• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sanusky

(Zamčená)
24. března 2011 
5. srp 2009 ve 12:08  •  2 děti  • Odpověz
5. srp 2009 ve 12:22  • Odpověz
sarii: já je mám taky a spokojenost :wink: ale na malý mimčo nejsou obří? Já bych koupila radši ty velikostní pro tyhle mrnata :wink:
5. srp 2009 ve 12:22  •  2 děti  • Odpověz
... Muchli, kolik plínek jedniček - přebaluješ i 8x denně, občas 10x, v balení jich bývá kolem 40. Takže do porodnice 1 balík (tedy, Ty dva) a pak už to jede, ubývají rychle. A velikost 1 my máme doteď (je jí měsíc), navážíme kolem 3300 g. Za chvíli jedem na to vážení. Takže směle nakupujte plíny, neztratí se :slight_smile:
5. srp 2009 ve 12:28  • Odpověz
Zdravím děvčata.
Dani, díky za info o množství plín.
Jak to je vlastně s těma velikostma plín? Když u těch jedniček je psáno 2 - 5 kg, tak se i 4,5 kg dítě do těch plín vleze nebo ne?
Dvojky jsou třeba už od třech kil, ale zase čím menší plíny, tím levnější, takže čím dýl vydrží menší velikost tím líp.

Maminy, mohly byste mi to trochu přiblížit, jak to vlastně přesně funguje? :sweat_smile:
5. srp 2009 ve 12:41  • Odpověz
A teda musím říct, že o těch vlhčených ubrouskách, to je teda zajímavý poznatek. Je teda fakt, že sestřence taky v porodnici říkali, aby používala namočenou plínu a ne ty vlhčené ubrousky.
5. srp 2009 ve 12:46  • Odpověz
muchla: ono hodně záleží na dítěti, Tygr je vychrtlina docela..a do některých plínek se vejde, ač má mnohem víc kg, než tam píšou..protože má hubený nožičky a pas :stuck_out_tongue_closed_eyes: já bych na novorozence určitě kupovala ty velikostní plínky, protože ty jednovelikostní se sice daj zmenšit..ale pak je to dítě jak jedna velká plena :stuck_out_tongue_closed_eyes: což není moc dobrý na koliky a vůbec na rozvoj pohybu :wink:

bud můžeš mít čtvercové nebo vícevrstevné plínky, to jsou takové ty klasické čtverce, co jsme měly my :wink: (ale kvalitní, běžné čtverce, co jsou v obchodech jsou vhodný max. tak na utření pusy), a ta vv je obdélník, které se přeloží a vznikne ti 24savých vrstev :wink: a přesto dáš svrchní kalhotky, které nepropusí případnou vlhkost..v těch plínkách mimčo vlhkost cítí :wink:

pak jsou tzv. kalhotkové pleny, vypadají dost jako jednorázovka, mívají vkládací plenku..a přes to dáš též svrchnáčky, protože kalhotovky taky propouští vlhkost :wink:

a pak jsou pleny AiO( All in one), to je luxusní plínka, která je opravdu jak jednorázovka..nasadíš a pak pouze vypereš, jsou nepropustné :wink: ale taky nejdražší :wink:

svrchnáčky jsou ještě:
fleecové, vhodný na malý miminka
Pulky( nepromokovaý pul materiál)
vlnáčky, můžeš si je udělat i doma..ale musíš mít na ně kůru, kterou naneseš, aby neprotékaly..vlna sama o sobě propouští :wink:

jo..a pokud má plínka vevnitř fleece, tak je mimčo v suchu, necítí mokrý zadeček :wink:
5. srp 2009 ve 12:51  •  2 děti  • Odpověz
Sis, díky za info, kouknu na to.

Tak máme 3330 g, přibrala je půl kila za 14 dní, takže už nemusíme v noci budit na krmení, hurá :wink:

Ještě, Muchli, nejsou jedničky jako jedničky. Fixies jsou menší, Pampers větší, viditelně. Pokud "plánuješ" malé mimi, pak doporučuju fixies. A taky míň protékají než Pampers. Ze zkušenosti. No a do Fixies 1 se miminko s 3330 g vejde, tak to zvaž, jedničky Pampers podle mě pojmou i čtyřkiláčka, ale mimi do 3 kil mi z nich trochu vypadávalo :wink:

Zkusím dočíst, možná mi bude dopřáno :slight_smile:
5. srp 2009 ve 14:13  • Odpověz
aha, muchla chtěla info o jednorázovkách :sweat_smile: my měli velikost 4-9kg asi do 15m, ne -li dýl :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
5. srp 2009 ve 14:14  •  2 děti  • Odpověz
Ola ola

Tak jsem zpět z nákupu a svěžííííííí :slight_smile: :grinning:

Koupila jsem v Tescu: 9x Sleepsuits (overálek?) :grinning: z toho je 3x bílý froté, 3x s obrázkama a punťama a 3x bavlna bílý.
Pak 3x body s krátkým rukávkem s potiskem
3x Body s dlouhým bílé bavlna
3x body bez rukávku.
A dvoje bavlněné rukavičky. bílé.

