• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sanusky

(Zamčená)
24. března 2011 
Help help help

Tak Věru jeslti takhle kojíš, tak teda seš na metál. Mě tady hrkly slzy do očí, nohy jsem měla až nevím kde. Tak jsem jí hned to prso musela vzít a druhé bylo teda asi o milimetr lepší, ale druhá katastrofa.
Mám ty bradavky napraskaný, ne vyloženě do krve, ale prostě jsou tam prasklinky.
Další kojení teda nevím jak zvládnout. Holky poraďte. Jedině odstříkat a zítra volat dr.....????!!!!!!
Jsem bezradná, chudák malá :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
4. lis 2009 ve 21:26  • Odpověz
Jdu kolem...

Sanu... jseš to ty??? Nějaká jiná , nee :grinning: ??? Vítej, m a m i n o :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:. No hele, hlavně bacha na krev, to by pak malá mlíčko nemohla :fearful: ...Hned ráno volej. Oni se zkrátka musej "vochodit"... Ale já tohle fakt neznám, já kojila přes klobouček a good.
5. lis 2009 v 00:45  • Odpověz
Bré ráno... Dneska by to šlo :grinning: . Venku to vypadá na slunečný den... jupíííííííííííííí :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :wink: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. lis 2009 v 07:56  • Odpověz
Dobré ráno :wink:
tady to na slunečný den nevypadá, ale neva.

Sanusko, mazat bepantenem a vydržet! A dej bacha na polohu při kojení. I kdybys měla ležet a mít malou zadkem na obličeji, zkrákta aby Tě to nebolelo. Ono se to uzdraví a bude dobře. ... A vyndávat jí prso tak, že jí tam strčíš malíček nejdřív, aby Ti bradavku neurvala, ale to Ti asi v porodnici řekli...

U nás reakce žádná a celkem pohodová noc. :dizzy_face:

Ověřuju teorii, zda na exémy trpí nejvíc krevní skupina AB - co Vy na to?? u nás to platí.

A prý jako první záchrana při jakýchkoliv pupíncích je koupat ve smetaně :confused: :astonished: Půl kelímku do vaničky třikrát za sebou (jako tři koupání) a je po pupínkách. Nebudu zkoušet (zatím), jen dávám dál :wink:
A znova chválím toho pana Holtta :dizzy_face:

Užijte si den :wink:
5. lis 2009 v 08:02  • Odpověz
Ahoj všem!
Sanu,kojím tak,že si u toho zkřížím nohy,abych se bolestí nepočůrala... :sweat_smile: Ale u mě je to těma zasr* kvasinkama.Pardon že to tak píšu,ale jinak se ty mrchy nazvat ani nedaj.Bojuju s nima už 14 dní,gyn.mi moc nepomohla,až ta laktační poradkyně.Od včerejška mažu Canestenem a nebolej už tolik při samotném kojení,ani jen tak když jen jdu,ale při samotném přisátí a chvíli po krmení a to už je oproti minulým dnům brnkačka. :slight_smile:

Hlavně se drž a klidně volej o pomoc,o radu pokud máš kam.Kdyby ne,dám Ti číslo na tu poradkyni.Mám ho od Neluš. :wink:
5. lis 2009 v 09:48  • Odpověz
Sanusko, velká gratulace!

My jsme byli dnes ve fakultce, všechno je v pořádku, na plodovku nemusíme a taky už víme, že čekáme chlapečka :dizzy_face:
5. lis 2009 v 10:22  • Odpověz
Ahojda holčinky :dizzy_face:
my jsme po všech neskutečně neuvěřetelných situacích konečně on-line :wink: :grinning:

takže mi zbývá vás dočíst a pak snad už budu tu s váma :wink: a už se na to moc těším :slight_smile:
5. lis 2009 v 10:23  • Odpověz
jééé Wobludko, gratulace veliká, samé krásné zprávy a k chlapečkovi gratulace!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , bylo na čase, že by teď zase pro změnu samej chlap??? :sweat_smile: :confused: :grinning:
5. lis 2009 v 10:25  • Odpověz
Ahoooj, tak jsem to řešila odstříkáváním a dobrý, ale teda teď už musím přiložit. Lehce se z toho rosím......

Věru, přesně při chůzi to je taky pocuc. Teda včera to bylo horší, ale stejně.

Sar no doufám, že při sátí krev nešla, ale to bych někde asi viděla ne :sweat_smile: :confused: :confused: :confused: :frowning2:

Chjo, nenapadlo mě, že kojení bude takovej boj....

