• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Se slušností a poctivostí nedojdeš nikam :-(

(Zamčená)
18. listopadu 2009 
Ahojky,

chci se s Vámi podělit o zážitek,který se může stát každý den a úplně všem,tak aby jste věděli,jak rychle se můžete stát něčí nevinnou obětí...

Unavená z práce s taškou křížem přes prsa jsem se stavila kolem 15.hodiny v supermarketu Billa ve Futurum v Kolíně,protože jsem si chtěla koupit něco k pití.Teď vím,že jsem to radši měla vydržet až domů:frowning2:Nic netušící jsem si vzala ruční košík a zamířila rovnou k regálům s pitím a vybrala si lahev coly.Pak ihned zamířila k pokladně kde byla dlouhá fronta a já se trpělivě zařadila a čekala až se dostanu na řadu já.V kapse u sukně jsem měla mobil,na který mi přišla zrovna sms a já ho vytáhla,přečetla a odpověděla a vložila ho znovu zpět do kapsy a dál čekala,když jsem si všimla,že na mně podezíravě kouká dost nesympatický chlap ve vytahaném svetru,prostě hrůza už na pohled a mně najednou zachvátil nepříjemný instinkt,že něco nebude v pořádku.V klidu jsem zaplatila a chtěla odejít,když mi tento slizoun zatarasil cestu,vytáhnul na mně jakousi cedulku že je detektiv a mám mu ukázat tašku.
Nechápajíc proč,protože mi ani vůbec neujasnil na základě čeho mi chce tašku kontrolovat jsem mu řekla,že dle zákona nemá právo mi on kontrolovat tašku a pokuď na tom trvá ať tedy zavolá policii,která má na to pravomoc a kterou u toho chci mít.K tomu jsem mu řekla,že to dost přehnal,že jsem poctivá pracující žena,matka od dítěte a nechápu jeho počínání,na to mi řekl,že ho to nezajímá.Tak jsem mu řekla,že v pořádku,ale ať tedy zavolá policii.Jeho arogance neměla konce a tak mi pohrdavě řekl,že když chci policii,tak půjdu s ním do kanceláře k paní vedoucí a tam mně zadrží.Paní vedoucí byla naštěstí milejší,ale taky trvala na té tašce a hlavně bez policajtů,že to prý bude pro mně jednodušší:frowning2:Vzhledem k tomu,že jsem spěchala,musela jsem svůj boj o spravedlnost vzdát a svojí tašku vysypat přímo na podlahu,kde nademnou stálo zhruba 5-6lidí této kanceláře.Celá jsem se klepala a ten supr detektiv mi ještě arogantně řekl,že se mu tam nemám klepat:frowning2:Na podlaze byli moje doklady,různé papíry,osobní potřeby,nedojedená svačinka v pytlíku a průsvitná umělohotná krabice s koláčky z domova:frowning2:Ve přední kapsičce jsem měla ještě hygienické dámské vložky a ty mi už paní vedoucí dovolila nechat tam kde jsou:frowning2:Po zjištění,že jsem nic neprovedla,že taška obsahuje jen čistě to co patří mně a moje kapsy akorát mobilní telefon,který byl taky můj se mi ani nikdo slovíčkem neomluvil,já si sesbírala svoje věci a svoje zaplacené pití a opustila kancelář s tím,že jsem těhotná ve třetím měsíci a že pokuď se mi něco stane podám na ně žalobu:frowning2:Takto ponížená,potupená,pořád nechápající co to mělo vůbec znamenat jsem se zařadila se svým zaplaceným pitím zpět do fronty u pokladny,ochotna ho i ještě jednou zaplatit jen abych měla klid a mohla odejít:frowning2: Na to vyšel pan detektiv,tak jsem se ho zeptala jestli mně laskavě pustí ven anebo jestli mám to pití ještě jednou zaplatit.Neřekl ani slovo a pustil mně...
