• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sanusky

(Zamčená)
24. března 2011 
Very... jj, to znám, já když se dostanu do Chrudimě, tak stojím a klábosím na každým rohu :grinning: :grinning: :grinning: ...

Dani... plavací fotky jsou :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ... Botičky taky :dizzy_face: . Ještě mi vrtají hlavou ty kšíry, jak je budeš aplikovat :confused: ?
5. bře 2010 v 19:31  • Odpověz
jj, ty kšíry mě taky zajímají
5. bře 2010 v 19:44  • Odpověz
Taky chválím fota z plavča :dizzy_face:

Tak,my už (asi) spíme. :pensive: Tak mám klid.Terka si dělá něco do školy... Byly jsme ve městě - zase mě stála nějokou tu korunu.Tentokrát boty.Už mě to docela zmáhá a zásoby ubývají,tak budeme muset v příštích měsících trošku víc hlídat finance.Když to si ale říkám vždycky a vždycky je něco,co je (hlavně Terce) prostě potřeba koupit. :unamused:
S těma penězma je to fakt děsný.Před tou jejich slavnou úpravou jsem měla necelých 9 000,tak těch 8 600 - 8 800 a teď tohle :confused: :angry: Ex něco posílá,ale teď s tou úpravou to dokupy dělá 13 800.Zaplatím 5 500 nájem a zbyde nám 8 300 pro všechny 3 :confused: To je prostě šílený! :angry: Myslím,že když to nedělá ani ten tříletej rodičák,což je 7 600,tak si můžu zažádat o doplacení.Tak se na to hned v pondělí dojdu zeptat a uvidím.Sice to dělá nějakých 800,ale pro nás každá koruna dobrá.Jinak teda je to míň o 2 000,což je si myslím pro rodinu s malými dětmi opravdu dost a dost velká sprosťárna :frowning2: :cry: :angry:
5. bře 2010 v 19:48  • Odpověz
Veru, nemáš ladit formu :grinning: :grinning: :grinning: ???
5. bře 2010 ve 20:01  • Odpověz
Věru, určitě můžeš žádat o doplacení, někde jsem to slyšela :wink: ,a 800kč je opravdu pro vás dost, tak ať to koukají natlačit :angry:

Šárii, neboj nic, manža už mě nahání od včera a dneska už snad padesátkrát :grinning: , neuteču tomu ani kdybych chtěla :grinning:
5. bře 2010 ve 20:07  • Odpověz
Děvčata, d o b r o u... zase zítra :wink: .
5. bře 2010 ve 21:26  • Odpověz
Tak Verča si užívá :grinning: :grinning: :wink:

Já jsem trochu poklidila, teď se odměňuju krupičnou kaší a bílým vínem (prasátko jsem) a chystám podklady pro své webové stránky, budu lákat firmy, klienty :grinning: :grinning: jsem na sebe zvědavá... ale jak to tu dnes bylo o těch penězích, z něčeho se hypotéka platit musí a dva nájmy, než se prodá tenhle byt, a z manželova platu a mého rodičáku fakt nevyžijem...

Věrko, doplácí se do životního minima, což je ve Tvém případě 6080 Kč, viz http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/zivotni_min
Takže se obávám, že Ti nikdo nic nedá... je to blbý, ale je to tak... no, možná se pletu, nevyznám se v tom, uvidíš na úřadě.

Něco veselšího na konec?

Ať Vám děťátka dobře spí, ta v bříšku, ať se moc nevrtí, a všem přeju krásné sny, snažilkám nejvíc, protože ty si je nejvíc užijou... :wink: :grinning:
5. bře 2010 ve 22:13  • Odpověz
Věrko, ještě jsem to zkoumala - máš nárok na přídavky na děti (500 Klaudi, 610 Terka), protože Tvůj příjem je menší než 2,4 násobek toho minima, co jsem psala nahoře.
Myslím si, že sociální příplatek nedostaneš, protože ten je jen do dvojnásobku životního minima.
Naopak, jestli to dobře počítám, měla bys dostat příspěvek na bydlení, asi Kč 2960,-- pokud bydlíš ve svém nebo v družstevním a ještě o 1700 Kč víc, pokud jsi v nájmu. Je to proto, že velkou část Tvého příjmu "odčerpá" právě nájem. Ale nevím, nejsem na to odborník, pokud vezmou fakt jen čistý nájem (a ne televizi, rozhlas, zálohy na elektriku), tak třeba zas smolík...

spíš jsem to brala jako početní úlohu, uvidíš na úřadě... a taky jsem chtěla najít něco potěšujícího na závěr...

