• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sanusky

(Zamčená)
24. března 2011 
Muchli... mně pomohlo předporodní cvičení, kde se trénovalo dýchání, zadržování dechu a tak... Ty kurzy ti v porodu nepomůžou... Ale co jsem chodila já, tak se tam probírá kdy jet do porodky, co s sebou, výživa kojenců, masáže kojenců, 6tinedělí, cvičení po porodu, koupání a zacházení s novorozencem a kojení. Jo a jednou to bylo otec u porodu, to se mnou byl manža... bylo to asi na 5 "sezení". Pro prvorodičku je to, si myslím, dobrý!
17. čer 2009 v 10:46  • Odpověz
Žofi... tak tak...

Po "o" jdeme na kožní, pač Mari má od narození přes celou pravou paži výrazný névus, rudý mateřský znamínko :frowning2: Pak předám štafetu manžovi a pojedu ke kadeřnici... už to potřebuju jako prase drbání :wink: . Budu večer...
17. čer 2009 v 10:52  • Odpověz
Sari a od kterého týdne jsi tam chodila?
17. čer 2009 v 10:52  • Odpověz
Já vím, že když se ptala sestřenka na nějaké cvičení, tak jí řekli, že s dvojčatama by jí to nedoporučili, ale jestli to je spíš nějaký kurz, kde se člověk dozví co a jak, tak to asi není špatné. :sweat_smile:
17. čer 2009 v 10:54  • Odpověz
Šári, no jo někde to asi bylo :grinning: , nakonec jsem oběd dala v pohodě a dokonce i zmrzlinku :grinning: a hned se mi zlepšila chuť :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak kvůli datumu, to je s nima teda fakt na palici, no jo dej blbci funkci :unamused:

Arti půjde domů a prckové tam zůstanou 3 týdny :confused: to je taky nějaký dlouhý :pensive:
17. čer 2009 ve 12:47  • Odpověz
Ahojky,tak se zase hlásím a čtu novinky...Dabli, dnes jsem byla na kontrole a paní (33 let) čekal prvního vytouženýho tvorečka a v 12tt ji nenašli srdíčko :pensive: Tak se objednávala na revizi a teď čtu to samé u tebe...bojuj, já dnes s ní měla slzy na krajíčku a teď mám znova...
Arti, ty holka!!Ty máš páreček!!!Tak gratulka a jsou překrásná, tak ať se vše vyvíjí skvěle a děti přibývají :wink: Jsi šikulka,že jsi to dala přirozeně, jsem zvědavá na reporáž...
Muchli, na kurzu jsem byla, nic mi teda nedal, max chlapovi a toho já neměla s sebou...Jinak v Pardubkách kurzy přes prázdniny nejsou,jedině v září...
Já dnes byla na kontrole, holčička se zase potvrdila a je zdravá..hlavičkou dolů(což se může změnit).Jediný co mě trápí je, že mám křečák na lýtku (prý se nedá dělat nic) a hlavně mám příčnou tříselní kýlu:frowning2: Dr. z toho nadšen nebyl, prý ležet co nejvíce a sledovat to, jinak prý pak na chirurgii ležet a kdo ví, jak by to mohlo dopadnout...Prosím, nevíte některá z vás co s tím?!? Nebo co mi může hrozit?!?Prý ať si tuhle komplikaci radši nevymýšlím, asi teda nic příjemnýho....Jo a je to taková jako rosolovitá bulka vedle třísla,myslela jsem,že to mám dole nateklé z natahování dělohy nebo tak...a bolelo mě to..Moc děkuji za rady a nározy...
17. čer 2009 ve 12:49  • Odpověz
Maru, díky za info ohledně kurzu. No, tak to teda pro mě není co řešit, když přes prázdniny kurzy nejsou, tak je o jednu starost míň. :wink:
S tou kýlou je to teda pech. :frowning2:
17. čer 2009 ve 13:05  • Odpověz
Ahojda kočky :slight_smile:

