• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rychvald-maminy

(Zamčená)
2. března 2010 
ahoj Simi venku začíná být pěkně hnusně vedro a četla jsem že to ted potrvá tak jsem zvědavá no já bych raději chládek :frowning2:
Simi toho se bojím abych ještě nepřenášela už ted se mi to táhne a co teprve pak :frowning2: to raději at to přijde rychle a nečekaně než pak být jako na trní

přeji hezký den užijte si s malou hezkého počasí v bazénku
28. črc 2008 v 09:12  • Odpověz
Ahoj děvčata,
Sylvi děkuji za optání máme se zatím dobře a taky čekáme kdy to na nás příjde :wink: Možná že se fakt uvidíme v porodnici a nebo budem ještě spolu tlačit :slight_smile: . No já už musím taky pomalinku polevit o víkendu mi poprvé natekly nohy měla jsem je jak balon no sranda :grinning:
Dneska to vidím, že půjdeme si sednout s manželem na zahradu až večer. To vedro jo jo. :slight_smile:

Tak já si jdu hajnout a relaxovat večer se tu objevím tak zatím pa pa :slight_smile:
28. črc 2008 ve 13:01  • Odpověz
Sylvi pak napiš jak jsi dopadla.
Míšo a jak se vlastně máš ty???
28. črc 2008 ve 13:08  • Odpověz
ahoj holky tak už jsem doma z poradny tak porod se prej ještě nechystá že je ještě hafo času, mám šíleně nízký tlak a vyšli mi špatně stěry ani jsem to nějak moc nepochopila jen to že u porodu mi budou muset dát kapačku antibiotika tak jsem z toho taková špatná snad to bude ok.
doktorka říkala že se nemám stresovat, ale nějak mě to zarazilo zvláště když ani nevím o co pořádně jde :frowning2:

Miri mě dneska poprvé natekli trošku prsty nešli mi sundat prstýnky , jinak nenatékám tak se držím, taky už mě napadlo že se ještě sejdeme v porodnici :grinning:

Míšo jak se ti daří?

Toni tak ještě jdu 4.8 na kontrolu to mi říkala že tam ještě bude a pak se uvidí
28. črc 2008 v 16:32  • Odpověz
Ahoj holky, nakonec jsem se rozhodla jet s manžou o víkendu s bandou na chatu na Slovensko...trochu se odreagovat od učení a od Viktorka. No, už to na mě moc není, ty pařby :grinning: ale psychicky jsem si odpočinula.

Dneska je mi silně blbě, stále zvracím, už i vodu...a přitom mám pořád hlad a malá dost prostestuje, asi jí to chudince taky není moc příjemné :frowning2: zase prostě takové horší období. Na poradnu jdu 30., tak snad do té doby moc neshodím na váze....bo fakt neudržím v sobě sousto...

sylvi....Buď naprosto v klidu, ty poslední stěry před porodem vycházejí hůře každé druhé mamce....je to na nějakého streptokoka, či co.....a je to celkem normální, žádná katastrofická infekce....ATb dostaneš raději, aby se mimís nenakazil, až se vám smíchají krve...
28. črc 2008 ve 20:38  • Odpověz
ahoj holky jak se máte?

Míšo já vím už mě včera uklidnovali holky na srpnovkách že to nic není a že to má každá druhá, ale stejně mám takové divné pocity a strach aby bylo všechno v pořádku :frowning2:
jsem dneska i děsně spala samé hnusné sny fuj
ty jo ty dlouho zvracíš neměla by jsi to říct doktorce? ale asi by ti na to stejně nic nedala já jsem zvracela dlouho a když jsem jí ti říkala tak říkala jsou vyjímky které zvracejí až do porodu kamarádka tak pořád zvracela ještě na porodním stole :frowning2: ach jo přeji ti at je ti brzy lépe at se Majdě daří dobře :slight_smile:
já jdu do poradny 4.8 chodím už ted každý týden, ted mi dělá pokaždé monitor a ultrazvuk už né, nevíš jestli ho bude ještě dělat? myslím že asi na konci ještě jeden né?

