• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sanusky

(Zamčená)
24. března 2011 
Ahoj tak dnes asi zatím nejhorší noc za celé těhu. Nemohla jsem spát. Bolely mě nohy, záda těžký ruce. Spala jsem asi 4-5hodin.
20. kvě 2010 v 08:15  • Odpověz
Tadýýýý :slight_smile: Když ono to je fuška dočíst, kor když je to tak zajímavý :sunglasses: :grinning:
Jó svatební fotky hezký :grinning: ale o tom život není... Sonča na mě působí spokojeně a to je nejdůležitější :wink: a Karlička taky samozřejmě :slight_smile:
Neli, jste šikulky :dizzy_face: určitě zmákneš i cukrovku potvoru jednu :angry:
Berykůůůů :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: velikánská gratulace a opatrujte se :slight_smile:
20. kvě 2010 v 08:29  • Odpověz
dobré ráno,

Dani v 7tt se ještě drží sliznice, placenta a podobné se tvoří snad o týden nebo dva později někde jsem to četla, zkusím zjistit, nerada bych tu plácala nesmysly
jinak děkuji
joooo a s tí internetem, je to neormální, u nás to bylo něco podobného, jen se to netýkalo datového kabelu, jsem ráda, že nejsme jediní :grinning: :grinning:

Bery volat budu za chvíli, tak jsme zvědav :sunglasses:
20. kvě 2010 v 09:05  • Odpověz
tak jsem to napsala uuuuuuuplně blbě
20. kvě 2010 v 09:07  • Odpověz
Asi dva týdny po ukončení menstruace dochází k ovulaci. To znamená, že zralé vajíčko se uvolní z jednoho vaječníku. Je-li toto vajíčko ve vejcovodech oplodněno spermiemi vašeho partnera, dochází k početí a vajíčko dokončuje svoji cestu do dělohy. Zde se přichytí zesílené děložní sliznice, děložní hrdlo se zvětší a hlenová zátka uzavře dělohu, aby se do ní nedostala infekce.

Po oplodnění se jednobuněčné vajíčko dělí na dvě, pak na čtyři buňky a toto dělení stále pokračuje až do čtvrtého dne, kdy vajíčko dorazí do dělohy a je již tvořeno více než stovkou buněk vyplněných tekutinou. Tento útvar má dvě vrstvy, z vnější se vytvoří placenta, vnitřní tvoří embryo, z kterého se vyvine vaše dítě.

Embryo je tvořeno třemi vrstvami tkání, každá se vyvíjí odděleně. Vnější vrstva tvoří nervy a kůži, prostřední ledviny, pohlavní orgány, kosti, chrupavky, svaly, oběhový systém, vnitřní vrstva se stává dýchacím a zažívacím ústrojím.

Placenta přiléhá k děložní stěně a zajišťuje základní životní funkce.

Ddděluje oběhový systém vyvíjejícího se plodu od matčina.
Umožňuje pupečníkem přenos kyslíku, potravy a ochranných látek z matčina těla.

Placenta je plně dotvořena až ve 12. týdnu těhotenství, kdy přebírá tvorbu hormonů od vaječníků.

Plodová voda zajišťuje ochranu před vnějšími tlaky. Embryo je uloženo uvnitř dělohy v plodovém vaku vyplněném plodovou vodou, v níž plod plave až do porodu.

Pohlaví dítěte je určeno spermií otce v okamžiku početí. Vajíčko je nositelem chromozomu X, spermie má chromozomy X i Y. Jestliže vajíčko oplodní spermie s chromozomem X, bude pohlaví dítěte ženské, v případě spermie Y, bude pohlaví dítěte mužské.

Během 1.- 4. týdne si všechny tyto změny, které se odehrávají uvnitř vašeho těla ani neuvědomujete. Může se u vás objevit i mírné krvácení a až úplné vynechání menstruace vás upozorní na možné těhotenství.
20. kvě 2010 v 09:08  • Odpověz
tak jsem z toho pochopila, že od děložní sliznice se plod odděluje až ve 12tt, myslím
20. kvě 2010 v 09:09  • Odpověz
dobré ráno míšo držím pěstičky až budeš volat,a pak dej hned vědět at nás nenapínáš
no dabli myslím,že to bude asi víckrát
ahojky woblu co malej jak je? a ty?
20. kvě 2010 v 09:19  • Odpověz
tááááááák z 11 se jich oplodnilo 10, ale 1 má špatnou genetickou informaci, takže odpadá, tudíž jich máme 9 oplodněných, 1 už je dvojbuněčné, paní doktorka říkala, že to vzalo hodně hopem :grinning: tak ještě jedno podobné k němu a bude paráda :slight_smile:
20. kvě 2010 v 09:20  • Odpověz
:wink: no supr míšo to je fajn paráda to bude asi ojovník tak at mu to vydrží hlavně :wink:
20. kvě 2010 v 09:28  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

Dančo teda to jsou mi věci, no tak teda škoda, že neumí zahnout za roh :grinning: , ale jak vidíš nejste v tom jen vy, i Míša měla obdobný problém :sweat_smile:

Míšooo, krásnýýý, to jedno je teda rychlík :grinning: , ti říkám, ono ví, že se ti má ukázat tak se chce vyfiknout no :slight_smile: - taky aby ne, viď před mamkou musí být krasavec :dizzy_face:

Beryku, tak mě napadlo, že bys tu ten bacil měla pořádně prsknout, tak ať tu vidím pořádný plivanec :grinning: a vy holky hlídejte a chytejte :wink: :wink:

Dabli, takových nocí ještě bude :grinning: :sweat_smile:
20. kvě 2010 v 09:37  • Odpověz
miso, tak to je super !!! To vypadá i na zamražení :slight_smile: A je super, že ti to řeknou takhle po ránu a nemusíš čekat do odpoledne jako Delf, ta tam volala vždycky po obědě.
20. kvě 2010 v 09:37  • Odpověz
včera jsem zjistila, že v tom lázeňském domě, co mám bydlet, zřejmě není signál na mobilní internet :frowning2: Tak se obávám dámy, že se tu budu během příštích týdnů vyskytovat silně sporadicky.
No nevadí, alespoň přijedu a bude mě tu čekat příjemné překvápko v podobě těhu-Delf a těhu-Míši :wink:
20. kvě 2010 v 09:39  • Odpověz
Sovičko, no a ty je pak budeš následovat, neboj nic :wink:
20. kvě 2010 v 09:44  • Odpověz
Míšo no vidíš to je krásný :wink:

Very nějako mě to nejde mám moc velkej soubor.Jdu to prozkoumat..
20. kvě 2010 v 09:46  • Odpověz
ahojky sovi a verýsku,já je v neděli sovi volala ráno jinak pak už o půl jedné byla to hrůza,já se dnes vyspinkala do půl deváté juchů konečně po dlohé no a taky naposled pak už budu mít dračici doma navečír,která zlobí čím dál víc,jí povídám sundej si boty a pak dostaneš ten bombon co sis chtěla vzít a ona???!založila ruce dopředu a řekla,to ani náhodou zapomen :astonished: no já zůstala čučet jak puk ted jsem nevěděla jak reágovat,tak jsem jí slušně upozornila,že to je šeredné,když se to řekne.no jsem zvědavá čeho se ještě dočkám no nebude to trvat dlouho a pošle mě do pr.... :grinning:
20. kvě 2010 v 09:48  • Odpověz
Sovi užij si lázně a my na tebe budeme myslet a když budeš mít signál a chvilku tak mrkni :grinning:

Very jooooo jsem říkala paní doktorce, že toho necháme na zavedení když vydrží

na zamražení bude určo, ale až zítra jsme se domluvili, že je všechny necháme až na zítra aby se vybrali ty nej nej a zbytek pujde do lednice

s tím voláním, já volala takhle brzo poprvé, jinak mi vždy říkali až po jedné hodině, další telefon v sobotu mezi 9 - 10, ale ET bude určo v pondělí
20. kvě 2010 v 09:48  • Odpověz
tak to nechápu holky jakto,že ty až v po míšo to je 5 dní a já jen 4 tak ted nevím proč to taky nenechali třeba na ten 5 den.
20. kvě 2010 v 09:54  • Odpověz
no jo jdu si udělat kafčo a hne jsem tu :wink:
20. kvě 2010 v 09:55  • Odpověz
Gabi, ona jde poslat po mailu jen určitá velikost souboru, nevím přesně jaká a omezenost je i v nahrávání na you tube,nejdelší video je myslím do 10 minut, protože já si tam tenkrát nahrála UTZ od Eliáše a nejde to spustit neboť je to moc velký a dlouhý :frowning2:

Delf, no to víš, oni pochytí kde co, od dospělých, ve školce, stačí fronta v obchoďáku a někdo něco prohodí a děti už tu informaci mají a ukládají, jen je zajímavé, že přesně vědí, kdy ji mají použít, jsou to pěkný vyčůránci - takový malý satánci :grinning: :grinning: , ale naše :dizzy_face:
20. kvě 2010 v 09:56  • Odpověz
no verýsku to jis napsala přesně :wink:
20. kvě 2010 v 10:00  • Odpověz
Luci, týýý jo víkend v Bruselu skvělýýý, užijte si to a kdyby bylo místo třeba do ba´tůžku :sweat_smile: , já jsem skladná :grinning:
20. kvě 2010 v 10:00  • Odpověz
taky by mě zajímalo, podle čeho se stanovuje 5. nebo 4. den.
20. kvě 2010 v 10:02  • Odpověz
já taky moc nevážím a jsem skromná jako lenin :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. kvě 2010 v 10:05  • Odpověz
Delf, tak to by sLuckou jely ty pravé koukám, takový čóro móroby Brusel ještě nezažil :grinning: :grinning:
20. kvě 2010 v 10:11  • Odpověz
aspon by bylo veselo :grinning:
20. kvě 2010 v 10:12  • Odpověz
ale já si beru větší kufr do malého se mi nechce lézt jo?! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. kvě 2010 v 10:13  • Odpověz
ok :pensive: :grinning:

týjo já jsem snad to marodění tady chytla bo co??? :confused: začínám smrkat, doufám, že z toho nebude rýma, ale že je to jen zase alerdie :wink:
20. kvě 2010 v 10:15  • Odpověz
alergie samozřejmě :sweat_smile: :grinning:
20. kvě 2010 v 10:16  • Odpověz
já to nechci holky nechte si ty bacili tam jasné :grinning:
20. kvě 2010 v 10:26  • Odpověz
Ahoj při čtvrtku...

Jsem si taky vyšťourala pondělní Zázraky života :wink: ...

Luuc... Brusel, tak si to užijte a bacha na švagrovou :sweat_smile: ...

Míšo... vše jde jako po másle :wink: ...

Gabi... dopíšeš nám porod??? Skončilo to v nejvíce napínavou chvíli :slight_smile: ... Se nemůžu dočkat pokračování :confused: ...
20. kvě 2010 v 10:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.