• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sanusky

(Zamčená)
24. března 2011 
Děvčata, chtěla bych se vás zeptat, jak jste to měly s menstruací po porodu?
Měly jste ji stejnou jako před otěhotněním nebo slabší? Já už od čtvrtka docela slušně špiním, tak nevím, jestli je to mrcha nebo není.
Sanu, tak na pár dní sis poležela v nemocnici a teď se krásně držíš, to nakonec se budeš ještě prosit špuntici, aby už šla ven. :grinning:
Jinak taky pevně doufám, že holkám větry nějak kolem těch třech měsíců skončí, protože je to fakt síla, jak se kroutí.
My jsme teda začaly s větrama až když jsme přišly domů, tak si myslím, že to může být možná i tím, že jim do zadku každé přebalování nestrkám teploměr.
Jo, zkoušely jste některá tu trubičku do zadku na ty větry?
17. říj 2009 v 18:35  • Odpověz
Sari,jo,je to srdcervoucí.Ta bezmoc,že jim nemůžeš nijak pomoct.
Tu trubičku jsem zkoušela když byla malá Terinka.Nevím,ona tenkrát řvala nepřetržitě,takže nevím,jestli to pomáhá.

Veru - přeju krásnou první noc v novém bytečku a ať se Ti zdá něco moc krásného,co se potom vyplní. :wink:

No a Klaudi je dneska za Šípkovou Růžu... :pensive: Celý den o ní nevím.Teď už by jsme měly jít na koupání,tak se trošičku začíná vrnět... No a jsem zvědavá,jaký scénář mi přichystá zase od 21.30 do 01.30h... :fearful: :sweat_smile: :confused:
17. říj 2009 v 18:41  • Odpověz
od 21.30 do 0.30h...
17. říj 2009 v 18:42  • Odpověz
Ahoj kočky,

tak my máme po oslavě..docela se vyvedla :wink: Anetka byla unešená z balonků, dortu, dárky jí zas tak nebraly :sweat_smile: nejvíc ocenila batůžek s Bořkem Stavitelem :grinning: Večer hodím fotky :wink:

Sanu, takže vše připraveno? postýlka je taky povlečená? taška sbalená??

Very, krásně se zabydlete a snad se brzy ozveš :dizzy_face:

Muchli, ty nekojíš? přijde mi to na mrchu brzo :wink: Rektální rourku jsme hojně využívaly..od 6ti týdnů do 3 měsíců :wink:
17. říj 2009 v 18:43  • Odpověz
Luci úúúplně všechno.

Na fotky se těším :slight_smile:
17. říj 2009 v 18:53  • Odpověz
Muchli trubičku používala Zofi................na Vašíka.... :wink: :pensive:
17. říj 2009 v 18:54  • Odpověz
A Sarii na Mari... Já s dobrým efektem :wink:

A moje MS v nedohlednu :wink:
17. říj 2009 v 19:15  • Odpověz
Luci, jo, kojím i odstříkávám. Taky se mi to zdá docela brzo na mrchu, ale krvácet po porodu už jsem přestala asi před 14 dni, tak nevím, co tohle má znamenat. :frowning2:
17. říj 2009 v 19:24  • Odpověz
Tak my jsme vykoupaný a nakrmený...
Položila jsem ji do postýlky - samo že nespí,tak čekám,kdy spustí.Co mě teda docela hodně štve je to,že po jídle si skoro nikdy nekrkne,zato skoro pravidelně škytá,až to s ní hází. :unamused:
17. říj 2009 v 19:42  • Odpověz
no a už se kroutí a brečí... :frowning2:
17. říj 2009 v 19:48  • Odpověz
Ahojda trochu nestíhám.

U mě je stále vše při starém. Ve čtvrtek bylo šestinedělí a MS nikde. Včera jsme byli zapíjet přírustek do party a docela mě to bere nervy. Manža byl taky úplně na dně, jak byl připitý tak mi řekl, že by tak strašně chtěl miminko. Bylo mi hrozně ach jo
17. říj 2009 v 19:58  • Odpověz
Tak fotky jsou v albu :wink:

Věru, koukala jsem, jak ti to sluší s kočárkem :dizzy_face:
17. říj 2009 ve 20:29  • Odpověz
Ahoj holčiny. Po návštěvách, knize srdce, hoblování koberce a žehlení jsem tu :slight_smile:

Tak hlásím posun k lepšímu - nechci to zakřiknout, ale už třetí večer je úplně v pohodě. Tak se zdá, že to byl růstový spurt a že teď bude Anežka zas spokojené miminko :dizzy_face: :dizzy_face: nechci to zakřinout :confused:
V kojení z obou stran pokračuju aspoň do středečního vážení a pak uvidíme :wink:

Jé, Very zmizela... Brzy se nám vrať!! A buď na sebe opatrná!