Věřte,že se mi vše zdálo jako zlý sen a celou cestou domů jsem probrečela zatím co lidi na mně nechápavě koukali... celý život žiju poctivým životem,vše poctivě platím a nikdy jsem si nedovolila vzít co mi nepatří a stejně jsem padla do spárů této společnosti a hlavně do spárů zakomplexovanýho starýho slizouna,který si potřeboval na někom dokázat v mých očích jen svojí hloupost:frowning2:a zatím co mně ponižovali,nechali se třást hrůzou a vysypat svojí tašku na špinavou podlahu,někdo si vesele kradl a spokojeně odešel...
Snad pochopíte,že na tohle nejde jen tak zapomenout...Sice se mi Futurum Kolín omluvili,stejně tak revizní kontrola v Bille a slíbili vysoký postih všem účastníkům,ale otázka je jestli tomu tak opravdu bude a jestli tito lidi nebudou kazit den a život někomu dalšímu dál...
14. lis 2009 v 16:21  • Odpověz
teda martino to je síla.já bych prostě trvala na té policii a taky bych zavolala manželovi at za mnou přijede.jednání ochranky nezná mezí,přitom nemají právo do tašek nahlížet bez přítomnosti policie.stěžovala bych si na ně na obchodní inspekci,nenechala bych to tak.nechápu postoj paní vedoucí,přítomnost policie by odskákali akorát oni.ještě bych si přisadila že mě do kanceláře dovlekl ten chlap násilím.to pití bych jim hodila na hlavu.a ty vysypané věci na zemi bych co bych mohla oželet nechala na podlaze už bych je nesbírala.vůbec nechápu proč tě nutili sypat to na zem,zřejmě tě chtěli ponížit ještě víc.to by možná policajti koukali.
14. lis 2009 v 17:51  • Odpověz
Stalo se mi něco podobného. Šla jsem do obchodu jen pro chleba a stoupla si do fronty. Ale protože byla moc dlouhá, chleba jsem vrátila a vyšla jsem ven přes kasu. Hned se za mnou pustila ochranka, abych jim ukázala tašku. Tak jsem jim na ulici ukázala tašku a nechali mě být. Bylo to trapný, ale nechtěla jsem to protahovat...
14. lis 2009 v 17:59  • Odpověz
Ale je vtipné, že tam pravidelně kradou určití občané a ochranka se jich bojí :confounded: :angry:
14. lis 2009 v 18:00  • Odpověz
Na to, aby Vám niekto kukal do tašky, potrebuje súdny príkaz - aspoň to tak bolo, snáť sa to nezmenilo - kor v obchode. Jednoznačne si mala trvať na policii ČR. Je to hrozné.
14. lis 2009 v 18:00  • Odpověz
marti: Já teda pokud bych si byla stoprocentně jistá, že u mě nemůžou nic najít (já třeba mívám v tašce jogurt z práce, co jsem nesnědla a tak...), tak bych tam taky čekala na policajty. Tohle je neuvěřitelný! Měli by minimálně nabídnout něco jako "odškodný" - poukázku na nákup nebo co já vim, tohle chování se přece nedá brát jako standard!

Podobný věci se nám občas přihoděj v práci - ale naopak. Minule jeden chlapík přinutil kolegyni přepočítat kasu, celou dobu na ní řval, že ho okradla, že si vzala peníze a nedala mu zboží, navíc mu blbě vrátila, že je zlodějka a ať si ty peníze užije a kdesi cosi... tak to před nim přepočítala - a hle, všechno sedělo. Tu koupenou věc pak pán našel v kapse. Tak štěknul "oukej" a vyřízeno. Ale to neni "oukej", za tohle by se měl pořádně omluvit, jakou ostudu jí tam udělal!

lenkavano: Jo, k tomuhle by pefektně posloužila moje taška - hážu tam průběžně účty a pak je zapomínám vyhazovat, sem tam nějakej ten "bordýlek", kterej už nikdy nebudu potřebovat (cukry z kavárny, balíček žvejkaček s tou poslední, co už stejně nikdo nechce...) Jo, to jim tam hezky nechat na zemi a odejít středem :wink:
14. lis 2009 v 18:04  • Odpověz
taky mi jednou kontrolovala ochranka batoh, neprijde mi na tom nic az tak ponizujiciho, kdyz mam cisty svedomi, tak co by se nekoukli. Spis me pobavil vyraz v obliceji toho chlapika kdyz jsem zacala prerovnavat ty veci v batohu a rikam "plinky, ubrousky na zadek, masticka..." ostatni kapsy uz videt nechtel :grinning: nevim proc z toho delat takovy drama :sweat_smile:
14. lis 2009 v 18:05  • Odpověz
Nemají právo vám koukat do tašek ani vás zadržet,toho se držte kdyby se stalo něco podobného. Většinou tam pracují neschopní lidé a řeší si jakýsi komplex. Těch velkých tmavých tetovaných se bojí.
