• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sanusky

(Zamčená)
24. března 2011 
koci já jsem si tenkrát nechala zavést dvě, podle mne to je větší šance
7. kvě 2010 v 18:08  • Odpověz
dablikolik :slight_smile: tak myslíš že 2 budou přeci jen lepší než jedno. Vím že tam je riziko dvojčat ale když si nechám zavést jedno tak mám obavy že se nám nechytne no jsem z toho taková zmatená :sunglasses:
7. kvě 2010 v 18:16  • Odpověz
Luuc řeknu to takhle, je to hooodně o hádání, není tam čas na nějaký velký přemýšlení :grinning:
ale dělala jsem to v pohodě, něco jsem věděla nebo vydedukovala, něco tipla nebo jsem střílela od boku :dizzy_face:

koci se přidej, je nás víc nebudem se bát vlka nic a embrya si dávám vždycky 2 :wink: jednomu by tam bylo smutno
7. kvě 2010 v 18:30  • Odpověz
Gabi... jééé, fotečky. Je krásná :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: . A Dušánek se ani nebojí ji chovat :sweat_smile: ? Mně Mar nikdo nechtěl vzít, se všichni báli... A příště se zdrž a napiš, jestli jako správný nedonošeňátko taky furt spí, jestli sosá sama, co na ní psisko a ták...

Luuc... tak pak podej dojmy z kina :wink: ...

Míšo... ty jsi taky nezmar. Milion aktivit :sweat_smile: ...

Ahoj Koci... pokud tam není kontraindikace z jiného hlediska, šla bych taky do 2 :wink: ...
7. kvě 2010 v 18:53  • Odpověz
Dabli, no já myslím, že jó, co by na Tobě jinak vykoukali...
Luci, užijte si to :dizzy_face: prý to je moc hezký :slight_smile: ale já se právě taky bojím, že bych z toho měla depku :sweat_smile:
Beryku, velikánská gratulace :dizzy_face: na srdíčko je ještě brzo :wink:
Míšo, co bys je neudělala :wink:
Koci, to je těžký no... my dávali 2, chytlo se jedno a dneska jsem ráda, 2 bych nejspíš neudržela, ale to jsem v den transferu nemohla tušit... uvidíte jak budou vypadat v pondělí, přece jenom je to na takový embrya ještě spousta času...

Jinak já už jako musím porodit, protože pode mnou při večeři praskla židle :sweat_smile: :grinning:
7. kvě 2010 v 19:49  • Odpověz
Ahojky,práce za námi...Dneska teda jako nestíhám,vše v poklusu,ale mám pozitivní zprávičku,alergie na ústupu.
Dani,to jsem netušila v jakém oboru to makáš,docela by mě zajímala kritéria pro získání ISO a co vás při následné kontrole v podniku zajímá,jestli se hlásíte dopředu a tak.Mám k tomu své důvody,proč se ptám.
Vítám novou snažilku Koci a staronovou trolici,holky,doufám,že s námi setrváte.
Beryk,na co je ten anopyrin,něco mi to říká,ale nevím kam ho zařadit,krásné hcg.
7. kvě 2010 ve 20:18  • Odpověz
Pořád přemýšlím nad tou plodovkou. Myslím si, že nám to stejně navrhnou a já nevím zda na to jít či ne.
7. kvě 2010 ve 20:21  • Odpověz
ajoj,

Sarii nezmar, to asi neee, ale vejška mě dlouho láká

Woblu no neudělala páč jsem se opravdu neučila, i když popravdě ono se na ty testy ani moc učit nedá

mám sice knížku, kde jsou různé otázky na studijní předpoklady, ale samotnej test je úplně jinej
byla jsem v poho, klídeček, jsem si to zkusila, ale opravdu si nemyslím, že by mě přijali