Dneska dopolko jsme jeli do nemocnice v Kutné Hoře, kde nám připravili okopčenou zprávu z archivu z r. 2006, kdy jsem tam byla na té konizaci čípku. (Hodík si jí vyžádal a poslat ji nechtěli, ani dát jen manžovi..)..Tak jsem se krom věcí, které jsem už věděla (výsledky histologie po konizaci) dozvěděla i to, že ten sajrajt, co jsem tam měla, zasahoval v obou odebraných vzorcích až do krajů- čili není možné s jistotou určit, zda mi tam ještě něco nezbylo..Zřejmě proto mi právě můj tehdejší obv. gynd. doporučoval druhý porod sekcí...No- to jen tak na okraj..
Díky tomu jsme si ale s manžíkem uvědomili jednu věc- jsem objednaná na KO do HK 23.6.- ale k Boudyšovi, pže má Hodík dovolenou..Tudíž se určitě žádné naplánovaní indukce porodu konat nebude, pže si Boudyš nelajzne bez toho, aby Hodík viděl tyhle výsledky (pro které jsme dnes jeli)..No a vzhledem k tomu, že Hodík má poradnu 1x týdně v to úterý- jednoduchými počty jsme došli k tomu, že až budu 38+6- teprve by se u Hodíka případně plánovalo vyvolání, což tedy nehodlám riskovat...Vím, že do té doby můžu porodit, ale vzhledem k tomu, že nález na čípku je už měsíc stejný- jsem dost skeptická..
No, dali jsme doma hlavy dohromady a i když jsem to původně nechtěla- vypadá to, že přejdu do Kolína..Už jsem tam dnes volala a osvětlila situaci (bez emocí, věcně, bez nějakého pomlouvání HK), takže zítra tam naklušu, natočí mi ozvy, udělají biometrii (btw.- u dvojek a takhle pokročilého těhu by měla být součástí každé kontroly-aby se vidělo, jak prospívají, co placenta atd.. a já ji měla naposledy v 33.týdnu!!- chápu, že mají narváno, ale už nehodlám být "pokusný králík") a domluvíme se na dalším postupu...Stížnosti, které na tuhle porodnici jsou, se týkaji personálu a to se může přihodit všude..Myslím si, že s laxnějším přístupem, než je v HK se stejně setkat nemůžu, takže jsme to takhle rozštípli. V HK jsem stejně chtěla rodit především proto, že jsem předpokládala předčasný porod, což už teď jaksi není aktuální...nedělám si iluze, že tady to bude nějak zásadně lepší, ale za a)- je to 18 a ne 40 Km cesta, novorozenecká JIP je nová a na údajně špičkové úrovni, b)- když nebude Péťa doma-volám sanitku a ta mě tam odveze automaticky, c)-poradna tam funguje celý týden a ne 1x týdně...d)- veškeré záznamy z kontrol mám u sebe- tudíž budou mít v Kolíně o mě plnohodnotné informace..
Nemyslela jsem si, že budu tohle řešit na konci těhu, ale nakonec musím říci, že jsem ráda, že jsem se k tomu rozhoupala a Petr také...už jen z principu- nehodlám už dál být v pozici bezmocně přihlížejícího(a to úplně pomíjím svou tělesnou a duševní kondici), který jen doufá, že se něco nepo...
17. čer 2009 ve 13:17  • Odpověz
Muchli, no jo já ani nevím co to pořádně je,ale na netu jsem zatím nic kontrétního nenašla, budu hledat dál...
Jinak bych asi měla začít nakupovat, krom autosedačky nic nemám,takže Sanu,jestli můžu poprosit o odkazy co už máš:slight_smile:pa
17. čer 2009 ve 13:18  • Odpověz
Jinak Ďábli- co k tomu říci- napsat :frowning2: :unamused: ...Cítím s tebou a moc ti přeji, aby tuhle ošklivou událost co nejdříve smazala nová, která, vydrží až do zdárného konce...Držím ti pěsti a přeji hodně síly...
17. čer 2009 ve 13:20  • Odpověz
Muchlíku- ono s dvojkama je tahle předoprodní příprava dosti okleštěná..Nikdo ti nějaké cvíčo přímo nezakáže, ale rozhodně nedoporučí..Také průběh porodu atd je přeci jen trochu o něčem jiném-a jak vidíš např. u mě- někdy až do konce nevíš, jak to vlastně bude...I ta péče o miminka atd.. je u dvojek trochu jiná (hlavně organizačně), takže pokud můžu radit- najeď na www.dvojcata.cz a tam -ať už v diskuzním foru, nebo v radách pro mamči najdeš hodně užitečné inspirace,která pro tebe bude asi aktuálnější... :wink:
17. čer 2009 ve 13:26  • Odpověz
Evi, je dobře,že jsi to vzala do svých rukou, zítra napiš jak jsi dopadla a jak na tebe Kolín působil..a personál bych neřešila,vždy můžeš narazit na někoho nepříjemného,ale i příjemného, tak se drž a určitě to dobře dopadne :wink: Hlavně, aby jsi už to měla za sebou a holky byly v pořádku...
P.S...pořád ti nepopraskalo bříško?!? Takový záhul na tělo a huběňounká jsi a tělo si s tím poradí :wink: ...
17. čer 2009 ve 13:27  • Odpověz
Maru- kůže zatím nepraská, zato mám pocit, že žebra a obratle co nevidět začnou :confounded: :grinning: ...Dneska, když jsme jeli dom z té Kutné Hory-musela jsem si lehnout na bok na zadní sedačky, pže se to fakt nedalo.. :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale co, snad už tomu bude brzy konec..Zítra dám určo vědět.. :wink:
17. čer 2009 ve 13:34  • Odpověz
... odmtrazuju mražák, je to dřina. Ale jinak pohoda a hlavně krásné počasí. A skvěle jsme si s Anežkou zaplavčily. Za chvíli přijde taťka z práce, tak si dáme kafíčko a něco podniknem, možná nějaký výlet.