Dobrou :wink:
5. bře 2010 ve 22:26  • Odpověz
Dani,dík za něco potěšujícího na úvod... :grinning:

O přídavky si chci zažádat hned,jak budu mít za sebou soud o výživné na Klaudi,což je příští týden ve čtvrtek.Bojím,bojím,ale na druhou stranu se už těším,že to budu mít za sebou a budu si právě hnedka moct zažádat.
O příspěvek na bydlení si chci taky zažádat-tam nárok taky 100% mám,ale problém je v tom,že i když s náma xe už skoíro rok nebydlí,má tady pořád ještě trvalé bydliště a všechny složenky jsou vedené na jeho jméno.A i když jsem to na úřadě pracně vysvětlovala,bylo mi řečeno,že pokud tu nějakým způsobem (byť jen papírově) figuruje,nepřiznají mi vůbec nic :frowning2: Už jsem v tomto směru udělala potřebné kroky,ale vše se dost hodně vleče,čímž každý měsíc o dost peněz přicházím :frowning2: A ohledně té mateřské,tak když jsem si byla hned po porodu pro papíry na rodičovskou,paní mi sama od sebe dala papíry,že pokud by mi teď ta půlroční mateřská nedělala ani těch 7600,tak ať si přijdu podat žádost o doplacení.Loni do prosince mi to dělalo těch skoro 9 000,tak to bylo O.K.,ale teď po tom snížení je to 6 800,tak si myslím,že je to v podstatě to,o čem mi sama říkala a tak to zkusím hnedka v pondělí zařídit.

Jinak u nás noci stále nějak v pohodě - takže jsem to snad nezakřikla.Tak si říkám,že už snad bude klid.Sice máme 2x kojo,ale to fe v pohodě dá,oproti spoustě posledních nocí.

Všem krásnou sobotěnku.I když venku teda nif-mof :confounded:
6. bře 2010 v 07:49  • Odpověz
omlouvám se za překlepy - spěchám a navíc nám prdla žárovička v lampičce u PC :unamused:
6. bře 2010 v 07:52  • Odpověz
hezkou sobotu :slight_smile:

mám hned po ránu dotaz :confounded: :

holky tenkrát jste tu řešily moučnivku, když má Míša na jazyku bílé skvrnky, jak sražený líko, tak to je asi ono co??? :confounded: a co na to - tu genciálku nechci, někde jsem četla, že u kojených dětí to vymizí i samo, líp než s nějakou genci :angry:
díky za rady :wink:
6. bře 2010 v 09:33  • Odpověz
jo a taky tam píšou o nějakých kvasinkách na bradavkách???? já tam nic nevidím|??? :sweat_smile:
6. bře 2010 v 09:37  • Odpověz
nějaká mamina doporučuje Pagavit tyčinky-jsou prý kyselé, ale zabralo to a miminku to kupodivu chutnalo :sweat_smile: :slight_smile:
6. bře 2010 v 09:44  • Odpověz
Veru,tak s moučnivkou máme bohužel své zkušenosti... Ptala jsem se tenkrát Dr co s tím a ona mi poradila tu genciánku.Já jsem se na to ale vyprdla,pač mi vadilo,jak jsme furt my i vše okolo fialový.No a pěkně se mi to vymstilo.Chytla jsem kvasinkovou infekci na bradavky a tu bolest co jsem prožívala při každým kojení přeju snad jen mýmu ex,ale nikomu jinýmu! Fakt hrůza-brečela jsem pokaždý,když se Klaudi přisála,no hrůza!Nevím jestli si to pamatuješ,jak jsem tu pořád brečela a zvažovala,že raději přestanu kojit,než každý tři hodiny takový utrpení :confounded: :cry: Volala jsem i laktační poradkyni - tenkrát mi na ni dala kontakt Nelča.A ta mi řekla jedině genciánku,nic jiného a mazat a mazat.Dneska je mi jasný,že kdybych to tenkrát mazala poctivě hned od začátku,mohla jsem si ty "příjemný" kojící zážitky ušetřit. :unamused:
6. bře 2010 v 09:54  • Odpověz
Tu bradavku mám vyfocenou,kdyby jsi se chtěla pokochat pohledem... :confused: :fearful: :confounded: :grinning:
6. bře 2010 v 09:57  • Odpověz
Věru, pamatuji si jak si to tu psala o té bradavce, to máš pravdu :frowning2: , jéžiši mě z toho švihne, fakt že jo :sweat_smile: :pensive:
6. bře 2010 v 09:59  • Odpověz
Veru,raději bejt fialový až za ušima,ale nechytit kvasinkovou infekci.Fakt že jo :slight_smile: A neboj-všechno je jenom na čas.Vždyť do 18ti let moučnivku mít nebude :wink: :grinning:
6. bře 2010 v 10:10  • Odpověz
No to jsem zvědavá jak se toho zbavíme :unamused: , zajedu si do lékárny a začneme bojovat
6. bře 2010 v 10:25  • Odpověz
Veru,když budeš mazat poctivě,tak to zase tak dlouho netrvá.Tak držím palce :wink:
6. bře 2010 v 10:34  • Odpověz
Věru, tady je diskuse k tomuto tématu, zkusím jít do těch tyčinek (pokud je seženu, páč u nás s těma lékárnama v sobotu na prdlačku :confounded: )a homeopatik, já jim dost věřím:

http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=30594&vGroupOffset=0&vOffset=90

a díky za palce :wink:
6. bře 2010 v 10:42  • Odpověz
Ahoj na sobotu...