Ahojky tak paráda, alergie to vzdala tak akorát :grinning:
7. kvě 2010 ve 20:29  • Odpověz
Dabli,nestresuj se tím,pokud bys přeci jen chtěla jít pro klid duše,tak si řekni,,zmákli to jiný,zmáknu to i já,,.Já jsem se tu kdysi někoho ptala jak to probíhá,možná Evy Majerovic,protože v mém věku jsem s tim spíš smířená,že mě to čeká,ale už nevím jak přesně odpověděla.Jen vím,že je riziko potratu,ale zatim jsem se s nikým takovým nesetkala.Já vím,je to těžké,pořád ti to tam šrotuje,ale neplaš a počkej,co ti poradí dr.
7. kvě 2010 ve 20:29  • Odpověz
Olino ti to řeknu takhle pokud ti vyšly dobře testy v 12tt, tak bych se na plodovku vykašlala, je to samo o sobě nebezpečný

mě by mohli vlézt s plodovkou na hrb
7. kvě 2010 ve 20:30  • Odpověz
Míšo,však na to čekám jak na smilování,letos se překonala a lámala u mě rekordy,se nechám zapsat v Pelhřimově do knihy rekordů.Paradoxem je,že jsem si říkala,že za to může i oslabená imunita a tak jsem začala užívat actimel a hlívu ústřičnou v tobolkách a pak mi tu napíšete,že budu brát ten pre....,nevím přesně,aby se mi imunita snížila.
7. kvě 2010 ve 20:35  • Odpověz
Ahojko v klidu, ono to nebude tak horký

já ho brala srašně dlouho v kuse a nic, nemocná jsem nebyla a nic mi to neudělalo, si myslím, že se strachuješ zbytečně :wink:
7. kvě 2010 ve 20:37  • Odpověz
Gabi, malá je krásná :dizzy_face: :dizzy_face:
A taťka tedy svoje děti nezaptře, na první pohled tam je podoba :wink:

Kočino, vítej u nás. Doporučuju 2 embrya, anebo 1 a 2 zmrazit? Ti nevím... je to otázka z těch tří... Co bych za to tenkrát dala mít tři kousky... Hele, možná 2, ať máte větší šanci. Ale je to jen můj názor. Držím palce!!! :wink:

Woblud, hele, kupte si pořádný židle, jo? Co když to druhý budou jednou třeba dvojčata?? :grinning: :grinning:

Bery, moc gratuluju :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A žádný stesky, že je tam jedno, žádný rouhání, to přináší smůlu....

Dabli, já bych na plodovku nešla, ale je to jen můj názor... A souhlas s Míšou, pokud je prvotrimestrální screening OK, na plodovku kašli. A dokonce ani triply bych si nenechala dělat (fakt mi je nedělali). A stejně si myslím, že z UTZ půjdeš s tím, že je mimi zdravé a že se nemáš čeho bát :wink:
7. kvě 2010 ve 20:42  • Odpověz
Tak to bývá,ze žlučníku jsem byla taky posra.. až za ušima a dnes jsem ráda,že je venku a ten strach před tím za to nestál.Faktem zůstává,že po operaci jsem řekla nikdy víc,ale večer už jsem byla v poho.Teď taky pořád přemýšlím jak opu,protože na bolest jsem zvyklá,ale špatně jí snáším a když jsem byla na revizi dělohy,tak jsem po zákroku brečela bolestí,ale vím,že se deprimuju dopředu zbytečně.
7. kvě 2010 ve 20:47  • Odpověz
Ahojko, ke Tvé otázce - kritéria pro získání ISO: na systém řízení jakosti je norma (ISO 9001) a na systém environmentálního řízení je norma (ISO 14001), my při auditu kontrolujeme, zda firma funguje v souladu s těmito normami, možná přesněji, zda firemní dokumentace je v souladu s normami a zda se podle té dokumentace fakt pracuje. Je to stručně, ale je to tak. No a já kromě auditora dělám taky poradce při zavádění systému, takže když tu píšu, že jedu pracovat, tak jedu někde radit. Jinak Ti nemůžu do detailu vykládat, co nás při kontrole v podniku zajímá, na každém oddělení je to něco, psala jsem o tom dokonce učební text a na 230 stran se to nevešlo... I když bych Ti to vykládala celkem ráda, protože mě to baví, ale to by holky utekly, je to totiž fakt hodně mimo téma :grinning: :grinning: Zda se hlásíme dopředu - jasně, na to je smlouva, vždy se dohled hlásí dopředu. :wink:
7. kvě 2010 ve 20:47  • Odpověz
Dani tééééda to by mě asi taky bavilo, tahle práce