Jsem po o dneska jsem si dala nálož zeleniny, tak hlad se určo nedostaví aaaaaa ráno mi to poprvé ukazovalo jen naprosto malinkej hlad ještě menší než je mimimum na testu :slight_smile:

Věru super, tak to chci vidět jak dodržíš klidovej režim, když chceš polírovat. Já když jdu do schodů nebo něco dělám jako normálně dřív, tak mi taky ztvrdne břuch. Ale fouknu si na chvilku a pohoda....
5. srp 2009 ve 14:27  • Odpověz
Teď jsem koukala v Tesco měli něco Huggies místo 399,- za 319,- ale jaké to nevím :sweat_smile:
5. srp 2009 ve 14:28  • Odpověz
Sari, taky dík za info o plínkách.
Mimochodem, dokud jsem znala jen popoliny, imse a babyluci, netušila jsem, jaká je to alchymie :grinning:

Sanusko, šikovná, tak to sis udělala radost nákupama :slight_smile: to je fajn :wink:

Muchli, na předešlých stránkách jsem Ti něco psala, nevím, zda si to četla :wink:

Tak a my jdeme krmit a s taťkou ven.
Přeju krásné odpoledne :wink:
5. srp 2009 ve 14:39  • Odpověz
Jo, Dani, zatím jsem vpoho, protože nemám sebemenší tušení do čeho jdu. No, ono to nějak dopadne, zatím mě to nestrasuje, tak se tím netrápím. :sweat_smile:

Já jsem teda zatím nakoupila v jedničkách akorát ty Happy, tak snad se mi osvědčí, protože jich už mám dost. :sweat_smile:
5. srp 2009 v 15:24  • Odpověz
Já se chystám na Tesco plíny a Pampersky. Tyhle dvoje v okolí vyhrávali, pak když tak budu bádat dál.....
5. srp 2009 v 15:27  • Odpověz
Ahoj kecalky :slight_smile:
jak dopadly kontroly :confused: ? Zaregistrovala jsem jen šikulu Anežku :dizzy_face:
já mám zítra v osm nástup v Sanusu, bojím se a těším zároveň :slight_smile: snad bude vše ok a budu moci začít stimulovat - MS nedorazila, mám obavu z cysty :pensive:
Muchlo a vůbec všechny těhule, opatrujte se :slight_smile:
5. srp 2009 v 15:45  • Odpověz
Sestřenka právě s dvojčatama používá ty Happy, takže to vyzkouším taky a slyšela jsem na ně docela dobré reference a taky jsou myslím si levnější než Pampersky. Jo, Tesco plíny jsou ještě levnější, ale ty bohužel v jedničkách nemají, ale už jsem taky na zkoušku koupila dvojky v akci, tak budeme zkoušet, ono stejně nic jiného člověku nezbývá, pokud chce trochu ušetřit. :wink:
5. srp 2009 v 16:00  • Odpověz
zdravím, dneska jsme byli na kontrole a naše Verunka má 7500g a 64 cm, zase jí očkovali, jinak prospívá ok a můžeme za 14 dní začít s příkrmy, hurá :slight_smile:))