Veru... jak píše Věruš, pokud je to moučnivka, tak hned na ni!!! A napiš, jestli jsi v lékárnách pořídila :wink:...

Věru... s těmi soudy, úřady... hrůza :rolling_eyes: ... Ale třeba se ex zachová velkoryse :confused: ...
6. bře 2010 v 10:54  • Odpověz
Ha,ha,ha ha :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ,Šári :wink:
6. bře 2010 v 10:58  • Odpověz
zdravím všechny

verýsku mi měli na moučnivku ty homeopatika jak jsou v tom odkazu od tebe a byly bezva během pár dní vše ok,ale sehnala jsem je až na pohotovosti v lékárně a to jsem jich prošla dost, tak hodně zdaru at je co nejdříve seženeš :slight_smile:
6. bře 2010 v 11:18  • Odpověz
Přeju pěknou sobotu :wink:

Tak jsem teď dosnídala... ráno jsem si dala kafe a domácí koblížky, že si pro snídani dojdu, pro čerstvý rohlík, s máslem a s grankem v mlíku... no a při všem tom zařizování, krmení a tak jsem rohlík snědla teď... nevím, zda není lepší mít po jedenácté dopolední kávu a ráno včerejší rohlík... :grinning: :grinning:

Hlásím, že dělám guláš v troubě! Přišel mi ten recept na hlavu postavený, ale zatím to vypadá dobře. Cibule na olej, na to maso, koření, zalít, šoupnout do trouby a nevšímat si toho. ... Když zmizel smrad z přehřátých plastových uch od hrnce, odvážila jsem se opustit byt a dojít na ten nákup. No a teď jsem to kontrolovala, vypadá to fakt dobře!! Vůbec to není připálené, voní to... Příp. dám večer do placu recept. A na plotně mám hovězí polívčičku, drahý ji po včerejší akci ocení :grinning: :grinning: teď se šel provětrat s kočárkem - dobrovolně... proč asi :grinning: :grinning: A na druhé plotně mrkev brambor, dnes bude žloutek, tak uvidíme, jak bude chutnat.

Very, s moučnivkou zkušenost nemám. Ale genciánu bych nedávala, prý je to přežitek... uvidíš, co Dr. nebo lékárny. I když... Věrky vyprávění zní tak, že bych genciánu dala snad i já...
A... s těma kvasinkama - ony jsou vidět??? Já myslela, že jsou tak mrňavé, že vidět nejsou... jako třeba viry a bacily a bakterie.... Jinak já mazala bepanthen po každém kojení snad do 5. měsíce...

Užijte si den. My máme návštěvy, je tu ségra s Anežčinýma bratrancema a je hezky, tak budem asi venku. Ahoj večer :slight_smile:
6. bře 2010 v 11:22  • Odpověz
... u nás se (skoro) všechna homeopatika musí objednávat. Přivezou je druhý den, to jo, ale na skladě tu nemají nic. Jen v jedné lékárně něco málo... Tak Very, snad uspěješ.
6. bře 2010 v 11:23  • Odpověz
tak tady lékárny nula nula prd :angry:
takže jdu obvolat Pardubické lékárny, Dani já taky mažu bepanthen, ale né pokaždé, ale teď budu buď si jistá :sweat_smile: :grinning:

Jáji, taky děkuji za rady :wink: a užívali jste ty homeopatika Jáji stejně jak je v popisu na diskusi ??
6. bře 2010 v 11:42  • Odpověz
Dančo, taky mi to přišlo, tak pak podej info jaké to bylo, ale myslím, že to bude mňamka :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. bře 2010 v 11:43  • Odpověz
Veru,mě řekla laktační poradkyně,že na kvasinky mi bepanthenová mast nepomůže.Genciánkou jsem mazala,protože mě homeopatika aninanapadla a brala jsem to tak,že ona má jako poradkyně nejlepší zkušenosti.Ale rozhodně proti homeopatikům nejsem :wink:
6. bře 2010 v 11:45  • Odpověz
naninanapadla-ani nenapadla :wink: Píšu hrozně.To je ten věčný spěch...

Tak se na chvíli loučím - jedeme na oběd k tchánovcům a ukázat se v náušničkách :dizzy_face:
6. bře 2010 v 11:47  • Odpověz
my neplánovaně razíme směr Pardubice :wink: ...takže zatím páá
6. bře 2010 ve 14:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.