• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rychvald-maminy

(Zamčená)
2. března 2010 
toni78....já jestli budu mít podobný porod jako ten první... :frowning2: , tak budu ležet taky....dneska jsem byla na poradně a ptala se na ten nadstandart a Dr. mi říkala, že to bohužl není v jejich silách :cry: , tak jsem z toho docela rozladěná :rolling_eyes:
3. zář 2008 ve 20:04  • Odpověz
mischelinka-měla jsi první císař?? S tím nadstandartem je pravda-dr, s tím nemá nic :confounded: já bych osobně nadstand. nechtěla,jestli budu po císaři budu ráda když někoho u sebe budu mít :wink:
4. zář 2008 v 09:47  • Odpověz
toni...ne, císař jsem neměla, ale stejně jsem byla tak dorasovaná, že jsem týden nemohla skoro chodit....měla jsem šílené bolesti...byla jsem v porodce14 dní (kvůli žloutence malého) a aspoň jsem se zahojila....ten 4. den, nebo kdy se to běžně pouští, bych po svých neodešla. :frowning2:
Já nadstandart chci, ale vidím to bledě.... :cry: , uvidíme...
4. zář 2008 v 11:04  • Odpověz
Holky, psala mi Sylva, že už je zítra nejspíš pustí (jestli bude všechno v pořádku), tak jsem moc zvědavá na vyprávění a těším se na fotky. Mám vás pozdravit... :wink:
4. zář 2008 v 19:26  • Odpověz
Sylvi, tak už jsi doma? Těšíme se na fotečky malého a na popis porodu v Jaké to bylo... :grinning: :grinning: Jdeš do toho znova? :wink:
5. zář 2008 ve 14:37  • Odpověz
ahoj holky tak nás pustili domu až dneska. jak budu mít čas tak všechno napíšu a dám fotečky. jsem ráda že to máme za sebou a melého u sebe je t krásné ho mít už bych ho nedala je nádherný
6. zář 2008 ve 14:55  • Odpověz
Ahoj Sylvi.....vítám tě zpátky mezi námi!! :slight_smile: Ještě jednou gartuluju a přeju vám moc moc štěstíčka!
Potřebovala bych nějaké info o porodce, jestli jsou k dispozici vložky (i ty do podprsenky) nebo si mám brát svoje. A jak to je s tím epidurálem.....Já už se asi budu taky chystat, odchází mi zátka a cítím, že už to každým dnem bude.
6. zář 2008 v 15:05  • Odpověz
Taky tě Sylvi vítám, už se moc těšíme na novinky. :slight_smile: Teď se hlavně užívejte. :wink:
6. zář 2008 v 15:39  • Odpověz
Sylvi,budu se těšit na fotečky a na popis tvého porodu :wink:
6. zář 2008 v 19:20  • Odpověz
Ahoj,

Sylvi, veliká gratulace k chlapečkovi. :dizzy_face: Taky se ráda mrknu na fotečky. :slight_smile:
6. zář 2008 ve 21:39  • Odpověz
ahoj holky zatím moc nestíhám tak jen nakukuji, jsem zatím pěkně hotová a unavená asi bude trvat než se dáme dohromady.

