• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sanusky

(Zamčená)
24. března 2011 
Danu přece dřív než něco slupnu, tak to prozkoumám, aby mě to netlačilo v žaludku neee :grinning: Pobavilo mě to :grinning:
A už takhle mašíruje, tak to bude chodička raz dva.... :slight_smile:

Very 3 druhy pekařského umění jo :astonished: (otevři okno) Smekám, jsi fakt borka!!!!!!! :pensive:

Já se taky loučím - každé ráno si sllibuju, že večer jdu spát v 9. Nějak mi to pořád nevychází :rolling_eyes: Zase si ráno budu nadávat :sweat_smile:

Tak dobrou!!!
20. čer 2010 ve 22:29  • Odpověz
.........dobrou noc a Dobré ráno děučátka..... :slight_smile:

Tak my dneska budíčkovali ve 4:45, no Asi zkusím Sel místo v 19 dávat chrnět třeba ve 20..............jestli to bude něco platné.......

Venku to vypadá zatím pomračeně, ale třeba bude fajne....

Hopi, tak držíme.... :slight_smile:

Já si jdu udělat snídani, abych zabila aspoň čas.................. :pensive:
21. čer 2010 v 05:48  • Odpověz
Sanu, ten náš pacholek se zase v noci krmil po dvou hodinách :confounded:
Dani :grinning: co by za to jiní dali, naši hlídali Honzu a málem zešedivěli, leze jak profík, všude se staví a chvíli neposedí. Anežka Ti ještě vyluxuje :grinning:
Sovi, záleží na genetické informaci, kterou ta spermie nese - to, že je morfologicky špatná znamená, že se nedokáže dostat do vajíčka, ale pokud je geneticky v pořádku, tak za použití IVF+ICSI může vytvořit životaschopné embryo. Takže třeba my máme morfologii 0-2%, tzn. skoro všechny jsou ošklivý, ale fragmentaci 15%, tzn. jen 15% spermií je geneticky poškozených (což je normální).
Hop, držím palce!
Tak tak Dani, kontrolní spermio hlavně kvůli antikoncepci, zítra mám prohlídku v šestinedělí, tak abychom věděli, jak na tom jsme. Přece jen je to skoro rok... Ještě jsem neměla odvahu se mezi nohy podívat, co mi to tam vyšili za umělecký dílo :sweat_smile:
21. čer 2010 v 07:33  • Odpověz
@rychnov3 díky za osvětlení... hele a jak oni vlastně vybírají tu jednu na oplození? Jenom podle oka?

Všem dobré ráno, i když pršlavé (tedy alespoň u nás :slight_smile:)
21. čer 2010 v 08:25  • Odpověz
@wobludka aha, tak tu fragmentaci nevím, jestli někdy manželovi dělali. A v Sanusu to udělají, předtím, než embryolog vybere tu jednu schopnou?
21. čer 2010 v 08:27  • Odpověz
dobré ráno holky.
no jo woblu asi moc chutná mlíčko když se tak budí :wink: :grinning: já už se holky tak těším na dovču v sobotu už vyrážíme na chatu,akorát hledám nějáké aktivity kolem města tábora a nic moc teda jediněě dinopark plzen to jo ikdyž hodina a půl cesty jízdy teda ale jinak nic moc asi nevíto o něčem tam?!
21. čer 2010 v 08:38  • Odpověz
Sovi, to ,,nejde", protože aby se to otestovalo, tak se ta spermie musí zabít. Ale čím lepší fragmentace, tím větší pravděpodobnost, že sáhne po té dobré. Nejde v uvozovkách, protože páni vědci už to snad umí, ale v Sanusu se to ještě nedělá, myslím, že někde v Brně to zkoušejí...
21. čer 2010 v 09:19  • Odpověz
Tak asi to vypadá na nastydnutí nebo na ten zánět močáku. Není to strašný tak to do středy vydržím, to jdu na KO
21. čer 2010 v 09:22  • Odpověz
Ahoj holky,
tak mám po poradně. Utz je ok, jen na velký jsem pozvaná v pátek. A za měsíc mě pozvali na test na cukrovku. Genetické testy jsou ok, a krev taky ok. Jen mi nasadili dopegyt na tlak. Ale i to je dobry, že jsem tak dlouho bez něj vydržela, s Májou jsem ho měla už od 14tt. Jinak děti váha A 285g, B235g. Jsou uloženy do písmene T
21. čer 2010 v 09:57  • Odpověz
Ahoj holky, krásné pondělí :wink:

Hop držím pěstičky,at to vyjde :wink:

Rozi myslím na tebe,at konzultace dopadne dle tvých představ :wink:
21. čer 2010 v 10:07  • Odpověz
Čepečku gratulka ke kontrole :wink:
21. čer 2010 v 10:14  • Odpověz
čepi velká gratulka. Je vidět, že se jim u tebe líbí :slight_smile:
21. čer 2010 v 10:20  • Odpověz
Very tak nevím jestli Maxík s Betkou boudou mít štěňátka. Na návštěvě jsme byli asi tři hoďky, ale Maxík trdlo, spíš si pinďu hobloval na Betynčiným bříšku,místo ,aby zasunul jak má :grinning:

Dasty mě se to jednou stalo po IUI,jen sem špinila 3 dny a pak jsem znovu mrchu dostala asi po 2o dnech
21. čer 2010 v 10:24  • Odpověz
@wobludka ale ta fragmentace jako taková je tedy normál součást vyšetření spermiogramu? To by bylo asi záhodno udělat, protože pokud má můj manžel geneticky špatných třeba 95% (nebo i jiný chlap, nejen můj manžel), tak pak IVF ICSI přece nemá moc smysl...
21. čer 2010 v 10:26  • Odpověz
Dabli at ti je líp a ve středu ko dopadne OK

Agi jj chce si to udělat radost a něco hezkýho si koupit
21. čer 2010 v 10:26  • Odpověz
@wobludka a tu fragmentaci vám udělali kde? V Sanusu?
21. čer 2010 v 10:30  • Odpověz
Dobré dopoledne :slight_smile:
mě od rána od třičtvrtě na 6 bolí hlava :confounded: :angry: , takže asi sáhnu po prášku, kdybych nebyla líná v posteli už jsem si ho mohla zapít, že??? :sweat_smile: :confused: , ale mlá´dátko moje milované mě nechalo spát do třičtvrtě na 10, tak to mi určitě pomohlo :wink:

Sanu ty tvoje budíčky :confused: :sweat_smile: , se děsím co mě čeká postupně :confounded: , my dáváme spát k 8 hodině, většinou kolem čtvrt až půl jdeme koupat, najíst a pak do postýlky, někdy usne kolem 8 a někdy o půl 9, ale většinou ho do 6 do rána s dudlíkem udržím ve stavu spánku :wink: , pak až je první kojení od večera :wink: , tak to taky prodlužte a uvidíš.

Rozi má dneska jednání???? :confused: , tak držím též pěstičky ať je to podle jejích představ :wink:

Dabli, ať je brzy líp, ale já tenkrát taky mazala pro urologický čaj, ale radši se zeptej u Dr. co v těhotenství na to :wink:

Čepečku, váhy jsou krásné a uložení do písmene T :slight_smile: :grinning: , správný, ještě mají prckové hodně místa tak si plavou, to jim skončí :grinning:

Bery, to tak bývá :grinning: :grinning:, náš pes je taky takový truhla, ale do jiné rasy se strefil perfektně :grinning:, ale nejvíc stejně má chuť na druhého psa- je to od mala buz... :grinning: :grinning:

Hopi, ty ještě hodinku a dostaneš bojovníčky, ať je to ono prosím moc ať vám to kočko vyjde :wink: :wink: :wink: :dizzy_face:
21. čer 2010 v 10:38  • Odpověz
Sanu a ještě krásná fotečka s kuličkama jako Celinky :wink: :slight_smile:
21. čer 2010 v 10:41  • Odpověz
@sovicka_ JJ, v HK to má na starosti Faltusová, ale stejně si jen vezmou vzorek a posílají to do Brna do Veterinárního ústavu (tam to zkoumaj u bejků a ozkoumaj i lidský :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ) součást standartního spermiogramu to není, stojí to i nějaký peníze - tuším patnáct stovek, ale abych nekecala... - třeba Šilhán to nijak zvlášť nepodporuje, protože to právě stejně nejde obejít, když to vyjde blbě, ale třeba já myslím, že je to dobrý vědět, člověk pak v případě blbýho výsledku neutrácí zbytečně peníze za další a další pokusy... a když to vyjde třeba ani dobrý, ani blbý, tak člověk ví, že to třeba nebude hned na první pokus, ale že šance je... tak se na to poptej a prodiskutuj s dr. :slight_smile:

21. čer 2010 ve 12:06  • Odpověz
@wobludka díky, jsi zlatá. Poptám se na to až příště doktora uvidím. Stejně si ale myslím, že jedno IVF zkusíme tak, jak máme naplánováno, v červenci - třeba budeme mít štěstí. Když se to nepovede, tak pak bysme si nechali tohle vyšetření udělat. Ještě se zeptám - jaký je vztah geneticky špatných spermií a varikokély? Ovlivňuje jedno druhé, nevíš? Měla by případná operace varikokély vliv na genetickou kvalitu spermošek? Protože pokud ne, pokud jsou spermie prostě hodně geneticky špatné, je otázka, zda pak nejít rovnou na dárce. Nevím o ničem, co by zlepšovalo genetickou kvalitu spermií.....
21. čer 2010 ve 12:20  • Odpověz
tak my odjíždíme k našim, dělat jahůdky, mňamky, mňam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a včera jsem na FB zahlédla moc dobrou roládku, takže ji určo vyzkouším :wink:
zatím páááá
21. čer 2010 ve 13:08  • Odpověz
@sovicka_ já myslím, že varikokéla by neměla mít vliv na to, jestli spermie nese správnou genetickou informaci - varikokéla způsobuje především přehřívání, byť třeba o pár desetinek stupně, někdy se tím spermie poškodí nevratně, někdy ne a tak pomůže operace, ale s genetikou by to nemělo mít nic společného...