Muchli, předporodní kurzy - tady u nás není nic jako třeba šest navazujících lekcí, zkrátka se to liší porodnice od porodnice, tady je jen prohlídka asi na hodinu a tim to hasne. A taky je tu plavání, kde porodní asistentky zodpovídají dotazy (no, takže slyšíš 5x to samé a o něčem třeba vůbec nic). Ale vím, že v Třebechovicích jedna hradecká PA dělá kurz přípravy k porodu a kojení a péči o dítě, asi v sedmi lekcích, je to opravdu zajímavé, navazuje na to cvičení, na které tam jezdím. Kontakt příp. dám do IP.
No a... kurzy jsou stejně na prd, protože si na to dýchání a jiná podobná moudra člověk při té bolesti stejně nevzpomene - a to neříkám já, to říká ta naše porodní asistentka tady. Dnes to zrovna opakovala. A Žofík to taky psala.
17. čer 2009 ve 13:45  • Odpověz
Maru, kýla? Tak to se fakt opatruj. No, buď by se to muselo operovat a to vylézající střevo zašít zpět - což si v těhotenství neumím dost dobře představit, ale dělá se slepák, proč by se neudělalo tohle - anebo to břišní stěna sama udrží uvnitř. Ale to se musíš hlídat, dávat pozor, nic netahat. Uvidíš, co Ti řeknou doktoři....

Taky nám PA říkala, že někde jsou malá mininka domů ve 36. tt gestačního stáří a jinde až s 2,5 kg. Takže záleží, čeho Artiny děti dosáhnou dříve, ale taky bych to tipovala na 3-4 týdny. Při tom šrumci, co tam maj, se nedivím, že ji posílají domů. Ale musí to být fakt "na budku" jezdit tam kojit. Ale co by pro děti neudělala, že?
17. čer 2009 ve 13:52  • Odpověz
Tak jsem zpět :slight_smile: Vašík Šilhánů nás potěšil - snesla jsem dokonce 2 folikuly a říkal, že by ještě IUI zkusil - v to už jsem ani nedoufala :dizzy_face: Takže dneska mi manžel ďobne pregnyl a v pátek máme druhý pokus :slight_smile:
Mluvili jsme ještě s Faltusovou a dostali jsme bezva přednášku ohledně fragmentace - takže zkoumá se tam, zda není porušen řetězec DNA. U vynikajících spermiogramů, např. dárců, bývá poškození řetězců kolem 5%, do 15% je to v normě. Do 27% to není problém, ale je potřeba počítat s více pokusy na ivf. Mají prý i chlapy s poškozením kolem 50%, což už je problém, nicméně ne neřešitelný, je k nim ale pak potřeba přistupovat individuálně. Naše výsledky by měly být zítra dopoledne, tak uvidíme :slight_smile:

Evčo, gratuluju k rozhodnutí, člověk si ty doktory prostě musí pohlídat :slight_smile: tak tfuj tfuj :wink:
Maju S U P E R!!! Fakt jsi mi udělala radost, naprosto s tebou souhlasím ve všem co píšeš :slight_smile: :dizzy_face: :slight_smile: Tak na zítra držím pěst!

Maruško ahoooj tak mě se na ten předporodní kurz taaaaaaaaaaak nechce :sweat_smile:
A já co mám krom kočárku, tak obědnanej fusak a zavinovačku do vajíčka, tak to ti sem můžu vložit.
http://www.slune-cz.cz/emitex-zavinovacka-do-autosedacky-zimni-verze/

http://www.slune-cz.cz/emitex-zimni-pytel-combi/

Sari to mi je jasný, že ty žádná milosrdná sestra nebudeš, když máš choutky měsíc po porodu :grinning:

Já zase mizím,

A teda zase začínám zvažovat pardubickou porodnici - Mindžák tam už není......... a to mi bylo trnem v oku.....
Evčo a doufám, že zítra jedeš s taškou :slight_smile: A když ne zítra, tak třeba naplánujete termín, dokončený 38. máš ve středu, takže podle mě za týden budou holky na světě.
Jsem moc ráda, že ses takhle rozhodla! A držím palečky dál! Jo, je potřeba nes snad "vzít osud do svých rukou", ale "bránit svá práva". Takže tak :slight_smile:

Jdu pokračovat ať mi to všechno nerozmrzne...
17. čer 2009 ve 13:59  • Odpověz
Jo a ještě něco - v těch Třebechovicích lze zaplatit si předporodní kurz jako to povídání (60 Kč za hodinu) a nebo si zaplatit jen to cvičení (60 Kč za hodinu). Je to v úterý odpoledne.

A Maru... oni to ti doktoři neřeknou a pak se diví... když vstáváš z lehu do sedu, jedině přes bok a tahej to břišníma svalama z té druhé strany nebo zádama. A od 33. tt je zákaz zvedat se jinak než přes bok. Vím to od porodní asistentky, ale kdepak by Ti to doktor řek... a navíc, my jsme bouchačky, my všechno zvládnem a nenapadne nás, že si tím můžem uhnat kýlu... nechci z nikoho dělat blbce, ale takhle jsem to brala já, proč bych se jako nemohla z lehu posadit, když mi to nic nedělá.... Hm, tak už vím :wink:
17. čer 2009 ve 14:09  • Odpověz
Woblud, bezva :dizzy_face: :dizzy_face:
17. čer 2009 ve 14:09  • Odpověz
Dani díky, já tuším,že to asi není žádná sranda, ale nevím jak se to teda řeší v těhotenství...a nerada bych na poslední 3 měsíce byla ležák v nemocnici:frowning2:
Začala sjem objednávat...a Sanu, taky jsem našla zrovna ten zimní fusak do autosedačky a rovnou ho objednala...
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=9505903&tab=1

ten béžový se žlutou uvnitř, tuším č.5...a ted ještě objednala zavinovačku:
http://www.mimibazar.cz/foto_detail.php?id=8260783&tab=1

