• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sanusačky z "neplodnosti"

(Zamčená)
22. března 2011 
3. lis 2009 ve 21:43  • Odpověz
autor
ahojky - tak jsme byli dneska s Matym na kontrole - a není to dobrý... :rolling_eyes: prý to vypadá že tam opravdu bude nějaký ten "prchavý" reflux - ale naštěstí jen tohle - není tam žádná změna která by byla vidět na UTZ což je ta dobrá stránka věci. Tohle vypadá že to může být způsobený nezralostí ledvinových pánviček a to se prý může upravit časem i samo. Znamená to že se mu jen někdy ta moč vrátí zpátky a pak z toho vlastně vyjde zánět a proto ty horečky a tak. Ale ještě nás poslali na vyšetření. Teď budem šest týdnů brát nějakou udržovací léčbu, a nosit moč, a pak by mu udělali "mikční cystografii" (vůbec netuším jestli to píšu správně takže za případné chyby se omlouvám - píšu jak to slyším) Při tom ho musí ale nacévkovat :confounded: :rolling_eyes: (chudáček malej :unamused: ) No ale prý se u toho dává nějaký částečný oblbovák tak snad to nebude tak hrozný.
Je mi smutno za něj - takovej malej šmudla a pořád takový nějaký starosti. :rolling_eyes:

Jinak nechali jsme se i zvážit - tak v 7 měsících máme cca Kubík 9,4kg a Matýsek 7,7kg (bude to o nějakej fousek míň páč tentokrát měli bodýčka - jinak se vážej v poradně nahatí :slight_smile: )
4. lis 2009 v 11:25  • Odpověz
autor
Tak Kuba už lítá po čtyřech jak čamrda :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. lis 2009 v 17:25  • Odpověz
autor
Tak další novinka - už je zubatej i Matýsek :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
5. lis 2009 ve 21:34  • Odpověz
Teda Jani ty nás zásobuješ :grinning: Michalka taky začíná lézt,ale po zadu :grinning: ,já jsem dneska chytla nějakou rýmu,tak snad to u toho taky jen zůstane :unamused: Já jsem si dneska v lékárně koupila ten gelík na zoubky,tak jsem připravená :sweat_smile:
5. lis 2009 ve 21:53  • Odpověz
autor
Tak to za chvilku vyrazí i kupředu - Kuba taky napřed couval - ono je to jednodušší :wink:
5. lis 2009 ve 21:55  • Odpověz
Hooooj holčiny, p sáavala jsem s váma občan na NEplodn. .. jak se máte??? crca má dvojčátka??? to už nám psala tu mylsím. .a co vy ostatní..?? nám bude př . stř. ROK... jsme čílý .. až moc, šikovný, prostě s uper ženská :wink: :wink: všichni jsme z ni příjo posra.... :grinning: :grinning:
5. lis 2009 ve 21:57  • Odpověz
autor
Jejda to to letí - vám už bude rok... :astonished: :astonished: :astonished: No jo - vždyť i my už máme 7 měsíců :sweat_smile: - tak to pořádně oslavte a ať jste všichni zdraví :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. lis 2009 ve 22:45  • Odpověz
Holky letí to.My možná půjdem od února do školky.Pokud budou mít místo.
6. lis 2009 v 08:59  • Odpověz
autor
Ahojky - jdu vám jen napsat že Kubajs už má druhej zoubek a jeslti jsem to ještě nepsala tak po kolínkách už lítá jak čamrda. Matýsek má sice zoubek pořád jen jeden - ale taky už začíná lízt :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. lis 2009 v 11:51  • Odpověz
Ahoj,a lezou aspoň každej na jinou stranu? :wink: .Si pamatuju když Adél začala chodit.tak ona nechodila,ona rovnou běhala.A zůstalo ji to teď.
9. lis 2009 v 15:39  • Odpověz
Holky jukněte

http://www.youtube.com/watch?v=H4CEXSmGkHA

Snad to půjde přehrát.
9. lis 2009 v 18:17  • Odpověz
Ahoj holky
Marki teda super,kdyby nebyl manžel doma tak řvu jak želva, :grinning: fakt super :wink:
9. lis 2009 ve 20:40  • Odpověz
jéé,díky.Takhle to dopadne když já dostanu nápad a Petr si hraje.
9. lis 2009 ve 21:03  • Odpověz
autor
Marki - mooooc hezkýý :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Jinak s těma směrama je to zatím v pohodě - protože Matulka na kolínkách udělá tak maximálně 2"krůčky" jinak se zatím plazí, a tím kraulem se daleko nedostane - a když - tak pomalu :sweat_smile: takže zatím honím jenom Kubíka - ten to stíhá za oba :grinning: :grinning: :grinning:
9. lis 2009 ve 21:41  • Odpověz
A bude hůř :wink: .ne,nechci tě strašit.Myslím to v dobrým.
9. lis 2009 ve 22:08  • Odpověz
Ahojky,tak Michalka už se mi zvedla v postýlce(teda v ohrádce) :confused: a s tím lezením,je jak tajfun a nejradši přelejzá Matýska :grinning:
10. lis 2009 v 09:28  • Odpověz
autor
Teda taky pěkná dračice :sweat_smile:

V postýlce si Kubík zatím sice nestoupá ale když mu podáš ruce, tak se jen přidrží a už si taky pěkně stoupne :wink:
10. lis 2009 ve 14:03  • Odpověz
Ahojte holčiny!
Tak jsem byla zase v poradně, ale nic nového. Dnes to byla jen taková "povídací" stylem: Nohy otékají? Otékají. Pořád se Vám dělá špatně? Ano, dělá. Tlak zase skoro neměřitelný. Další kontrola za 14 dní, to už mi budou vypisovat mateřskou. A to už bude 6 týdnů do porodu!!!
Taky jsme dnes s manželem absolvovali 1.předporodní kurz, takže nám ukázali celou porodnici (porodní sály, pokoje, novorozenecké, prostě všechna místa, kam, se dostaneme). To nám ukazovala porodní asistentka, řekla nám přitom, jaké jsou možnosti úlevy při bolestech (vana, sprcha, míče,...). Potom si nás vzal doktor a asi hodinu nám povídal o porodu, kdy přijet, jak to pak postupně celé probíhá, atd. Zítra máme pokračování s anesteziologem. Tam se dozvíme něco o epidurální anestezii, ale hlavně o resuscitaci novorozence, dokonce si to budeme nacvičovat na modelech. Dnes nám totiž ta porodní asistentka řekla jednu velkou pravdu: můžeme mít 10 monitorů dechu, ale ty nám miminko, pokud by bylo třeba, nezachrání, pouze nás upozorní, že je problém. Další už je na nás, a pokud je doktor daleko... Doufám, že nic takového nebudu potřebovat. No a příští týden mám ještě 3.kurz a to bude kojení.
Pak jsme ještě byli vybírat plíny a já jsem byla po návratu tak hotová, že jsem zalehla a 2 hodiny spala jak dřevo. Ale konečně už aspoň tuším, jaké plínky si objednám. To už bude poslední velké vydání na mimíška, pak už mi zbývají takové drobnosti a měla bych mít všechno, co je před porodem potřeba.