tak jdu vybrat nějakou židličku tak zatím pa pa..
5. srp 2009 v 17:13  • Odpověz
Hojda Sanusandy!
Už asi hodinu dočítám, 8 stran, aby mi nic neuteklo. :grinning:
Gže:
Dani- koukala jsem ještě na ty plenky v odkazu a i jsem je viděla na srazu, jak jsi je tam přinesla a půjdu do nich. Líbily se mi ty slovenské-barevné, bamboo a organic. Jinak bychom si museli asi pořídit další popelnici, páč to bude se dvěma asi větší spotřeba. Jak jsi to kupovala v těch velikostech? Jsou tam S-XL. Tak nevim kolik od každé velikosti nebo co? :frowning2:
Sari-já tě tam taky nějak neviděla. Měla jsem ale šedé tričko, v tom bude ten zakop.pes :wink: pak jsem taky šupajdila, páč mi bylo trapně :pensive: , když mě jedna mamina se smíchem říkala: "Tak dneska jste se už nespletla?" a děsně vysmátá, tak jsme nechtěla, aby mě poznaly ty ostatní :sweat_smile: Jo a cvíčo dobrý, viď! Ta zabíračka na břicho taky, co? Pak mě 2 dny fakt bolelo v podbřišku- jsem fakt husa hloupá. Když já jsem na časy fakt lempl. Taklhle jsem tenkrát přišla přesně o hodinu déůe k zubaři na trhíní osmičky a on miřekl, že už mě nevezme, že na mě hodinu čekal, že jsem byla poslední a ať si jdu jinam :unamused: . . .takže vidíte :confused: :sweat_smile:
Neliku-drž se holka jedna a Kubík taky. Vůbec si to neumím představit, ale jednou to opravdu skončí a ty budeš mít jen radosti :wink: :dizzy_face:
Maru-já tam jdu už na 10.hodinu a pak mažem ke skorotchánovcům a vracím se v pondělí, tak pak ten další týden, klíďo někam zajdem. Klíďo můžem i na obídek, já ráda baštim :grinning: co ty?
Sanu-já si za 300 stovky nechávám přešít mé staré džíny a sukně u jedné holčiny, abych ušetřila, ty těhu věci jsou někdy pěkně drahý :frowning2:
Holky stimulky-držím palečky- už Vám to za chviličku začne, jupíííííí!
5. srp 2009 v 18:10  • Odpověz
Jupíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí, prodala jsem kočár :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: kámoška, co nedávno vybírala kočárek si nenechala poradit a do terénu si koupila pidi kolečka,..prostě absolutně nevhodný kočárek do terénu a mimču je 14 dní a už ho mění :sweat_smile: za můůůůůůůůůůůůůůůůůj :dizzy_face: :dizzy_face:
5. srp 2009 v 18:11  • Odpověz
Luci, tak super, můžeš nakupovat o 106 :wink:
Já pořád kočárek pro dvojky hledám :frowning2: zatím nic.
Sanu-jsi borec, jak zvládáš ten hlad.
Zítra jdu na ten UTZ v 13tt, tak se už nemůžu dočkat. Musim se všude odchlupit. I obočí i brada. Holky strašně mi narostly chlupy na bradě, asi těma výkyvama hormonů, snad to časem přejde, rvu si to voskem :cry: au
5. srp 2009 v 18:39  • Odpověz
Vidím Verču - veliká gratulace k testům :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: I druhé Verče ke kontrole :wink:
Rozi, to ty hormony :pensive: ale bude líp :wink: 13tt už je krásné :dizzy_face:
Mě teď tak bolí břicho... ještě že mám zítra už UTZ
5. srp 2009 v 19:11  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Woblu mě odhalila :slight_smile: :grinning:
testy z genetiky v 16tt jsou ok, zítra písnu více, mám vystavenou neschopenku, zatím ahojky a hezký večer :slight_smile:
5. srp 2009 v 19:25  • Odpověz
Luci, gratulace k prodeji kočárku :wink:

Rozi, pošli mi do IP mail, pošlu Ti rozpis, co jsem kupovala. Rozhodně bych teď koupila víc velikosti S a míň těch třívelikostních, protože z nich malá zkrátka vypadává a možná ještě chvíli bude :grinning: No a ty barvy... v té době byla akce na barevné, ale jinak nemá cenu do nich investovat prostě proto, že je to pod svrchňáčkama a není to vidět. A visící na šňůře to stejně nikdo neocení :grinning: :grinning:

Jinak Rozi, gratulace k 13. tt, další mezník za Tebou!

Very, gratuluju k výsledkům! A k té neschopence taky :wink:
5. srp 2009 v 19:41  • Odpověz
Ahojda mamindy, těhulindy a snažildy !!!!!!!!!!!!! Všem nádherný večer.
Hlásím, 3IVF od pondělka si píchám,zítra v 8.30 h.kontola. Nebudete někdo zítra taky v sanusu v Pce? Za chvíli razím na pokec a jedno točený.Zatím pááá,časem snad ňáko dočtu
5. srp 2009 ve 20:04  • Odpověz
Tak mršule dorazila a je mi teda pěkně zle :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Bery, tebe jsem už dlouho neviděla :wink: držím pěsti na 3.IVF :wink:

Very, super :wink: tak to tě tady uvidíme častějc, když budeš doma, vid :wink:
5. srp 2009 ve 20:23  • Odpověz
Luci at ti je líp :wink: ,zkoukla jsem fotky-nádherný,na dovče to musela být pohádka a fotka Anetka s novejma gumákama nemá chybu, to by chtělo někam poslat do soutěže :slight_smile:
5. srp 2009 ve 20:33  • Odpověz
Bery tak doufám, že stimulka přinese konečně to mimi.

Very gratuluji k výsledkům

Rozi zítra držím palečky na KO

Jinak všem cio čekají KO taky
5. srp 2009 ve 20:34  • Odpověz
Dabli díky a jak seš na tom ty?
5. srp 2009 ve 20:36  • Odpověz
Ahoj Beryk :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tak budeme bojovat spolu - já jdu zítra v 8:00, jenže do HK :grinning: a taky už bych měla začít ďobat :wink: tak tfuj tfuj tfuj, jsi na řadě :sunglasses:
5. srp 2009 ve 20:40  • Odpověz
bery já? No jsem po revizový MS už 14 dní a nijak se nechráníme. Necháváme to osudu. I když mi dnes kamarádka říkala, že oni začali až po druhé MS. Hlavně manža je trochu opatrnej. Prý se ještě nevyrovnal s tím, že nejsem těhotná a je takový odtažitý. Pořád to mezi náma je a bude, chce to asi jen čas.
5. srp 2009 ve 20:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.