vše upatlané, to je vedlejší... :grinning: :grinning: . Za chvíli vzbudím manžu, spí po noční a po obědě povalíme k našim na zahradu, druhá babi slaví narozky, a taky se chceme pochlubit dvd z 3D ultrazvuku....Přeju ti hezký den!
24. kvě 2008 v 11:34  • Odpověz
mikso...Tak teď mi z toho zelí s knedlíkem vstávaly hrůzou vlasy :frowning2: To mě moje babka dávala ve třech měsících guláš...teda to byla generace. Pak už mě dlouho nehlídala....No, aby spíš nebyl u vás problém v tom, že vám babička bude do péče o mimi kecat :frowning2: Teda, to jsou metody...No, oni si hlavně po těch 40ti letech ani pořádně nepamatují, v jakém věku jim děti co jedli....a je možné, že už v tom má pořádný chaoz. :unamused:
24. kvě 2008 v 11:41  • Odpověz
Míšo toho se děsím myslím že ji k prckovi moc ani nepustím nebo ona je schopná ho něčím nacpat a pak bude malér, manžel taky říká že je to 50 let co měla děti a 30 let co jsme já a brácha byli malí tak že si už nepamatuje že děti pláčou a lítají atd a že pak hned vystřizliví tak uvidíme já bych si tak přála aby se odstěhovala a myslím že se toho jen tak nedožiju to dříve to dopadne tak že my to vzdáme a pujdme pryč. kamarádka nám nabídla byt že nám ho pujčí jenže je malý to by ani tak nevadilo , ale je v přívoze mezi cikanama je to tam děs běs říkala že jak budeme chtít stačí se nastěhovat tak při nejhorším tam utčeme i když to by bylo asi až krajní řešení nebo se mi tam vůbec nelíbí. zatím spoléháme na to že jak bude prcek tak to babi dlouho nevydrží a uteče a jak ne tak to budeme muset nějak řešit dále sami
24. kvě 2008 v 11:48  • Odpověz
manžel mi pořád říká nerozčiluj se už nic nemluv jak bude prcek tak se to vyřeší všechno samo, ale já nemám takovou jistotu jako on i když má možná pravdu
nebo jsou u nás pořád hádky a je to takový kolotoč a stejně se nic nevyřeší jen je spoustu pláče a kraválu a nikam se nepohneme tak mi manžel vždy domlouvá at už babi nic neříkám at si ji vůbec nevšímám a že se to vyřeší později samo chtěla bych o tom být tak přesvědčená jako on
24. kvě 2008 v 11:52  • Odpověz
mikso...to je rozumné ji moc k mimču nepouštět, podívat, při tvém dohledu povozit kočárek a tím to hasne....žádné hlídání, protože takoví lidé nerespektují přání a výchovu rodičů a dělají jen zmatky a hlouposti.
No do toho přívozu by se mi teda taky vůbec nechtělo :frowning2: , rychvald je nádherný, pro rodinný život ideální! Manžel má pravdu, už se nestresuj, mysli na to, že to nějak dopadne samo... :wink:
24. kvě 2008 ve 12:16  • Odpověz
Míšo to máš pravdu Rychvald je hezký a ideální pro rodiny s dětmi nechtělo by se mi stěhovat, ale jak nic jiného nezbude tak budeme muset nebo nervy si žrát dalších 10 let nedáme na to nemáme sílu, kamarádka měla obdobné problémy žili s mamkou , ale tam to bylo ještě mnohem horší nebo oni už se tak nesnášeli že se i pomlátili navzájem tam to bylo na nože uplně tam už ani návštěvy k nim nechodili k nám chodí normálně není tak navenek poznat jaké máme problémy, ale myslím že je to jen otázka času, no a ta kamarádka s tou mamkou už se nemohli vůbec snést už to vypadalo že jedna druhou bodnou nožem fakt šilené to u nás není, nic tak to nakonec kamarádka vzdala a odstěhovali se no a mamce došlo že tam nechce být sama a že na všechno nestačí a odešla do domova duchodcu a kamarádka se vrátila i s rodinou domu a jsou všichni spokojení nehádají se jednou týdně se navštíví a dokonce se i rádi vidí a nehádají se ani nic podobného a jsou spokojení všichni, třeba kdyby jsme se alespon na čas odstehovali tak by to taky babi došlo i když nevím nevím ta je tak zatvrzelá že s ní nic nehne, teda hlo by má dvě dcery na ně by dala jenže jim to je jedno ty se s námi skoro nestýkají a o matce nechtějí ani slyšet je jim uplně jedno jak žije a vyhovuje jim že žije u nás nebo ani jedna se nemusejí o nic starat, ale taky na ně jednou dojde
24. kvě 2008 ve 12:35  • Odpověz
víš co je to složité tady jsou už generační problémy a jak máme jen my dva s manžel zájem je vyřešit i nikdo jiné ne tak my s tím nehneme to by musela zabrat celá rodina a to je tady nemožné nebo nechtějí škoda o tom mluvit škoda se nervovat
24. kvě 2008 ve 12:37  • Odpověz
mikso..to se ani nechce věřit, že rodinné problémy můžou končit i takto :frowning2: je to teda jako strašné, že dcery mají matku na háku a že vlastně zneužívají toho, že momentálně bydlí babča u vás. Kdyby jste se aspoň v péči o ni střídali, to jste nezkoušeli navrhnout? babi může klidně žít ještě mnoho let a bude to čím dál náročnější, ta péče o ni, to budeš mít vlastně dvě děti :unamused: .No snad to ale tak daleko nezajde.