no tak dvě věci mi teď stačí, ještě jsem vytiskla seznam co jste mi poslali (Dani a Sanu) a začnu studovat co dál:slight_smile:
17. čer 2009 ve 14:10  • Odpověz
Dani fakt jo?!? tak já teda jinak nevstávám než přímo...ještě si říkám jak mám silný břišáky, když mi to nedělá problémy...hele fakt díky za tip, to jsem netušila :frowning2:
Jo z Třebek mám manžela,tak se na to pozeptám...
Sanu,vždyť mi Mindžák ještě minulý týden dělal testy na cukrovku!!!!Já teda z něj byla úplně rozčarovaná už loni jak mě vezlo aro s prasklou cystou do nemocnice....zrovna byl na příjmu a to jsem říkala,že toho potkat na porod,tak se z toho zblázním..jak víš,že odešel?Napiš bližší info :wink:
17. čer 2009 ve 14:15  • Odpověz
Evi vyřešila jsi to dobře :wink: aspň budeš v klidu a je to rozhodně blíž.Dyk kde porodíš si můžeš vybrat dnes sama :wink:
17. čer 2009 ve 14:30  • Odpověz
woblud tabudu držet pěsti na IUI :wink:
Maruško zabalovajda do autosedačky je suprová :wink:
17. čer 2009 ve 14:32  • Odpověz
Woblu, tak super, tak na pátek držím pěstičky a pojistěte to i doma :wink:
Gab, díky,taky mi padla do oka...Tak když to půjde to nakupování takovým tempem,tak do 14 dnů to snad budu mít vše... :wink:
17. čer 2009 ve 14:34  • Odpověz
Hoj...

Na kožním jsem vyslechla, co už vím... buď se to zmenší, nebo ne... Ale co, jsou horší nemoci, daleko horší...

Já nechodila na klasickej kurz pořádaný nemocnicí... Chodila jsem k moc fajn porodní asistentce, mimo to vede i cvičení pro těhotné. A ty jednotlivé kurzy se odehrávají komorně... někdy jsme tam byly 2-3, někdy jsem byla sama, takže se v klidu můžeš zeptat na co chceš. Navíc nabízí i účast u porodu... i to jsem zpočátku zvažovala. Takže kdyby jste měli zájem, dám Vám na ní kontakt...

Evi... nemohli jste přijít na nic lepšího :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:!!! Určitě to stálo hodně bezesných nocí, ale výsledek je tu!!! Na zítřejší zprávy jsem zvědavá. Jistě budou dobré!!!

Woblud... super, tak pátek :dizzy_face:

Maru, tříselná kýla... pokud je malá, tak bych to neviděla tragicky. Ale určo sledovat, zda se nezvětšuje!!!
17. čer 2009 ve 14:35  • Odpověz
Maru... holka nešťastná :astonished: !!! Danča radí správně... vstávat a zvedat se přes bok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Áááááá... už nakupuješ :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jo, tak ta moje PA byla dražší... cvíčo za 80 a hodinová lekce za 180 Kč... :unamused:

Holky, pa, budu večer... s novou hlavou :grinning:
17. čer 2009 ve 14:43  • Odpověz
Maru z domu to se to rychle nakupuje viď :wink:

Šári Márinka je nádherná a hlavně zdravá holčička :dizzy_face: jak říkáš třeba to věkem zmizí úplně. Jestli jsi se třeba v těhu něčeho hodně nelekla a nechytla ses za ruku.
17. čer 2009 ve 14:45  • Odpověz
ahojda děvčata,

Dabli držím pěst!!

Maju tobě taky a zítra tfuj tfuj tfuj, udělala jsi dobře, páč dle toho co jsi psala mi přišlo, že je doktorům v HK všechno fuk :confounded: :wink:

Sarii hlavně, že jste zdravé holky :grinning:

Woblu tak at IUI klapne :slight_smile:

mě se nějak nafukuje pupkins, tak možná next week přijde mršule
17. čer 2009 v 15:09  • Odpověz
Ještě jsem zapomněla napsat, že Vašek říká, že se na mě podívá a manžel se dekoval, ale on že jestli chce a mně to nevadí, tak může zůstat - tak jsme dělali vnitřní utz a manžel koukal na folikuly a ukázkovou sliznici :dizzy_face: moc se mu to líbilo, má z toho třetí světovou :grinning: teda ani ne tak z mých výtvorů v břiše, jako z utz - zkoumal, jak se to zobrazuje apod., prostě technický typ :sweat_smile: :grinning:
Moc děkuju za přání :dizzy_face: šance je pořád malá, ale je a to je to nejdůležitější. Nejvíc si přeju, aby se spg zlepšoval :pensive:

Ty jo s tím zvedáním to jsem ještě neslyšela, všechno si to pamatujte a pak nás budete radama zásobovat :sunglasses:
17. čer 2009 v 15:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.