Dančo v porodnici říkali, že kojím správně, malíček jí tam taky strkám..... jen sestřička říkala, že strašně malá saje. Když jí dávala jednou můj přikrm, protože mi napraskla bradavka díky odsávačce :rolling_eyes: Tak jí to musela dát přes malíček a říkala, že hrozně tahá a to teda už extra hladová nebyla..... :sweat_smile:

Woblu no tak konečně chlapák :grinning:

Very hip hip jo a zapomněla jsem ti ofiko předat žezlo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face:

Holky na ty příkrmy nebo jak se tomu říká (pro sichr koupím), mi Nelča doporučovala Nutrilon HA (je správně název?)
5. lis 2009 v 11:18  • Odpověz
ahojda kočky....nějak nestíhám...Váša vstává v 6 ráno a chodí spát v 11, takže jsem kaput...průběžně se snažím dočítat....holky kojičky, ať nemáte boleníčko...hele Woblu, už takhle brzičko víš pohlaví ju??tak gratulka,,,

Sanu já ti nevím, ale ty máš málo mlíčka?? já taky to takhle udělala a nejsem si jistá zda jsem kojená spíš nezkur...pardon
5. lis 2009 v 11:29  • Odpověz
Ahoj holky,
Woblu gratulace k chlapákovi :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Sanu choudě taky zkoušíš?? Ať to brzy přejde. Stejný problém s tím sáním jsem měla i s Amy, ta se tak dokázala přisát, že jsem jí nemohla odtrhnout. I sestry v porodce se divily, jak takový malý uzlíček může mít takovou síly. Taky jsem odstříkávala a pak jí tím krmila a klidně i celý den, páč jinak to fakt nešlo. Tak boji zdar, ať to nebolí :wink: :wink: :wink:
Žofi ahojda, tak to máš teda co dělat, dá se říci že i víc práce než já :wink: a to mám 2 :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Tak ať Váša nezlobí :wink:
Dančo, ty nezmare, už zase v práci?? To snad není možný ... :grinning: :grinning: :grinning:
Very čusík :wink:
5. lis 2009 v 11:52  • Odpověz
JJ Žofi, byli jsme ve fakultce na tom prvotrimestrálním screeningu a tam mají špičkový UTZ (v pondělí v Sanusu Štěpán nic neříkal). Dostali jsme i video a musím říct, že ten pinďour je prostě jasnej :slight_smile: Taky mi to přišlo brzo, jsem 13+0.
5. lis 2009 ve 12:10  • Odpověz
Zofi ne ne mlíka dost, když jsem teda přikládala....... při odstříkávání je to horší. Jsem koukala na odsávačku co jsem vyzkoušela v nemocnici, ta byla fajn od Medely elektrická, ale stojí 2.900,- :confused: To je docela masakr. Ta mechanická mi napraskla levou bradavku.......... :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
Ten Nutrilon jen pro sichr, abych měla při selhání všech kojících funkcí něco doma............... aby malá nebyla o půl noci o hladu.................... :pensive:

Tohle je ta odsávačka.

http://www.lekarna-zdravi.cz/eshop/detail-16514/medela-swing-dvoufazova-elektricka-odsavacka/
5. lis 2009 ve 12:22  • Odpověz
ještě jsem nedočetla, ale popis porodu od Sanusky už jo :wink:

Sanu, ty jsi stejně expertka, ale hezky napsané a za žezlo moc děkuji :wink: :slight_smile:
5. lis 2009 ve 12:29  • Odpověz
Holky malá od včera 4 ráno nekajdila :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: Zatím nic "neříká", ale teda bojím se nejhoršího, že to dneska přijde.
Takže přijímám rady už předem........................... :sweat_smile:
5. lis 2009 ve 12:36  • Odpověz
jo jo SAnu, je to mazec jak je to všechno drahý...já celou svoji mateřskou nechala v lékárně...mlíko, 3 druhy kapiček(včetně probiotickejch), Lefax a pleny....a už nic moc nezbude....
5. lis 2009 ve 12:38  • Odpověz
holky maminky, já teda nevím jestli se těšit, já vás tak lituju, hlavně to prosím vás nezapomeňte do ledna jo :sweat_smile:
protože to ty vaše dětičky už budou mít tyhle první neduhy za sebou a budete vysmáté a já se v tom teprve začnu plácat :pensive:

dočtu déle, jedu omrknout nově otevřené Tesco a pak jedu do Baumaxu vyzvednout skříňku, po měsíci a půl :confounded:
5. lis 2009 ve 12:40  • Odpověz
Sanu a jakou teda máš odsávačku?

Holky,dopoledne jsem šla do města a hned kousek od baráku jsme se srazily s Neluškou. :slight_smile: Tak jsme kousek jely spolu a krásně poklábosily.Bylo by toho na probrání ještě mnohem víc,ale každá jsme musely utíkat po svém,protože jinak by jsme tam snad stály ještě teď. :grinning:

Tý jo! Sluníčko!!! :dizzy_face: Já jsem myslela,že už ze světa zmizelo nadobro... :astonished: :grinning:
5. lis 2009 ve 12:41  • Odpověz
Very,buď v naprostém klidu.Tohle se nezapomene nejen do ledna,ale po zbytek života. :confused: :grinning: :grinning:
5. lis 2009 ve 12:43  • Odpověz
Wobludko, gratulace k chlapečkovi a hlavně k tomu, že jsi v pořádku!!