24. kvě 2008 ve 20:53  • Odpověz
Míšo my už jsme se zkoušeli dohodnout tisíc krát jenže dcery na ní kašlou nechtějí ani slyšet o tom že by se měli starat ani nikdy z ničím nepomůžou jak je problém tak dají ruce pryč a jak je z babi zle tak jen řeknou dejte ji na ldn nebo do domova důchodcu co je celé jak pomůžou, oni vůbec nepočítají s tím že to bude čím dál tím horší a my budeme mít děti a já se nebudu moct starat je to prostě všechno na nás a řešíme to jen my s manželem oni se s námi ani nechtějí bavit moje mamka mi řekla že se raději nebudeme stýkat než by se měla starat a teta ta zase vyhrožuje infarktem a smrtí když po ní něco chceme, to vyhrožování je tady nějak zavedeno moc vždy jak je něco tak jen vyhrožují i babi často vydírá tím že umře a že si něco udělá atd, ale my už to přehlížíme protože víme že si stejně nic neudělá jen mluví. když se do toho vložil manžel tak byla obrovská hádka a jen nám řekli dostali jste byt tak se starejte co jste si mysleli že dostanete byt a o babku se budeme starat my to určitě, a pořád vydírají tím že máme ve smlouvě na byt napsáno že tady bude na dožití a že se o ní budeme starat, jenže stejně tam nic takového není a ani si nevzpomínám že bych něco takového slíbila to jen ony si to tak vymysleli prostě dostali jste byt tak i s babkou a se vším co je kolem ní a hotovo, ony ji ani nikdy nezavolaji jak jí je jestli něco nepotřebuje, jak je v nemocnici tak kdyby jsme je tam za ní nevzali autem tak tam ani nejedou a to ještě kecám nebo moje mamina za ní nikdy nejede když bylo s babkou hodně zle tak to s mojí mamkou a ani nehlo ani se pomalu nezeptala jestli babka ještě žije, někdy říkám že kdyby babi umřela tak ony dvě si toho všimnou za půl roku.
25. kvě 2008 v 10:01  • Odpověz
když jsem si našla manžela a on se k nám nastěhoval tak jim to nebylo vhod a když jsme přišli s tím že se budeme brát tak nám to rozmlouvali a nechtěli at máme děti vyhovovalo jim že nám to roky nešlo nebo čekali že já celý svůj život zasvětím naší rodině že se pořád budu o všechny starat , ale to jim nevyšlo nebyli rádi že čekáme dítě ze začátku tady nebyla žádná radost ted už je to lepší, ale stejně jim to moc nevyhovuje protože vědí že nebudeme moc o babi pečovat tak jak by oni chtěli, ono to ještě stejně není všechno já jsem se kdysi ještě starala o strejdu o syna od babi taky tady s námi bydlel a byl alkoholik a já ho měla taky na starosti taky to na mě pověsili všechno, ale on naštěstí dlouho nevydřel a uchlastal se a umřel, tady mají představu že já se budu starat o celou rodinu třeba od babi jedna dcera moje teta nemá děti jen manžela který je pěkný touba tak mají taky představu že až jednou nebudou moct že se já postarám je to tady pakárna tady by měl psycholog nebo nějaký terapeut co dělat aby to tady rozmotal měli představu že zasvětím celý svůj život starání o celé příbuzenstvo jenže to jim nevyšlo a pro to jsem já ta špatná. manžel pořád říká že viděl už hodně, ale takovou rodinu jako je ta naše že to opravdu ještě neviděl, je to tady složité já bydlím s babi už 12 let protože v den mých 18 mě rodiče vyhnali z domu a pro to jsem se tady ocitla a už nějak zakořenila a to byla chyby neměla jsem tady manžela brát k nám, ale jít jinam jenže tehdy jsem hodně málo přemýšlela ad budoucností a nad tím jak to bude jak budou děti, ještě loni jsme byt zrekonstruovali a tím jim nahráli nebo vědí že ted už neodejdeme a je to fakt do bytu jsme nacpali pul milionu a ted už nemáme prachy na nějaké další realizace a to byla velká chyby měli jsme odtáhnout jinam jenže to zase hrálo vyhrožování svou roli nebo mě všichni vyhrožovali že pokud odejdeme tak babi to nepřežije a umře a já se dala, jenže dneska na mě už nic neplatí už si můžou vyhoržovat čím chtějí, ale se mnou už to nehne, a jak babi vždy vyhrožuje že si něco udělá tak jí jen odpovím včera bylo pozdě už nevím co na to říct když vím že jsou to jen řeči
