• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rychvald-maminy

(Zamčená)
2. března 2010 
ahoj holky zdravím Vás všechny :grinning:

Míšo byla jsem se zeptat na úřadu na vítání občánků tak bude koncem října tak budeme mít asi spolu, půjdete ?
Jinak malá je krásná a moc gratulujeme, jsme rádi že jsme vás viděli. Pak můžeme někdy spolu kočárkovat :grinning:

Miri tak jsem zjistila to cvičení tak to ještě není pro nás je to pro větší děti tak kolem jednoho roku tak my pak můžeme to plavání.
Kamarádky radí různě někdo říká že začínal chodit ve třech měsících někdo že v půl roce tak se pak musíme nějak rozhodnout.

Toni moc gratuluji a je supr že už jste oba doma v pořádku :grinning:
1. říj 2008 ve 20:39  • Odpověz
autor
Ahoj,
Sylvi,tady u nás v Orlové škola pod kapličkou je plavání i s cvičením pro kojence.Pokud chceš,tak ti zjistím více.Chodí tam sousedka s malou.
2. říj 2008 v 09:21  • Odpověz
Ahojte-děkuji Sylvi. Jsem ještě dost unavená(po císaři) ale jde to,maléj je šikovnéj-Adélka pomáhá.Až bude víc času udělám nové albíčko s fotečkama.Zatím se mějte hezky :wink:
2. říj 2008 v 16:27  • Odpověz
Sylvi....no, my možná půjdeme až na pozdější vítání, protože se zve až po 6ti nedělí, tak nám to asi nevýjde....ale uvidíme. Ale 100% se uvidíme...buď tam budu jako gratulant nebo rodič! :wink: :grinning:
Určitě můžeme spolu chodit na prochajdy, už se těším, až pokecáme...my jdeme zítra poprvé ven, teda podle počasí, zatím mám strach...
3. říj 2008 v 15:20  • Odpověz
Zdravím mamky-jak se vám vede a mrnousům? U nás je to v poho,opravdu pláče většinou jen když má hlad-já se po císaři docela rychle zotavuji až se tomu divím,u dcery to byl HOROR! :wink: Jinak se můžete kouknout do našeho nového albíčka :wink:
3. říj 2008 v 19:50  • Odpověz
ahoj holky zdravím vás :grinning:

toni malý je šikulka :grinning:

Míšo to je škoda těšila jsem se že tam budeme spolu, tak uvidíme. Dneska jsou u nás rybí slavnosti, těšila jsem se že tam pojedeme s kočárkem, ale je tak hnusně :frowning2: na chvíli se asi půjdem podívat, ale jinak nic moc. tak vy asi na první procházku dneska nepůjdete že ?

Miri kdy vy máte vítání občánků? a jak se vám jinak daří?

Danuš do té Orlové chodí kamarádka je to myslím Kenny - club a moc si to chválí, ale já stejně asi budu chodit až později kolem třetího měsíce nebo ještě později uvidíme jak to půjde. Danuš, ale optej se té sousedky na vše jak často se chodí, kolik to stojí od kdy se může chodit atd děkuji
4. říj 2008 v 11:57  • Odpověz
autor
Ahojte,
Sylvi,je to od šesti týdnů,15 lekcí stojí 1600kč,u toho to cvičení je 5 lekcí stojí 800kč.Je to 2x týdně.A nějak začátkem listopadu začínají nové lekce.Tak si tam zavolej co nejdříve,je tam vždy nával.tel.číslo ti ještě pošlu.Pa
4. říj 2008 ve 14:49  • Odpověz
Danuš děkuji tak mi pak pošli to číselko :grinning:

jak se jinak máte holky a co je nového?