Tak máme výsledky, morfologie 0 :sweat_smile: normálně bych to ořvala, ale tentokrát se mi to docela hodí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: množství i pohyb jako obvykle ok... prý se na to 100% spolehnout nedá, ale druhé dítě oba časem chceme, takže kdybych náááááhodou otěhotněla, tak to nebude žádná trága
21. čer 2010 ve 13:30  • Odpověz
Ahoj :slight_smile:

Jé, Sanusko, takhle brzy vstáváte? To je hrozný.... Já dnes sice kojila před šestou a pak jsem vyrážela "robit", ale drahý s Anežkou spali do čtvrt na osm. Hm, když jsem doma já, budí se kolem půl sedmé (už). Takže koukám, že mám proti Tobě pohodu.
Dnes píšu rychle. Už jednou mi vytáhla elektrický kabel z PC, tak než se jí to podaří znovu... no a novinkou je zapínání trouby, nemáme knoflíky, ale tlačítka s červeným podstvícením, to je nádhera, když se rozsvítí... :grinning: :grinning:

Sovi, fragmentace: buď se jede do Brna na veterinární kliniku anebo se "odevzdá" vzorek v Sanusu, oni to zamrazí a do Brna pošlou. Pokud si to nezaplatíš, tak se fragmentace normálně nedělá a možná ani nenabízí. Nám ji nabídli, protože morfologie byla jako u Woblud kolem 0-3%, což je hodně málo. Takže po 1. IVF zkoumali, zda to není právě fragmentací... Pokud máte špatnou morfologii, fragmentaci rozhodně doporučuju, nám při ní našli i kontaminaci chlamýdiemi, není od věci mít i tuto informaci, zda tam nejsou "cizorodé" látky... :wink:

Rozi, držím palce!

Čepi, dobrý!

Odesílám, radši....
21. čer 2010 ve 14:36  • Odpověz
@sovicka_

Sovi, tak koukám, že jsme se s Woblud s odpovědí shodly....
No, genetickou kvalitu spermií neovlivní bohužel nic... a vztah s varikokélou podle mě není, ale můžu se mýlit, nevím....

jdem ven, pa.

Woblud, morfoška 0% ??? Hm.....
21. čer 2010 ve 14:40  • Odpověz
@rychnov3
@wobludka
holky, oběma moc děkuju. Taky si myslím, že varikokéla a geneticky špatné spermie budou dvě různé věci. Tím lépe, alespoň mám "omluvu" pro to, proč zatím varikokélu neřešíme. Půjdeme na jedno IVF a dle výsledku uvidíme, zda si zaplatíme tu fragmentaci. Ale já pevně věřím, že by dopadla dobře a že dopadne dobře i IVF :slight_smile:

Wobludko, vy jste ale měli vždy tu morfologii špatnou, ne? To 0% nemusí nic znamenat...

Tady se trochu lepší počásko. Já jsem právě přijela z práce a z nákupu, nechala jsem tam dva tisíce, začínám kupovat jídlo na dovču, tak byl účet nějaký vysoký... na to, že jsme doma dva :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. čer 2010 ve 14:44  • Odpověz
zdravím,

@sovicka_ většinou špatná embrya nepřežijí 3 den kultivace, proto je lepší investovat do prodloužené aby rozpoznali ty lepší od horších :wink:
21. čer 2010 v 15:08  • Odpověz
Hopi držím pěsti!!

21. čer 2010 v 15:13  • Odpověz
Ahojky - prosím o radu - chci začít chodit do Sanusu HK - jakého doktora mě doporučíte??????
21. čer 2010 v 16:59  • Odpověz
Beatris já chodila k Šilhanovi, vypadá jako pohrk, ale já s ním byla spokojená. Jěště tam je Dejmek, ale ten je na mě málo upovídaný.

Holky je lepší kočárek s otočnými kolečky nebo klasika?
21. čer 2010 v 18:40  • Odpověz
dabli těžko říct záleží co by jsi spíš preferovala,já měla klasickej trojkombinace a neotočný kolečka,ted ho teda prodávám :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale né že bych nebyla spokojená ba naopak ale chtěla bych si koupit s otočnýmy a prubnout to
21. čer 2010 v 18:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.