14. lis 2009 v 18:06  • Odpověz
majatob, třeba proto, že bohužel ve větší části případů se jedná o velmi arogantní jednání jedinců, kteří si hrají na něco, co nejsou. Takové pak stojí za to, srovnat je do patřičných mezí. Mám velmi podobný zážitek (opakovaný s konkrétním člověkem, byť mě nikam netahal, ale prostě "jen" bezdůvodně obtěžoval... no, už na svém místě nepracuje.
14. lis 2009 v 18:10  • Odpověz
Když jednají slušně taky bych ukázala,na aroganci v žádným případě.
14. lis 2009 v 18:12  • Odpověz
krtku moje kabelka viz tvoje kabelka :grinning: :grinning: :grinning:
14. lis 2009 v 18:14  • Odpověz
majatob: Je to ponižující a neni to v souladu se zákonem. Kdyby aspoň měli nějakej důvod - začal jim řvát alarm nebo na mě třeba upozornil nějakej zákazník, že se mu nezdám, nebo co já vim, ale jen tak si říct - tak třeba týhle prohrabu tašku? :confused: A prostě na to bez policie nemaj právo a basta!
14. lis 2009 v 18:17  • Odpověz
autor
Leni,je mi z toho špatně ještě dnes a stalo se to v úterý :frowning2: bojím se jít i do krámu a když jsem dnes nakupovat byla,tak jsem nakupovala stylem "mám holé ruce",takže jsem byla ve střehu abych neudělala nějaký podezřelý pohyb nebo pohled,protože doteď nevím na základě čeho jsem padla do spárů tamtoho člověka :frowning2: navíc to ani nebyla ostraha,jenom pouhá pomocná síla ve vytahaném svetru a kalhotách s nějakou cedulkou pod svetrem,kterou pak na mně vybalil :confounded: a poběhoval tam s košíkama.Přišlo mi spíš,že tohle třeba zkouší na ženy a holky běžně a zřejmě mu většinou tu tašku ukážou,protože nevědí,že na to nemá právo,ale u mně kápnul vedle,byl velice překvapen,že požaduji policii :cry:
Stížnost jsem podala jak na centrálu Billy,tak na Futurum a druhý den mi poslali omluvu s tím,že proběhlo šetření a budou provedeny postihy všech účastníků,prý se chovali v hrubém rozporu s pravidly,poslala jsem to i na ČOI,takže ještě čekám na reakci od nich,tohle se fakt nedá omluvit :frowning2: bylo to ponižující,potupné a nezapomenu na to :frowning2:
14. lis 2009 v 18:19  • Odpověz
autor
majatob - právě proto že mám čisté svědomí tak nevidím důvod,aby mi někdo koukal do tašky :frowning2:
14. lis 2009 v 18:21  • Odpověz
Marti...to je náhoda...mě se stalo něco podobného a také v Bille...akorát, že jsem byla se sestrou a s dítětem v kočáru...koupily jsme colu, brambůrky a vodu...zaplatily jsme a odešly...colu a vodu jsem dala do koše u kočáru, chipsy do kabelky...asi za hodinu jsme zjistlily, že jsme zapomněly našemu tátovi koupit sprcháč a mýdlo...tak jsme se vrátily...rychle jsme to vzaly a zaplatily...když jsme odcházely od kasy zastavil nás taky takovej příjemně vypadající pan detektiv :grinning: ...nic neřekl a normálně mi šáhnul do kočáru a vyndal tu colu a vodu...a to neměl dělat (fuj, ještě teď se klepu vztekem - je to půl roku)...že prej jestli jsme to platily...a já že jasně, tak že chce vidět účtenku...tu jsem už bohužel neměla, tak že prej mám s ním jít do kanclu, že to bude lepší a já že nikam s ním nejdu, že to hezky vyřešíme na místě a s asistencí policie - řekla jsem ségře ať zavolá tátovi (shodou okolností policajt :grinning: ) tak si pan detektiv zavolal pomoc...no hustili tam do mě, že prej mám ten nákup hlásit než vstoupím do prodejny, že to je tam napsaný na ceduli...tak jsem se na tu ceduli podívala a čtu...