Gabi, jedině rosalgin, víc neporadím...

Muchli, já jsem ještě mršuli od porodu neměla. Prý pokud se kojí s pauzami menšími než 6 hodin, tak prý MS není. Hele, není to u Tebe ještě dočištění po porodu?? I když, už si po šestinedělní prohlídce, viď... tak by to MS třeba být mohla, tělo se nedá předvídat...
Rourku jsme zkoušeli, efekt nevalný, ale za zkoušku nic nedáš (tedy, jen pár korun)...

Luci, moc hezký fotky. To jste si to užili :slight_smile: ... a úžasnej pořádek!

Věrko, nepsala si, jak porod... pohoda jako u Terezky?
Anežka do dvou měsíců neříhala vůbec. Neuměla to. Zato škytala pořád. Věrko, možná zkus tu polohu tygříka, kdybych se ji bývala naučila dříve, třeba by Anežka dříve říhala, lépe prděla a míň řvala....

Tak a jdu spát. Na dnešek jsem spala asi jen pět hodin, nestěžuju si, ale mých šest je šest :slight_smile: Přeju krásnou dobrou.
17. říj 2009 ve 22:07  • Odpověz
K té astrologii - dozvěděli jsme se, že Anežka je rak (nic nového), ale že má ascendent ve lvu a hodinu v býku, takže navenek bude působit jako lev nebo býk, ale vnitřně bude velmi citlivý, introvertní ráček. Bude milovat rodinu a domov. Chce mít bezpečí a stabilitu - rituály, pravidla. Bude milovat vodu a možná i přírodu, zaměřením osobnosti by měla být spíš přírodovědná, než humanitní nebo technická. Bude mít řadu platonických lásek, které jí nepůjdou z hlavy. U raků prý nemoc souvisí s city, takže když jí někdo citově zraní, může z toho mítzdravotní problémy, hlavně v oblasti ledvin nebo trávení. Bude milovat domov a proto ji nemáme dávat hlídat pryč, ale hlídači mají chodit k nám. Rozhodně nebude sportovat a už vůbec ne kolektivní sporty. Kdyby se náhodou hodně projevil lev, tak možná bude tancovat, ale to je z pohybu maximum (no, zkrátka je naše). Ale ta turistika, co provozujeme, by se jí měla líbit právě proto, že bude mít ráda přírodu. Jo a raci spíše prožívají, než mluví, tak se nemáme divit, kdyby mluvila později. No a má tam i silného kozoroha, takže bude zodpovědná, šetrná a pořádná (po Lukášovi) - jééé, Lucko, až za mnou bude chodit a říkat mi, co jsem špatně uklidila, jako to dělala Tvoje Anetka, to se pobavím :wink: :wink:

A taky jsem se ptala na sourozence, tak prý já můžu mít děti kdykoliv a manželovi se planety otočily, od příštích prázdnin může plodit a plodit vesele pořád. ... se mě v téhle diskusi, holky, asi nezbavíte :grinning: :grinning:
17. říj 2009 ve 22:18  • Odpověz
Á Verunka už bydlí :dizzy_face: tak hezký sny v novém bytě, víš, že to co se ti bude zdát první noc se vyplní???

