• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sanusky

(Zamčená)
24. března 2011 
Hmmm... tak jsem to prolítla. Co dětí má AE, coo??? Snad nejhorší je, když to svědí a děti se škrábou až do krve :frowning2: . Chjoo, to jsou starosti :frowning2: . To oblečko z bavlny už teď není až takový problém :wink: .
2. lis 2009 v 18:14  • Odpověz
Ahoj,koukám,že se tu řeší ekzém.Nevím,ale můj názor je,že jak ho někdo jednou má,tak se ho asi nezbaví.Bude období,kdy to bude lepší,možná,že se ztratí úplně,ale pak se zas z ničeho nic objeví.Já ho mám odmalička a jsou některé roky lepší a někdy jsem na kožnim každý měsíc.Pokud se to vyhrotí,tak bych se tomu kortikoidu nebránila,stačí pár dnů na zklidnění nejhoršího a pak mazat zas něčím méně škodlivým.Já jsem v dětství měla nějakou dělanou mast bílou a modrou,ta modrá byla lepší,nevím jestli se nejmenovala ,,žákova,,to bych kecala,pityol jsem též měla,smrděl,ale někdy zabral,fucidin taky znám stejně jako dermatop,flucinar,dermovate atd...,fakt jsem toho vyzkoušela hodně.Taky jsem při každé kontrole poslouchala,že se nesmím koupat,jen sprchovat,krátce,nepoužívat mýdla,sprcháče,kdyžtak jen heřmánkový,který ale vysušuje,že nesmím pít mlíko,jíst čokoládu,citrusy...,ale když jsem to měla rozjeté po celém těle tak i tyto rady byly na prd.Přeji vám hodně štěstíčka v boji s tímto problémem.Jo a myslím,že punčocháčky z bavlny vyrábí loana,jsou to takové klasiky jak byli za nás,akorát už je maj i barevné. :sweat_smile:
2. lis 2009 v 18:16  • Odpověz
luucia díkas, i ostatním za zkušenosti, je to boj. :unamused: Manžel ho v dětství taky měl, tak to má mít po kom. Nedá se nic dělat budeme bojovat. Mějte se.
2. lis 2009 v 18:31  • Odpověz
U nás v rodině právě nikdo alergik není..i dr se divila, že má Anetka atopák :unamused: nojo, co se dá dělat :unamused:
2. lis 2009 v 18:48  • Odpověz
Sari,nového nic.A ani nějaký zájem nečekám po tom všem... Teď se bavíme jen když jde o finance a přiznám se,že kdybych to mohla úplně hodit za hlavu,bylo by mi nejlíp.Ale bohužel takový "luxus" si s dvouma dětma a mateřskou vůbec nemůžu dovolit.

Holky,Klaudi jde dneska nějak do sebe... Celé odpoledne prospala.Asi má výčitky svědomí kvůli tomu včerejšku a chce si napravit reputaci... A nebo nabírá síly zase na zítřek...?!?! :sweat_smile:
2. lis 2009 v 18:53  • Odpověz
Jaji... za chvilku budete muset snížit rošt v postýlce, co :wink: ?

Věru... snad to bude jednou manžu všechno mrzet...

My máme za sebou premiéru s kaší. 10 minut jsem bojovala s chobotnicí, umazala x plín...nif mof... Tak jsem kaši naředila a dala lahvičkou :wink: ... Zítra si dáme opáčko :grinning: :grinning: :grinning: .
2. lis 2009 ve 20:06  • Odpověz
sarii, taky jsem rezignovala na kaši lžičkou :sweat_smile: jedem večer pořád kaši v lahvičce..Anetka je večer tak vyřízená, že není schopná nic sníst :confused:
2. lis 2009 ve 20:14  • Odpověz
Ahojky, tak zas nakukuju. Jo, oblečky z bavlny třeba tady:
http://www.detskybioshop.cz/

a mají tam solidní ceny na takové ty "normální" věci jako látkovky nebo mýdlové ořechy.

Jdu dočíst :wink:
2. lis 2009 ve 21:17  • Odpověz
Holčiny, všem díky za rady!!
Luci, Anežka to taky nemá po kom mít...