Míšo tak jak první procházka jak se Magdalence líbila ? kočárek máte moc hezký :grinning:
4. říj 2008 v 18:29  • Odpověz
Ahojky....procházka by byla dobrá, to počasí se nakonec docela umoudřilo....jenže moje mamka chytla kočárek a už ho nepustila!!! :grinning: :grinning: :grinning: , tak jsem si pojezdila jenom ten kousek od našeho domu, ale co, chápu její nadšení, já se s kočárkem nalítám ještě dost! maličká celou dobu spinkala, takže se jí na čerstvém vzduchu určitě líbilo....
...vy máte taky moc hezký kočárek.... :wink:
5. říj 2008 v 11:53  • Odpověz
Ahojky holky,
tak ještě dodatečne Míšo gratuluju k Magdalence a Tony tobě k Tobiáškovi aspoň už tady máme jednocho chlapa :slight_smile: .
Sylvi no já nevím kdy máme vítání občánků ještě nám nic nepřišlo a ani jsem nekde nebyla tak já teda nevím. Ted v neděli bude mít malá křtiny. A jinak se máme dobře malá roste a je trašně hodná a celou noc nechá maminku vyspínkat je to zlatíčko. :slight_smile:
Holky a jak se Vám všem daří??
6. říj 2008 v 11:22  • Odpověz
ahoj holky všechny zdravím jak se vám daří?

Miri já jsem se byla ptát na úřadu tak mi řekla že nám dojde domů pozvánka, možná budemem mít vítání občánků spolu. Asi to není moc často vždy jak se nasbírá určitý počet dětí.
My křtiny nebudeme dělat, ale celá rodina nás k tomu přemlouvá no uvidíme.
Co jinak malá jak se daří ?

Míšo jak se daří a co malá ?

my jsme začali používat probiotické kapičky tak můžu říct že malý se hodně zlepšil už druhý den mi spinká celé dopoledne tak si můžu všechno udělat jinak nespal skoro vůbec a já nestihala naprosto nic tak snad to nezakřiknu a vydrží to :grinning: nebo jsem už z toho byla zoufala pořád v poklusu a doma binec tak jsem si dneska konečně uklidila a jsem spokojená :grinning:
8. říj 2008 ve 12:18  • Odpověz
miksa-ahoj,taky ti maléj řve kvůli nadýmání? Užíváte něco na ně? Já jen fenykl čaj ale moc zlepšení nevidím :unamused:
8. říj 2008 v 16:42  • Odpověz
ahoj toni taky trpíme na prdíky šíleně zkoušeli jsme fenyklový čaj, ale po něm to bylo ještě horší, pak mast pupík pak máme nějaký olejíček od weledy pak kapičky sab simplex a nic nepomohlo teď mám probiotické kapičky tak je to o hodně lepší. a jinak hodně používáme tu trubičku do dupky a ta taky pomáhá :wink:
9. říj 2008 v 10:19  • Odpověz
autor
Ahoj,
Sylvi,at ti doktorka napíše na ty prdíky kapky,jmenujou se SAB SIMPLEX.To se předepisuje skoro každému miminku pokud má takové problémy.Hlavně tím trpí kluci.
9. říj 2008 v 15:24  • Odpověz
Sylvi, a jak se ty kapky přesně jmenují? Kdybychom ještě někdy potřebovali :grinning: . Nám teda nezabíralo vůbec nic, já jen kojila a hodně si i hlídala, co jím, ale i tak to nepomáhalo...a trvalo to celkem dlouho, než se to trošku upravilo.
9. říj 2008 ve 21:09  • Odpověz
autor
Sylvi,já jsem si pořádně nepřečetla to,jak jsi psala o těch kapkách SAB.......,že malému nezabrali a já ti jak koza píšu at je vyzkoušíš :confounded: :confounded: :confounded:
9. říj 2008 ve 22:58  • Odpověz
ahojky holčiny.

tak nám taky moc ti kapky Sab simplex nezabrali, nám jedině pomohla ta rektální trubička. Jinak jsme s prdíky bojovali pořád. Hrůza si na to vzpomenout. :frowning2:
10. říj 2008 v 08:48  • Odpověz
Ahojky....včera jsem měla promoce, bylo to nádherné....jeden z nejlepších dnů mého života. Madlenka byla poprvé na hlídání a byla zlaťoučká....ostatně jako pořád...je to zlatíčko, jsem zvědavá, jak dlouho nám to vydrží. :sweat_smile:

sylvi....vítání občánků je dost často, teď se rodí více dětí....tak jednou za měsíc.....ale vždycky se čeká, až miminko dosáhne 6ti týdnů.
My jsme křtiny zavrhli už u Viktorka.....ale babi to těžce nesla, všechna její vnoučata jsou pokřtěna.....já jsem proti tomu, protože kromě křtin mých sourozenců a bratranců (a dvakrát na vánoční mši) jsem v kostele nebyla....a myslím, že pokud budou jednou moje děti věřící, nechají se pokřtít v kterémkoliv věku.....nechám to na nich.....