Ahojko, jo přesně nestresuj se, třeba tě OPU nebude bolet vůbec, je to u každýho jinak, mě první bolelo, jak čert a večer jsem byla ready a druhé nic, ani štípnutí nebo tak, takže to chce klid a nohy v teple a říkat si, těším se, budu těhotná již za pár týdnu

aspon já se na všechno děsně těším, ve středu KO, v pátek další a OPU odhaduju na úterý 18.5. +- :wink: a ET někdy kolem 23.5.

ha ted jsem na to došla, 2+3 =5 +5=10 a máme rok 2010 a to máme štěstí
7. kvě 2010 ve 21:00  • Odpověz
No,já jen,že si myslím,že se to dá vše obejít a řeknu to jednoduše podplatit,tím nechci říct,že bys jako brala úplatky.Zažila jsem získání ISO 9001 v jedné firmě a dodnes nechápu,jak ho mohla získat.Auditoři se při následné kontrole tvářili velmi přísně,ale bylo na nich vidět,že už se těší až budou sedět nahoře ,mimo provoz,u kávy,zákusků a chlebíčků.Tak si tak říkám k čemu to ISO pak je?
7. kvě 2010 ve 21:06  • Odpověz
Ahojda.Teda nestíhám vše dočíst tak v letu.No hurá pátek ale že budu v pátek sedět hodinu na policajtech to jsem netušila.Páč nám šlohli PB lahve :unamused: Dabli já měla taky zvýšené hcg když jsem čekala dceru a pamatuji si,že sestřička mi tenkrát řekla,že je jen mírně,že to nic neznamená akorát tenkrát asi nebyly ty gen.UTZ tak jsem šla na plodovku.A pak na genetiku pro výsledky a bylo vše o.k. Dneska bych na plodovku nešla stejně je pak vše o.k. šla bych na ten gen.UTZ páč tam to zjistí taky. :wink: Beryk-mocinky gratuluju a at je i nadále vše jak má být :wink: ahojko tak alergie snad už dá pokoj :wink: Gab krásný fotečky :wink: Vítej Troli-já mám taky trombofilní mutaci a ted beru taky estrofem na sliznici takže se toho taky děsím co to udělá no zatím o.k.nikdy jsem zatím problémy neměla no nikdy neříkej nikdy že.a preventivně po ivf nebo ketu Anopyrin.jinak jestli máš všechny pokusy už vybrané tak zkus minimálku mě jí i doporučil dr.na hematologii je to minimum hormonů a stojí to kolem 11 tis.My ji chcem taky zkusit kdyby nedopadl Ket.Akorát v Hk jí nedělaj v Pardubicích nevím museli by jsme do Brna-Reprofitu kde ji dělají. :wink: Míšo tak už stimulka super a ještě někdo že?
7. kvě 2010 ve 21:12  • Odpověz
dobrý večer

Klasicky nestíhám, jen jsem přelítla. Dabli, už ti to děvčata psala, nech si udělat ten genetický UZ, pokud ti vyšel dobře ten první screening je nesmysl se vzrušovat triplama. Já to přesně tak měla, plodovku mi vnucovali i skrz věk, odmítla jsem. Riziko, že potratíš po plodovce je 1:100, šla bych na ní pouze pokud by riziko postižení bylo vyšší a na ultrazvuku viděli nějaké známky postižení. Pokud máš rizika taková, jak jsi psala, není vůbec o čem uvažovat. Mě naši lékaři chodili varovat, ať na plodovku nechodím, je to tolik rizikový. Je to tvé rozhodnutí, někomu to riziko nevadí a pro klid na plodovku jde, rozhodni se sama. Vyčkej až po ultrazvuku, pokud ti řeknou, že je malé v pořádku, tak je to fakt zbytečný.