Jo holky a tenkrát na prdíky zabíral lavorek s hodně teplou vodou.Pamatuju, že Honza do něj kadil půl roku, jak se nahřál začal prdkat a pak hned kakat :wink:

Muchli a já po porodu měla MS až za dva roky..
17. říj 2009 ve 22:21  • Odpověz
Jo a všem tu dobrou noc :wink:
17. říj 2009 ve 22:22  • Odpověz
Tak je jediná doba, kdy se můžu nahlásit. Nakrmeno a jdu odstříkávat a pak snad zalehnu.
Kubíček se občas kroutí, ale zatím nebrečel, kromě hlady těsně před jídlem vůbec. Po jídle pochováme, usne a spí. Na kroucení ho sbalím do klubíčka, nebo jsme už v porodnici dávali Sab simplex, tam pomohl. Sestřičky mi ale říkali, že je lepší Babycalm, tak nevím, ten jsem zatím nemusela dávat. Jo, taky mi říkali, že když děti pořád brečí, tak je třeba v noci vykoupat, že to taky dělají, že většinou usnou. Trochu náročnější, ale člověk pak asi zkusí všechno.

Sanu, buď trpělivá, prožíváš období, které vede k tomu, že se porodu přestáváš bát a vyloženě se na něj začneš těšit, to je účel. Tak ať ti to utíká, za dveřma máš pondělí, tak třeba budeš příjemně překvapená.

Nezvládám dočítat, jdu na ty bolavý kozenky. Dobrou noc. :slight_smile:
17. říj 2009 ve 23:51  • Odpověz
Ahoj při neděli...

Dani... astrologický horoskop :dizzy_face:. Fakt jsem zvědavá, jestli to bude "sedět" :wink: .

Luuc... první oslavička za Anetkou :wink: . Sluší to kočce :dizzy_face:

Projížděla jsem hračky a u tohodle jsem si vzpomněla na Luuc. A vlastně i Danču... http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=7191463&tab=1 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Jůůů, Neli se tu ochomejtla... Kubíček je, zdá se, pohodář :wink:
18. říj 2009 v 09:25  • Odpověz
tyjo Dani, koukám na ten horoskop. jsem taky rak a když jsme s Romčou četli Anežky horoskop tak prý jestli jsem ti neradila do IP co tam napsat. Ale jinak zajímavé.
18. říj 2009 v 09:29  • Odpověz
Dobré ránko,

my jsme se krásně vyspali, po včerejšku jsme byli KO :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dani, horoskop je moc pěknej :dizzy_face: taky jsem zvědavá, jak bude sedět :wink: zatím to jsou všechno dobrý vlastnosti..uklízení, rodina,... :grinning: já to znááám :grinning: :grinning:

Sarii, jéé, super uklízecí vozík :dizzy_face: :grinning: :grinning: já byla vždycky proti takovejm dárkům jako dětská žehlička, pračka, smetáček,... ale oni to ty prcci chtěj :grinning: chtěj napodobovat, co děláme my :grinning:

Jinak po včerejšku v Afi, kde to vypadalo jako týden před Vánoci :stuck_out_tongue_closed_eyes: začnu hodně rychle nakupovat dárky :sweat_smile:

Jedem do Electroworldu..rozbil se nám vysavač a bez toho já žít nemůžu :grinning:
18. říj 2009 v 09:31  • Odpověz
Hezké ránko!
Tak dnešní noc dopadla celkem dobře - zato se mi překvapivě začala kroutit teď,po ranním krmení... :fearful: :confused:
Sab simplex jsem jí dala,co je to tygříkova poloha Dani nevím... :sweat_smile: Možná hned zítra zajdu do lékárny a zkusím ten Babycalm...

Co se týká mého porodu... Myslela jsem,že už bylo vše napsáno... Ale asi ne...

