• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sanusky

(Zamčená)
24. března 2011 
Tesi už zub??? :astonished:
Tak zkus "obepsat" internetové lékárny, třeba někde ještě maj............

Dani tak vše ok, že přiblala málo no jooo tak se dr nepo, Anežka byla choravá, to přibere málo kdo..... S tím spaním za pochodu to mám dneska taky. Žehlím jak zpomalenej film, no ale žehlím to je hlavní :sweat_smile:

Tak si jdu ještě pro další 3 rýžové chlebíčky (ty polystirenové), mám had jako vlk, ale nic jiného nevlastníme. Nejsou lidi na nákup :sweat_smile:
No ono mi to neuškodí.
28. led 2010 ve 12:45  • Odpověz
Sanu, už hledám, ale zatím jsem nic nenašla, všude je není skladem. Po Pardubkách jsem se ptala teda zatím jen na Karlovině, ale to mi právě řekli o tom výpadku, už před vánocema s tím, že neví, kdy ho zase dostanou.

Jo, taky jsme jak u vyjedenýho krámu, ale já razím na nákup zítra, až dorazí manža z práce, dneska se snad ještě něco najde. :grinning:
28. led 2010 ve 12:49  • Odpověz
A pak že jsou kluci "zpomalenější" :confused: :wink:
28. led 2010 ve 12:50  • Odpověz
... no to u nás neplatí, my ho asi budeme muset spíš přivazovat k topení za nohu a vařit odvar z makovic, aby spal, aby jsme si taky někdy zalaškovali :grinning: a zpolodili případně druhého potomka , Kuba je totiž hyper-superaktivní :grinning: :grinning: :grinning:
28. led 2010 ve 12:53  • Odpověz
Děkuju za pochvalu fotek. Byla jsem venku, dá se to, provětrala jsem si konečně faldy.

K té mateřské, na OSSZ mi řekli, že i nám, co jsme nastoupili v roce 2009 se bude přepočítávat, takže mám znova přijít s tím papírem po 5. únoru, že už to budou mít přepočítané, potvrdí mi to a pak to dám na magistrát. Ale pokud jste to už odevzdaly, tak nevím, jestli se musí znova.
28. led 2010 ve 13:07  • Odpověz
Jo a na dásničky Tesi mažu Kamistad senzitiv, je s heřmánkem a mají ho.
28. led 2010 ve 13:08  • Odpověz
Neli a kdy ti končí mateřská???
No něco takového mi ta ženská taky říkala o přepočítání, ale papír mi žádný navíc nedala a nic zatím nepřišlo.
No, ten Kamistan mi taky nabízeli, ale prý je to spíš na protézy a ne pro malý děti, tak nevím, no :confused:
28. led 2010 ve 13:13  • Odpověz
mateřská mi končí myslím na konci března, nastupovala jsem 16.9. Ono to prý potvrdí na ten samej papír, jenže já ho mám pořád u sebe.

Četla jsem diskuzi o přípravku na zoubky tady na koníkovi a tenhle tam chválí. A mě ho dala pro malý dítě. Je tam dávkování i pro kojence, tak snad to je ok. Říkala, že složení těch přípravků je hodně podobné.
28. led 2010 ve 13:17  • Odpověz
Ahoj kočky,

koukám jak v noci s prckama bojujete :stuck_out_tongue_closed_eyes: u nás už je v tomhle směru pohoda :dizzy_face: Běžně Anetku budím v 9, aby jsme něco stihly :sweat_smile:

Jinak dneska jsem byla na UZ a v pondělí bude IUI..d se divila, že ještě nejsem těhotná :confused: a dostala jsem Duphaston, mám ho po IUI 2x denně brát..měla jste ho některá????

