• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sanusky

(Zamčená)
24. března 2011 
Very, tak to je všechno v pořádku. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
27. led 2010 v 10:16  • Odpověz
jinak jsem zrovna mrkla na příspěvek o focení pod stromečkem, no jo proběhlo, ale jen malýho jsme vyfotili, s ním ještě ne, ani jsem nestihla vyfotit svlékání z porodnice, protože jen kňourl už tam byl tatínek, aby chudák synek netrpěl, tak ho hned vysvlékl :grinning:
27. led 2010 v 10:16  • Odpověz
JéVery, ti chlapi jsou stejní. :grinning:
U nás: malej brečí, taťka dotaz: mámo, proč brečí, já na to: nevím. Táta nechápavý výraz a: tak na to honem musíme přijít a rychle uspokojit. :grinning: To jsem koukala. :confused:
27. led 2010 v 10:18  • Odpověz
Neli, jj všude stejný

my už zase kojíme, takže tukám jedním prstem, háčky budou místama chybět
27. led 2010 v 10:20  • Odpověz
Hoj děvčata :slight_smile: ,
very, koukám, že si to opravdu užíváš :slight_smile: , to je fajn :slight_smile: A co jinak dojmy z porodnice?

Přivezli nám balík, byla jsem pro něj venku, tam je teda hnusná kosa :angry:

Neli, fuj, vstávat jako ty, tak se picnu, na co já si vlastně stěžuju? Se stydím :pensive:
27. led 2010 v 10:51  • Odpověz
Very... ještě jednou gratulece, m a m i n k o :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: !!! Zvládli jste to skvěle a Lázňa nás překvapil, jak popsal porod, vložil fotky a móc hezky o tobě psal :wink: ... A těším se na další várku fotek :wink:...

Neli... scénář supr :grinning: :grinning: :grinning: ...

Soni... má ta vaše Dr. rozum? Copak je na poradně tak důležité, že se nemůže odložit???
27. led 2010 v 11:11  • Odpověz
Ahojda, na chvíli se připojím do debaty než poletím pro Adél do školky.Dneska se ji moc nechtělo.Spíš vůbec.Vysela mi v šatně na krku jak náhrdelník.Odvedla jsem ji až do třídy ale moc to nepomohlo.Musela jsem zmiset jinak bych se odtamtud nedostala.Cestou domů jsem ještě ometla auto.Ve svém věku jsem si naivně myslel,že se prací zahřeju.Bohužel ne.A když si představím že musím ven ještě jednou,BRRRRRRRRRR.

Ani jsem nedočítala ale zkusím to napravit až se vrátíme ze školky.Za chvílu vyrážím a štěstí že mám školku pár kroků od baráku.Jinak bych snad někde umrzla.
27. led 2010 v 11:26  • Odpověz
jinak co se týče porodu, tu bylo už dost věcí zmíněno, tak to popíšu tak nějak snad ve zkratce: :grinning:

musím říct, že PA super, 2 takový mladý kočky + super mladá doktorka, jenže jelikož jsme od rána rodily 3 a docela ve stejném časovém intervalu (tak nakonec tahle Dr. rodila někoho jiného), bolesti jsem prodýchavala, lezla opět po 4, protože to šlo dost do těch zad, řekla jsem si o Epi, nález dobrý, tak souhlasili, to napíchnutí jim trochu trvalo, protože se to nějaká nová Dr. učila, ale jinak tomu byl přímo napomocen primář anestezie, tomu se pak sestra divila, že mi to píchal sám pan primář, jako bych byla něco extra, mě bylo úplně jedno kdo to je, hlavně ať to je, měla jsem kontrakce v dost krátkém intervalu, takže vpichy dva a až ten druhý byl správný, úleva přišla snad do 5 minut............super a začalo být zase veselo, po té hodině a půl už se mi zase vracely bolesti, chtěla jsem druhý, tak přidali, ale už jsem cítila, že je to slabší dávka, tlaky na konečník, přišel jiný Dr. myslím, že primář porodnice a říká vy se takhle smějete??? koukl na nález a povídá dejte kapačku na kontrakce do půl hoďky to je, to bylo kolem 14 hod, jsem se tlemila a říkala si , no to jistě, choděl mě pořád kontrolovat a říká vy se pořád smějete, no to přejde :grinning: - měl pravdu

na koze to přešlo, přišel ten můj porodník, představil se, byl strašně mladý a vypadal jako by vypadl někde ze zábavy, na krku korálky, kůžičky, ale klobouk dolů a všechna čest mu :pensive: , né nadarmo se říká, že ne vždy je první dojem to pravé :wink:

byl úžasnej, byl tam ještě nějaký Dr. + se chodil dívat asi primář, ten co říkal, že mě ten smích přejde :grinning:
a ten jeden Dr. pořád mlel o tom nástřihu a ten můj porodník si pohrál a čekal, já to nevnímala vůbec, to se teda přiznám, až když mi dali malého a pak si ho sestra odnesla na vážení, tak jsem se ptala jestli mě nastřihl a on řekl, že ne a že to vypadá, že ani šít nebudeme, že jsou tam jen oděrky, jsem mu za to nesmírně vděčná, protože přesto, že se do druhýho jen tak nepoženu, kdyby byl druhý porod zase takový, bylo by to bájo :wink:

no na prvorodičku myslím, že jsem vychytala krásný porod, vcelku rychlý a pohodový, dobře jsem se otvírala, placenta šla hned, takže snad (třikrát to hned zaklepu) všechno dobrý a fakt ještě jednou super doktor.
Nakonec jsem se na něho poptala a chválí si ho všichni, vědí proč :wink:
27. led 2010 v 11:31  • Odpověz
Very tak fajn, že vše ok.

Já jsem teda ukápla jen slzu když mi malou přinesli ukázat někdy ve 4 ráno jak vypadá. :sweat_smile:

Nelčo dobrej scénář :grinning:

Tak u nás to vypadá asi tak:
Cel brečí. Manža: proč brečí? Já: nevím. (manža vstane lítostivým hlasem na ni promluví jakej je chudák že brečí, Cel začne ještě víc a já musím jít a uklidňovat ji).
A to teda většinou se jen rozčiluje, ale to manža nepozná, že to není pláč alá bolest, ale pláč alá tak už mě někdo vemte :grinning:

Soni taky bych se na mudru v tomhle počasí vykvajzla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. led 2010 v 11:35  • Odpověz
Jako samo jsem ukápla slzu, jak je krásná, ne co se mi to narodilo za šíšeru :grinning: :grinning: :grinning: Mi to teď došlo, že jsem to docela blbě napsala :grinning:
27. led 2010 v 11:39  • Odpověz
no tak takhle asi zkratka nevypadá :grinning: :grinning:

jinak co se týče novorozeneckého oddělení, nic moc, přišlo mi, že se o všechny věci na prcka musí člověk doprošovat, první noc dostal bodycko a ponožky a on si to počůral, tak jsem si šla pro čisté věci a oni mi dali jen body, že ponožky už nemají ať ho nechám tak, ještě že jsem měla z domu, protože i tak mají ty děti nohy studený, no fakt sociální, plínky nedávají žádný, tak s tím jsem počítala a látkovky nám dali třeba na blinkání atd., ale když jsem chtěla další tak řekly sestřičky, víc překládejte :stuck_out_tongue_closed_eyes: a taky první noc jsem se nakonec rozhodla si ho už u sebe nechat, prvně jsem ho k nim chtěla dát, ale pak jsem si to rozmyslela :sweat_smile: a ještě že tak.

Sestřička, která byla u porodu nám nechala, lepší postýlku s monitorem dechu a na noční přišla nějaká protivka a ta když zjistila, že ji máme tak ji okamžitě sbalila a ještě mě div neseřvala jaktože ji mám, taky se jí nelíbilo, že jsem si nechala hned první noc malýho u sebe, že hodně blinkají plodovou vodu atd. a s touhle sestrou jsem bojovala až do konce, hrozně mě tam deptala jen jsem ji viděla :angry: , takže první noc jsem nespala, protože bez toho monitoru to bylo na prd, druhý den mi manža donesl z domu a to už byla pohoda :wink:

jinak jsme byli s Mišulkou na nadstandartu, hned od začátku, měli jsme kliku, kolem 12 se v den porodu uvolnil a byla jsem za něj vděčná :slight_smile: , čert vem ty prachy, ikdyž v Chrudimi není tak drahý jak třeba v PCE :confounded:
27. led 2010 v 11:42  • Odpověz
no tak na sále jsem Mišáka taky obulela, jak na koze ještě tak pak ještě jednou na porodním sále v těch 2 hoďkách po porodu, pak nebyl moc čas, moc sms a telefonů, ale pak to zase přišlo :grinning: , jsem holt cíťa :grinning:

okoukla jsem vám fotečky

Sanu, Celinka je boží, ta poslední fotka nemá chybu :grinning: , dobrá momentka

Dani, tý jo, chudák Anežka, ona sice vypadá spokojeně i v té nemocnici, ale to teda taky muselo být, jinak jak říkám ji to sluší všude, ty její kukadla převálcují i nemocnici :dizzy_face: :dizzy_face:

ještě jsem víc nedočetla, jen koukám, že se tu objevila Jusinka a je v pořádku má krásný pupík :dizzy_face: , super!!!!