Holky, i když je fusak nový, tak ho stejně musím vyprat, že jo?
10. lis 2009 v 19:43  • Odpověz
:grinning: Páni Evaj,pořád si na tebe vzpomenu když jsi říkala"už abych byla aspoň 20tt" :grinning: a teď už to odpočítáváš pomalu na hodiny :grinning: s tím monitorem máš pravdu,ale kdybys ho neměla,tak ani nevíš,že ti nedýchá :wink: ,já vím,dřív taky nebyli ale když je ta možnost....,a taky vždycky jsem si říkala,jak se budu děsit když se zakuckaj,nebo jim zaskočí,jak budu panikařit a světe div se,tak chladnou hlavu jsem snad nikdy neměla.Není to tak dlouho,co jsem krmila Matýska(teda dávala mu čaj)a vedle mě se plazila Michalka,najednou začala nevinně kašlat a najednou se začala dusit,protože jak zakašlala,tak se jí vrátilo mlíko a šlo jí to nosem,pusou,teď jak byla zahleněná,tak se nemohla pořád nadechnout a tak co.....,Matýska jsem položila,jí jsem čapla,přehla přes koleno(stehno)a začala jí lehce plácat mezi lopatky,ale úplně v klidu. :wink: vylítlo z ní snad i mlíko od snídaně,ale dobrý :sweat_smile:
Jinak já jsem ani nevyprala ty zavinovačky,ale přeci jen na malinké miminko,bych to radši přejela aspoň na 40°C
10. lis 2009 ve 20:39  • Odpověz
Jo jo holky,mě se jednou Adélka jako mimnko začala dusit když byla vzhůru.leřela,najednou začala kuckat červenat,modrat fialovět.Tak jsem ji rychle vzala,otočila ji skoro vzhůru nohama a plácat mazi lopatky.A pomohlo to.Byla jsem úplně v pohodě a udělala to úplně automaticky.ˇSpatně se mi udělalo až když už bylo po všem.
10. lis 2009 ve 22:29  • Odpověz
Ahojte!
My máme za sebou 2. část předporodního kurzu - dnes epidurální analgesie+resuscitace novorozence. Dokonce jsme tu resuscitaci nacvičovali na modelech miminek. Doufám, že to nikdy nebudu potřebovat. U té analgesie mám takové smíšené pocity, na jednu stranu je to odstranění bolesti lákavé, ale...
11. lis 2009 v 16:04  • Odpověz
Evi třeba nebudeš mít nesnesitelný bolesti.Já žádnej epidurál neměla v poho.Taky jsem ze všech stran slyšela jak první porod trvá dlouho a Adélka se narodila za 7,5hod co jsem byla přijatá do porodnice.
11. lis 2009 ve 20:21  • Odpověz
Ahojky,
tak se hlásím po delší době.U nás je zatím vše ok orcek se hlásím každou chvilku pěkným kopancema,ale to se dá zvládnout.Na začátku prosince jdeme na ten další genetický utz.A ještě musím na ten test na cukrovku,ale vůbec se mi tam nechce.
Medli:napiš mi tvé telefoní číslo na moji interní poštu abychom až půjdeme s Martinkou na kus řeči mohla si jít s náma.Vaše maličká je prostě andílek ale z očiček jí koukají pěkní čertíci.
Evy:ted budu mít trochu volněji tak se ti ozvu na mobil nebo kdyby jsi měla časík pošli sms
Jankatr a Crco teda vám ty dětičky taky pěkně rostou ani se nenadějete a budou už chodit.
Jinak zdravím všechny ostatní
Květa
PS:až bude chvilka tak dám do albumu další fotečky
14. lis 2009 v 17:42  • Odpověz
Květi s těma čertíkama máš pravdu.Jsem ji teď koupila tričko s nápisem "SLYŠÍM ALE POSLOUCHAT NEBUDU".To sedí taky . :slight_smile: .Poslední dobou čím dál víc.
14. lis 2009 v 19:09  • Odpověz
14. lis 2009 ve 20:20  • Odpověz
Ahoj holky,teda na to,že měli zase ten svůj den D tak jsem Jani jukla a zase mi to zvedlo náladu :grinning: Když už mi konečně ještě usínali kolem 16.00hod tak jsem byla ráda,že se prospí a do 18.00hod budou v pohodě,jenže přišla tchýně s tetkou a samozřejmě bylo po spaní,jenže oni s nima udělají ťuťu ňuňu a zdrhnou a já už je musela jít prostě vykoupat o půl šesté,nebo bych zešedivěla :angry:
Jani já úplně vidím ty moje děti :grinning: akorád že u tebe Matýsek je Michalka :grinning: Taky mám foťak s You Tubem,ale vůbec nevím jak se to dává na net :unamused: .Jinak asi se mi budete smát,ale koupila jsem jim tohle
http://www.nej-kocarky.cz/ok-baby-ochranna-helma-no-shock/
Michalka už mě docela spadla na tvrdo na zem a prostě dvě se nedají uhlídat,když jí dám do ohrádky tak se mi vysune po špriclích a stejně sebou sekne a ono to taky není nic měkýho :unamused: A Matýsek ten se kulí kulí až se nakulí na skříň a šuplíky :sweat_smile:
Marki,právě jsem dneska usoudila,že i když mám holčičku a těšila jsem se na culíčky a šatičky,tak to asi neklapne :grinning: U ní to bude nějaký brnění a při nejlepším ostříhaná na ježka :grinning: :grinning: To už snad budu ty culíčky dělat Matýskovi :sweat_smile:
Květi taky se mi nechce věřit,že už táhneme 7 měsíc.
Ve středu jdeme do poradny tak jsem zvědavá,mě příjde,že se teď oba hrozně vytáhli,to pořád na ně něco dokupuju :unamused:
14. lis 2009 ve 20:54  • Odpověz
Teď jsem ještě skoukla Jani,jak Mates mučí tátu :grinning: :grinning:
14. lis 2009 ve 21:35  • Odpověz
markét,to znám.Mě taky všichni kdo mají kluka záviděli holčičku.Hlavně culíčky,sponečky.sukýnky,volánky atd.A podívej se na Adélku.Z tý dělají holčičku jen ty její lokýnky.Z hraček spíš preferuje ty klučičí, a Nějaký volánky a sponečky? CHA CHA CHA..Občas sice vyveze ven kočárek ale to už musí bejt. :wink: Ale aby nás ty naše slečny ještě nepřekvapili :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .
Holky končím a zítra zkusím juknout.Dobrou noc.
14. lis 2009 ve 22:27  • Odpověz
:grinning:
Jani ještě jsem se chtěla zeptat,na tu hrací kostku,kde jste jí sehnali a za kolik? :sweat_smile:
15. lis 2009 v 10:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.