• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Se slušností a poctivostí nedojdeš nikam :-(

(Zamčená)
18. listopadu 2009 
mně se to jednou stalo v Ikea na Černém Mostě, ale je fakt, že jsem neměla kabelku, ale "kabelu", do které by se vešla spousta věcí :slight_smile:. sympatický mladík za pokladnama mě požádal, abych mu ukázala tašku - nevím, já tam tedy zbraně ani drogy běžně nenosím a času nemám na zbyt, takže jsem ji otevřela, on nahlédl, usmál se a poděkoval - zhruba 30 vteřin času a šla jsem... znám sice velmi dobře svá práva, ale tohle mi za rozčilování ani ztrátu hodiny nestálo.
14. lis 2009 ve 23:47  • Odpověz
Martina, uplne chapem tvoje rozculenie! a tiez neznasam takych arogantnych ludi. on si to vlastne zlahcuje, jednoducho , ked sa mu niekto nezda, ma mu ukazat tasku. pritom, podla mna on by mal az po prichyteni pri cine, (cize ak niekoho naozaj vidi kradnut tovar) zavolat policiu, aby sa potvrdilo, alebo vylucilo podozrenie. policiu nechceli volat, lebo by ani neprisla, zrejme sa takto sprava cely den a ludia mu bez reptania tasku ukazuju. tvoje osobne veci, si nema pravo obzerat bez asistencie policie. iba, ked mu kabelku dobrovolne ukazes.
najhorsie pre teba su teraz tie nasledky! jednoducho sa bojis nakupovat, aby si neupadla do podozrenia. chapem to, aj ja to mam. ked je v niektorom obchode takyto ochrankar a sleduje ma, normalne sa neviem spravat prirodzene. neobstoji, ze ked mas ciste svedomie...atd. co tu niektore prispievatelky pisu.
v niektorej krajine by si aj vysudila odskodne, ze ti sposobili ujmu na psychickom zdravi.
no, v kazdom pripade ti prajem, aby si sa z toho dostala, do toho ich blbeho obchodu im viac nechod a super, ze si podala staznost! :wink:
15. lis 2009 v 09:27  • Odpověz
autor
sisi.v - pro mně nebyl problém tu tašku ukázat,běžně jí ukazuju když tam mám nákup z jiného obchodu rovnou u pokladen,ale když ti někdo už arogantně zatarasí cestu a chová se tak po celou dobu od začátku až do konce,tak nemám důvod někomu takovýmu ukazovat svůj obsah tašky kor když na 100% vím,že jsem nic neudělala.Navíc znovu opakuju,že to nebyla ostraha v uniformě,ale pomocná síla v Bille ve vytahaném svetru,běhal tam u pokladen s košíkama a pak na mně vybalil tu cedulku že je detektiv.Pokuď vím,tak takovýto detektiv tě má právo zastavit když vidí že si něco vzal,ale mně nemohl vidět,protože jsem nic za prvé nevzala a za druhé udělala jsem rovnou čáru k pití a rovnou čáru k pokladně,takže tady opravdu nevidím důvod ustupovat a nedělat potíže už jen kvůli tomu chování

filipal- přesně tak pokuď se chová někdo arogantně a bezdůvodně,tak já nemám sebemenší důvod ustoupit,takhle se mi potom může hrabat v tašce kdokoliv třeba na ulici,uznala i Billa i Futurum,že se chovali hrubě proti pravidlům,takže to opravdu není jen můj výmysel,že na něco takovýho nemají právo kor když jsem při ničem nebyla přichycena,jenom si pan slizoun potřeboval zvednout na někom svoje sebevědomí
15. lis 2009 v 09:49  • Odpověz
navíc si myslím že pokud jik lidi ukazují tašky normálně tak potom se chovají čím dál drzeji a arogantněji,prostě s jídlem roste chuť :angry:
15. lis 2009 v 10:06  • Odpověz
autor
