• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sanusačky z "neplodnosti"

(Zamčená)
22. března 2011 
autor
Hurááááááááááááááááááá - tak přece :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. lis 2009 ve 23:58  • Odpověz
Ahojky koukám,že jsi neměla o půlnoci co dělat :grinning: :grinning:
28. lis 2009 ve 13:38  • Odpověz
autor
:grinning: :grinning: :grinning: no jo měli jsme tu s Matýskem mejdan :sweat_smile:
28. lis 2009 v 18:53  • Odpověz
Co pak?Snad nemarodíte? :sweat_smile: Nám teď chodí Michalka spát bez jídla :confounded: ,prostě nechce,mne si oči,jak je utahaná,ale jíst nebude.....,dneska jsem jí dala o půl páté už jenom půlku banánu,aby měla teda aspoň trochu ovoce a stejně nechce,tak je dáme spát,usnou naštěstí zatím v pohodě,už je nenechávám usínat u nás dole v obýváku,ale jakmile si začnou mnout očička,tak jdou :wink: .Většinou se mi vzbudí kolem 22hod(Matýsek ne,ten spí celou noc),nevím co jí to přelítlo zase přes nos :sweat_smile: Je teda pravda,že fakt se napere na oběd a jakmile něco jíme s Michalem,tak si přileze,stoupne si,drží se židle a říká ham,mňam :grinning: snad jí to vydrží :grinning: se zahrizla(teda spíš zadásnila :grinning: )do točáku,dneska jsem dělala rajskou s knedlíkem,tak jsem jí dala na špičku lžičky s kousíčkem knedlíku a ham mňam říkalala ještě po půl hodině :grinning: .Nebojte,ještě je neládujem nahusto,jen je necháme aspoň olíznout lžičku,to jim neublíží :wink:
28. lis 2009 v 19:34  • Odpověz
autor
Ne - v pohodě - akorát se v jedenáct v noci vzbudil tak dostal napít, pak usnul a po hodině slyším vejskání a juchání a Matýsek se tvářil jako že už má hotovo :sweat_smile: - normálně to nedělá, tak jsem ho vyjímečně zachránila :wink: a měli jsme tu tak půl hodinky mejdánek - a pak zas šel v pohodě spinkat. Jinak u nás se stávkuje s obědem - hlavně Kuba - prostě to do něj nedostanu, začne se vztekat a hekat, a je to všude kolem jen v něm ne. A teď už začíná stávkovat i Matýsek... :rolling_eyes: Už nějak nevím co s nima. Pak si daj prso a jsou spokojení.Tak já nevím.Večeři jsme vlastně ještě ani nezavedli. Párkrát jsem zkoušela kaši ale nějak to neprošlo. Jo to když jim dám ochutnat něco našeho tak mlaskaj. Jsou to lumpíci. Budu se asi muset poradit s Dr. co s nima.
Mišula je šikulka - to už fakt říká ham mňam??? tak to je super.
Kubík už se taky zkouší postavit, ale zatím s tím trošku bojuje. Maty by nejradši taky jenže ten si ještě ani nesedne.
28. lis 2009 ve 23:32  • Odpověz
Fakt říká ham mňam :dizzy_face: doufám,že jí ta genialita vydrží i ve škole :grinning: Matýsek taky zatím jen leze,no teda spíš se plazí,ale už jde na 4 a houpe se,no to dělala Michalka ve 4 měsících :grinning: Já zase nevím už co s tou večeří pro ní.Dneska spala do půl druhý než chtěla jíst.K obědu jim dneska dělám králíka s bramborem a se špenátem a odpoledne se chceme jet kouknout na rozsvícení stromečku :wink:
29. lis 2009 v 10:06  • Odpověz
autor
Tak to Maty to plazení v podstatě přeskočil a teď se zas snaží přeskočit sezení a chce si rovnou stoupnout - snaží se kopírovat Kubu :sweat_smile:
Míša je teda fakt šikulka :slight_smile:
29. lis 2009 v 10:37  • Odpověz
autor
Tak Kuba si dnes poprvé stoupnul uplně sám - seděla jsem na gauči a krmila Matýska a Kuba tak moc chtěl taky, že se mě chytnul za kalhoty a stoupnul si jako by to dělal od jakživa :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Myslím že bude Kubík chodit poměrně brzo. Sranda je jak se ho Matěj snaží dohánět a při tom si to zkouší "zkracovat" takže sem tam něco vynechává. Když začal Kuba lézt tak se napřed plazil a pak na čtyři, Maty rovnou po čtyřech - roztřepanej jak ratlík ale lezl. A teď - Kubík začal lézt pak sedět a pak teprv si stoupat, Maty jak to vidí - tak si chce stoupat taky - ale sednout si ještě neumí. To ho ale nezastaví - vždycky se opře o takovou hrací kostku a napřed jen klečel ale včera už se u ní v podstatě postavil - i když tak nějak v předklonu ale nožičky a ruce o který byl opřenej o tu kostku měl natažený.