Lipobase mám ode dneška od doktora. Jmj - slunečnicový olej nezabírá... to je ta modrá indulona lepší, aspoň u Anežky. Jinak doufám, že až přestanu kojit, bude po problému. Nevím, proč si to myslím, ale myslím si to.

Jo, Gabi - budu citovat zprávu od doktora - pod plínku pityol nebo Holtův krém, na hlavičce (kde ten exém má nejvíc a kde prý u dětí začíná) dávat modrou indulonu nebo lipobase. Při silném zhoršení Locoid lipocream (kortikoid, na předpis).
A co mě zaujalo - říkal, že ty stroupky, co má hodně dětí na hlavičce, že nejsou normální (jak se říkalo před dvaceti lety) ale že jsou začátkem AE. Tak to mě překvapilo...

Gabi - velká gratulace ke kontrole!!! :dizzy_face:

Sari, boj s chobotnicí :grinning: :grinning:
2. lis 2009 ve 21:26  • Odpověz
Přeju krásnou dobrou.
Zítra nepracuju, zítra odpočívám, zítra tu budu :slight_smile:
2. lis 2009 ve 22:00  • Odpověz
Taky bych šla spát,ale Klaudi zase řádí. Od minulého kojení,které proběhlo v 19.20h.... :unamused: :cry:
2. lis 2009 ve 22:02  • Odpověz
Ahoj... Tady prochumelívá, na horách musí být čína :astonished: ...

Dani... já si myslím, že s mateřským mlékem to nemá spojitost. A stroupky na hlavičce máme taky :confused: ...

Věru... tak jak Klaudi v noci?

Luuc... taky nee lžičkou? No, budu to zkoušet, co to dá...

Jak asi Sanu...
3. lis 2009 v 08:31  • Odpověz
Ahoj,
Sanu už je maminka :confused: ? Jestli jó, tak gratuluju! :dizzy_face:
U nás lepší, už nezvracím tak strašně, ale přežívám jen na čípkách. Mimčo dobrý, včera nás už odveleli ze Sanusu k mojí obvodní gynekoložce :wink: a možná dostanu příští týden těhotenskou průkazku :grinning: :grinning: :grinning:
3. lis 2009 v 09:51  • Odpověz
Dobré ráno.

Wobludko, krásné zprávy!! :dizzy_face: :dizzy_face:

Věrko, ach jo...

Tady taky pochumelívá. Ale jdem všichni ven, taťka má odpoledku, tak ať si užijem... :wink:
3. lis 2009 v 10:03  • Odpověz
Sari, ten pan docent kožař říkal, že se neztotožňuje s názorem některých svých kolegů, že seporea (nebo seborea), zkrátka seporetická dermatitida neboli stroupky na hlavičce, že to je normální jev. podle něj je to začátek exému... ale moje ségra tvrdí opak, stroupky kluk měl, ale je zdravý, tak babo raď..
3. lis 2009 v 10:04  • Odpověz
Ty brďo Gabi, ty už máš bříško, ty jo já vůbec, možná jako ty v sedmém týdnu :slight_smile: oblečení v pohodě, zatím na mě všechno vlaje, hlavně nohy mám jak párátka :sweat_smile:
3. lis 2009 v 10:06  • Odpověz
Woblu... no sláva, teď musíš ten váhový deficit dohnat :wink: !!!

Dani... tak vidíš, co Dr., to jiný názor a jiný způsob léčby... a pak teprve babo raď :confused: ...

Jdu nás chystat... dnes máme plaváááááááááníííííííííííííííííííííí :slight_smile:
3. lis 2009 v 11:06  • Odpověz
Ahoj berušky!
Jak v noci? No jako vždycky pohoda. :pensive: Nakojíme,odříhneme a spíme dál.Kéž by každý den byl jako každá noc!!! :sweat_smile:
Ona má prostě ty šílený každovečerní hysteráky.Po koupání a večerním jídle spustí a "jede" do 23h. Ale abych zase jenom nepomlouvala... Včera i dnes byla přes den celkem v pohodě a ty hysteráky se nám zkrátily z původních do 0.30h na do 23h... :slight_smile:

Co mě teda nejvíc štve,jsou ty bolavý "vemena". Dr.řekla mazat genciálkou a obkládat roztokem z hěřmánku a tak to dělám.Jenomže jak to namažu tou fialovou hrůzou a hned zase obkládám heřmánkem,tak se to zase smejvá a fialové už tu máme snad úplně všechno. :confused: O Klaudi obličejíčku ani nemluvím... Fialová pusinka,tváře... Rozšmrdlaný snad až za uši a jak si strká do pusi ručičky,tak i rukávky a zavinovačka. Ráno jsem ji ustrojila "na drbanečka" - do hrabákovýho oblečení.
3. lis 2009 v 11:12  • Odpověz
Holky,rozebíráte stroupky v hlavičce??? Tak ty má naše Terka doteď a je naprosto zdravá,řádný ekzém,nebo něco takovýho.
3. lis 2009 v 11:14  • Odpověz
Věruško, myslím na tebe. Mě řekla dětská doktorka v nemocnici, když jsem měla oteklý dvorec i bradavku, ať to radši mažu genciánkou, ale i těma mastičkama na mykotickou infekci a k tomu jsem ještě dostala antibiotika a ulevilo se mi, ale bez kloboučku to stejně bolí. Teď mažu jen bepanthenem. Chce to asi vyzkoušet.

A s tou frekvencí kojení, někdy spí po kojení 4 hodiny , většinou 3, ale dnes ráno jedl ve 4, pak v 6 a v 7 řval, jak když jsem už půl dne nedala. Ale kojím, kdy si řekne, ale zkracuju dobu kojení, aby to jen nežužlal, tak mi to poradili v porodnici. No, systém asi není úplně špatnej, dnes měl 4500 gramů. Za 11 dní přibral 800 gramů.
Byli jsme ráno na odběrech krve, je pořád žlutej a ještě mu braly krevní obraz, tak uvidíme zítra, snad to bude dobré.

Woblu, jsem ráda, že ti je líp.

Gabi, je to neuvěřitelný, jak jsi u mě na pokoji seděla s malým a teď už čekáš dalšího mimíska. Držím ti pěsti a buď na see opatrná.

Nevím, jak Sanu, zda už šly kočičky domů.
3. lis 2009 v 11:24  • Odpověz
Věru... to věřím, že máte jak po malování :grinning: ... Se tak někdo má, když kojí "normálně" a bez problémů, co? :fearful: ... Jo a prej "na drbanečka" :grinning: :grinning: :grinning:...
3. lis 2009 v 11:28  • Odpověz
Neli... nestýská se ti po nemocnici :grinning: ?
3. lis 2009 v 11:30  • Odpověz
Věru, jsem to dočetla, zkus to natřít genciánou hned po kojení a pak to zkus smýt. Anebo ty mastě, kdyžtak ti dám do kelímku, mám dvě různé, měla jsem je střídat. Ty nebarvějí. Ale při tvém popisu jsem se musela smát.

Sarii, často na to období vzpomínám, byl to přeci jenom půl rok života. No a pak taky 17 let práce, no ale nechybí mi ani jedno. I když musím přiznat, že být těhotná se mi moc líbilo a klidně bych si to zopákla. :wink:
3. lis 2009 v 11:36  • Odpověz
Neli,no mě žádný antibiotika nedali,jen prý mazat tou genc. a hřmánkovat.Nevím,připadá mi to málo na to jak trpím a v jakým to mám stavu.Zatím se mi teda neulevilo ani trochu i když vím,že je ještě brzy.Bepanthenem mám prý mazat jenom na noc.

A žlutý taky jsme.Ne teda nějak tragicky,ale prostě jsme a nikdo s náma nic nedělá.Tak nevím,teda... No 13.11. jdeme na kontrolu po šestinedělí,tak uvidíme jak dopadneme.