že musím akorát hlásit zboží zakoupené v jiné prodejně, tak říkám projeďte si kód nebo tak něco, nebo ať zastaví tu pokladnu , kde jsem to kupovala...ale že s nimi do kanclu opravdu nejdu (furt mě tam tahali) to už jsem měla lehce zvýšený hlas...lidi v obchodě pomalu zpomalovali své nákupy :grinning: :grinning: ten pan extra detektiv mi tu vodu a colu odnesl...to už u mě stáli i nějací nejvyšší prodejny a furt vyřešíme to mladá pani v klidu v kanclu...no to já - ač jinak klidná povaha - mluvila, tak že mě slyšeli i vzadu u úseku masa :grinning: Furt jsem trvala na policii, že jinak nikam nejdu...díky mému silnému hlasu se jim na čele lesl pot :grinning: pak ten pan detektiv tu colu a vodu zase přinesl vrátil mi jí a že jako dobrý...tak jsem ještě na něj zahučela, že je škoda, že mi ještě nechtěl zkontrolovat kabelku, páč tam mám ty chipsy...to už radši zdrhal :grinning: ...tak jsem ještě mimochodem dodala, že chci za omluvu aspoň bonbonieru :grinning: :grinning:

no nic vyšly jsme ven a já byla úplně v ...ségra nechápala, kde se to ve mě vzalo, protože nejsem zrovna komunikativní typ....prostě jsem nechtěla, aby si o mě někdo myslel, že kradu...proto jsem udělala takové halo...aby každý rozumněl, že to je omyl...venku jsem se sesypala, jako hromádka popela...bylo mi to moc líto, protože si zakládám na tom, že dodržuje jakékoli předpisy a zákony...

ještě jsem zapomněla dodat, že jsem tomu detektivovi taky vyhrožovala, že mě sice viní s přestupku, ale že on spáchal trestný čin, páč mi sebral z toho košíku tu colu a vodu a byl u toho přistižen :grinning: :grinning: a je jedno za kolik ten nákup je :grinning:
to bylo to hlavní, co mě takhle vytočilo...kdyby začal slušně on, byla bych více v klidu...
14. lis 2009 v 19:29  • Odpověz
autor
schwarzovka - tak to jakobys mi mluvila z duše,nesnáším aroganci,takže když vidím,že se hned od první vteřiny někdo ke mně chová bezdůvodně drze,tak si to prostě nenechám líbit a tento pan supr "detektiv" ve vytahaném svetru se ihned ke mně choval jako ke zločinci,takže nebyl důvod mu tu tašku bez problémů ukázat.
Takže jsi taky jednička,že si se nedala,i když přesně vím jak ti potom bylo :frowning2: ,taky jsem se pak složila a nemohla přestat brečet :frowning2: pokuď jste nic neprovedli,tak nemáte důvod se nechat ponižovat,ať šacujou zloděje a ne lidi co si slušně zaplatí :confounded:
14. lis 2009 v 19:43  • Odpověz
majatob tady jde o princip a také o to že ti lidé nevědí jestli jsi něco ukradla nebo ne ale když tam pak půjdeš nakupovat tak na tebe budou koukat jak na zlodějku.já chodím nakupovat většinou do tesca a když jim v bráně něco zapípá tak okamžitě musí na info a máš vidět jak lidi koukají a ti vrácení jsou rudí až na zadku ikdyž nic neprovedli.a Kolín není taky extra veliký.já se vždy modlím když jdu těma bzučákama aby nepípali.a vůbec když koukají do kabelky tak je to jak kdyby ti vlezli domů.je to prostě tvůj majetek.trvala bych na policajtech a basta.