Andi, držím pěstičky ať to jsou ty pravé // a né z hormonů :wink: :dizzy_face:
27. led 2010 v 11:47  • Odpověz
jo a taky jsem vám chtěla říct, že když malýho vytáhli, tak se mi zdál hrozně malinkej a když mi řekli, kolik váží tak mě málem omývali :grinning: , protože to bych vůbec neřekla a hlavně říct mi před porodem, že porodím tohle bez nástřihu, tak se někomu tvrdě vytlemím :grinning: fotky hrozně zkreslují a přidávají, jinak včera jsme měli 3540g při propuštění

a vlastně ještě jsem chtěla,když jsme šli na UTZ kyčlí, tak malého dali do postýlky k jedné malé slečně a tak jsme se s maminkou daly do řeči a ona je vezla v té postýlce a říká, tak si aspoň zkusím jaké to je, když jsem chtěla dvojčátka a já ji říkám, no to já dřív taky, ale teď jsem ráda za jednoho :grinning:
a ona na to, tak mi máme markétku po umělku a já ji říkám no my asi míšu po IUI a ona na to, ještě řeknětě že ze Sanusu a já jo a ona zase a ještě řekněte, že od Dr. Provazníka a já zase jj :grinning: :grinning: , tak jsme se nasmály
27. led 2010 v 11:53  • Odpověz
a už jdu něco dělat, jsem vám nakrmila ucha :grinning: :grinning: , trochu se vykecala ze svých dojmů a fotečky přidám asi až dýl, teď jdu využít toho, že prďolka chrní :wink:
27. led 2010 v 11:54  • Odpověz
Very, nebyla ta sestra z novorozeneckýho taková stará škatule, kolem padesátky? Já tam takovou měla a ta mě sprdávala co chvilku, že dělám pořád něco špatně, když jsme odcházeli z porodnice, děkovala jsem Bohu :confounded:
A ten doktor, nebyl mlaďas s brejličkama? Já měla takovýho na příjmu a teda šikovnej a jemnej :dizzy_face:
27. led 2010 v 11:55  • Odpověz
Tesi, brejličky neměl, to ne, hodím fotečku do alba jak doktor vypadal :wink:
a sestra byla ne tak stará, tak možná 40, štíhlá tmavovlasá, jako docela hezká baba, ale protivná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. led 2010 ve 12:01  • Odpověz
no, tak to byla asi ona, jen bych ji teda hádala víc :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale protivná byla jak činže :confounded:
27. led 2010 ve 12:04  • Odpověz
ahojky,
tak jsem spatky :grinning: hoky my dostali snad prvne pochvalu a za vahu :confused: :dizzy_face: :dizzy_face: takze jsem moc rada, malem jsme sice umrzli, mudre to hned doslo ze to mela radsi odvolat, ale hned vlitla do fusaku, skontrolovala ji jestli neni studena, sestricka se smala ze by si na ni nejradsi hrala ruce jak je krasne teploucka, zato ja byla flekous prvni tridy :grinning: :grinning: :grinning:
jen mam dojem ze zmrsila sestricka termin dalsi poradny, budu tam muset zavolat... :sweat_smile:
cestou dom jsme jeste dali mezizastavku v kramu a trosku se ohrali, prdka usla, takze zvladli jsme to v pohode... :wink:

very koukam srsi z tebe elan a pohoda tak to je dobre :wink: jinak cita, no ono asi neni mamca ktera nad tim svym prckem nezaplace kdyz ho prvne uvidi :sweat_smile: to jen ja stropila komedii, ale nejhorsi bylo ze ja to myslela vazne, az se miroslav zacal tlemit, jesteze tam byl on, protoze to pochopil proc a tim svym smichem me dostal :sweat_smile:
Dr. vložen, ale není moc vidět
a ještě milé ženy:

"nejlepší je po ránu, mokrý hadr na tlamu" (hláška z filmu: Pupendo), ovšem celý porod se mi osvědčila, mokrý hadr mě fakt zachránil a byl to můj největší kamarád :grinning:

a už jduuuuuuuuuuuuuuuuu :grinning:
27. led 2010 ve 12:06  • Odpověz
Ahoj holky!
Veru,krásně popsáno a vůbec neva,že ta "zkratka" byla poněkud podrobnější. :wink: Vždyť my jsme chtivé jakýchkoliv informací. :dizzy_face:

U nás noc po delší době naprosto v pohodě.Klaudi se najedla po koupání v 19.30h,potom "až" v 0.20h a další jídlo bylo v 5.15h a 9.00h.Takže fakt chválím a doufám,že jí to dlouho vydrží. :grinning:
Včera jsme byly u Dr.,to jsem psala a dávali jí očkování,tak možná byla vyřvaná,beruška,jak ji ďobli do pravý nohy 1x a do levý 2x :confounded: Měla trochu i teplotku,tak jsme daly kapičky (dostaly jsme preventivně od Dr.) a hned zas bylo dobře.Teď to vypadá,že snad bude dobrá,snad nebude mít brečavou.Jen musíme dávat pozor když ji chováme,aby jsme jí nějak ty nožičky nezmačkli.Má tam docela ďobáky,červený.Ale minule se to vstřebalo vcelku rychle a vpohodě,tak teď snad to bude taky tak.
Jinak o co jde: Jsme zařazené do studie,jak se snáší trojí očkování najednou a to Hexavakcína,Meningokok typu B a Prevenar.Z toho ten Meningobéčko je nová vakcína,která se ještě běžně neočkuje,je schválená,ale zkouší se právě ta snášenlivost s jiným očkováním a ten Prevenar se jinak platí,ale my ho máme zadarmo.
Můj úkol je 7 dní měřit Klaudince teplotu,zapisovat a měřit takovým měřítkem s kulatýma otvorama zarudnutí těch vpichů a zaznamenávat její chování.Jestli zvrací,brečí víc než obvykle,nebo naopak spí,jestli má vyrážku.Ale jak říkám,vše nám zatím probíhá bez větších komplikací.

Venku zima jako v Rusku,prostě děs.Takže dnes asi budu více zde.Jako asi většina z nás. :wink:
27. led 2010 ve 12:08  • Odpověz
very no taky mladousek, to jsi chtela po miroslavovi vid? kdyz uz jsi si zvykla na ty mlady doktori :grinning: :grinning: :grinning:
hele ale ja kdyz videla jak si navlika tu masarskou zasteru tak me malem omejvali hned :grinning: :grinning: :grinning: to je des... :grinning: :grinning: :grinning: ja se citila jak na jatkach :grinning: :grinning: :grinning:

verusko no tak to at to teda klaudi zvladne bez nejakych starosti a vetsich problemku :wink:
27. led 2010 ve 12:12  • Odpověz
Dík Soni,já myslím že jo. Hele,a něco nového o Provazníčkovi víš?

Vložila jsem foto...
27. led 2010 ve 12:17  • Odpověz
verus zatim nic, ale to vis ze jsem site rozhodila, taky me to zajima :wink:
27. led 2010 ve 12:20  • Odpověz
Very, vítej doma :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Míša je krásnej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. led 2010 ve 12:37  • Odpověz
Very máš jedna hvězda.A pak že první porod je hroznej,viď? Kdybych měla jednou druhej porod jako ten první,tak jsem šťasná.
27. led 2010 ve 12:48  • Odpověz
Very neeee to vůbec neva, že to byla delší zkratka, všechny jsme tady na rozpis čekaly :wink: No klasickej špitálovej pobyt, všude se něco najde.... Ale už jste doma a bude jen pohoda :slight_smile:

Věru no tak třeba na vás bude mít očko dobré účinky..... :wink:

Soni tak jste neumrzly tak to je fojnové.
Já byla jen venku pro balíček (dorazili mi Nexťáky pro Cel) a teda takhle rychle jsem tu cestu od branky ke dveřím ještě nikdy nepřeběhla :sweat_smile:
Je fakt, že jsem byla v tričku...

Luc čavec, jak je???
27. led 2010 ve 12:50  • Odpověz
sanu, dobře :slight_smile: jen ta zima už mě teda dost sejří :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. led 2010 ve 12:59  • Odpověz
Tak jsme dvě koho zima sejří...... už bych brala jaro až zase do další zimy......
27. led 2010 ve 13:10  • Odpověz
sanu, no snad už se bzy dočkáme :dizzy_face: Cel je kočka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: už aby tatínek koupil nějakou pořádnou bambitku :grinning: :grinning:
27. led 2010 ve 13:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.