25. kvě 2008 v 10:12  • Odpověz
Mikso,chápu tvou situaci,měla bys mít ale klid,to je důležité,malé bude potřebovat hlavně spokoujenou maminku aklidné prostředí,je škoda,že nemáš spojence alespoń v matce,ale myslím,teda můj názor je pryč,co nejdřív a co nejrychleji!Ber i to nabízené od kamarádky,vždyť byste byli bez babi a spolu jako rodina v klidu ,je jasné,že máte vlořeno hodně do bytu,ale rodina je důležitější!Atřeba by se to pak samo vyjasnilo,přestalo by vyhrožování,ona si vás tím bábi jistí,ale když uvidí,že to myslíte vážně a třeba na krátký čas odejdete,tak se vše obrátí.Nebude kdo by se o ni staral,nebo si myslíš,že se o ni začnou starat dcery?To asi ani omylem.Nakonec to budou ony kdo ji začnou přemlouvat,a
´t jde do domova.To je můj názor
25. kvě 2008 ve 12:55  • Odpověz
ahojte,tady je nějak mrtvo. larra-mám v albíku tu fotku z utz. jak nám mimis máve :wink:
25. kvě 2008 v 19:19  • Odpověz
mikso...To je docela hrůza, co si prožíváš. no, smekám před tebou, protože toto vydržet, to je nad moje chápání. Já bych to nezvládla. ten přístup vašich k babi je otřesný, ona to ví a nejspíš má velký strach, že zůstane úplně sama. :frowning2: , proto to vydírání. Ale každopádně to má jen dvě řešení 1) řešit to co nejdřív a asi vypadnout 2) smířit se s tím, jak to je a snažit se to všem zpříjemnit, tzn. s babi vycházet v rámci možností co nejlépe.
A hlavně buď v klidu, nebo budeš mít nervózní a neklidné miminko....to jako fakt :wink:
25. kvě 2008 v 19:38  • Odpověz
Ahojky holky,
míšo no a manžel tam ani nechtěl zapadat a proč by taky měl že? Jenom ho každý využíval :wink: No co uvidíme já jsem ráda, že teda doufám že v těch začátcích mi s malou pomůže tchýně a pak si to budu sama koordinovat. :slight_smile:
Sylvi zcela tě chápu máš to velmi těžké, ale je fakt buď v klidu teď máme období kdy se máme věnovat miminku a vnímat miminko a být hlavně v klidu. :slight_smile:
26. kvě 2008 v 06:51  • Odpověz
krásné ranko holky :slight_smile:
mikso máš můj velký obdiv.. hlavně se teď nenervuj a buď v klidu, miminko i ty to potřebujete.. :wink:
26. kvě 2008 v 09:05  • Odpověz
holky, moje sestřenka ve čt porodila zdravou holčičku patriciu, měla 4260g a 54cm.. akorát má kolem 50 stehů, protože malá šla ven tak, že u hlavičky měla ručičku, takže ji celou potrhala.. no ale hlavní je, že jsou obě v pořádku.. jizvy se zahojí.. :wink: :slight_smile:
26. kvě 2008 v 09:08  • Odpověz
naši tam o víkendu byli ( slov ) a představte si, že ještě pořád existuje porodnice, kdy jsou maminy i miminka zvlášť :confused: .. nosí ji ji jen na kojení, jinak je na novorozeneckém a i návštěvy koukají na děti přes sklo.. :confused: :confused: :confused: , si to ani neumím představit.. :frowning2:
26. kvě 2008 v 09:10  • Odpověz
ahoj holky všechny vás zdravím, děkuji za podporu já jsem ráda když se můžu někomu vypovídat jsem pak hned klidnější a taky mě zajimá názor jiných nestranných na tu naší situaci. nebo my o jen řešíme s manželem tak je to pořád dokola a jak se o tom bavím z někým jiným tak je to zase jiné

misakri gratuluji sestřence k holčičce, tedy ale pěkně jí roztrhla přejí jí ať je brzy fit a malá ať jí dělá jen samou radost, tedy to se divím že ještě takové porodnice jsou já jsem myslela že už to tak ani dneska není, v které nemocnici jsou?