30. lis 2009 ve 21:29  • Odpověz
Ahoj Jani,koukám,že nám začínají krušné chvíle :grinning: My ještě teda nemáme ani jeden zoubek,ale pro změnu Michalka když si stoupne,tak se začíná pouštět a chce se jakoby rozběhnout :sweat_smile:
Normálně,včera večer,dostali mlíko,kupodivu,Míša vypila 180ml!!! :astonished: ,ale potom,moc se jí nechtělo spát,tak si jí vzal manžel k sobě(Matýsek už chrupal v postýlce)a já si šla ohřát buřtguláš,tak jsem jí zkusila dát jeden brambor a ona že ham mňam :grinning: no,snědla takhle dva rozmačkaný brambory a pak ještě další dva s obědem,co měli(zeleninu s pohankou) :grinning: My jsme nechápali....ona,do které jsme museli cpát aspoň 50ml :grinning: Vzbudila se až teď v 5.30hod a naštěstí ještě usnuli :sweat_smile: tak toho využívám,já nějak fakt nestíhám.Když mě usnou přes den,tak než si zapnu počítač,tak už jsou zase vzhůru :unamused: Poslední dny mě naspí za celý den tak 2,5 hodiny a to v tom mám i tu poobědovou vycházku,kdy teda spí aspoň hodinu.
Dneska mě bude konečně objednávat švára nový notebook,tak snad už bude všechno fungovat.Objednává mi to přes firmu,kde pracuje,takže mě to výjde bez DPH.Oni berou od Dellu,takže na ně mají slevy.
Jinak snad nic nového,Matýsek už se taky staví na 4 docela často,takže už se asi brzo rozběhne :grinning:
Akorád už mě dochází fantazie,co jim vařit a dávat k jídlu :unamused: Holky,od se můžou Pribiňáky?až od 1 roku žejo? :unamused: Já jsem říkala včera manželovi,že bych jí nejradši nacpala na noc Pribiňákem,když to mlíko docela bojkotuje :grinning:
1. pro 2009 v 06:35  • Odpověz
autor
Tak dneska už si stoupnul i Maty - dala jsem je spinkat a najednou slyším z ložnice děsnej řehot - myslela jsem že zas rajtuje na kolínkách ale otevřu dveře - a on stojí :sweat_smile: - sice se klátil jak třitna ve větru ale stál a šíleně se tomu smál :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak naši kluci milujou takovou tu sladkou bílou aktivii, nebo ty dobrý mámy - asi to není zrovna to nejlepší ale já prostě nemám na to abych jim kupovala nějakou tu frutapuru apod. kde čtyři mini kelímky vyjdou min. na pajdu a oni už v pohodě zdlábnou každej jeden kelímek. :unamused:
1. pro 2009 v 10:26  • Odpověz
Jo tu frutapuru jsem taky občas koupila a fakt je to drahý a pak ještě takové ty jogurtíky od Humanny,ale bylo tam psané od 6 měsíce,tak jsem jim to dala.Takže myslíš,že už bych mohla občas dávat tu aktivii,nebo tu mámu?Do poradny jdeme až 30.12 a volat tam kvůli tomu???? :sweat_smile: Já jen,že mě příjde,že ty přesnídávky jim jdou nahoru a Matýsek to ublinkává,jak má asi překyseleno.Teď jim dávám kaše s čerstvím ovocem(dopolední sváča)a odpoledne jen ovoce,nebo tu přesnídávku a do toho ale zamýchám trochu kaše.Ale právě,že by jim úplně stačil jen ten jogurtík,pak by aspoň měli večer hlad,stejně jedi cca za 2-2,ř hod.
1. pro 2009 ve 14:09  • Odpověz
autor
já myslím že by klidně mohli - dávala jsem i Daníkovi obyč jogurty a v pohodě. Hele naši generaci cpali pribiňákama už podstatně dřív jak v půl roce - a žijem. Mě přijde že se to teď až moc pitvá, a zdá se mi že čím víc se těm dětem dává pořád něco spešl, a proti alergickýho tak že tím víc těch alergií je. Nic se nemá přehánět. Tím samozřejmě nechci říct že bych jim na véču rozmixovala knedlo vepřo zelo :grinning: :grinning: :grinning:
1. pro 2009 ve 14:22  • Odpověz
Na Aktivii ujíždí naše Adéla.