holky přeji všem hezký den a piště něco hezkého :grinning: :grinning: :grinning:
29. črc 2008 v 09:36  • Odpověz
miksa-ahoj,tak 4.8 tam bude dr.Rejtovou asi někdo zastupovat ne?
29. črc 2008 v 09:43  • Odpověz
toni ptala jsem se jí tak říkala že toho 4 tam ještě bude pak že už né, ale neřekla mi co pak se mnou asi tam určitě někdo bude místo ní
29. črc 2008 v 09:56  • Odpověz
Toni taky se těším až to bude za mnou nebo už se taky necítím pro mě je nehorší že nemůžu nikam dojít že prcek tak děsně tlačí a pak to chození na wc je taky šílené v noci se budím co hodinu tak jsem za noc tak 7x na wc a někdy už mě to nebaví, jinak se mi taky špatně vstává z postele všechno mě bolí ještě že máme vysokou postel tak se vždy jen skulím, kamarádka co je těhotná tak spějí na zemi na madraci a to nevím jak bych vstávala asi pomocí jeřábu :grinning:
snad už nám to rychle uteče a budeme mít ty naše poklady u sebe moc bych si to přála
29. črc 2008 v 09:59  • Odpověz
toni včera jsem říkala sestře že jsem neštastná že mám tak hodně nízký tlak tak říkala že je to blbé , ale že je lepší než bych měla vysoký že to bych už šupajdila do nemocnice
tak mi říkala at hodně piju a odpočívám a těch vedrech moc nikde netrajdám at nezkolabuji a že jinak je to dobré :wink:
taky jsem se koukala na net a bylo tam až do poloviny srpna děsné tropy a to mi moc ted nedělá dobře mám raději chládek :frowning2:
29. črc 2008 v 10:02  • Odpověz
mě už se taky nikam moc nechce chodit,hlavně v tom vedru!!!! Jsem ráda že jsi zajdu nakoupit na město,sem tam zajdem do pizzerie ale na dlouhé procházky do parku mě nikdo nedostane!
29. črc 2008 v 10:13  • Odpověz
Ahojky...
Sylvi, zítra jí to určitě řeknu, už i manža do mě hučí, že to není normální. V noci jsem zase zvracela....pak se byla napít vody a opět....Ráno snídaně šla taky ven! :frowning2: Jenže mi bývá trapné si furt stěžovat, ať nevypadám jak nějaký hypochondr....ale asi jo, asi jí to fakt řeknu.
Jinak to dnešní vedro stojí fakt za to....chlapi jeli na koupák a já jsem schopná tady tak maximálně sedět a čumět do pc, bo jsem tak vyřízená, že nejsem schopná ničeho....při každém pohybu se potím jako blázen :rolling_eyes: . Snad bude k večeru lépe....nejraději bych si teď napustila chladnou vanu, jenže když ležím, tak se mi chce zvracet...no začarovaný kruh! :sunglasses: :angry:
29. črc 2008 ve 12:28  • Odpověz
Míšo normálně jí to řekni neboj nebudeš vypadat jako že si pořád na něco stěžuješ já jí taky pořád všechno říkám někdy i dokola, však tam je od toho a je na to zvyklá.
máš pravdu venku je dneska příšerně chtěli jsme jít odpoledne s manželem na procházku a do obchodu, ale asi to vzdám nebo se mi špatně dýchá a taky se potím jak šílená, taky nejsem schopná nic dělat jen jsem dala povlaky ze sedačky do pračky a pověsím to jinak nic a nějaký rychlý oběd více se mi nechce, no mají ted být pořád takové vedra tak nevím jak to zvládneme asi budu jen ležet a odpočívat a nechávat se ovívat ventilátorem, doufám že alespon večer a v noci bude lépe :frowning2:
29. črc 2008 ve 12:32  • Odpověz
Jo, asi jí to řeknu.....Teď jsem si vzpomněla, jak jsem měla po prvním porodu bolesti a nic jí neřekla (protože ostatní mamky si taky nestěžovaly...no koza prostě :sweat_smile: ) a ona to na mně poznala a ještě mě skoro seřvala, že si nemusím přece hrát na hrdinku....dostala jsem injekci a bylo lépe....mohla jsem si ušetřit trápení. :cry:
Opět jsem byla zvracet....dneska už potřetí....jsem vyřízená...manža má naštěstí ještě dovču a teď vzal malého ke tchánovcům na zahradu....vůbec nevím, co bych si tu s ním počla, kdyby musel manžel pracovat... :confounded: ...na učení samozřejmě nemám ani sílu ani pomyšlení, ale naštěstí mi posunuli státnice až na 28.8., tak to mi vyšlo a nemusím stresovat. Ale to už se tam opravdu budu koulet :grinning:
Jediné pozitivní na dnešním dni je to, že mi dorazil pro madlenku ten kolotoč s projekcí...už se těším, až ho večer s manžou složíme.
Sylvi, jen odpočívej, máš na to plné právo...já jdu taky! :wink:
29. črc 2008 v 16:35  • Odpověz
ahoj holky
Míšo pak dej vědět co ti doktorka řekla.
já jsem taky dneska byla u doktorky u zubařky nebo jsem včera pila čaj a švihlo mě v zubu jen trošku, ale večer jsem pila studenou vodu tak mě švihlo pořádně a celou noc mě to bolelo jenže to bych to nebyla já kdybych neměla zase problém tak mě zubařka prohlédla a říkala že viditelně tam nic není ani na poklep to není citlivé tak že to může být pod plombou tak mi zkoušela citlivost na studené tak silně reagovali dva zuby tak říkala že to necháme být že se to bude uklidní nebo rozjede že neví který z těch dvou to je tak že by musela vyloženě zkoušet a to že mě nechce trápit tak uvidíme. tak se modlím aby se to uklidnilo no ted mě bolí celá pusu, ale to bude asi z toho zkoušení tak doufám že to bude dobré nebo se děsím že bych ještě lítala mezi porodnicí a zubařem :frowning2:

Míšo tak pak přidej fotečku do alba kolotoče, ani nevím co to je kolotoč s projekcí?

holky přeji všem hezký den
30. črc 2008 v 07:24  • Odpověz
miksa-ahoj,dnes jsem měla interní vyš. krev opět špatná-verdikt od mé dr. zní porod Císařským řezem :confused: nebude riskovat že mě u porodu švihne,tak dnes to jdu oznámit Rejtové do poradny!
30. črc 2008 ve 12:09  • Odpověz
ahoj toni to je blbé, ale zase je to lepší než něco riskovat a ber to z té lepší stránky budeš mít porod plánovaný a budeš vědět dopředu a nebudeš se stresovat kdy to přijde, neboj to zvládněš jeden císař už jsi měla tak bude dobrej i ten druhý budu držet palečky. zase je lepší že už víš na čem jseš nejistota je na houby :frowning2:
30. črc 2008 ve 13:51  • Odpověz
miksa-tak jsem z poradny zpět-dnes to byl maras,ukázala jsem dr.Rejtové odběry z interny a ta se zhrozila a zároven naštvala na interní dr. jak si mohla dovolit v mém stavu mě neposlat na hematolog.ambulanci- tak zvedla telef. a objednala mě na pátek do Karviné do ambulance at semnou něco dělají že ty hodnoty jsou vysoké-tak jsem zvědavá co mi tam řeknou protože prý v mém případě by byl císař zase risk :fearful: tak já nevím!!!
30. črc 2008 v 15:31  • Odpověz
toni tak to je mi líto je to děsné když tak nevíš jak to vlastně bude je to nápor na nervy a stres, držím palce at se to brzy nějak urovná a jste oba v pořádku to je hlavní a třeba císař s epi bez narkozy to by nešlo? ono by asi bylo risk tě uspat asi by to pak činilo problémy. mě řekla kvůli astma že by byl císařák risk že normální porod bude lepší a pro tělo mnohem méně náročný a to jsem si ze začátku myslela pravej opak že normálně nebudu rodit že to nezvládnu a pak mi všichni vysvětlili že právě císař kvůli narkozy by byl pro mě risk.

mě zase bolí ty zuby tak hned ráno půjdu k zubařce tak jsem zvědavá co se mnou provede

Míšo jak jsi ty pořídila v poradně?