Takže: V pátek 2.10. jsem byla ještě v poradně u Provazníčka,který mi řekl,že rozhodně až 19.10. to nebude... Že určitě dřív.Potom si začal dělat legraci,že o víkendu slouží v Ćáslavi,tak že kdybych měla zájem... :grinning: No,jako by to tušil... V sobotu ráno mi začla odcházet ta hlenová zátka.Na netu jsem si našla číslo do čáslavské porodnice a vyčkávala,co se bude dít do večera.Jinak mi totiž nic nebylo,žádné bolesti,odtok vody...Prostě nic.Večer jsem vzala telefon a volala Provazníčkovi.Ten mi řekl,že porod asi bude,ale může přijít klidně až za dva dny.Tak jsem byla zklamaná,že to za dobu jeho služby nestihnu. :unamused: Potom mi ale řekl,že jestli bych chtěla,můžeme se domluvit,že můžu přijet ráno (v neděli),že mi tu plodovku napíchne a porod se sám pomalu rozjede.Já jsem mu řekla,že ráno ještě zavolám.Celou noc jsem se pozorovala a čekala,jestli se to opravdu samo nerozjede.Pořád ale nic,jen mi začlo tvrdnout docela dost břicho a pořád odcházela ta hlen.zátka.
Ráno jsem mu teda volala znova a on mi řekl,že když tvrdne břicho,že by to šlo.Tak jsem se chvíli rozmýšlela a potom jsem se rozhodla že JEDU! Tam mě Provazníček přivítal s širokým úsměvem a vzali si mě na příjem.Natočili monitor,sepsali papíry.Porodní asistentka mě odvedla do koupelny,kde mi dala klystýr (Yal),po vyprázdnění jsem se ospršila a odvedli mě na pokoj,kde jsem si jen dala do skříně tašku a hned jsem šla na sál,na to napíchnutí vody.Proti mě byly na zdi hodiny,tak vím,že bylo 12.10h. Takřka okamžitě po odtoku té vody jsem začala cítit bolesti.Ty postupně zesilovaly a já jsem si v duchu opakovala slova por.asist.,že potom si tady budu chodit po chodbě a budeme čekat,až se to pomaličku začne rozjíždět... :confused: Byla jsem totiž rozhodnutá,že z toho stolu už mě prostě nikdo nedostane ani heverem! Tak jsem tam tak ležela a pomalu cítila,jak se bolesti pomalu mění v dost silné kontrakce a sledovala asistentku,jak si tam v klidu "šuchrá" po sále a jen mi v klidu říká,no,maminko,rozdýchávejte si to,v klidu... Já jsem ale musela zapojit už haĺasivky,aby si všimla,že za chvíli už opravdu RODÍM... Ksyž si mě všimla,šlo najednou všechno strašně rychle.Honem nade mnou rozsvítila,přilítla s kapačkou a ještě mi dávala instrukce - zapumpujte si... :sweat_smile: Sestřička se přiřítila se stolečkem s nářadím a rychle volaly Provazníčka.Já už jsem ale cítila,jak se malá dere ven.Ony mi ještě říkaly - vydržte,pan doktor už běží... Jenomže já už jsem to po třetí kontrekci,kdy jsem se snažila malou ještě vtlačit zpátky už nevydržela a říkám - já už prostě rodím!!! A malá byla venku... Bylo 13.28h a Provazníček akorát přiběhl.Byl úplně v šoku,že už to je.Že to prý čekal až tak v 18h večer... :confused: Tak potom už tam zůstal u mě a čekal na lůžko a pak mě zašil pár trhlinek vstřebávacíma stehama.Porodní asistentka mi řekla,že sázím děti jako housky na krámě a že takhle rodit je dar od přírody.A strašně se smály,že jsem si to domluvila s Provazníčkem a nakonec on u toho ani nebyl... No jo,holt jsem to vzala šmahem,ale byla jsem hlavně strašně ráda,že jsme se vůbec takhle domluvili a že mi to takhle zařídil.
Představa,že termín mám až zítra a Klaudi měla 3570g,je šílená.Určitě by měla už 4kg!
Takže Dani asi tak... Terku jsem měla venku za 2h a 40 min,Klaudi za 1h 20min. :wink:
18. říj 2009 v 09:32  • Odpověz
Věru... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: krásný to porod :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Baby Calm jsou na přírodní bázi, ale jsou dražší. Stojí kolem 130 Kč a je toho tam polovina, co "Sabu"

Pavli... už jsem se tě ptala, tak ještě jednou... Do Sanusu už vstoupit nechcete :confused: ???
18. říj 2009 v 09:52  • Odpověz
AHooj vana stále se mnou.

Věru to je krááásný, já chci taky takovej poroood. Chjo.
A teda na ta kila jsem u nás taky zvědavá, doufám, že se dr míílej.......

Holky s těma polohama jak píšete o tom Tygrovi a ještě o něčem, nešlo by to troškku podrobnějc???? Já vůbec nevím teda nemám představu jak je motáte.
Tybra si představím jak leží a do klubíčka, jako když byli v břichu...?:????????????????????????