Nelčo, koukala jsem na fotky..Kubík je krásnej kluk a ty oči :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Soňo, ty dáváš kravský mlíko??? :astonished: :astonished: :astonished:
28. led 2010 ve 13:28  • Odpověz
Ahoj Luci,
já ho měla a zabral :wink:
28. led 2010 ve 13:30  • Odpověz
tesi a měla jsi po něm nějaký nežádoucí účinky nebo něco?? a to se dává jako na podporu sliznice nebo čeho??
28. led 2010 ve 13:31  • Odpověz
Neli, no nic, zkusím tam písnout, nebo tam vyrazím preventivně ještě jednou :wink: A na ten nKamistad se zeptám :wink: :slight_smile:
28. led 2010 ve 13:31  • Odpověz
Luci, dík, Duphaston je takovej lepší Utrogestan.
28. led 2010 ve 13:32  • Odpověz
Luci, mě po ničem nikdy nic nebývá, já měla problém s krátkou LF a na to to pomohlo, ale neptej se mě na nic podrobnějšího, to fakt nevím, ale je fakt, že po něm se kubík povedl, předtím jsem měla po ovulce 2x utroše a nic :wink:
28. led 2010 ve 13:33  • Odpověz
luci proc ten zdeseny smailik? :wink: jo davam, skusila jsem nejdirve trosku, nic se nedelo, pridali jsem trosku vic, vse v poradku a protoze jsem zjistila ze mi misto 160 vypije 250 coz je u ni fakt sakra rozdil, co priznala i mudra, tak proste pres den ma tohle a nanoc jeste davame sunar s kasi... :wink:
ten argument ktery se mudra pokousela vznest, jsem ji vysvetlila, ze to by nemohli ani jogurty, a vlastne zadne mlecne vyrobky, zrejme jeste nevidela jejich vyrobu zblizka... :sweat_smile:
proste mudra to vi, a sama priznala ze ten rozdil je fakt velky a prvne nas pochvalila za vahu, k cemu tohle taky urcite prispelo...
a luci ja byla na kravskem mliku od dvou tydny, jelikoz me mama kojit nemohla, a sunar, ktery byl tenkrat v podstate jedine UM tak jsem odmitala... a ziju, jsem zdrava a nic mi neni... :slight_smile:
ale je to na kazdem, samaozrejme, kdybychom meli predpoklady, ja nebo darce nejaky alergie, tak bych samozrejme tohle neskousela... :wink:
28. led 2010 ve 13:37  • Odpověz
Soňo, každýho věc :wink: já se prostě radši držím dopoučení nedávat mlíko do 3 let..ale to už jsme tady řešily s příkrmy, klokankou,...ono jde spíš o to, že se spousta věcí neukáže hned..prostě je to zátěž na ledviny, trávicí systém,... a to že já jsem na kravským mlíce vyrostla a jsem zdravá, pro mě není argument..ale každý, at si dělá, co chce
28. led 2010 ve 13:55  • Odpověz
luci presne, je to kazdeho vec, ja se obhajovat nebudu, nebudu rozebirat, z ceho jsou UM, z ceho jsou mlecne vyrobky a hlavne v jakych podminkach se vyrabi... :wink:
mudra to vi, mame za sebou vlastne i testy na alergii, ty byly negativny, karli je v poradku a prospiva a to je pro me nejdulezitejsi... :wink:
28. led 2010 ve 14:07  • Odpověz
... gentleman nepije před polednem, ale poledne už bylo. Měla jsem kuskus (mňam) a k tomu kapku vína, protože jinak se to vymrzování fakt nedá přežít. Kočička se chce nosit, ach jo... ale pěkně jedla, dvě deci příkrmu, prvně byl květák a moc jí chutnalo.... právě proběhlo čtvrté dnešní kakání, tak nevím, co z květáku se využije....
28. led 2010 ve 14:26  • Odpověz
A jakej je problém s kravským mlékem??? V Nutrilonu je taky kravské mléko.
Proto jsme teď měli Nutrouš pro alergiky, aby jsme vyloučili, že Cel nemá na to alergii jak se jí nadělali ty červený fleky......???!!
28. led 2010 ve 14:26  • Odpověz
dani ale vinko predse k obidku patri, ne? :grinning:
sanu vsechny UM jsou z kravskeho mleka, az na par vyjimek, ale to jsou zas hyperspecialni :sweat_smile: ale z UM jsou odstanene nektere bilkoviny... jinak muze vyvolat alergie, bud mlecny cukr, nebo prave nektere ty bilkoviny... :sweat_smile: vic najdes tady myslim v kojencich je ooooobsahla diskuse... :sweat_smile:
28. led 2010 ve 14:34  • Odpověz
Soni to mě je to na jednu stranu "fučík". Něčím ji krmit musím, hlavně, že na to nebude mít alergii, ale to se teprv ukáže...... Stejně bych v diskusi prd vyčetla a je to názor přes názor..... Věřím, že Nutrouš je ok...musím věřit, když u mě domácí mlíkárna nefunguje.... :pensive:
28. led 2010 ve 14:41  • Odpověz
sanu, držíš dietu nebo coooo? že máš k obědu polystyrenovej chleba :grinning: já mám co říkat, enchtělo se mi vařot, tak jsme snědla 2 nožičky sirovýho párku :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. led 2010 ve 14:48  • Odpověz
No Luc ať žije dietka :grinning:
No ani dietu snad nedržím, ale fakt toho tady na výběr moc není.... ještě tady jsou asi 4 listy ledového salátu, máslo, kakao, cukr, mouka, strouhanka, slanej popcorn, kefír...............a samé takové věci co mi jsou k prdu. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A jdu si udělat kafe nebo se dneska neproberu.