Míšo dostaneš jeden balík vložek a nic více já jsem tam spotřebovala tři balíky tak si určitě vem, vložky do podprsenky nedostaneš, pro mimi dostaneš dvě plenky na den, a oblečky dvě košilky a dvě dupačky, ale pokud budeš potřebovat tak ti to vymění za čisté. jinak kosmetiku pro mimi neber to vše tam je ale my jsme to stejně nepouživali nebo jsme se hned osypali tak jsme koupali v čisté vodě.
jinak epidurál je zdarma a záleží koho budeš mít u porodu nebo já jsem nahlásila že chci epi tak dr. Rejtová nadávala že jsem zdravá a těhu bez komplikací tak neexistuje moc ho nechtěla dát , ale pak říkala že je to moje věc, ale at to zvážím tak jsem si to nechala otevřené, ale pak jak šlo do tuhého tak jsem šla za primářem Fialou že si nebudu hrát na hrdinu a že ho chci tak mi ho hned okamžitě běžel zařídil tak do hodiny jsem ho měla no zavádění nebylo moc příjemné nebo musejí najít ten kanálek a tak píchali asi tři krát nebolí to je to umrtvené, ale je nejhorší že se nemůžeš pohnout a jak je kontrakce tak je to kruté zabralo to za chvíli a úleva byla znát a najednou během hodiny jsem byla otevřená ze 3 na 9 tak všichni koukali, jenže pak přišel problém u tlačení jsem kvůli epi přestala cítit stahy a nemohla malého vytlačit tlačila jsem skoro půl hodiny už jsem nemohla a řvala a oni už že malému se nevede dobře že musí urychleně ven jenže nešel vůbec vytlačit bylo to hrozné tak nakonec museli vzít zvon tak jsem potrhaná a šitá úplně děsně. pak mi doktorka říkala že to bylo kvůli epi že kdyby ho neměla a cítila stahy tak bych malého vytlačila že jak necítíš stahy tak do toho nedáš vše a tlačíš špatně a pak to nejde. tak ani nevím jestli ti ho mám doporučit, jako úleva tam byla to jo, ale u samotného porodu se mi to vymstilo a ještě dneska nejsem fit nemůžu sedět šití děsně bolí museli mi dát dva krát transfuzi nebo jak jsem se rozervala tak jsem byla bez krve. šili mě 45 minut a děsně to bolelo. ještě dneska jsem strašně slabá a na ondelní tak doufám že se brzy dám dohromady. d včerejška mě nějak chvílemi bolí záda a hlava takové silné bodavé bolesti tak doufám že ještě nebude něco kvůli epi.
jestli to stihneme tak se sejdeme a pokecáme osobně a všechno ti řeknu to by bylo lepší, ale nejdříve se musím dát nějak dokupy.
7. zář 2008 v 09:08  • Odpověz
holky moc děkuji za gratulace :slight_smile:
7. zář 2008 v 09:08  • Odpověz
Ahojky holky.

Tak jak čtu Sylvi, porod teda nic moc. Ale hlavně, že už to máš za sebou a že jste oba dva zdraví. :slight_smile:
7. zář 2008 v 10:52  • Odpověz
Ahoj Sylvi, tak to docela koukám, za prvé, když jsem byla s Viktorkem, tak jsme měli vložek (těch i těch) neomezeně a plínek pro mimčo 5ks na den. Asi mají nějaký zkrouhlý rozpočet... :frowning2:
S tím epi jsi mě teda moc nepotěšíla...hlavně mě teda překvapila reakce dr. Rejtové :frowning2: ...no, ale, že jsi nemohla dost dobře tlačit...to mě teda děsí, je možné, že to tělo fakt do toho nedalo vše, že chtělo odpočívat...No, tak jsem teď na vážkách...asi to nechám být a rozhodnu se až podle momentální situace....možná budu mít ten porod tak dobrý, že si na epi ani nevzpomenu.... :sweat_smile: , kéž by.
Hlavní je, že jste v pořádku, neboj, přebolí to, a už se budeš těšit jenom z Honzíčka. Přeju ti, ať jsi brzo fit... :slight_smile: A viděla jsem malého vyfoceného na netu v karvinském deníku....je krásný!!! :dizzy_face:
7. zář 2008 v 11:58  • Odpověz
Sylvi, je fajn, že už jste doma!! Porod... no, hlavně, že už to máte oba za sebou.... o tom epi, že se pak necítí při tlačení kontrakce a že to může být problém, jsem věděla.. možná proto jsem jej při Barunce nechtěla... Ale hlavně že jste v pořádku, že máš malého u sebe a že se z něj můžete radovat!! A neboj, šestinedělí není procházka růžovou zahradou, ale dáš se dohromady a pak už to bude v pohodě!!! :dizzy_face: :dizzy_face:
7. zář 2008 ve 23:00  • Odpověz
ahoj holky malý spinká tak nakukuji

silvik to máš pravdu už nyní cítím že šestinedělí bude náročné jsem šíleně unavená mám pocit že nic nestíhám a mám ve všem chaos a necítím se dobře jsem slabá a hrozně špatně se mi dýchá a mám takové deprese asi je to ten poporodní stres snad to brzy přejde, no naštěstí nejsem na to sama manžel má nemocenskou tak pomáhá hodně zrovna jel vyřizovat rodný list a všechny formality.