Jankatr máš pravdu.Hlavně co člověk,to názor .Tak že se stejně zařídíš podle sebe a dáš dětem to co uznáš za vhodný ty.
1. pro 2009 ve 14:51  • Odpověz
Ahojte holčiny!
Koukám, že vy řešíte jídlo, já pro změnu výbavu :slight_smile:
Právě jsem dorazila z nákupu (porodnické vložky, jednorázové kalhotky). Těch vložek jsem koupila 2 balíky (40 ks), kalhotky 1 balení (5 ks), abych mohla mrknout, jak vypadají. Kolik bych si toho měla připravit celkem? Jak se liší spotřeba při klasikém porodu a při císaři? Ptám se asi jak dement ale vůbec nemám představu :unamused:
Tímto nákupem bych se měla pomalu blížit do finále, tento týden by měl přijít fusak, podložka na přebalovák a přebalovací podložka na postýlku. Zítra si jdu vyzvednout objednané látkovky, to bude zase vítr na účtě :frowning2: Ale zatím snad poslední velký. Ještě mi zbývá povlečení a to jdu objednávat teď. To už takový ranec nebude. Vaničku a monitor přiveze kámoška, ale to se nemusí prát a tak je mi jedno, jestli to bude až před Vánoci. Někde mám vytištěnou doporučenou výbavičku, tak to musím ještě porovnat s tím, co mám, jestli jsem na něco nezapomněla. Doufám, že ne :wink: :wink: :wink:
1. pro 2009 v 17:58  • Odpověz
Tak jsem jim dneska dala jednu Activii na půl :wink: já si taky myslím,že se nemá nic přehánět,nám přeci dávali i krupičku ve 3 měsících :grinning:
Holky nám dneska Michalka "sežrala" :grinning: i kousek cibule :grinning: :grinning: já už se jí začínám bát,ta mě jednou sní :grinning: tý strčit snad hovn.. do papuly,tak ještě udělá ham mňam :grinning: :grinning: a teď před spaním vytáhla 120ml :sweat_smile: Myslím si,že když jim to jednou týdně proložím tím Pribinákem,tak se nic dít nebude.
Evi já měla teda dva balíky vložek taky a ještě pak jsem měla dva balíky těch Always velkých a vyšlo mi to tak tak :wink: a to jsem byla po císaři,ale ono to je taky tím,že jsi ve sprše co to jde(no po tom císaři to nebylo tak jednoduchý),ale aspoň jsem se trochu rozhýbala a ulevila mi ta voda :sweat_smile: Jinak kalhotek jsem měla taky 5 a stačilo mi to,vždy jsem si je přeprala a uschli,měla jsem ty z lékárny s nohavičkama.No ale zase nemůžu teda říct,že bych nějak tekla,nikdy se mi nestalo,že bych měla špinavou košili,většinou to ze mě vypadalo,až na záchodě(do záchoda) :grinning: přirovnala bych to k silné menstruaci :wink:
1. pro 2009 ve 20:07  • Odpověz
autor
Evi - pokud jde o ty očistky - ono je uplně jedno jestli jsi po normálním porodu nebo po císaři - vyjde to nastejno. Rozdíl je jenom v tom že jsi jinde zašitá - ale nedá se říct jestli je něco horší nebo lepší. Ta jizva bolí ať je to dole nebo na břiše - to si nevybereš.
Hlavně - kdyby se stalo, a tys musela na císaře - tak se pak snaž hned od začátku hýbat a chodit rovně. Ono to člověka nutí se trošku předklonit aby tomu ulevil ale strašně rychle se to tam všechno zkrátí a pak teprv je to problém napravit.
2. pro 2009 ve 21:48  • Odpověz
Ahojte!