Miri chodíš tady ještě nebo už jsi v porodnici?
30. črc 2008 v 18:48  • Odpověz
toni...Ahojky, tak to bych z toho byla akorát zmatená....Ale určitě se to v pátek na hemu "rozlouskne" a budeš vědět více. Budu ti moc držžet palečky, abyste našli ten nejlepší způsob a hlavně byli v pořádku.

Holky, já dneska nic moc....V poradně na mě dr. vybalila, že jdu kvůli tomu zvracení do nemocnice...já se tam málem složila, hrozně jsem jí přemlouvala a vymýšlela různé alternativy, tak jsme se nakonec dohodly, že mi dala nějaké léky a když to do pátku nepřejde, tak pojedu rovnou...a tam si týden poležím na pozorování a budou zjištovat, jestli to nemám od játry, žlučníku atd....říkala, že má strach z odloučení placenty.
A musela jsem ji podepsat, že jsem odmítla hospitalizaci a že jsem byla poučena o rizicích.
No manža byl trochu naštvaný, má o mě strach....já teď taky přemýšlím, jestli jsem neměla raději jet...ale fakt jsem v tu chvíli byla tak vyřízená z představy, že budu muset být v nemocnici...
30. črc 2008 ve 22:08  • Odpověz
ahoj holky

Míšo tedy to je blbé, vidím že máme všechny nějaké trable mě zase pořád bolí ty zuby a byla jsem dneska opět u zubařky tak jako včera i když změna přeci dneska byli citlivé tři zuby a říkala že neví který to je tak mi dala vybrat bud počkám nebo bude zkoušet, ale říkala že to by mohlo být ještě horší že by dneska rvala osmičku a pak by jsme viděli jestli to bylo jí nebo těmi dvěma tak říkala že bych ve finále měla rozvrtanou celou pusu tak že to necháme tak bolí to snesitelně tak říkala raději počkat tak uvidíme. tak jsem z toho taky na nervy nebo představa porodu a do toho zuby no nevím, ale zase opravdu zkoušet a nechat si rozvrtat více zubu to je taky na nic.
Míšo kdyby ti bylo pořád zle tak raději jdi do nemocnice at se něco nezanedbá, já vím mě se to říká mě by se taky do nemocnice nechtělo a taky bych se bránila, ale pro ty naše mimisky to musíme vydržet raději než něco zanedbat. budu držet palečky at se to zlepší
ach jo každá máme něco je to děsné

Toni tobě taky držím palce at už se to konečně rozhodne a hlavně at jste oba v pořádku :wink:
31. črc 2008 v 07:01  • Odpověz
Holky díky,já už jsem z toho taky na nervy-hlavně mě znepokojuje ta krev u d-dimerů je riziko embolie a tu máme v rodině :unamused: takže dnes jsem si nasadila poctivě zdravot.punčocháče,které jsem oblékala asi 10min. :frowning2: jak jsou těsné ale musím se trochu chránit :unamused: zítra budu vědět víc.
31. črc 2008 v 09:08  • Odpověz
jooo a pokud nastanou nějaké komplikace-tak prý musím vydržet do 36tt abych mohla porodit! :confounded:
31. črc 2008 v 09:10  • Odpověz
Ahoj holky, je mi lépe, včera jsem celý den proležela, tak snad bude už dobře.
Sylvi, to tě hrozně lituju, zuby jsou svinstvo, to dokáže pořádně potrápit.... :frowning2: Zkus to potlačit psychicky, nemyslet na to, prostě to odsunout do pozadí a mohlo by to od bolesti ulevit. Psychika je mocná....já třeba vždycky hodinu před usnutím už stresuju, jak mi bude zase zle, až zalehnu do postele a taky že jo....Tak jsem včera šla spát do obýváku a klídek...Vždycky když si lehnu v ložnici na své místo....jdu zvracet. :astonished:

Včera známá porodila holčičku v 33tt, váží 1800g a jsou obě v pořádku, dokonce se snaží kojit....Porod jí jako prvorodičce trval 3,5 hodiny, to jsem záviděla!!! tak to mě uklidňuje, že už bychom to i s Majdou zvládly, kdyby něco....ale snad se ještě bude pěkně do termínu "dopékat".
1. srp 2008 v 08:56  • Odpověz
ahoj Míšo to je dobře že je ti lépe, máš pravdu psychika udělá hodně já to vidím i na mém astma když mám strach nebo prožívám nějaké emoce hned se mi všechno sevře a nemůžu dýchat. no včera jsem taky dospěla k názory že ty zuby budou od psychiky jinak by to doktorka poznala kterej to je a hlavně mě bolí každou chvíli jinej a to není normální, snažím se na to nemyslet zbytečně to netrápit studeným a teplým když je to citlivé aby se to uklidnilo.

jejda tak to se malá narodila brzy hlavně že jsou obě v pořádku, taky bych chtěla mít takovej rychlej porod už jsem slyšela i četla že i prvorodičky měli rychlý porod, tak snad bude dopřávat štěstí i nám :grinning:

nějak tady nechodí miriluk není už v porodce? taky jsme si mohli vyměnit čísla at víme co se děje, už dlouho tady nebyla tak možná .....

holky opatrujte se dneska bude pěkné vedro tak at jsou mimísci v pohodě :grinning:
1. srp 2008 v 09:10  • Odpověz
Ahojky holky, :slight_smile:
ještě nejsme v porodnici jenom jsme se tam byli s manželem kuknout aby jsme věděli co máme dělatkdyž to na nás příjde :slight_smile: No včera jsem byla v poradně a doktor říkal že asi budu rodit až v prosinci tak nevím :grinning:.
Míšo- doufám že ti už bude lépe ale raději si měla jít do nemocnice aby jsi i ty věděla co se stebou děje? No nevím ale když píšeš že ti je už lépe.
No a dneska je teda teplo a hlavně dusno!
Zdravím všechny a dávejte na sebe pozor i na miminka :wink:
1. srp 2008 ve 13:01  • Odpověz
miri nazdárek já jsem už fakt myslela že už rodíš :grinning:

je venku dneska opravdu děsně já jen zajdu do obchodu s manželem a jinak budeme doma, mohlo by se trošku ochladit

miri mě taky řekli minule že se ještě zdaleka nic nebude dít, a to jsem už čekala jiné zprávy tak uvidme co bude v pondělí :wink:

zase jsem tady už četla hodně příspěvku kde říkali že se nic neděje a na porod mají čas a pak najednou jeli, tak třeba to pak bude rychle bez přípravy a varování :grinning:
1. srp 2008 ve 13:15  • Odpověz
Ahojky
tak to jsem pak zvědavá jak dopadnem :slight_smile: Jinak dneska jsem to teplo tak tak přežila člověk se okoupe a zase musí znova se okoupat no hrůza.
Sylvi ty teď chodíš co týden nakontroly a kde?
1. srp 2008 ve 20:13  • Odpověz
ahoj holky jak jste prožili sobotu? my jsme dopoledne dělali s manželem úklid a pak jsme leželi a odpočívali a vytuhli a ted jsme byli na procházce a manžel dělá večeři a pak asi zalehneme k telce, jsem ted nějak pernamentně unavená :cry:

Miri chodím do poradny každý týden a tady k nám do Rychvaldu, ale ted nevím jak to bude nebo doktorka bude mít dovolenou tak nevím jestli bude mít záskok nebo budu muset jezdit do Karviné

Míšo jak je je ti už lépe?
2. srp 2008 v 18:39  • Odpověz
Ahoj holky. Tak u mě strídavě oblačno, kdyz lezím, je to ok, vstanu a je mi zle...Dnešní noc sice bez zvracení, ale včera mi bylo pres den zle.,..No vidím to fakt na tu hospitalizaci, zítra jdu na kontrolu, tak uvidím, co dr. na to...Jsem z toho dost špatná, nesnáším nemocniční prostedí :frowning2: , ale co se dá dělat....
Ještě zítra písnu, a príjdu z poradny....jestli jedem nebo ne....

U Viktorka jsem to měla tak, ze mi dr. na poradně v termínu rekl, ze se jeste v zádném prípadě nic nechystá a druhý den jsme jeli :wink: , takze fakt se to můze rozeběhnout z minuty na minutu
3. srp 2008 v 10:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.