Jinak jsme byli na dvoutýdení prohlídce a majda přibrala 400g za týden!!!! :fearful: :astonished: ....už mád druhou bradu :grinning: , doktorka docela čučela.....Nás prdíky netrápí, spíše jsme blijící
10. říj 2008 ve 12:51  • Odpověz
kacabaja jmenují se probiotické kapky a u nás stojí 600 a na Slovensku 300 dovezla mi je sousedka.
jinak taky ještě používáme rektární trubičku ta taky pomáhá.

my už taky máme dvě brady v úterý máme poradnu jsem zvědavá kolik budeme vážit myslím že přes pět kg.

Míšo budeš chodit s malou na plavání? já i miriluk chceme chodit tak by jsme mohli všichni. ještě se rozhoduji mezi Bohumínem - Bobeš nebo Orlová Kenny club, ale všichni chválí Orlovou tak uvidíme.
U nás je to taky složité co se týká křtin a nechceme být špatní proto křtiny nebudou a jak děti později budou chtít tak se je nechá pokřtít jinak my taky do kostela nechodíme byla jsem myslím 2x na mši a 2x na půl noční a nic mi to neříká.

příští týden jedeme do Orlové na kyčlíky tak doufám že to bude dobré, taky jdu na gyndu po šestinedělí tak jsem zvědavá co mi řekne mám takový hodně žlutý výtok, a když se sprchuji občas šáhnu dovnitř tak nevím mám to tam úplně jiné jako by napuchlé nebo celé ucpané a něco tam odstává tak nevím jestli se někde stala chyba nebo se to upraví, ani si nedokážu představit sex. moc se nesmějte tomu jak to popisuji :grinning: :grinning: :grinning:
10. říj 2008 ve 14:22  • Odpověz
Sylvi....s tím plaváním já nevím, mám to trochu složitější, protože manžel dělá na směny....a od jakého věku se tak chodí?
Vidím, že na ty křtiny máme podobný názor....ale samozřejmě chápu, kyž je někdo opravdu věřící a chce dítě k víře vést, že ho nechá pokřtít......Když mamka (na popud babičky) chtěla pokřtít nejmldšího bratra....museli chodit k farářce na nějaká školení a nastudovat si Nový zákon z Bible...pro manžela mojí matky to bylo utrpení :confounded:
Držím ti palce, ať dopadnete dobře na kyčlích a taky samozřejmě na gyndě....Myslím, že to je v pořádku, nejspíše se ještě jedná o nějaký otok po šití...já už mám sice stehy vypadlé, ale taky tam mám něco "divného", takový zvláštní útvar a právě mi mamka říkala, že to je otok po stehu... :unamused: Neboj, za nějakou dobu budeš íplně v pořádku....musíš myslet na to, že jsi měla těžší porod...a bude trvat dele než budeš dole úplně 100%
10. říj 2008 v 19:52  • Odpověz
ahoj Míšo je to různé kamarádka chodila na plavání když byli malé dva měsíce, ale to se mi zdá brzy já jsem tak chtěla chodit jak budeme mít tak půl roku nebo stejně bude zima tak aby malý nebyl pořád nemocný ještě uvidím domluvím se s Miriam.
dneska jsme byli na oslavě tak supr
chtěla jsem se zeptat malý mi pořád hodně blinká manžel tvrdí že je to tím že ho moc přebumbám hodně toho sní a jí co dvě hodinky může to být tím? někdy blinkne málo a někdy to jsou úplné gejzíry a pořád že nestačím převlékat pereme skoro každý den je to hrůza :frowning2:
jinak jsem to dneska zkoumala tak to asi budou nějaké otoky po stehech, ale já mám pocit že tam ještě stehy mám tak nevím, stejně mám kontrolu tak se optám