26. kvě 2008 v 10:05  • Odpověz
ahoj Danuš na kdy vidíš to setkání? ať si to můžeme všichni domluvit aby pak měli všichni čas :grinning:

toni78 ted ve středu ještě není cvičení až další, budeš chodit? přijedeš taky do Rychvaldu na pokec?
26. kvě 2008 v 10:31  • Odpověz
Hezký den všem! :slight_smile:
miriluk.....Čekáte hočičku?
misakri...Taky gratuluju k holčince, i když ten porod musel být těžký. Já doufám, že budu mít malé mimi a půjde krásně ven, ale poté, co jsme byli teď na 3D a já tam viděla ty dvě brady a kýtiska, tak přestávám doufat :frowning2:
26. kvě 2008 v 11:29  • Odpověz
ahoj Míšo my jdeme dneska do poradny tak se těším že zase prcka uvidím, nikdy by mě nanapadlo že se k lékaři budu těšit a ještě k tomu na gyndu kde jsem před tím chodila velice nerada, ale ted už jsem si zvykla a hlavně vím že uvidím prcka a na to se vždycky hrozně těším. Míšo chodí s tebou manžel tady k nám na ultrazvuk? se mnou tam byl jednou doktorka říkala at přijde tak přišel a dneska by chtěl jít zase tak uvidíme když tak se sama optám jestli může dovnitř.

už vám někdo volal ohledně pojištění na mimi nebo tak něco? mě už volali 2x na pojištění pro prcka a jednou volali na pojištění peněz či co já jsem to koukala hned zavěsit, zajimalo by mě kde ti lidi berou ty čísla po porodu to asi bude smršt dealeru co? kamarádka říkala že hned v porodnici otravují a chodí po pokojích
26. kvě 2008 v 11:34  • Odpověz
holky ted jsem trochu na rozpacích celou dobu těhu se mi líbí kočárek tako a slyšela jsem že je dobrý, ale ted jsem narazila na diskusi že je na nic že je velice těžký, má špatná kolečka, je složitý na skládaní, a že se s ním velice špatně jezdí. je to pravda? kupujete ho některá nebo jaké budete kupovat kočárky vy? co je dobré vědět při koupi kočárku a na co si dát pozor? ještě to tedy budeme muset zvážit a všechno zjistit at pak nejsme naštvaní že máme blbý kočárek
26. kvě 2008 v 11:46  • Odpověz
Ahoj mikso....Já jdu na poradnu ve středu, taky se moc těším...A dělá ti dr. UTZ vždycky? Já ho zatím měla pokaždé, ale co jsem tak kecala s jinýma holkama na jiné diskuzi, tak jim dělali třeba jen 2x za těhu. :unamused: Ne, manža vždycky čeká venku, když jde se mnou, jednou jsem byla s bratrem.... :grinning: protože mi bylo zle, tak mě doprovodil...to byla sranda. Myslím, že paní dr. nebude mít proti tomu nic, když se bude chtít manža kouknout na mimíska.

Ohledně toho, že ti volají z pojišťoven. Nevyplňovala jsi něco, když jsi přebírala na cvičení ty dárečky? Protože v porodnici ještě dostaneme další balíček s dárky, a tam musíš taky odevzdat tu vrácenku a n základě té tě pak kontaktují. Ale někdy to je fajn, když ti třeba pošlou slevy na plínky atd, ale ty dealery nesnáším....Mně volají občas ještě dnes, třeba na dětské knihy apod. Jestli bude někdo otravovat v porodnici, tak s něma vyrazím dveře! Já bych nikdy mimi nepojistila, protože jsem pověrčivá a mám strach, abych něco nepřivolala...a navíc, peníze mi život dítěte nevrátí, je teda blbé o tom tak uvažovat....spoření platí Viktorkovi babi, to je její věc.......Pojištění manžela je samozřejmostí, protože kdyby se cokoliv....tak ať jsme zajišťení....ale dítě prostě ne.

tako jsem měla u Viktora a upřímně...už bych do něj nešla....ale přece jen, už jsou to roky, nevím, možná se to zlepšilo......Já se v kočárcích docela vyznám, je to moje hobby.....záleží, co od něj chceš, nenáročná mamina může být s takem spokojená. Kolik chcete investovat?