Konečně jsem se přemluvila a nechala si vyfotit pupík, aby jste měly představu, jak teď na tom jsem :slight_smile: Jsem zvědavá, jestli se mrňousek otočil nebo jestli je pořád hlavičkou nahoru. Ale to se dozvím až v úterý na kontrole. Podle pohybů to nemám šanci poznat, zvlášť dnes mám pocit http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3596497&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3Fjako bych měla v břiše klubko hadů :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. pro 2009 ve 20:03  • Odpověz
Omlouvám se za to vložení odkazu, nevím, jak se mi to mohlo takhle povést :frowning2:
4. pro 2009 ve 20:04  • Odpověz
autor
A co se ti na tom odkazu nelíbí?? :confused: funguje dobře :slight_smile: :wink: pěkně prospíváš :dizzy_face:

Tak krom jiného dneska nadělil Mikuláš Matýskovi 4. zoubek - za chvilku z něj bude veverka :sweat_smile: :grinning:
5. pro 2009 ve 21:12  • Odpověz
Ahojky,Evi Janča má pravdu,vždyť to jde v pohodě :wink:
Jani teda teď mě psala kamarádka,co má 5 měsíční holčinu a už má taky zoubek :unamused: My budeme chodit,ale po zubech ani náznak :angry: :grinning: Jinak včera jsme s manželem zkonstatovali,že naše děti bude lepší šatit než živit :grinning: Michalka včera vypila RÁNO 180ml,pak snědli misku kaše,pak oběd a to měli plný hrnec(ještě jsem si říkala,že toho je hodně :grinning: ),pak mlíko 160ml a ke sváče přesnídávku a Michalka ještě dvě sušenky :grinning: .Večer teda vypila jen 110ml(ale jedla až teď v 5.40hod)a je zase v limbu :grinning: :grinning:
6. pro 2009 v 06:45  • Odpověz
Ahojte všem!
Dnes je mi celý den nějak šoufl :frowning2: Žaludek neustále až v krku, hlava zase jako kdybych právě slezla z kolotoče. Přesto sem se odpoledne vypravila na jedno z posledních cvičení pro těhotné, říkala jsem si, že budu aspoň poslouchat, co nám bude paní asistentka povídat. Bohužel, protože jsou v nemocnici zakázané návštěvy kvůli chřipce, je zrušené až do odvolání i tohle cvičení. Dokonce asi zruší i předporodní kurzy, ještě, že už je máme za sebou, protože to by mě docela naštvalo. Přece jen jsme se tam leccos dozvěděli.
Zítra jdu do poradny, už teď vím, že to nebude žádný zázrak. Budou mi dělat stěr z pochvy, brát krev a nevím, co ještě. Jenom jsem zvědavá, jak je prcek otočený. Ale mám pocit, že je pořád hlavou nahoru, protože mi ji každou chvíli cpe pod žebra :frowning2:
Dnes mi dorazila podložka na přebalovací komodu (tu mám v přízemí) a přebalovák na postýlku, která je v ložnici v patře. Takže už zbývá jen povlečení a hotovo. To by mělo dorazit každým dnem. Vlastně příští týden ještě přivezou koš na miminko, ale o tom jako nevím, protože ten přinese Ježíšek :slight_smile:
Taky si pomalu začnu chystat tašku do porodnice. Měsíc předem asi není zase tak moc brzy. Lepší taška připravená dřív, než tady pobíhat a balit s kontrakcemi a prasklou vodou :wink:
7. pro 2009 ve 21:50  • Odpověz
autor
A ty ji ještě nemáš nachystanou :astonished: :sweat_smile: :wink: - už je fakt na čase - konec konců ještě dnů a jste v podstatě v termínu :dizzy_face:

Marky nic si z toho nedělej - Daník měl zoubky taky až později - první měl asi v 11 měsících a to si ho ještě prorazil o gauč - takže tomu kapku pomohl :sweat_smile:
A vůbec bych se nezlobila kdyby to hoši měli taky tak (což už asi bohužel neklapne) páč Maty jak už má i nahoře tak docela začíná jakoby kousat - není to vyloženě kousání, ale asi jak brousí těma zoubkama přes bradavku tak to docela bolí - má je pěkně ostrý. I když jednou už mě taky slušně hryznul :angry:

Jinak Kubík už začíná pomalu zkoušet popocházet když se u něčeho postaví - takže za chvilku bude honička ještě větší :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. pro 2009 ve 22:54  • Odpověz
Ahojky,Evi já měla tašku připravenou od 30tt :grinning: :grinning: a jak se to hodilo,když jsem za 14 dní zůstala ve špitále :grinning: Jinak holky,manželovo fopá :grinning: Večer já koupu Matýska a on Michalku(Myšáci drží spolu :grinning: )celou noc tak nějak zakňourla,o půl čtvrté jsem jí šla dát najíst a jelikož je v pytli,tak mě to nějak nepřišlo,když se mi zdála jakoby mokrá,ale nechala jsem to,občas jsou spocený,tak mě to nějak nevzrušlo a když jsem pro ní v sedm šla a vytáhla jí z pytle,tak jsem zjistila,že NEMÁ PLÍNU :grinning: !chuděra malá,taťka jí vykoupal namazal a oblíknul,ale bez plíny :grinning:
Jani,Matýsek se mi převčírem pěkně rozplazil,takže už si dojde taky k nám do kuchyně a je to zase o něco lepší,už nekňourá,takže je to pohoda,ale zase jak říkáš,začíná to být hukot :sweat_smile: Michalka ta už se taky postaví a vyleze na kde co a už jí ani nějak "nehlídám",drží se frajerka jednou rukou a povídá si :grinning: a padá už na zadeček :wink:
8. pro 2009 v 10:00  • Odpověz
Market to začíná bez plín docela brzo :grinning: :grinning: :grinning:

Evi,já měla tašku sice připravenou ale Petr se pro ni musel z porodnice vratet domů.Zkončili jsme tam tak nějak neplánovaně takže taška čekala doma.
