• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sanusky

(Zamčená)
24. března 2011 
holky jen takový dotaz, od rána mi tvrdne břicho v dost krátkých intervalech a bolí podbřišek, dá se na to něco koupit v lékárně nebo musím říct doktorce??? jsem u našich a vzala jsem si magnosolv nebo jak se to píše
12. pro 2009 ve 14:53  • Odpověz
Very... Magnosolv sis vzala dobře, kdyby to bylo horší, šup do nemocnice :wink: ... pro sichr. Jó, a odpočívej!!!

Pavli... ach tak :wink: .
12. pro 2009 v 16:54  • Odpověz
Ahojda.Very jestli v pravidelných intervalech tak pro sichr radši k dr. :wink: Pavli z tohodle teda svíčková nebude :grinning: jinak at je ten tvůj jarní kotník co nejdřív o.k. :wink: jdu na to cukroví první plech jsem spálila jako vždy. :wink:
12. pro 2009 v 17:16  • Odpověz
áá, tak králíček to byl opravdu a opravdu nebyl na svíčkovou :grinning: jsem teda holka šikovná, takhle to vydedukovat :grinning: :grinning: :grinning:

holky takový dotázek, nemůže to mít Very poslíčky ? Sarii - ty bys měla vědět, tak nějak v tomhle jejím týdnu jsi rodila, ne? :sweat_smile:
12. pro 2009 v 17:45  • Odpověz
Ahojky,včera jsem se sem nedostala tak opožděně Dani,vše nej k svátečku...Včera jsme si byli z práce posedět,bylo to hlavně o jídle,furt jsme něco ochutnávali a já dnes trochu trpím.Přesto všechno jsem se sebou spokojená,mám umytý okna,vypraný záclony-miluji vůni naškrobených záclon a zítra začnu péct s mamčou.
12. pro 2009 v 18:14  • Odpověz
Pavli... to víš, že už to na Verys může jít :wink: . Já začala špinit, asi hl. zátka, pak bolest jako na mrchu a nakonec praskla voda... A Very se neozývá :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: ????????????

Jo, na sádrování si Pavli pamatuju :grinning: :grinning: :grinning: .

Ahojko... no, to jsou ty besídky :grinning: :grinning: :grinning: !!! Manža byl včera a ještě ho 2-3 čekají :rolling_eyes: ... Mimochodem, ke škrobu mám odpor z dětství. To se škrobilo i povlečení a já to neměla ráda :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...
12. pro 2009 v 18:47  • Odpověz
Pavli... ten Clexane nebo Fraxiparin nebo co to pícháš... pícháš si ho sama???

A když už jsme u těch léčiv, tak jsem koupila našim, tchánovcům a nám k Vánocům toto: http://www.docsimon.cz/zbozi/hemagel-30g-3ks... super věc :wink: .
12. pro 2009 v 18:52  • Odpověz
holky, moc děkuji :wink: nevím jako jestli pravidelný, ale častý - fakt celý den, já jsem zvyklá tak 5-6 za den a tím konec :pensive:

no doděláváme cukroví :sweat_smile: , ale posedávám, ještě omočím jeden druh v čokošce a balím to, lehnu doma do vany a uvidíme, třeba to odezní :wink:

na rodení je čas, nemám vypraný župánek a ani všechny věci do porodky nakoupený o kojící podprdě ani nemluvě :grinning:
12. pro 2009 v 19:05  • Odpověz
JJ Sari, píchám sama Clexan, teda pokud ho budu mít :sweat_smile: Z nemocnice mě propustili s 10 ks s tím, že zbytek mi napíše obvoďák, ale ovboďák to psát nemůže bez schválení pojišťovny, takže čekám na schválení. Ona by mi ho mohla napsat, ale max na 4 dny a prý pro samoplátce ať si to pak vymáhám po pojišťovně (na 4 dny prý cca 1600 Kč). No ještě mi zbylo 10 z umělek, tak jedu na záložní zdroje (ufff, ještě, že jsem ho poctivka nešla vrátit). Ale mám to už ošéfované i na hematolce, jenže tam zase není každý den doktorka a tak kolem a dokola.
Oni mi chtěli dát warfarin, ale: 1. každý týden na krev pro úpravu dávek je pro mne coby dočasného neřidiče nereálné, 2. narozdíl od Clexanu jsem ho nikdy neměla, 3. co si budem povídat antiko neberu a warfarin se v příp. těhu prý nesmí
to jen taková vsuva, aby jste věděli, že nejen maminy a těhule a snažilky, mají své boje :grinning:

A besídky - když to nejsou ty školní (to jsme se hádali kdo půjde dělat pyšného rodiče - nechtěl nikdo - tak jsme nakonec museli oba, aby jsme si to nevyčítali :grinning: - ředitelka naší základky totiž při besídce nutila i rodiče zpívat sborově koledy - za zmínku stojí i místo konání - hospoda :grinning: )

A holky, už lepíte krémem? Není ještě brzo?
Já to letos s cukrovím docela chladím. On je to docela mazec, když mi to musí vše nosit a já jen sedím navíc pouze omezenou dobu.

Jinak co se týká dárků - u nás se nadělují do okolí lístky na bobovku do Kutné hory (5 jízd za 220 Kč), pak klasiky - kosmetické balíčky, slámová a ledová vína, pak další oblíbená vína, nářadí - z důvodu možné cenzury nemůžu rozepsat, předplatné, oblázkové saténové povlečení, knížka, trička, dnějaký dárkový balení kafe a čajů, pánev wook, nějaké veselé dárky jako třeba synovcům tablety do myčky (maj služby), tátoj zarámovaný motýly - ty jsou hrozný, ale ještě je doma nemá, tak na co má ve svém věku už lákat ženský, než na sbírku motýlů :grinning: Jo a švároj jsme nadělali dřevo do krbu (i nasekali), takže až si přijede pro dárky, tak mu to tajně naložíme do dodávky :grinning:

Mimochodem loni dostala tchýně lístky naten zoorbing - tak jeli jen jedu ze dvou jízd, neboť si na závěr jízdy myslela, že jí manžl v té kouli už umřel :grinning: (tak letos právě to víno ať nějaký ten pátek vydrží)
A ségra s rodinou a zoorbing - tak každý jel jen jednou - u mladšího (s ním se koulela ona) měla pocit, že omdlel hned na začátku, a švára prý když vylezl, tak vypadal, že ohodí celý kopec :grinning: ale ona a starší synovec by prý jeli znovu.

tak a teď jsem se zase vykecala, no,když rybičky mám nakrmený, jídlo se mi vaří (jsem to nějak nevychytala, vše mi skoro sežrali), zaseto a podojeno a sklizeno mám taky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jasně že vše na FB :grinning: :grinning:
12. pro 2009 v 19:36  • Odpověz
Ahoj kočky.
Tak jsme po návštěvách, Anežka byla zlatá, jen nějak nemůžu pochopit, že spala jen 3x půlhodinu a jinak je celý den vzhůru. Teď místo aby usnula, ještě si vedle povídá... Ale neřve, takže fajn.
Koukli jsme na trhy, pak k našim, manžílek je na večírku, takže jsme samy. Dočtu, dovečeřím, vodfknu a jdu něco dělat, zahlédla jsem tu téma cukroví - podle mě je brzy! Vždyť by se to muselo do Štědrého dne zkazit... Já budu péct až uklidím, takže plánuju tak od středy pečení a plnit někdy v pondělí nebo v úterý.
Přeju pěkný večer (pokud tu nejsem sama :slight_smile: )
12. pro 2009 ve 20:23  • Odpověz
Tak jsem dočetla.

Tyjo, aby nám Verča do rána neporodila :confused:
Ale vana je jistota, buď se to uklidní, nebo rozjede... Kdyžtak MOC držím palce!

Ahojko, díky za přání.

Škrobení záclon? Neznám... U nás se škrobilo povlečení, to mi nevadilo, ale doma neškrobím nic, ani utěrky. A musím přiznat, že to není ono, pořádná utěrka je podle mě škrobená utěrka (ale lenost je lenost :grinning: ).

Wobludko, si nepsala, že máte šampiona... oni musí poslouchat, když jsou šampioni, ne? Tak jak to, že leze na sedačku?? Nebo poslouchat nemusejí? Já se v tom nevyznám...