26. kvě 2008 ve 12:18  • Odpověz
Jo a řeknu ti novinku..... :wink: Naše město bude každému novorozeňátku přispívat 2000,- :grinning: :grinning: To je perfektní, že?
26. kvě 2008 ve 12:19  • Odpověz
Míšo ultrazvuk mi dělá dr. pokaždé a když jsem jí ptala na to zda to neškodí tak říkala že né že doby kdy se o tom polemizovalo zda-li je to škodlivé už jsou pryč.

tedy o tom kočárku mě budeš muset ještě zaškolit my potřebujeme kočár aby se dobře skládal nebo hodně cestujeme, pak aby nebyl moc těžký a vešel se nám do auta, a aby se s ním dobře jezdilo a cena to nevím o tom jsme zatím moc nemluvili nebo jsme počítali s tím tako a ten je kolem 6 tisíc, ale než litovat tak si raději trochu připlatím, hodně budeme jezdit tak je třeba aby byl dobrý
26. kvě 2008 ve 12:23  • Odpověz
jo tak to je supr a to už se bude vztahovat i na nás nebo je to někde do budoucna? a o to se pak žádá nebo jak je to? tedy ty máš infa o tom jsem vůbec neslyšela to vždycky potěší
26. kvě 2008 ve 12:25  • Odpověz
Míšo máš pravdu ted jak volala ta třetí paní tak jsem jí ptala kde vzala mé číslo tak říkala že jsem dostala prenatal box a tím že jsem ho převzala tak jsem odsouhlasila že mě můžou kontaktovat, na to jsem úplně zapomněla byl tam takový odpovidající kuponek že pak dostanu ještě v porodnici jeden box a tam jsem zřejmě uvedla číslo, no mám dva čísla jedno aktuální a jedno které už skoro nepoužívám tak budu muset dávat to druhé
26. kvě 2008 ve 12:32  • Odpověz
mikso....Já taky myslím, že to není škodlivé, já jsem právě ráda, že mi dělá pokaždé....aspoň vidím, že je všechno v pořádku a taky se můžu na miminku podívat...no spíš to beru tak, že se některým dr. nechce, tak to nedělají...já jsem za to ráda.
Ty jo, 6000 za tako je teda dost.....my u toho našeho museli sundávat kolo, aby se nám vešel do kufru, docela to štvalo, a to jsme moc necestovali....ale já sama bych to asi nesložila, to chtělo docela sílu.Nejvíce mi na těch kočárcích vadí, že jsou nízké a musíš se dost shýbat....Navíc to odpružení bylo mizerné a malému v tom úplně létala hlavička ze strany na stranu, když jsme jeli po horším terénu. No a jak by měl vypadat? 4 nebo 3 kola...sportovní vzhled nebo spíš moderna?
Jo jo, to jsou ty úzké vazby na radnici. :wink: :grinning: Původně bylo v plánu, že by město propláceno miminkům poplatky v porodnici, jenže to by nembylo spravedlivé, někdo tam je 4 dny, jiný 14...Tak se to vyřeší jednorázovým příspěvkem. Nás už se to týkat bude, dokonce všech i zpetně od roku 2008, ale myslím, že o ještě musí projít zastupitelstvem, ale nebála bych se, to projde...Asi se bude muset žádat, ale podr. ještě nevím....budu tě informovat. Tak yjsem měla radost, to už jsou nějaké peníze.....Já si z toho zaplatím nadstandart
26. kvě 2008 ve 12:39  • Odpověz
Míšo 4 kola by jsme chtěli a spíše takový sportovní kočárek, já se taky právě bojím aby se nám kočárek vešel do auta a taky jak pojedu někam sama tak ho musím sama složit tak at si s tím poradím, máme fiat punto je to dobré auto, ale veliké moc není má kufr asi jako favorit, manžel říkal že se kočárek v pohodě vejde, ale já nevím není tam moc toho místa.

ten příspěvek bude supr peníze navíc se vždycky hodí,
26. kvě 2008 ve 12:45  • Odpověz
ahoj,zdravím vás!to je krásně,že?MIKSO,MNĚ TAKÉ OTRAVOVALI S POJIŠŤOVNAMA,ale vždycky jsem jim řekla,že už mám vybranou,stručně a děkuji,hotovo,a jinak se poohlédni po stránce kde je kočárek Espiro.je takový sportovní a cenově nějak kolem 6ti 7mi tisíci.Tady po Orlové už s ním dělají parádu,dokonce jedné známé ho už stačili ukrást!Tak pa já jen nakoukla a maiá se hlásí.
26. kvě 2008 ve 13:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.