holky jak vám drobečkové spinkají ? mě různě jak se mu chce někde spí hezky a někdy hrozně dneska spal na návštěvě tři hodinky včera třeba půl hodky jak kdy a v noci taky kdy se to upraví ?
máte nějaký režim ? prý je to hodně důležité, ale já si neumím ho utvořit nebo každý den děláme něco jiného a vracíme se v jinou hodinu atd tak nevím, akorát večerní režim máme stejný přes den nevím stejně mi spinká pokaždé jinak :frowning2:
jinak uspáváte drobečky nebo necháte vyřvat ? já pokaždé říkám že nechám vyřvat a stejně to po pěti minutách nevydržím a vezmu ho :frowning2: my jsme hodně naučili na nošení a ted se toho nemůžeme zbavit doktorka říkala nechat vyřvat, ale já na to nemám srdce co mám dělat ? doktorka říkala že pokud vydržím budu mít zlaté dítě, ale jak to vydržet když je úplně v křeči celý rudý a slzy jak hrachy to mě pak rve srdce :frowning2:
ono pokud by šlo jen o uspávání tak by mi to nevadilo, ale on se chce nocit i celý den a já pak nic nestíhám i když minulý týden tři dny spinkal celé dopoledne, ale od té doby zase nic to měl asi nějaké spací období :wink:
11. říj 2008 ve 20:47  • Odpověz
jo ještě holky jak oblékáte ? já když malého přiobleču tak se mi děsně potí je úplně mokrý a když ho obléknu málo tak mám strach at mu není zimenka tak jak ?
11. říj 2008 ve 20:51  • Odpověz
autor
Ahoj,
Sylvi,tak k tomu oblíkání malého.....mi vždy doktorka říkala,že mám holky oblíkat,jak byly malé podle sebe,jen dám o svetřík víc.Záleží jaké je počasí.
11. říj 2008 ve 22:35  • Odpověz
miksa-my taky nosíme ale dopoledne nám většinou prospí,tak to jde,jen noci jsou krušnější.
12. říj 2008 v 07:27  • Odpověz
Ahojky....mikso...režim je opravdu moc důležitý, tak jak si to uděláš, budeš to mít až min. do jeho tří let...vy už máte šst týdnů? Dříve totiž nějaký systém nemá smysl, jak se ta miminka rozkoukávají....Důležitá je pravidelnopst a prostě se tomu musí upravit denní program, není jiné možnosti....všechno pořád stejně. My to u vikyna měli tak, že ráno vstával kolem 6ti....spinkat šel v 9, spal tak do 11 (kdyby chtěl déle, budila jsem!), pak odpolko šel ve 14-16.....a koupali jsme kolem 18.30, pak jídlo a spát....den co den stejně, zvykl si rychle a trvalo mu to až do roku, kdy začal spinkat jednou denně, po polívce ve 12....spal cca do 15, pak měl až druhé....ale opravdu jsem budila, nespal by mi večer....
Madlenka spí zatím více méně pořád, ale my nemáme ještě ani tři týdny, tak to je jinak....
S tím vyřváním má dr. pravdu, ale nesmí to dojít moc daleko....když prostě pláče dlouho je třeba ho vzít a uklidnit. Některé miminka prostě jsou hodně plačící a chtějí být mamince na blízku...kamarádka měla taky křiklounka, nakonec si pořídila ten šátek, a mohla aspoň doma něco udělat.
S oblékáním.....třeba včera a dneska....bodýnko, kalhoty, mikinka a do zavinovačky s teplou vložkou a do deky...na rybích slavnostech bylo hnusně, tak jsme měli i fusak.
12. říj 2008 ve 12:37  • Odpověz
mischel-ahoj,já malého taky budím caa po 2hod. na jídlo,jen poobědě kyž nám usne nechám i 3hod. v noci vstávám k němu často co 1hod,má špatné spaní+ty jeho prdíky :unamused: snad si vytvoříme taky nějaký ten režim a bude dobře.
13. říj 2008 v 09:29  • Odpověz
ahoj holky jak se máte ?