8. pro 2009 ve 13:48  • Odpověz
Ahojte holčiny!
Tak hlásím, že se mimíšek otočil, takže jsme zase hlavičkou dolů. Jenom je otázka, jestli mu to vydrží :wink: Dokonce i placenta se mi o kousek vytáhla, takže podle slov doktorky je vše v naprostém pořádku a MOMENTÁLNĚ nic nebrání porodu přirozenou cestou. Jenže ještě měsíc přede mnou, takže kdo ví, jak to nakonec bude :unamused:
Jinak mi bylo celý den blbě jako už dlouho ne. Tlak nanic, žaludek jak na vodě. Vyvrcholilo to tím, že jsem odpoledne na náměstí ublinkla do odpadkového koše :frowning2: :frowning2: :frowning2: Hanbou jsem se propadala, ale bohužel se nedalo nic dělat, prostě to bylo silnější než já. Po návratu domů jsem zalehla a teď se zdá, že je to trochu lepší. Ale abych to nezakřikla.

Crco, dorazila ti informace o té dětské gyndě?
8. pro 2009 ve 21:53  • Odpověz
Evi promiň ale já se musela smát s tím odpadkovým košem :grinning: :grinning: Jinak jojo už jsem objednaná na pondělí,akorád na 11.40hod,to zrovna máme oběd,tak jsem zvědavá,asi radši vezmu mlíko. :sweat_smile: Hodila jsem zase nějaké foto do albumku :wink:
9. pro 2009 v 16:17  • Odpověz
Ahojda holky,
tak dnes jsem byla na tom druhém genetickém utz a musím Vám říci že jsme dopadly na jedničku.Srdíčko je v naprostém pořádku.Akorát se prcek otočil hlavou nahoru.Ale to je stejně jedno protože už dávno vím že budu rodit císařským řezem.
Jen mě dostal pan doktor Hodík,který mě začal přesvědčovat že čekáme holčičku,jenže to jsem nevěděla že tu doktorku co tam měl u mě aby se učila utz jen zkoušel.No mě málem švihlo i když by jsme moc holčičku chtěli,ale přeci jenom výbavička je tak nějak domodra.I když ani to by asi nevadilo.Hlavně že je maličkej vpořádku.
Všechny ostatní moc zdravím
Květa
10. pro 2009 ve 14:16  • Odpověz
autor
Marky - odkud máte ty prďácký bodyčka? :sweat_smile:
Jinak teda ta fotka v tý krabici nemá chybu. Koukám že u vás se v krabici bydlí docela často :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: děti jsou tam evidentně spokojený :grinning: :grinning: :grinning:
10. pro 2009 v 17:20  • Odpověz
Ahojte!
Mám dotaz na Crcu: Jestli se nepletu, používala jsi pro mrňousy ty probiotické kapky. Jak velká je spotřeba? Manžel jede totiž zítra na Slovensko, tak ho chci zaúkolovat, aby je tam koupil (prodávají je za 200 Kč). Jenom nevím kolik, abych to nějk nepřehnala a potom je nevyhazovala.
10. pro 2009 v 18:04  • Odpověz
Evi tak oni se neztratí-můžete je používat i s manželem,takže se toho neboj,já dávala 5 kapek jednou denně před snídaní a ta lahvička mě vydržela týden(pro dva),jinak tak 14 dní.Já jsem si to ale objednávala přes net a bylo to v pohodě,takže se neboj,kdyby došly,tak si to můžeš objednat,já ti kouknu (teda zkusím najít) ještě tu stránku,tak jsem je kupovala za polovic a byli právě ze Slovenska.
Jani ty bodýčka jsem si nechala udělat,až najdu stránku,tak jí sem hodím,taky mě ale vyšli na 600kč i s poštovným :sweat_smile: ,samozřejmě,že manželovi jsem řekla,že stáli jen 200kč :grinning:
Jinak k té krabici...... :grinning: :grinning: oni tam jsou fakt spokojený a hlavně to vždycky takhle dopadne,když manžel hlídá :grinning: :grinning:
10. pro 2009 ve 21:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.