14. lis 2009 v 19:55  • Odpověz
martinko to mi je líto...já nedávno byla nakupovat v Kauflandu a jak jsem prošla pokladnou začala jsme pískat...byl tam i můj syn a manžel, pokladní v klidu s úsměvem zavolala vedoucího, mladého chlapa a já mu říkám, že nevím proč pískám...paní se optala jeslti třeba nemám novou bundu...neměla jsme, tak sjem začala, že vysypu tašku, rudá až za ušima a on, že ne, že to nemusím ať jí jen prostrčím tím rámem, taška nepískala, já prošla a zase ...tak
jsem se začala pomalu dobrovolně slíkat, v hlavě mi šrotovalo, co mi asi synek strčil do nějaké kapsy...všichni se smáli a když už jsem byla v tričku napadlo mě tam strčit botu (měla jsem je den starý) a byla to bota!!! Takže se mi všichni omlouvali....a naprosto v klidu...proto si myslím, že tvůj případ není normální a určitě by zasloužili nějaké potrestání!!!!
14. lis 2009 v 19:56  • Odpověz
ahoj
no tak mě se něco podobného stalo před asi 4 lety v Penny...šla jsem s dcerou ze školy, ona aktovku na zádech, šly jsme do OBI a protože Penny je hned vedle, tak jsme zašly pro pár věcí k jídlu tam. Vzala jsem si košík, dala dcery aktovku do něj a šly jsme pro chléb a nějaké jogurty a hned k pokladně. Za nás si do fronty stoupli dva nějací houmlesáci...hnus, smrděli jak žumpa, jsem si říkala, že snad půjde fronta rychle a budeme rychle venku :wink: ..no to jsem se přepočítala :confused: u poklady kluk, tak 25 let, spočítal mi to, zaplatím a mám se k odchodu...jenže mi povídá ten pokladní abych nadzvedla tu školní aktovku..tu jsem nadzvedla, ale bylo mu to málo...tak prý otevřít. Na to už mu povídám, že nevím proč bych jí měla otevírat. Prý jestli jsem něco neukradla...!
To jsem odmítla s tím, že jemu nic ukazovat nebudu a jestli on má nějaké důvodné podezření, že jsem tam něco kradla. Zavolal vedoucího, že prý dělám potíže. Já !!!! Trvali na prohledání tašky, takže jsem jim řekla, že za asistence Poliicie, že oni na to nemají právo. Lidi už remcali, že zdržuju, že když jsem nic nevzala, ať tašku ukážu. Tak jsem vyměkla a otevřela jsem zip na aktovce a ty dva dementi řekli "dobrý, díky". Ani nic nenadzvedli, prostě jsem jen rozepla a zapla zip !!!
No ponížili mě parádně, co vám budu líčit...klepala jsem se vzteky ještě snad 2 hodiny. Doma jsem zjistila, že měla dcera v krabičce na svačinu Kinder mléčný řez (co dostala rno doma na svačinu) a že mohl být problém opravdu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Napsala jsem stížnost na centrálu Penny, došla mi omluva a že budou oni dva zaměstnanci finančně postiženi...ale co z toho...když mě tak ponížili a urazili a za mnou dva houmlesáci, co jim tam kradou, se mi ještě posmívali.
No asi 3 roky jsem do toho obchodu nevlezla ani pro rohlík :grinning:
14. lis 2009 v 19:59  • Odpověz
myslela jsem lidé nakupující ne zaměstnance.jen pro doplněk holky :wink: že jako oni si to o vás budou i dál myslet když vás tam opět potkají.
no pipisku ani se ti nedivím žes tam tak dlouho nešla. :angry:
14. lis 2009 ve 20:04  • Odpověz
zadne drama?tady je to vrchol hnusu kdejakej tichoslapek a invalida si dela radoby ochranku to nema s ochrankou ani nic psolecneho to jsou magori co se plouzi dulezite obchodem..teda u nas to tak je banda invalidu jeden ma ztp druhej spatne vidi treti je hrbac co sotva chodi duleziti jsou jak sterace u ponorky a nemaji k nicemu takovemu pravo..des bes..ochranka tesca sedi v kanclu a hlida kamery a pak maji najatou firmu co ma ty blbecky pesaky po obchodech ..desne s nema nema zadne pravo chtit videt obsah tasky..nikdy bych mu to neukazala az s policajtama..