Zkusím dočíst, pokud malá dovolí :slight_smile:
5. lis 2009 ve 13:01  • Odpověz
Ahoj berušky,
mám dotaz.No spíš kámoška než já.Kolikátý den po OPU přijdou "krámy"? Kámoška je 18 den a začala krvácet,tak se ptá jestli je to normální nebo jestli raději informovat dr.
5. lis 2009 ve 13:04  • Odpověz
Sanusko, bojuj, stojí to za to. Hele a odsávačku kdyžtak prodáš dál. V RK mechanické vůbec nedoporučují! Ale Medela, to je dobrá značka... I když, věřím, že to zvládneš i bez přístrojů. Ale fakt bych kašlala na genciánu, vysušuje a to Ty nepotřebuješ. Vložky do podprsenky asi máš, aby Ti prádlo nedráždilo při chůzi, lepší vložky látkové než jednorázové, ty pouští chlupy. Z popoliny jsou léčivé vložky do podprdy z přírodního hedvábí - na mě zabíraly během pár hodin:
http://www.svetplen.cz/index.php?page=product&path=39&product=104

Přiložíš a za tři hodiny tam prasklinu nemáš. Podle mě to mají v Pardubkách v tom látkovacím obchodě, to je totiž taky výrobce plínek (myslím Popoliny).

Madli, byla na transferu?? pokud ne, pak je to normální. Pokud byla, tak je to v háji....

A pádim... :wink:
5. lis 2009 ve 13:12  • Odpověz
Dani na transferu nebyla.Bude ráda že to nic není.Moc díky.
5. lis 2009 ve 13:17  • Odpověz
... jsem přečetla návod k té masti. Tak prý "pochází z přežvýkavců". Už vím, kdo byl doktor Holt, byl to nějaký pán, který trápil zvířátka :grinning: :grinning: No ale krémik zabírá bezvadně, tak nevím, zda je z tuku krav nebo z čeho :confused: . A vygooglila jsem, že Johl Holt byl australský lékař, který žil v 18. století. Tedy, to už muselo padnout zvířátek....

Jen posouvám. Za chvíli přijde babička a jdem na sluníčko :wink:
5. lis 2009 ve 14:44  • Odpověz
Ahoj... Dnes jsem střihla kadeřnici a kosmetiku. Jó, Sanu... Verča, že prej její zákaznice v těchto dnech má porodit holčičku... Ale že jí ještě nedala vědět? Že by myslela tebe :confused: ???

Woblu... no, tak sláva!!! Gratulka k chlapečkovi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ...

Very... no konečně, že jsi tu ale chyběla :wink: .

Dani... zase jsme chytřejší :wink:

Věru, Sanu... jak to jde?
5. lis 2009 v 15:23  • Odpověz
Tak to nechci zakřiknout, ale doufám, že sláva kloboučkům. Snad to takové bude pokaždé... Měla jsem je používat hned...... :rolling_eyes:

Věru nemám žádnou, ve špitále jsem zkoušela jen to od Medely elektrickou. Ta mechanická mi natrhla bradavku :rolling_eyes:

A snad nebudu ted odsavačku potrebovat..............
5. lis 2009 v 15:24  • Odpověz
Ty vogo Sar, no jooo to jsem jáááááááááááá :grinning: No tak já jdu Verče napsat :pensive:

Fuj to sluníčko paří, jak to svítí do obýváku, tak je normálně hic.

Holky jestli ty kloboučky budou i při opakovaném kojení fungovat jako před tím, tak budu nejšŤastnější matka pod sluncem!!!
Poprvé jsem si to kojení před tím užila, fakt.!!! :dizzy_face:

Holky jak to je s rodným listem???? Nebo musím někam na úřad něco oznámit nebo tak něco....???????
5. lis 2009 v 15:40  • Odpověz
Dobrý den.Ráda bych jsem se k vám přidala jestli bych mohla v úterý jsem byla poprvé v sanusu na konzultaci a jelikoš jsem to dostala tak zítra tam pojedu na krev na hormonální profil a ráda bych si popovídala s někým kdo tam taky chodí,přijmete mě mezi sebe? :slight_smile:
5. lis 2009 v 16:06  • Odpověz
Sanu... kloboučkuješ :wink: ? No, to bude Verča koukat :dizzy_face: !!! Je to všechno věda, postarat se o capartíka, coo? Hele, už je to dávno, ale myslím, že rodný list přišel poštou :confused: ... Pak akorát musíš na zdravotní pojišťovnu a zažádat o porodný...

Delf vítej :slight_smile: ...
5. lis 2009 v 16:26  • Odpověz
sári děkuji moc :slight_smile:
5. lis 2009 v 16:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.