Pavli, brzké uzdravení! A díky za tipy na dárky. U nás nadělujeme Lanové centrum v Říčkách a Cinestar. A hrnce a pánve a svetry a kalendáře...

Tak a u nás se spí. Jdu robit. Ahoj zítra :wink:
12. pro 2009 ve 20:34  • Odpověz
jsem po vaně a je mi moooc dobře, takže klííííííííííííííííd :grinning: , nerodíme, máme přeci jen čas, to ještě ani Šári nerodila

Pavli, no dárky dobrý, co se týče motýlů a dřeva super :grinning: , tablety do myčky jsou bezkonkurenční :wink:

já dnes lepila marmeládkou, ale i na krémy dojde

dnes už asi nebudu, jdu se natáhnout

hezký večer všem :slight_smile:
12. pro 2009 ve 21:05  • Odpověz
Very, dobrou :slight_smile:

Drahý právě psal SMS z večírku, že to asi bude velké, že se omlouvá předem :grinning: :grinning: Jééé, vůbec mu to nezávidím, jak mu bude blbě... :stuck_out_tongue_closed_eyes: A jdu si nalít víno :dizzy_face:

Dobrou, už dnes nebudu.
12. pro 2009 ve 21:25  • Odpověz
Tyjo, Dani, lanový park super věc - ale já musím první vyzkoušet na vlastní kůži a pak až nadělit, ale na Podhůře u Chrudimi taky máme, heččč, tak příští rok ježíšek si zapíše do poznámek :grinning:

Very super, už jsem se lekla, že jsem něco zaspala :grinning: jsi mě uklidnila s tím plněním.
12. pro 2009 ve 21:26  • Odpověz
a asi si taky nechám nalít víno od dítěte :sweat_smile: bych ho sama si nedonesla
jo mimochodem, se musím pochlubit, Romča byl ve vaně a já chtěla mu udělat radost a donést mu tam skleničku vína, co měl rozpitou v obyváku. No, jenže jak s berlema, tak jsem si ji zastrčila za gumu u tepláků (nejen u tepláků) - ono ty skleničky nanožce jdou skvěle takto přenášet, jenže jak jsem se klátila s těma berlema, tak jsem přišla do koupelny a říkám hele, co ti nesu, a tam sklenička ve které bylo pouze na dně :grinning:
Většina vína byla na teplácích a noze (naštěstí nesádrové) :grinning:
12. pro 2009 ve 21:39  • Odpověz
Hezké mrazivé ráno aspoň to vypadá jak před vánoci. :wink:
Palvap,super originální dárečky,to se mi líbí,když to má grády a bude to k zasmání,to víš nad pyžamem se můžeš taky zasmát a říct,to jsem letos opravdu nečekal ale sbírka motýlů.dřevo,tablety...bez konkurence.
Běžím na to cukroví,dnes začínáme klasikou rohlíčky,slepovaný,dortíčky... a plnit a slepovat budem o víkendu.
Dani,ono záleží,kde budeš uskladňovat u nás má mamka špajz na verandě,kde se netopí,takže v pohodě,v paneláku to je asi horší,ale stejně je mnoho lidí co pečou už od mikuláše,plní taky brzo a pak už jen uklízí.
Luci,vše nej k svátku.
13. pro 2009 v 08:36  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:

Pavli, s tím vínem dobrý :wink:

Jj, je to tu jak před Vánoci. A co jsem koukala na dlouhodobou předpověď, mělo by to vydržet. Takže po dlouhé době Vánoce na sněhu? Se asi doma zblázním :stuck_out_tongue_closed_eyes: S miminkama se smí ven jen do -5, takže dnes možná a pak už ne, se obávám, no to bude na makovici... nebo máte z porodnice jiné pokyny??