Když si vemete kdo všechno může zastávat takovou funkci,tak tuto funkci pak většina zneužívá na zvednutí svého sebevědomí a pak ponižujou nevinné lidi.Stejně ti nemá právo koukat do tašky na základě ničeho,buď tě musí vidět,že si tam něco dal anebo musíš pípat a co se týče mně,tak nic takového se nestalo,maximálně mohl mít problém s mojí krátkou riflovou sukýnkou jak pronesl můj manžel,když mně chtěl uklidnit :grinning:
15. lis 2009 v 10:23  • Odpověz
me to strasne stve jak na tech pokladnach vyznamne hledi do voziku a delaji,ze neco krades..na co tam maji ty turnikety teda?me to prijde ponizujici tak jako za komaru :confounded: chapu,ze asi musej,ale nejak jinak
15. lis 2009 v 10:53  • Odpověz
autor
aponchie - já se právě taky vždycky spoléhám na ty turnikety,že když nepípá tak je jasný že jsem nic neukradla a jak vidíš tak i s nepípajícím turniketem si za zloděje :frowning2: prohlížet tě mají nárok při přichycení přímo při činu,nebo z kamer anebo když zapípáš,při pípání bych mu tu tašku bez problémů ukázala,protože by mně samotnou zajímalo proč jsem pípala,ale když se nic neděje,tak fakt nevidím důvod k prohlídce
15. lis 2009 v 11:19  • Odpověz
něco takového bych něchtěla zažít, neboj brzo na to zapomeneš ale asi bych si to nenechala líbit, tu policii nechala zavolat a požadovala personální postih u znadřízených, otázka zda by to bez žaloby šlo, já jsem taková ostrá a dost hrdá, tak řeším takové věci posvém ikdyž výsledek semtam nevyjde. ale k věci v bille fakt chodějí "zanedbaní" asi aby zapadli "detektivové" a šmírují lidi co nakupují, za mnou už taky jeden brousil, úchyl jeden. Jinak s nadpisem nesouhlasím, občas se nám stanou takovéto věci, kdy jsme neviní ale stejně je lepší být poctivej, ono jednou na ty nepoctivce dojde.
16. lis 2009 v 17:49  • Odpověz
Jé, jsem si vzpomněla, jak jsme jednou s mamčou měly "úžasný" jahody. Máma je koupila tušim v Albertu v akci, vzala rovnou dvoje, a nic jinýho tam nekoupila. Pak na to zapomněla a jely jsme spolu do Teska koupit snad nějakej dárek pro tátu, protože jsme se vůbec nepohybovaly mezi potravinama, ale v drogérii a v "chlastu". Vycházíme ven a pán rovnou k nám a co máme v tý tašce. Byl teda slušnej, to jo. A máma ty jahody (jako fakt vtipný - že bysme poctivě zaplatily nějakou whisku a parfém dohromady asi za litr a ukradly dvoje jahody?) No účtenku jsme samozřejmě neměly... Tak pán, že to vezme na kasu, že jestli je to z jiný prodejny, tak to jejich kasa nevezme ten kód a bude jasno. Tak hurá. Ovšem ouha, pán se vrátil s tim, že to kód bere, tudíž ty jahody musíme zaplatit (on totiž to nebyl specifickej kód tý prodejny, ale nejspíš balírny - no a Albert a Tesco to mělo očividně od stejnýho dodavatele. Jenže Tesco dvakrát dražší). No to do mě vjel ďas - přesně jak tu někdo psal, protože jsem věděla, že je to omyl, tak jsem se docela vytočila, že je to blbost, že to platit nebudem, ať se teda podívaj na nějaký kamery (k čemu je tam maj?), že jsme kolem žádnej jahod ani nešly... Máma zase ať si je tam teda nechaj, že jsme je sice poctivě zapaltily jinde, ale že je teda nechcem. No to prej nejde, když už jednou přes ty kasy prošly... (nechápu dodnes). No zkrátim to, máma to radši zaplatila, aby tam nepůsobila zbytečně haló, ale já byla úplně hotová, že prostě člověk ví, že má pravdu, a nemá příležitost to dokázat! No měly jsme doma "výborný" jahody za takovejch 120 korun půl kila :sweat_smile:
16. lis 2009 v 18:15  • Odpověz
Mimochodem mě občas docela točí i samotná přítomnost tý "ochranky" v obchodě. Tuhle jsem vlezla do drogerie a jelikož tam nikdo nebyl, tak se chlápek zaměřil jenom na mě a "nenápadně" se mnou chodil od regálu k regálu :stuck_out_tongue_closed_eyes: To se to pak panečku nakupuje, obzvlášť třeba takový vložky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Předevčírem jsem chtěla nakouknout v obuvi do regálu s takovejma těma "vtipnejma" plyšovejma bačkorama, manžel měl narozky :wink: a chlapík - "ochranka" stojí přesně před tim místem, kam jsem mířila, skoro opřenej o ten regál, a neuhne ani o píď. Se jako mám doprošovat, jestli smim "nahlédnout" nebo co? Tak jsem hodila ksicht a vypadla, nějaký přetahování se o prostor s těmahle veledůležitejma blbečkama nemám fakt zpotřebí :angry:
16. lis 2009 v 18:25  • Odpověz
autor
alisek - mám podobné jednání,pro spravedlnost bych se rvala,nesnáším když vím na 100%,že někdo nemá pravdu nebo ubližuje někomu nevinně,stížnost jsem podala hned druhý den,odepsali mi jak z Billy tak z Futurum,že proběhlo šetření,že se potvrdilo,že zaměstnanci opravdu hrubě porušili pravidla,takže mi zaručili jejich postih a za celý incident se omluvili,že tohle se prostě nesmí stát a že byli všichni znovu poučeni o svých povinostech a pravidlech,že mi prý zaručují,že nic podobnýho se už nestane :unamused:

krtek.93 - mně příde,že pro ostrahu a pro detektivy v civilu nevábného vzhledu,se kterým jsem měla do činění já je podezřelý snad každý slušný zákazník kromě zlodějů :confounded:

Jen pro informaci všech,ostraha ani detektiv nemají právo vám kontrolovat tašku na základě ničeho a jenom za přítomnosti policie,protože ostraha ani detektiv nejsou veřejní činitelé a tím pádem nemají na to právo,jsou jenom pouhý zaměstnanci,kteří mají konat jen na základě toho,že vidí a jsou si na 100% jistí,že jste něco ukradli,případně,že vás chytí přímo při činu anebo když pípáte,ale určitě ne na základě jejich rozmaru nebo tipování,navíc je jejich pravidlem hlavně slušnost a profesionalita,takže se k vám nemůže hned chovat jako ke zloději,takže pokuď se k vám takovýto zaměstnanec chová arogantně nevidím důvod se mu podvolit a to byl i můj případ,takže tento detektiv porušil pravidla ihned - za prvé křivé obvinění,za druhé arogantní chování a za třetí neoprávněné zadržování a odmítnutí policie
16. lis 2009 ve 20:50  • Odpověz
Holky, my jsme byli v Tescu, já Evi ve vozíku, normálně jsme nakoupili, stojíme u pokladny a ona potřebovala vysmrkat, tak sáhnu do tašky, vytáhnu papírový kapesníčky s nápisem "Kaufland" (oni to tam mají natištěný), Evi se vysmrkala, já uklidila kapesníčky do tašky, zaplatili jsme a šli jsme ven a vtom "detektiv", že ať mu ukážu ty kapesníčky, že jsem je neplatila, že jsou kradený. Tak jsem je vytáhla, strčila mu je před obličej, že je tam vytištěný "Kaufland" a chtěla jsem je schovat a on se začal hádat, že jsem je tam v Tescu ukradla, ať je zaplatím a ukážu tašku... Zaboha nemohl pochopit, že v Tescu fakt Kauflandový výribky neprodávaj...