S tou frekvencí kojení... Já jí dávám taky tak po těch 3 hodinách.Někdy řve jako prdlouš,tak jí dám třeba po 2,nebo 2,5 a někdy zase přetáhne a jí po 4. A i když mi sestřička u doktorky říkala kojit 10 min z jednoho a 10 min z druhého,dávám zase jenom z jednoho,protože kolikrát se už ani nepřisaje a chrní a abych řekla pravdu - každému přisání které by mělo být u každého kojení "navíc" se fakt ráda vyhnu... :confused: :sweat_smile:
3. lis 2009 v 11:37  • Odpověz
Ahoj holky,
tak zase jdu na skoka :grinning:
Draky jsem zakombinézovala, zafusakovala, zadekovala, zakočárkovala a zaparkovala na verandě. Takže doufám že budou alespoň 2 hodinky chrupíkovat a já si stihnu umýt koupelnu a vyluxnout :wink:
Sanusce opožděně moc moc gratuluji k Celince, je nádherná, skoukla jsem jí u Nelči v albíčku :wink:
Věruš ty řvací večery máme někdy taky, hlavně když hlídá tatík a já jdu na cvíčo.Jako včera ... přišla jsem, oba nasáčkovaní v naší posteli a koukali s tatínkem na tv. Tak jsem je popadla, dala do postýlek a trpěla páč ječeli jak o život. On je totiž M po 5 min. bučení prostě vyndá a aby neječeli tak jim dělá společnost. No pořvali si asi 30 min, pak vytuhli :grinning: :grinning: :grinning: jinak to nejde, když doma není, tak bych se z toho zbláznila :wink:
Woblu ty nevolnosti nezávidím, ale patří to k tomu, neboj bude líp :slight_smile:
A stroupky v hlavě měl Miki, pak se ztratili a teď se mu udělaly zase, tak nevím nevím, má je takové hodně drsné a přesouvají se mu na čelíčko, tak uvidím a pokud se to bude horšit, tak zaskočím pro nějakou spešl mastičku :wink:
Sari užijte si plavčo :slight_smile:
3. lis 2009 v 11:40  • Odpověz
Věruš bolavé bradavky jak už jsem psala fakt nezávidím, já mazala Bepantenem a používala klobouček a abych si odfrkla tak jsem občas i odstříkávala a krmila z lahvičky
3. lis 2009 v 11:42  • Odpověz
Ahoj Arti!
Teda musím přiznat,že maminky dvojčátek fakt OBDIVUJU !!! Možná jsem hysterická matka,ktrá málo vydrží,nebo je to tím,že Terka mi řvala skoro do dvou let a já mám truma z toho,aby Klaudi nebyla taky taková. :confused:

Tak přeju ať nespí 2,ale alespoň 3,nebo 4 hodiny a Ty si nejen umeješ koupelnu a vyluxneš,ale taky uděláš kafíčko a dáš nohy na stůl... :wink: :slight_smile:
3. lis 2009 v 11:44  • Odpověz
Miki byl taky žlutý, taky nijak tragicky a nic s tím pak už nedělali, jen ho prohlídli, udělali odběry a bylo. Oni ještě byli s Amy chudokrevní, takže byli takoví pobledlí, žlutí, no děs. Železo berou vlastně doteď a na odběry chodíme co měsíc.
Věru, jestli pojedete na vycházku, stav se tady, jestli chceš, dám ti od každé masti a zkus to. To není normální, aby jsi takhle trpěla. Taky jsem to obkládala tvarohem a ledem. Ale já tři dny z toho nekojila a jen odstříkávala, aby se to zhojilo a taky to pro bolest moc nešlo.

Mě na tu žlutou barvu každej upozorňoval, až mě to tak vynervilop, že jsem tam včera volala. No dr. říkala, že do konce šestinedělí je čas, ale krev nabrala. Dávat spát k oknu a ubidíme. Prý je to u kojených dětí normální, že odžloutávají pomalu.

A koukni na to www.kojeni.net, je tam přímo několik dotazů a dpovědí na téma bolestivé bradavky a bolesti při kojení.
Věruš já se někdy taky obdivuju :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Ale někdy i brečím :grinning: :grinning: :grinning: fakt že jo ... ale jindy je to pohoda, a je to právě tehdy, když 3 hodinky chrupou v kočárku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Neboj ona se Klaudi polepší ... děti taky vyřvávaly a už je to lepší, no až na ty večery, kdy hlídá M :sweat_smile:
3. lis 2009 v 11:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.