14. lis 2009 ve 20:22  • Odpověz
aponchie
tuhle jsem u nás v Letňanech v Sephoře viděla na vlastní oči, jak nějaký mladý kluk ukradl parfém, u vchodu dědek z ochranky, kluk kolem něj proběhl s lupem, začal pískat ten rám a dědek kouká jak na svatej obrázek a holka prodavačka vystřelila sprintem z prodejny za zlodějem....pak se vrátila dědka seřvala na tři doby ...na co tam jako stojí ???? jestli si jako má zloděje honit sama ??? :grinning: no nářez !
14. lis 2009 ve 20:36  • Odpověz
nechápu, na co tam mají ZTP nebo důchodce, mají tam mít někoho, kdo fakt zasáhne a třeba zloděje dohoní a zpacifikuje
14. lis 2009 ve 20:37  • Odpověz
marti..na to nemají právo,musí vyčkat příchodu policie..já vím,že je to nápor na psychiku,ale stěžovala bych si u vedení..ochranka bývá většinou najatá firma...šla bych tam s manželem. :wink:
14. lis 2009 ve 20:49  • Odpověz
marti: asi bych tasku taky neukazala, a trvala na policajtech
ja mam taky jednu zkusenost od nas z Tesca, ktera mne pekne vytocila. Jela jsem s kamoskou a kocarkama na nakupy, a v kosiku kocarku jsem mela nakup z dmka, paragon jsem mela, tak jsem si rikala, ze to bude v pohode. No a jeste nez jsme projeli litackama, tak chlap z ochranky nas zastavil a spustil, jestli jako vime, ze si mame vse, co mame v kocarku, nechat oznacit jejich logem, ze bychom mohly mit u kasy problem. Mne to tenkrat vytocilo a rikam mu, ze z nas dela uz dopredu zlodejky? nakonec trval na tom, ze si to mame nechat oznacit, takze celou igelitku jsem mu vyskladala na stul, vse oznacil, dokonce i paragon z dmka :rolling_eyes: ... proste starej nervozni chlap co nema rad maminy s kocarkama. Situaci se snazila zachranit nejaka zenska z informaci. Tenkrat jsem tam nakoupila, ale naposledy. Priste bych tam asi ani nenakoupila :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Nebo myslite, ze to bylo v poradku?
14. lis 2009 ve 20:58  • Odpověz
mjanka no já nevím tady už to bylo trochu na hraně měla jsi vlastně nákup z jiné prodejny a možná bylo lepší to označkovat než abys pak pípala a byla za zlodějku.tohle by mi asi tolik nevadilo.nevím teda jak to vidí ostatní. :unamused:
14. lis 2009 ve 21:15  • Odpověz
autor
Holky to jsou fakt zážitky ani nevíte jak jsem ráda,že jsem tu stížnost podala,bude to za nás za všechny :wink: ,protože čeho je moc toho je příliš,ten kdo krade na toho se vykašlou a vyberou si poctivé lidi,já mám pořád toho hnusnýho dědka a jeho hnusný svetr před očima a lituji,že jsem mu nedala rovnou přes hubu po tom všem,ta jeho arogance,pohrdavost a ještě měl tu drzost mi říct ať se mu tam neklepu :frowning2: a když jsem jim řekla o mém těhotenství tak s nima ani nehlo,kde to žijeme? :frowning2:
14. lis 2009 ve 21:21  • Odpověz
autor
Holky tašku jsem ani neměla v úmyslu ukázat,ale musela jsem spěchat pro malou do školky,takže jsem ten boj musela vzdát,jinak by mně nedonutili jí tam vysypat :frowning2:
14. lis 2009 ve 21:24  • Odpověz
jo dát přes hubu a ještě kabelkou po hlavě :angry: :angry: a bylo by vymalováno :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. lis 2009 ve 21:52  • Odpověz
autor
lenkavano - viď?že mně to nenapadlo :grinning: a konečně by měli ten hledaný důvod k zadržení :grinning:
14. lis 2009 ve 22:04  • Odpověz
pokud mě nemají na kamerách zak nazdar bazar :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. lis 2009 ve 22:04  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.