16. lis 2009 ve 21:54  • Odpověz
K tem ruznym detektivum a ostraham - pracovala jsem pred lety v Ikee v Brne a s temahle "ostrahama" :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsem se docela dobre znala. Oni se stridali, nekdy byli v uniforme, nekdy ne. Ja tam tehdy delala splatky a mela jsem svuj stul za pokladnama. A u mne tam vzdycky opruzovali ti, co meli hlidat u pokladen a jeden svalous tam do me furt hucel, kolik ma "obvod pres bicak" a kolik "zveda na bench." A to tam zrovna chytli "mensinu," jak mela narvany kocar rucnikama (pod dekou, v cervenci), ale to ji chytli zamestnanci Ikea a on se o to temer nezajimal :rolling_eyes: A oni takovi vymazani byli vsichni. Jeden u pokladen pozoroval takovou hodne atraktivni zenskou a rika mi, ze ji jde sbalit. A dosel k ni, ze jestli mu da na sebe cislo, tak ho poslala s usmevem nekam a typek hned, ze mu ma ukazat tasku. A pani s usmevem, ze mu ukaze tasku, az on ji ukaze ptaka :grinning: :grinning: :grinning: Od te doby se dotycny k mymu stolu ani nepriblizil, protoze mi pokazde cukaly koutky :grinning:
To, co se stalo Martine, se mi stalo v Globusu v Chomutove. Manzel sel nakoupit a ja s nasim malym stenatkem v psi tasce jsem cekala venku. Vzpomnela jsem si jeste na cosi, ale jeho mobil tam nemel signal. Ale videla jsem, ze je u domacich potreb, takze jsem za nim dosla, rekla mu, at to a to koupi a chtela jit ven, kdyz v tom me nekdo chytil za loket a zacal me tahat ven. Pry s tim spinavym coklem na prodejni plochu nesmim. Podotykam, ze jsem odchazela a jidlo jsem nikde cestou ani neminula, pes byla zavreny v tasce :rolling_eyes: Zavolala jsem na ne COIku, mam tam znamyho, co me o tom informoval. Securitak skoncil, pry uz odtamtud jednou vyhodil slepce s asistencnim psem :rolling_eyes:
16. lis 2009 ve 22:40  • Odpověz
Malování, tak na to bych mu asi řekla, že jestli jejich pokladna dokáže přečíst kod z výrobku, který u nich neprodávají, tak mu je mileráda zaplatím :grinning: :grinning:
16. lis 2009 ve 22:57  • Odpověz
No tak to je teda síla. :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mám pocit, že do toho jejich kanclíku ty "podezřelé osoby" tahají jenom proto, aby oni sami nebyli zachyceni na kamerách, protože v kanclu kamery určitě nemají a tak vám můžou říct co chcou, ponižovat jak chcou atd. a pokud podáte stížnost, že se k vám chovali tak a tak, tak žádný postih nedostanou, protože je nezachytí kamery. Nikdy bych s nima nešla nikam mimo kamery, ostuda neostuda, ať na mě lidi čumí... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Taky by mě zajímalo, jestli opravdu ty obchodní řetězce splní to, co napíšou jako omluvu, jestli ty zaměstanace opravdu nějak potrestají nebo to prostě jenom napíšou do dopisu, aby nám "zacpali huby". :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. lis 2009 ve 23:17  • Odpověz
krtek... já normálně zase až tak nedržkuju ale v téhle situaci co popisuješ vím úplně přesně co bych udělala... normálně bych za chlápkem přišla a zeptala se ho, že kupuju tampony pro kamarádku ale protože je nepoužívám jestli neví (třeba podle manželky) jaká značka je dobrá :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. lis 2009 ve 23:57  • Odpověz
prostě bych mu to dala zežrat se vším všudy :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
16. lis 2009 ve 23:58  • Odpověz
já bych jim tašku klidně ukázala, mám čisté svědomí, nekradu tak co.čekat na policajty-to je pro mě ztráta času.
krtek93-měli jí nabídnout něco jako odškodné, poukázku na nákup-musím se smát, kde žiješ? vždyt jsou to všechno takový ha...jzli, jen hrabou peníze, těžko by někomu něco dali zadarmo.
17. lis 2009 v 11:12  • Odpověz
a nezlobte se na mě, ale psát kvůli tomuhle stížnosti na Billu, Futurum atd? je to každého věc, ale mě to přijde zbytečný.to je můj názor.
17. lis 2009 v 11:14  • Odpověz
fire, ale tady jde o způsob, jakým se daní pracovníci chovají a jak jednají. Pravidla slušného chování přece platí i v těchto případech, není jediný důvod, proč by měl někdo trpět vylévání si něčích komplexů na své osobě. Proto ano, v takových případech je stížnost na místě. Každý člověk má svoji důstojnost a není povinen vše trpět.