... uskladňovat jsem chtěla na balkoně, aby to pěkně zvlhlo, jenže teď, když mrzne, mám smolíka, takže lednice to jistí. Špajz nemám a k našim kvůli špajzu nepojedu :grinning: :grinning:

Užijte si neděli :wink:
13. pro 2009 v 09:38  • Odpověz
Ahoj při neděli!
Zase se po delší době hlásím.Klaudi mě pořád nějak to moje koníkování sabotuje,takže nemám čas chodit providelně,natož dočítat. :sweat_smile:
Je celkem dobrá,ale k hodňoučkému děťátku má stále ještě hoooodně daleko. :unamused: :sweat_smile:
Už alespoň vydrží po jídle tak těch 20 minut neřvat,což je úspěch.Dříve spouštěla pravidelně tak do 5ti minut po kojení.Osobně si ale myslím,že z 80% důvodů,za to může ta tříměsíční kolika.Teda jeví se mi to tak,když ji vidím kroutit se a prohýbat do oblouku.Nejvíc mi vadí,když se na sebe usmívá do zrcátka,co je zespodu na pohyblivém kolotoči,co má nad hlavičkou na té houpačce a zničeho nic spustí a neutiší ji ani když ji chovám. :rolling_eyes:
Už ale neřve při koupání a večer se snažím pravidelně ji nakrmit ve 20h a potom hned do postýlky,zhasnout a nechat ukňourat do spánku.Prostě alespoň trochu režim...

Co mi ale začla za poslední týden dělat - chvíli po kojení,tak do půl hoďky si začne šíleným způsobem sát pěstičku.Skoro jako kdyby měla hlad,ale já si myslím,že má dost,podle toho,jak si kolikrát ublinkne a říhne jako starej chlap.Tak nevím...

V noci stále zlatá,tak aspoň že tak. :dizzy_face:
13. pro 2009 v 09:54  • Odpověz
No,a už zase bulí a saje pěst... A to jedla v 9h... :confused: :unamused: :fearful:
13. pro 2009 v 09:55  • Odpověz
JJ, je to šampion :grinning: záleží na rase, bobtailové příliš inteligencí neoplývají ani se k ničemu necvičí, takže nedělají žádné dovednostní zkoušky - jen si je prohlédnou, jak jsou rostlí, jestli mají ty znaky, co mají mít... poslouchat samozřejmě musí, ale takové to sedni, lehni, pac... u nás se nejvíc používá povel ,,jdi do prdele" a ,,zmiz" :stuck_out_tongue_closed_eyes: to moc dobře vědí, co znamená :grinning: na sedačku pochopitelně nesmí, ale zkouší to - jak malé dítě :wink: a nemá takovou tu boudu s řetězem, ale mají svůj kotec se zateplenou boudičkou, ale jsou tam jen když nikdo není doma a přes noc, když je nad nulou (není jim tam takové teplo), jinak jsou s náma v bytě :wink: no a bydlíme na vesnici, louka za bukem, takže v chcíplý srně se vyválet taky umí, šampion nešampion :stuck_out_tongue_closed_eyes:

já jsem na cukroví tele, vždycky to nějak zblbnu a pak to vyhazujeme, naštěstí ho dost dostaneme od ségry a mamky - teď jsem vyslala manžela pro vánočku a ať nějaké ke kafíčku koupí, takže mám vystaráno :dizzy_face: a s úklidem jste mě pobavily, manžel mi od včera v kuchyni řeže lišty do pokojíčku, takže máme piliny do půl bytu :sweat_smile:

Pavli, dárky super :dizzy_face:
13. pro 2009 v 10:02  • Odpověz
Luci, vše nej k svátku (jestli se tu objevíš).

Věrko, sání pěstičky nic neznamená, rozhodně ne hlad. Dělají to všechny děti, tak neboj. Je to nová věc, kterou se naučila, tak si ji užívá, nic víc :wink:

Wobludka vychladila Vánoce - asi nejlepší způsob, jak to přežít :grinning:
13. pro 2009 v 10:44  • Odpověz
Krásnou neděli přeji... byla jsem na prochajdě a je tam fakt "vánočně" :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ... Teda sníh tu není! U Danči asi jo. ???

Luuc... krásný svátek. Pěkně ho oslav, teda jestli už jsi tak neučinila :wink: :wink: :wink: ...

Pavli... jsem se pobavila!!! Jsi číslo!!!

Woblu... ty další psí povely taky SUPR :grinning: :grinning: :grinning: ... Já jsem s psinou na zkoušky šla, ale neudělala je :frowning2: a na další už jsem neměla sílu a odvahu... je to plašmuška, noo.