Joooo a Luci neboooj, oni ti ty starůstky zase nastanou :wink: :grinning: A Duphaston je lepší než utrouš, když jsem ho polkla (ani nic jiného se s ním nedá dělat že...), tak se mi nemotala hlava, po Utrouši jsem byla totálně kantáre.
28. led 2010 ve 14:53  • Odpověz
No Šári se mě právě ptala, jestli chci spíš Duphaston nebo utrouš..tak jsem jí říkala, že potřebuju fungovat a ne být zblbá, tak mi dala ten Dufáč :sweat_smile:

Tak to mi tady máme víc věcí k jídlu, ale jsem nějaká líná nebo co :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak to odnes párek :grinning:
28. led 2010 ve 14:56  • Odpověz
Luci, "dufáč" jsem měla při Anežce do 12. tt a pomohl :wink: je to na udržení těhotenství, podporu žlutého tělíska a tak, pokud si pamatuju.

Kravský mlíko jsem myslela od roka, ne??
Ale je to nejčastější potravinový alergen, tělu nic nepřináší, jen ho zatěžuje, kojení rozhodně nepodporuje (jak se leckde tvrdí), zakysané mléko ano, ale ani dítě, ani dospělý obyčejné mléko nepotřebuje (vím od porodní asistentky). je to zas jen názor.

Přijde mi kámoška, večer kouknu :wink:
28. led 2010 v 15:22  • Odpověz
Jsme zpět z kontroly v Praze. Ráno už jsem nestihla napsat... další ko za 14 dní :unamused: ...

A jdu dočíst...
28. led 2010 v 15:26  • Odpověz
Zdravím vás z Vysočiny,
u nás dneska napadlo tak 15 cm nového sněhu a hrozně fouká, ale už je celkem teplo -5.
Jinak na zoubky jsme nedávali žádný gel, zubař nám to neporučil, že prý se pak často stává, že se po tom zoubky dost často kazí. Tak jsme dávali jen chladítka a to stejně minimálně. A první zub nám vyrostl až v 14 měsících :slight_smile:.

Jinak si Vás tady asi hodně poštvu proti sobě, ale já jsem dávala malé od 4 měsíce jogurty(kravské mléko), protože mi odmítala přes den pít mléko (Nutrilon, Sunar) a můj názor je ten, že teď se to s těma zákazama trošku přehání. Když je jeden rodič aler. tak jo, ale stejně bych to zkusila třeba jen trošku jestli je reakce. A moje zkušenost je taková, že maminky říkají jak dítěti nedávají to a ono a nakonec je potkám a ani né roční dítko má v ruce celozrnný rohlík. A toto pečivo se nesmí dávat dětem ani ve školce, tuším že je mohou podávat tak od 4 let.
28. led 2010 v 15:26  • Odpověz
Jo a ještě se přidávám ke snažilkám, od pondělí baštím utrogestan + estrofem, a 15.2. mám kontrolu u dr. na reakci.
28. led 2010 v 15:28  • Odpověz
cepecku, celozrnné pečivo se může dávat od roka :wink: to jen proto, že obsahuje semínka, tak aby se tím dítě nedusilo..jinak tam není žádný jiný důvod :wink: já si myslím, že se to teda se zákazy nepřehání :wink: jako neříkám, že dodržuju všechno, ale hodně věcí jo a 4 měsíčnímu dítěti bych jogurt nedala :astonished: pže je to zátěž na trávicí systém a ledviny..ale to už jsem psala :wink: Mysím, že každá rozumná maminka pozná, co je pro její dítě dobrý a když ne, tak by jí měl poradit dr

sarii, pořád chodíte na kontrolu s tou ručičkou?? a dobrý?
28. led 2010 v 15:30  • Odpověz
cepecku souhlasim, :wink: zdravy selsky rozum je namiste :wink:
tady to dnes taky poradne fouka :confounded: rano jsme byly venku, byla jsem vymenit darek, netrefila jsem velikost, o cislo, ale uz nemeli tak hezky jako ten prvni, no neva, hlavne ze mu bude :sweat_smile:
28. led 2010 v 15:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.