Gabi, máš krásné děti, moc jim to spolu sluší. :slight_smile:

Bery, gratuluju a moooc ti držím pěstičky na příští ultrazvuk. :slight_smile:

Vítám novou snažilku a všem, kdo vstupují do boje, a že vás je, přeju co nejdřív krásné tlustice na testech. :wink:

Tesi, ať jste co nejdřív v pořádku.

jdu zalehnout, u nás jsou noci pořád divoký, tak ať něco naspím.

Jo, a moc děkuju za fotečky ze srazíku. :slight_smile:
7. kvě 2010 ve 21:35  • Odpověz
Jo a ještě, já si celé těhotenství píchala Clexan a Fraxiparin na ředění krve. Dá se to zvládnout v pohodě, v záplavě všech léků a infuzí a inzulínu čtyřikrát denně to bylo nic. :grinning: Takže nebát se ničeho a hurá na to. :slight_smile:
7. kvě 2010 ve 21:38  • Odpověz
Ahojko, to si asi říká víc lidí, k čemu to ISO je... na to se dá říct jediné, ty normy nevymysleli žádní blbci, ale dost schopný lidi. A když se firma chce tím řídit, je to fakt ku prospěchu zákazníka, kvality a ochrany životního prostředí. A pokud to chce někdo podplatit, tak na to má sice papír, ale jinak mu to je k ničemu a té firmě (a zákazníkům) to ve výsledku nic nepřinese. Takže když já poradcuju nebo přednáším, říkám to tak, aby to firmě něco přineslo. Ale samozřejmě vím, že ten byznys má (nemálo) děr... ono ryba smrdí od hlavy, ale to by bylo na dlouhé vysvětlování a o politice tahle diskuse fakt není... :unamused:
7. kvě 2010 ve 23:24  • Odpověz
Tak se odhlašuju. Zítra se snad s námi přestěhuje i počítač.
A když bude hodný, dostane svůj pokoj, pustíme ho a já se zas ohlásím :grinning: :grinning:

Woblud, držím palce!! :wink:
7. kvě 2010 ve 23:25  • Odpověz
holky, všem dobrou, i když už jste asi všechny zalezlé :slight_smile: Já dneska ponocuju, dělám něco do práce, nějak se mi to všechno nakupilo, to bude krušný víkend. Zítra budeme hostit tchýni a tchána, se mi to tak akorát hodí, mít návštěvu :confused: :sweat_smile:

rychnov, přeju, abyste se rychle zabydleli :slight_smile: Můj počítač má taky samostatný pokoj :grinning: ale klidně bych ho přenechala miminku, kdyby to šlo :wink:

Jo, ještě díky za info k Jihlavě ohledně toho operačního sálu, už nevím, kdo mi to psal... asi Míša :slight_smile:

Kocino, vzala bych si 2. I když my jsme to ještě s manželem moc nerozebírali. Nevím, jaká z toho plynou rizika krom toho, že miminka jsou pak prostě dvě. Je vyšší riziko potratu? Asi ano, co?
8. kvě 2010 v 00:26  • Odpověz
Holky děkuju za podporu s manžou jsme víceméně proti plodovce. Dvakrát jsem o to přišla a máme prostě strach,proto jsme si platili ten screening ve13tt. Ten genetický velký UZ se dělá u toho Eliáše? Kolik stojí a kdy se provádí?