jo jo epidurál je dobrý že zmírní bolest, ale opravdu ve finále může napáchat škody protože necítíš stahy a netlačíš, doktorka mi říkala že proto mi ho nechtěla dovolit že pak to končí zvonem, kleštěmě nebo sekcí a měla pravdu něco na tom bude

tak ani nevím jestli bych ho doporučila na bolest je určitě perfektní, ale až na ten konec
8. zář 2008 v 08:07  • Odpověz
ahoj Sylvi-teda jsis docela vytrpěla,jooo ty epidurály,dobře vím jak jsou snášeny a já bych si ho určitě nedala ikdyž bych měla bolesti jako kůn,ty stahy opravdu špatně cítíš! Ale už to máš zasebou-já mám dnes poradnu tak uvidím jak na tom jsem. Držím palečky at se z toho co nejdřív dostaneš!!! :wink: a pohlad za mě Honzíka :wink:
8. zář 2008 v 08:14  • Odpověz
dobré ráno.

Jo tak já taky byla hrozně vděčná, že si manžel po porodu Elenky vzal týden dovolenou, pač bez něho bych se asi brzy sesypala. Ještě že tu někdy ti naši chlapi jsou. :wink: A hlavně Sylvi, jak se ti bude chtít tak odpočívej, spinkej a neřeš, jestli je v bytě nepořádek nebo ne. Takže žádný koník,ale raději si s malým hajni. :grinning: Pač moje má dva roky a já se stále cítím nevyspaná, ale to se asi nezmění do té doby, dokud nebude dospělá. :grinning:
8. zář 2008 v 08:24  • Odpověz
Ahoj,

Sylvi,
já teda epidurál neměla (chtěla jsem ho, ale oni se o tom se mnou ani nebavili :angry: ) a stejně jsem ty kontrakce nějak méně vnímala při samotném porodu. Nevím, zda jsem pak vypadala totálně KO :grinning: , ale na šití mě uspali. Prý jsem byla celkem potrhaná, tak nevím,jestli jsem si to tím zasloužila...Přijde mi ale nelidské šít bez umrtvení. :angry: Kdyby rodili chlapi, tak by jim to určitě pokaždé umrtvili. :angry: Nevím, proč nepoužijou přístroj na zaznamenávání stahů, když to po epidurálu nejde cítit... Mě ten tvůj popis teda utvrdil v tom, že do Karviné už asi nee. :confounded: Otázka je, zda to jinde bude lepší... :unamused:

Co se týče těch vložek a tak...my měli ještě neomezeně a plín bylo určo více jak 3 denně.

Ale hlavně že už to máte za sebou. :slight_smile: Šestinedělí uběhne jako voda, všichni se sehrajete, nabereš sílu...a bude vše zase ok. :slight_smile:
8. zář 2008 ve 20:22  • Odpověz
ahojte-no Sylvi,kde máš fotečky Honzíka?? Já nastupuji na císař asi toho 22.9 a jdu rodit do Karviné- nechápu proč hned nerodit tam,každá žena má jiný porod a Sylvě se to s tím epi. trochu zvrtlo ale podlě mě dr.Rejtová jednala správně! Já si ale taky vytrpím,už se na to chystám :frowning2:
9. zář 2008 v 09:02  • Odpověz
Ahoj holky, tak já pořád držím pohromadě :grinning:
Já si spíš myslím, že u Sylvy neodhadli tu dávku (spíše nepočítali, že se otevře tak rychle)....normálně by totiž ten epi měl ulevit jen na nějaký čas a poté na samotný porod už by měly být cítit stahy zase normálně.... :confounded:
9. zář 2008 v 11:52  • Odpověz
ahoj holky tak zrovna kojím tak nakukuji. Honzíček dneska spinkal celou noc tak jsem si odpočinula, je šikovný moc nepláče a pořád se směje, byli jsme u paní doktorky tak je zdravý a krásně nám přibírá. Jak budu mít čas tak hned přidám fotečky. Zatím moc nestíhám :frowning2:

Jinak já jsem byla v Karviné velice spokojená doktoři i sestřičky jsou moc hodní, starají se přímo skvěle, nemůžu nic namítat péče je tam supr a se vším poradí a pomůžou. A co se týká toho epi tak mi doktorka Rejtvá řekla že právě proto že nejsou ta cítit stahy a pak nevíte kdy a jak pořádně tlačit že proto mi ho nechtěla dát říkala že s epi porod obyčejně končí vexem jak to bylo u nás nebo kleštěma nebo sekce a má pravdu nebo já jsem na konci vůbec stahy necítila a tlačila pořád a špatně takže to nebyla chyba lékářu, ale moje oni se mě pořád ptali kdy je stah a já na konci už jsem jim říkala já nevím, snažili se skákali mi po bříchu povzbuzovali , ale nešlo to a nakonec se malému začalo dařit špatně tak museli vzít zvon. Jinak mělo to tak být že na tlačení už epi nemělo moc fungovat jenže já jsem se ani ne během hodiny otevřela ze 3 na 9 tak to bylo určitě tím.
Už se hezky hojím a dávám dohromady tak už je to co den to lepší, doporučila bych Karvinskou porodnici fakt se tam starají skvěle.

Toni neboj zvládneš to pomůžou ti tam jsou moc hodní :wink:

Musím jít Honzíček pláče už se mu to nelíbí jak budu mít čas tak koknu pa a mějte se hezky
9. zář 2008 ve 12:52  • Odpověz
ahoj,

Sylvi, tak to je fajn, že na tebe byli milí a se vším pomohli...já jsem takové štěstí neměla. Můžu pochválit leda sestřičky na šestinedělí, byly milé a hezky se o nás staraly. A kdy budou fotečky Honzíka? Já vím...teď nevíš, kde ti hlava stojí...ale já už se tááák těším na fotečky čersvého miminka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: .

Tony, já ti Karvinou nebereru :slight_smile: . Jen z ní mám prostě jiný pocit :unamused: a celkem mě mrzí, že špatný. A z toho popisu jsem lepší pocit nezískala... Koukám, že to máš za pár... tak přeji, aby porod proběhl v pohodě, bez komplikací a aby se vše rychle zahojilo a samo krásné a zdravé miminko. :slight_smile: Proč vlastně budeš rodit císařem? Mimi je špatně otočené nebo už máš jeden za sebou?

Teď koukám, Mischelinko, že ty už to čekáš každou chvíli :slight_smile: ...přeji hodně sil a ať mám své miminko v náručí co nejrychleji a nejlépe bezbolestně :slight_smile: (kéžby to tak šlo, co? :slight_smile: )
9. zář 2008 ve 21:16  • Odpověz
AHOJTE,Sylva je zase v nemocnici-zjištují u ní zda nemá náběh na embolii nebo trombozu :frowning2:
11. zář 2008 v 08:06  • Odpověz
Jéžiši, tak ta holka má smůlu. Tak snad to bude u ní v pořádku. Držím palečky. :frowning2: :slight_smile:
11. zář 2008 ve 12:25  • Odpověz
Sylvi, držíme palečky, ať je vše v rychle v pořádku.
11. zář 2008 ve 14:05  • Odpověz
Ahoj,tak ať to zvládnete v pohodě,taky držím všech 20!
11. zář 2008 ve 14:30  • Odpověz
Ahojky...no to teda nejsou dobré zprávy, je mi to moc líto, snad bude Sylva brzo v pořádku a nic u ní neobjeví :cry: ...to má holka smůlu, pořád něco :frowning2:

Já pořád 2v1, noci jsou šílené, zátka odchází už týden.....jsem zvědavá, kdy to příjde, ale ještě se mi moc nechce :slight_smile:
11. zář 2008 v 19:30  • Odpověz
mischeli-já myslela že jsi na mě nepočkala a už porodila :wink: mě se už to taky krátí,příští týden mám poslední poradnu a asi toho 22. půjdu pod nůž.
12. zář 2008 v 08:10  • Odpověz
ahoj holky-pozdravuje vás SYLVA-zrovna jí vezou z vyšetření z OV,tromboza a embolka se naštěstí nepotvrdila :dizzy_face: už by chtěla jít domů ale raději at ještě zůstane na pozorování-nemá to lehké :confounded:
12. zář 2008 v 10:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.