My máme dneska 6 týdnů :grinning: :grinning: :grinning:

byli jsme ráno na kyčlích tak nám doporučili široké balení tak jsem z toho nějak neštastná a nevím kde koupit ty kalhotky no snad to nebude tak strašné, pak jsme hned jeli ještě do Karviné a odpoledne mám kontrolu na gyndě tak hrůza dneska tři lékaři a zítra obdobně ráno jedu na krev do Ostravy a pak na kontrolu do Bohumína na plicní a odpoledne poradna tak máme frmol pak už to snad bude lepší.

holky malý nám hodně blinká doktorka říkala že je to normální, ale je to více než tomu bylo dříve někdy úplné gejzíry a nestačím převlékat, je pořád hladový tak často a hodně krmíme může to být tím že je přepapaný ? nebo to je šílené po každém krmení nové oblečení :frowning2: manžel tvrdí že je přecpaný a proto tak pak zvrací nebo jsme na hippu a krmíme co dvě hodiny 120 a někdy i 150 tak to asi bude fakt moc a ještě někdy mezi tím ještě stáhne 90 čaje je pořád hladový nevím co s tím :frowning2:
13. říj 2008 v 10:58  • Odpověz
miksa-zdravím,Ty máš ale frmol-ohledně toho zvracení,zkus vyměnit sunar,já bych hipp nedávala. Já kojím a musím od porodnice taky přikrmovat-stáhne mi co dvě hod. 75ml + kojení. Jinak já střídám Nutrilon a klasiku sunar a jsme o.k
13. říj 2008 v 17:06  • Odpověz
toni....já malou nebudím, ona spinká hodně...budím ji jenom, když je něco v plánu a musím ji nakojit....režim budeme zavádět až po šesti týdnech, dříve to podle mě nemá moc smysl.

sylvi...Gratuluju k šesti týdnům....a přeju, ať dobře pořídíš u doktorů :wink:
Z širokého balení si nic nedělej, Viktorek měl taky a u Majdy bude určitě taky zapotřebí....protože já měla široké balení a manžel měl řemínky, tak preventivně. Já to Viktorkovi dávala na noc a měla jsem pro něho takové ty kalhotky jak byly kdysi (ty sandry nebo tak) na obyčejné plíny...a normálně pampersku, na to ty pleny a přes to ty kalhotky....zkus se poptat známých nebo po rodině, jestli nemají ještě schované....případně někoho poprosit o ušití...jinak nevím, jestli se něco takového ještě prodává... :confounded: :confounded:
Jo a my taky blinkáme.....dneska v noci třeba a pak i ráno....taky jsem komplet převlékala....mně Winklerka říkala, že se přechlastává....jenže ona se nají, pak to vyhodí a hned má zase hlad....tak se ji snažím tak půl až hodku udržet, aby se jí uklidnil žaludeček než dostane zase. A zkusila jsi nějaké to sytící mlíko.....My u Viktorka měli Hamilon (dneska Hami) Forte a ten má právě sytící účinek a mimčo vydrží déle nakrmené...on byl totiž taky hladovec. Ale co dvě hoďky mi připadá teda dost :astonished:
13. říj 2008 v 19:42  • Odpověz
autor
Ahojky,
Sylvi,kámoška má osmiměsíční dceru a dávala ji ten hipp.Ta ji po každém jídle po něm zvracela i ty gejzíry a pak ho vyměnila myslím za sunar a pak v poho.A já te mojí nejmladší dávala nutrilon.Po nějaké době se mi zdal drahý,tak jsme ho vyměnili za ten hipp.A malá mi pak z něho zvracela a i gejzírovala!Tak jsem se zpět vrátila k nutrilonu.No a ted ji kupuji sunar a jsem ráda,že ji sedne.Samozdřejmě nutrilon je nejlepší si myslím,ale je moc drahý.Zkus ten hipp vyměnit za sunar nebo nutrilon.
13. říj 2008 ve 23:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.