Neluško ahojda, jooo přestávám bát, začínám mít hrůzu jakou Droběnu budu tlačit :grinning:

Luci krásně jsi to připravila :dizzy_face: :dizzy_face: Hezoučký fotky :wink:

Ach ach jinak bych něco podnikla, klidně i doma i kdyby to bylo pracovního rázu, ale manža je vypodnikanej z pátka, tak je nějak bez energie. Chjo to je opruz.
18. říj 2009 v 10:00  • Odpověz
Sanu,s těma porodama to mám asi poděděný.Moje mamka to měla taky tak a já jsem po parádním "prvoporodu" Terky ani nic jiného nečekala. :slight_smile: Přeju Ti taky takovou téměř bezbolestnou rychlovku. :wink: :wink: :wink:

Luci,nááádherná oslava.Krásný dárečky. :dizzy_face:

Jo,vopruz to docela je... Když jsme ještě byly s Klaudi v porodnici,tak byl podzim jako malovanej a jen jsme přišly domů,tak je tam zima přímo neskutečná.Už 4 dny "smrdíme" doma,protože se mi do té sibérie s ní,s takhle maličkatou vůbec nechce.Ještě ža nám aspoň postupně "proudí" nějaké ty návštěvy,že tady nejsme zavřený bez kontakru s civilizací... :grinning:
18. říj 2009 v 10:58  • Odpověz
ža - že
18. říj 2009 v 10:59  • Odpověz
Jo,holky,chtěla jsem se zeptat... Jak je to s proplácením dovolené? Já mám totiž ještě asi 17 dní a už si vůbec nepamatuju,jak mi to propláceli když jsem byla na mateřské s Terkou.To se musí zaměstnavatel nějak požádat? A kdy? Už teď,nebo až přejdu z mateřský na rodičák??? :confused:
18. říj 2009 v 11:40  • Odpověz
Dobrou chuť pokud právě obědváte,mi máme řízky s bramborovým salátkem inspirace z minulé neděle tuším od Danči.
Věrko,krásný porod a co se týče sibérie,tak u nás ráno vykukovalo příjemné sluníčko a teď jemně prší. :frowning2:
Doufám,že si Vendulka,jestli je to teda verýsek,zapamatovala co se jí první noc v novém zdálo... :wink:
Luci,všem vám to sluší a oslavička krásně připravená,něco podobného,myslím s těma balonkama připravila švagrová neteřince,ale nakonec jsem to nevidělá,tehdá mi bylo blbě.
Dani,zajímavý horoskop,já sem lev a musím říct,že některý druh horoskopů mi sedí,ale někdy to jsou hovadiny na entou.Tak ať vám sedí a v Anežce dřímá jen to dobré :wink:
Sanu,to bude asi čtyřkilová droběnka :sweat_smile:
18. říj 2009 v 11:42  • Odpověz
Tak Anetka už se nám před 50ti minutama narodila :dizzy_face: zrovna jsme byli v autě, tak jsme zavzpomínali :dizzy_face:
18. říj 2009 v 11:50  • Odpověz
A mě se Klaudi narodí za 1h a 18 min... Taky vzpomínám... :slight_smile:
18. říj 2009 ve 12:09  • Odpověz
Sari, neeeee, do sanusu neeee, teď jezdíme do CAR v Bělči. :grinning: :grinning: :grinning:

Jen pro objasnění - je tam soukromý pivovar, kde mají eňo ňuňo pivinko - já ulítávám na černém - máme to kousek od chaty.
http://uhusku.ic.cz/pivovar.php
jen teda je fakt, že když jsem tam ty tři písmena CAR viděla, tak jsem nevěděla, zda padnu do mdlob nebo umřu na záchvat smíchu :slight_smile:

ale Sanus fakt už ne, když na mě přijdou mateřské touhy, tak jediné řešení co mě napadne je nějaká tajná bokovka, ale IVF fakt ne. A zase "tajná bokobka" by znamenalo píchat cca 2 měsíce před tím heparin, najít biologického dárce s ověřeným spermiogramem, dokázat se s tím vyrovnat, nebo zařídit, aby to bylo dílo okamžiku, aby nebyl čas řešit morálku. Což se zase s ohledem na shora uvedené podmínky celkem vylučuje.
Takže počkáme na vnoučata, nebo si pořídíme štěňátka (jenže to zase brečím, když jdou z domu)
18. říj 2009 ve 14:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.