alcar, moje zkušenost: s dotyčným skutečně ukončen prac. poměr :wink:
17. lis 2009 v 11:24  • Odpověz
autor
fire85 - dokuď nezažiješ nepochopíš,nemá právo tě kontrolovat na základě ničeho a když mám tedy čisté svědomí,tak zase nevidím důvod já nějakýmu slizounovi ukazovat tašku,navíc když se chová AROGANTNĚ!!! kdyby se choval slušně,tak bych třeba zareagovala jinak i když vím,že na tohle nemá právo,protože mně nemohl vidět ani krást,když jsem nekradla ani jsem nepípala a na základě tipování může kontrolovat potom všechny a ze všech udělat zločince,to je zase můj názor a kdybyh neměla pravdu já,tak mi nedá za pravdu ani Billa ani Futurum,prostě kontrolovat smí jen na základě pípání a v dalším případě jen když si je na 100% jistej že si zloděj a to už za přítomnosti policie a policii mi odmítnul zavolat,i když mně tlačil do kouta a tahal do kanceláře
17. lis 2009 v 11:27  • Odpověz
gtver-já tomu rozumím, ale děje se toho tolik a denně, to by člověk musel pořád jen podávat stížnosti.já pracuju v obchodních centru a je to tam to samý, pořád.

a opravdu si myslíte že jim daj nějakej postih, finanční nebo je vyhodí nebo tak? to těžko, to akorát nakecaj vám, aby měli klid. a maníci tam vesele dělaj dál.
17. lis 2009 v 11:29  • Odpověz
fire85, věř mi, že o tom vím své :wink:
17. lis 2009 v 11:29  • Odpověz
ale já ti věřím o tom žádná, taky můžu říct že o tom vím své, já bych seprostě chovala jinak, taky už se mi to párkrát stalo a vždy jsem tašku ukázala.
je to fakt každého věc.takže se na mě holky nesesypte.
17. lis 2009 v 11:33  • Odpověz
mimochodem " děje se toho tolik a denně", samozřejmě, pokud si každý řekne, že to za to nestojí, žádnou změnu čekat nelze
Já si prostě nechala nastoupit celé vedení, "promluvila jsem jim do duše" a výsledek jsem už psala výše (ten mi nikdo nenakecal, to je fakt).
17. lis 2009 v 11:35  • Odpověz
Fire, pokud se dotyčný chová slušně, nemám problém s ním tak jednat i já.
17. lis 2009 v 11:36  • Odpověz
autor
fire85 - taky ukazuju tašku když tam mám jiný nákup hned u pokladen nebo to nahlásím na informacích a ukázala bych jí i kdybych pípala,ale ne když se někdo na tebe vyroutí před stovkou lidí z ničeho nic a chová se arogantně kor když vím,že jsem nic neudělala a udělala akorát rovnou čáru k pití a rovnou čáru k pokladně kde stáli lidi za mnou i předemnou a na tašku jsem ani nešáhla,říkám může kontrolovat jen když má 100% jistotu že si něco vzal anebo když pípáš,tento arogantní člověk konal na základě ničeho,přišlo mi,že takhle třeba děsí holky běžně a zatím mu to prošlo
17. lis 2009 v 11:37  • Odpověz
autor
gtver - to je přesně to za co jsem bojovala,kdyby se choval slušně a rozumně mi vysvětlil co jsem provedla,tak bych si stížnost určitě rozmyslela,ale byl arogantní a navíc neměl žádné vysvětlení ke svému konání,dala jsem podbět i na ČOI,takže pokuď mi jenom natřeli med kolem pusy a zametli to pod stůl,ČOI se o tyhle případy dost zajímá
17. lis 2009 v 11:41  • Odpověz
jasně asi by mě to taky vytočilo, to že ti vysypali tašku na podlahu je hrozný ale já bych prostě na policajty nečekala nebo něco podobnýho.
o tom tu můžem psát donekonečna, prostě každej by se zachoval jinak.
17. lis 2009 v 11:42  • Odpověz
Já bych si nechala ukázat kamery, co je natočeno. Pokud nepípám nebo tak něco, musí mít pádný důkaz o tom, že jsem něco kradla. Jinak čau pipi. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A do té tašky bych se podívala nejprve sama, protože se klidně může stát, že se jedná o nějakého psychopata, co vám dá schválně něco do tašky, pak vám ukáže placku v ruce (z pouhého potěšení z cizího neštěstí) a máte problém... :confounded:
17. lis 2009 v 11:47  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.