Za chvilku jdeme na "o" ke tchánovcům... bude oslavička.
13. pro 2009 v 11:23  • Odpověz
Hezkou neděli,

hlásím, že noc teda byla hrozná, snad do 3 :confounded: , špatně, ale pak jsem to jakštakš zaspala a snad OK a hned klepu :wink:

jedeme k našim na oběd a pokračovat v cukrovíčku, pokud stav dovolí :sweat_smile:

Luci, také se přidávám k přáníčku a doufám, že se ti splní aspoň to jedno :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Dančo, s těma stupněma jsem to jen četla, ale asi to tak bude, protože mě mamka taky říkala, že až se malý narodí, že vylezeme ven až na jaře :pensive:
13. pro 2009 v 11:38  • Odpověz
autor
ahoj vespolek
Woblu- se musím tlemit u tvého popisu vrávorající se manžela :grinning: :grinning: :grinning:

Dani- opožděně vše nejlepší k svátku i ,když je už neděle. Jenže já tu včera ani v pátek nebyla. :slight_smile: :slight_smile:

Luuci- má dnes svátek ,takže také vše nejlepší, hodně štěstí , zdraví,l lásky a splnění všech přáníček.

Jsme byli včera na véče v taverně s kámoškou, byla to mnamka. Dala jsem si noky se smet. omáčkou a kuřecím masem. Pak jsme vyrazili do víru tiposu , že si zatancujeme a bylo to strašný. DJ hrál hrůza a děs a celý 2 hodky nás tam otravovali nějací slováci italskýho typu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Tak jsme po 2 hodinách jely domů ke svým drahým polovičkám. Si říkám, že tam už asi nikdy více.
13. pro 2009 v 11:41  • Odpověz
autor
historka o neoloupaných mandlích mě dost pobavila :grinning: :grinning:. My je máme moc rádi v troubě na másle osolené a opražené k vínu.

Pavli- co je slámové a ledové víno, to zní krásně. Jsem jak blbec, je to asi odrůda vína viď???

Já mám 7 druhů cukroví a ještě chci dělat marokánky a úlky, tak uvidíme no. :slight_smile:
13. pro 2009 v 11:47  • Odpověz
tak luci také vše nej k svátku :wink: Mám doma taky lůcu no spíš Luciferku :wink: Very neboj mě se dcera narodila 25.1. a poprvé ven jsme šli co si pamatuju 4.2.a zima byla.Sice jen na chvilku ale zmákli jsme to.Nám taky říkali v porodnici do -5 a pomalu doma zvykat na vzdoušek třeba pootevřené okno. :wink: Holky vy jste pilné s tím cukrovím já mám zatím tři druhy pokud další nespálím.
13. pro 2009 ve 14:16  • Odpověz
Se tady docela tlemím povelu "jdi do prdele" :grinning: :grinning: :grinning: u nás slyšej na "dadý" a "na" :sweat_smile:
A ještě bude mít Ráďa vánoční dárek, v úterý chtěj přijet s fenkou aby ji obskočil (tyjo, to mi dalo najít výraz :grinning: )

Agi - slámové leží nějakej čas na slámě než se jde moštovat atd. a ledové zase sklízej až nějak po mrazech (poučky a povídání je sice obsáhlejší, leckterý vinař by mě asi za moje vysvětlení zabil, ale zjednodušeně je to tak).
Ale dárky nechvalte mě, Danči länové centrum je supeeeer.

Jinak Věruška žije, už jsem koukala, kde je, tak super.

a všem lůcám tříkrát sláva :grinning:
13. pro 2009 v 16:25  • Odpověz
Žiju Pavli,i když někdy jsem už skoro ubitá,ale držím se statečně! :grinning:

Berušky,kamarádka prodává čistokrevný čivavky,odběr na Štědrý den,cena 5500,-Kč.Slíbila jsem,že se zeptám...
13. pro 2009 v 16:28  • Odpověz
Ahoj omlouvámse ale vše nejlepší Danče a Lucce k svátku

Mě je od pátku zle. Začalo to křečema v žaludku a dnes to je mírnější ale v celém břiše. pořád pocit na MS a migrény. Fakt super. Víkend jsem přetrpěla a zítra asi dojdu k obvodní
13. pro 2009 v 19:24  • Odpověz
Dabli... k obvodní nebo pro těhotenský test :wink: :wink: :wink: ...
13. pro 2009 v 19:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.