Jo a pro info výsledky z triplů: Down 1 z 3600, riziko NTD 1 z 3500, riziko Down k věku matky 1 z 1300

Hodnota MS-AFP - 0,94MOM, hodnota u E3 - 1,36Mom, hodnota hcg 3,44Mom

A tohle jsem našla
Markery ve II. trimestru Průměrný násobek mediánu (MoM)
u postižených gravidit
MSAFP menší než 0,5 MoM
uE3 menší než 0,6 MoM
T-hCG vyšší než 2 MoM
8. kvě 2010 v 08:48  • Odpověz
Dobré ráno,

Rozi ty ses mě ptala jaký je rozdíl mezi Gonalem F a Puregonem, tak PUregon je víc koncetrovaný, 100UI Puregonu odpovídá 125UI Gonalu
Už jsem to dřív našla na netu, hledala jsem to, když mi doktor řekl, že mi nasadí Gonal
asi bych šla do Puregonu :wink:

Sovi ano byla jsem to já, kdo to psal a za málo :grinning:

Koci ano je tam větší riziko potratu, ale zase je větší pravděpodobnost, že se aspon jedno chytí, takže já rozhodně bych dávala 2 :slight_smile:

Andi jjj, už mám za sebou první včeličku :grinning:
8. kvě 2010 v 09:07  • Odpověz
Dabli, mě na ten genetický ultrazvuk automaticky poslali z té genetické poradny, měla jsem nižší AFP. Máš to Hcg sice vyšší, ale na tom uz ti mimi prozkoumají velice důkladně. pamatuji se, že malýmu třeba měřil prostřední článek malíčku na ručičkách. Kdyby se mu cokoliv nezdálo, pak bych třeba o plodovce uvažovala. Ale i přes to vysoké hcg máš rizika mnohem nižší, než je riziko potratu po plodovce.
Vezmi si, že i kdyby ti vyšlo riziko postižení 1:10, tak to znamená, že devět z deseti dětí je zdravých. Je to jen statistika.

Počkejte s rozhodováním po té genetice, nic se na tom uz neplatí, když tě tam pošle ten genetik. Vždycky je moudré začít nerizikovýma metodama.

A hlavně, ten prvotrimestrální screening je mnohem přesnější a triply vykazují vysoké procento falešné pozitivity, takže si užívej očekávání mimíse a nenech se tím rozhodit. :slight_smile:
8. kvě 2010 v 09:12  • Odpověz
Dobré ráno,

tak Mamas a Papas super :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: čekala jsem depku, ale naopak mě díky filmu pustila, pže člověk zjistí, že na tom jsou lidi hůř a maj větší problémy :pensive: Takže určitě doporučuju :dizzy_face: Bydžovská je tam super :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Já už chci taky stimulovat :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: se mi to zdá děsně daleko :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

woblu, tak co?? pořád 2v1??

Holky k těm embryům...Novotná mi ted říkala, že je nový trend zavádění jen 1 embrya..samozřejmě když je suprový kvality :wink: že dvojčata po IVF se ted hodnotí jako nežádoucí výsledek :wink:ale je to těžký rozhodování :pensive: říkala, že na vlastní žádost samozřejmě 2 embrya zavedou :wink:
8. kvě 2010 v 09:15  • Odpověz
Luuc to uteče :wink:

ony se dvojčata hodnotí pořád jako nežádoucí, je to riziko

bude jen na tobě jestli si necháš jedno nebo dvě a páč jak všichn víme, já chci dvojčata, tak já bych byla schopná si nechat zavést i tři :grinning:
8. kvě 2010 v 09:22  • Odpověz
Míšo, já vím....aspoň tady bude spousta rádců :dizzy_face: jak budete těhoný doma, tak nebudete mít co dělat a budete sedět na netu :dizzy_face: :grinning: :grinning:

Já asi uvidím potom podle kvality těch embryí..manža chce taky 2, ale já bych byla spíš pro jedno :wink:

Venku je hnus...dneska jsou tady slavnosti perníku, tak snad vyjde počasí a půjdem se tam mrknout :slight_smile:
8. kvě 2010 v 09:34  • Odpověz
dobé ráno.tak co míšo první včelička dobrý?No luuci já se rozhoduji taky mezi jedím a dvěmi u dvouch je třeba větší šance,ale nedokážu si já osobně při mé postavě mít dvojky v sobě to je děsná představa teda.u nás je šeredně teda.
8. kvě 2010 v 09:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.