• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Se slušností a poctivostí nedojdeš nikam :-(

(Zamčená)
18. listopadu 2009 
autor
fire85 - jasný že každý by to vzal jinak,co člověk to jiný názor a myšlení,ale když prostě vím,že jsem nic neudělala a někdo se k tobě chová na základě ničeho arogantně před stovkou lidí,tak nevidím důvod k ustoupení a dělat že se nic nestalo
17. lis 2009 v 11:57  • Odpověz
autor
alcar - ten člověk byl fakt od začátku divnej,připadal mi jak nějaký úchyl,takže můžu říct i po týdnu,že bych se zachovala v tomto případě úplně stejně a jsem ráda,že jsem šla i do té kanceláře,abych měla co nejvíce svědků,že jsem nic neukradla,protože když nechtěl zavolat policii tak určitě si byl vědomí,že nejedná oprávněně a pořád mně tlačil mimo od pokladen,jak se na mně tlačil tak já ustupovala až jsem neměla kam
17. lis 2009 ve 12:02  • Odpověz
holky, já jsem dělala v několika obchoďácích..a my jsme měli přímo nařízené, že nám lidi MUSÍ ukazovat tašky..kdo to nevyžadoval, toho vyhodili nebo neměl prémie atd. :confused:

ze zákona na to nemají právo, to opravdu může jenom policie..a ted babo raď...nechat se vyhodit, nebo prostě ty lidi otravovat, což jsem úplně nesnášela :zipper_mouth:

ono na druhou stranu, lidi opravdu kradou jako straky...nejvíce ti, do kterých by to nikdo neřekl..vetché stařenky mají krabice s dvojitým dnem ... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

a pak chodí ještě různé kontroly, které mají zboží poschovávané v košíku..např. nerezové struhadlo..na tom košíku fakt není vidět, mají ho zavěšené třeba ze strany..v krabicích mají jiné zboží, než je na obale atd, prostě všechny "finty", které používají lidi..takže pokladní by měla být rychlá, a ještě všechno prolézt a prokontrolovat..jako fakt děsný :rolling_eyes:

jinak tohle se mi stalo asi v 15, šla jsem si koupit nanuk..a jelikož mi bylo vedro..tak jsem si dala SVOJÍ bundu do tašky...pak jsem normálně zaplatila..a při východu mě samozřejmě odchytil detektiv, že mě důchodkyně nahlásila, že jsem si NĚCO dala do tašky..takže jsem tam jít musela, ukázat tašku..poděkovali mi za spolupráci a šla jsem...jako v tý době jsem byla tele, takže jsem nic neřekla a vypadla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. lis 2009 ve 12:03  •  2 děti  • Odpověz
autor
sisstin - aspoň že ti poděkovali,křivé obvinění fakt žádná příjemná záležitost kor když se ještě k tobě chová někdo jako ke zločinci, jasný že lidi kradou jako straky to víme všichni,ale zatím co on se tam natahoval se mnou,přehlédnul třeba toho kdo zrovna odnášel svůj lup :unamused: moje maminka taky dělala prodavačku a oni měli příkaz zasáhnout jen při 100% jistotě,že ten člověk něco vzal a k prohlídce zavolat vedoucího,jinak nekontrolovat když nebyla jistota
17. lis 2009 ve 12:09  • Odpověz
martina: no já to úplně chápu :wink: oni na to nemaj právo v žádném případě, jenže oni prochází školeníma..kde jim právě přikazují, aby tohle dělali...jako některým to evidentně dělá i radost :sweat_smile: :confounded: ...ale prostě oni to dělat musej :unamused:

ono se stane, že to třeba i ženská s kočárkem v tom košíku zapomene, ne úmyslně..tak proto se musí vstávat a dívat se do toho kočáru :confused:

jedna babka zas měla tašku v košíku, a pod tou tašku měla plato sardinek v oleji :sweat_smile: :sweat_smile:

a zaměstnance kontrolujou ještě hůř, nesmíš mít u sebe ani žvejkačky..každý týden dělají kontrolu skříněk :sweat_smile:
17. lis 2009 ve 12:12  •  2 děti  • Odpověz
já třeba chodím často do Sephory, a tam je jeden dědek..a věčně ho mám za prdelí, jak tam je málo lidí...taky šílený :sweat_smile:
17. lis 2009 ve 12:13  •  2 děti  • Odpověz
Já teda proti kontrole pokladních nic nemám.Ochotně dám k nahlédnutí tašku,protože vím,že to nedělá ze své zábavy,ale že musí.Když třeba nakupuju v obchodním domě,nebo někde,kde navštívím víc nakupních oddělení,tak si od všeho beru účtenku a tašku,abych pak urychlila případnou kontrolu a mohla dokázat,že opravdu nekradu. :wink:
17. lis 2009 ve 12:21  • Odpověz
já mám teda problém i s tím, že mám třeba v tašce jogurt nebo banán pro malýho ke svačině..a pak jdu do obchodu, a vůbec si na to nevzpomenu, že to tam mám :confused: no zatím mě nikde nechytili :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
17. lis 2009 ve 12:23  •  2 děti  • Odpověz
jo, a samozřejmě čím víc mají záchytů, tím víc mají peněz...takže se snaží..a školení jsou vedená tím stylem, že každý zákazník je potencionální zloděj :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
17. lis 2009 ve 12:25  •  2 děti  • Odpověz
autor
sisstin - jde opravdu o to chování,když mně někdo slušně požádá tak taky nebudu dělat potíže,ale když někdo na mně vylítne a chová se arogantně,tak prostě nemám důvod ustoupit kor když se nakonec ani neomluví
17. lis 2009 ve 12:27  • Odpověz
martina: no to už je pak o člověku :pensive: já znám detektivy, kteří jsou v pohodě...a taky děsný machry...to je v každém zaměstnání...omluvit by se teda měli, když je to neprávem :unamused: můžeš si na něj stěžovat na centrále...ale nevím, jestli by to nějak pomohlo :confused:
17. lis 2009 ve 12:28  •  2 děti  • Odpověz
autor
karotky - nejednalo se o slušné nahlédnutí do tašky v rámci náhodné kontroly
17. lis 2009 ve 12:28  • Odpověz
martina: já v těch 15 jsem z toho byla pif paf taky pěkně dlouho :confused: je to teda hnusně nepříjemný...já občas pípám, když jdu do toho obchodu :sweat_smile: a ne ven...to je ještě lepší :sweat_smile: dělala mi to jedna kabelka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. lis 2009 ve 12:30  •  2 děti  • Odpověz
martina03,................nečetla jsem celou diskusi,ale nějak mi uniklo,na jakém základě Tě obvinili z toho,že jsi tu lahev ukradla? :confused:
17. lis 2009 ve 12:32  • Odpověz
autor
sisstin - stížnost jsem podala hned druhý den a jak už jsem tady psala omluvili se a na základě šetření přiznali,že zaměstnanci jednali v hrubém rozporu s pravidly,mluvila jsem i přímo s člověkem s revizní kontroly a říkal,že porušil vlastně všechny pravidla a povinosti a že padnou postihy,jestli doopravdy to už nevím,ale omluvu jsem dostala a to je hlavní i když ne od lidií,ketrých se to týkalo
17. lis 2009 ve 12:35  • Odpověz
ted ještě dočítám..ty turnikety jsou vcelku k ničemu, páč ze spoustu věcí se dá ten kod prostě odlepit a je to... :wink: a hodně obchodáku má ty turnikety jenom na "ozdobu" nebo je nemají vůbec...pořád je hlavní úkol kontrolovat ty vozíky..dá se tam ukrýt zboží za spouty peněz..

to prostě není o tom, že to ta pokladní chce dělat..ona prostě musí, je to část její práce...třeba v Německu by si to nikdo nedovolil....ale tady v Čechách to po nás ti Němčouři chtějí..to je začarovanej kruh prostě :confused:
17. lis 2009 ve 12:36  •  2 děti  • Odpověz
martina: oni hlavně ty detektivové nejsou zaměstnanci těch obchodáků...ale hlídací agentury..oni třeba pak řeknou, že udělají postih..ale neudělají nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: tohle je nevděčná práce, takže jsou rádi, že to někdo vůbec dělat chce :confounded:
17. lis 2009 ve 12:37  •  2 děti  • Odpověz
autor
karotky - nene na základě toho pití vůbec ne,to jsem před jeho očima platila u pokladny a nic víc jsem v košíku neměla,ten jsem hned u pokladny odložila,on mně obvinil na základě ničeho a když jsem se ho ptala co jsem provedla a ptala se ho následně i paní vedoucí,tak neměl odpověď,prostě mlčel,takže opravdu myslím,že tady zlihal lidský faktor a prostě chtěl být jenom zajímavý,byl opravdu hodně arogantní a to mně vytočilo
17. lis 2009 ve 12:39  • Odpověz
jinak, pokud někdo fakt měl něco v košíku..at schválně nebo zapomněl, tak jsem řekla něco ve stylu: "Mohla bych Vás poprosit o to máslo, chleba, rýži atd...nějak jsme si toho nevšimli, zapomněli...." a ne:"/Paní, ještě tam máte chleba...nevytáhla jste si máslo..." popř. nějak ještě hůř :sweat_smile:

martina: jinak to byl fakt debil asi, páč tohle standartní postup fakt není :rolling_eyes:
17. lis 2009 ve 12:42  •  2 děti  • Odpověz
autor
sisstin - my jsme se o tom bavili doma s manželem,protože než dostal ze mně slovo jak jsem byla rozrušená a ubrečená,tak to chcilku trvalo a usoudili jsme,že tento pán to třeba dělá běžně mladým holkám,že mu to prostě dělá dobře a že mu vždycky ty holky tu tašku ukážou a že to mohlo být tak myšleno i se mnou,protože mám problém s tím,že mi lidi tipujou 18,měla jsem minisukýnku a tak si pán řekl,že mně malinko vyděsí,protože když jsem mu řekla,že jsem poctivá pracující žena a matka od dítěte,tak se nachvíli dost zarazil
17. lis 2009 ve 12:46  • Odpověz
martina: no to je dost možný, pokud je to nějakej ubožák..tak se ventiluje takhle :wink: vím, že tě to ted sejří..ale za rok asi na to už ani nevzpomeneš :wink: jsou i horší věci v životě...

mě třeba ještě ted snad po 3letech vytáčí to, že mě jedna baba obvinila, že jsem ji okradla o 500Kč...dávala mi do ruky 500Kč a myslela si, že mi dává 1000Kč....tak se pak hádala, takže jsem dala přepočítat pokladnu..a vyšlo mi to na halíř přesně..ale oni se stejně hádali, že to prostě není možný :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: a dělali bububu..baba si na mě dokonce stěžovala na centrále, že jsem byla nepříjemná...Já? Hahahaha :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: no ale bylo jí to k ničemu....

a to se stává docela často tohle, že oni si někdy rozmění, pak na to zapomenou..a už je zle...a pak když jsem byla těhotná, tak mě rozbrečelo i to, že za mnou přišla ženská..že měla na papírku dvakrát česnek nebo co :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: a že jsem ji schválně okradla...jsem v sedmým měsíci bulela jak blbá :sweat_smile: :sweat_smile:
17. lis 2009 ve 12:51  •  2 děti  • Odpověz
autor
sisstin - můžu ti říct,že když tohle vyprávím svému okolí tak každýmu zůstává rozum stát,ale vzhledem k tomu,že já jsem na různé zážitky a trapasy jako magnet,tak se pak smějeme,že mně se fakt může stát už úplně vše :slight_smile: že příště třeba budu volat že sedím ve vězení :grinning: mně už fakt nic nepřekvapí :grinning:
17. lis 2009 ve 12:55  • Odpověz
autor
sisstin - tohle s penězma se stalo mojí mamce,taky jí zákaznice obvinila,že platila tisícovkou a že ona jí špatně vydala,ale mamka si byla jistá že paní tisícovkou neplatila,tak taky uzavřela pokladnu a vše na halíř sedělo,tato zákaznice se tam už víc neukázala a prý to takhle zkoušela v obchodech běžně,ale mamce se nikdo neomluvil :cry:
17. lis 2009 ve 13:05  • Odpověz
u nás lidi vážně kradou jako straky a moc se za tuto naši ošklivou vlastnost stydím. Zrovna nedávno se nám pochlubil náš soused, který vůbec nemá zapotřebí krást, jak se krásně krade v Rakousku, kde obchodníci vystavují své zboží před krámem. Rakušáky by to nenapadlo ukrást, ale my jsme prostě jiní.U nás si dovolí vystavovat své zboží před krámem pouze Vietnamci. Moje bývalá spolužačka se mi nedávno s pláčem svěřila, jak při dovolené zjistila, že její 16 letá dcera krade. Byli na dovolené v Itálii a dívali se se svým přítelem v klenotníctví na prstýnky. Pak se vrátili na pokoj a její dcera vytáhla z kapsy krabičku s prstýnkem. Kámoška myslela , že omdlí. Potom z dcery vylezlo, že to tak praktikuje už dlouho a že to tak dělá většina jejich spolužáků. Prý je to takový skvělý adrenalin a všichni se tím báječně baví. :confused: Já se prostě nedivím, že prodavačky mají nařízeno kontrolovat tašky nakupujícím. Mám svou zemi moc ráda a i naše lidi, ale tato naše ošklivá vlastnost mě moc mrzí a nemyslím si bohužel, že je to tím, že u nás byla totalita. Asi je to v nás :frowning2:
17. lis 2009 ve 13:50  • Odpověz
a ještě, jak tu někdo zmiňoval, že přece nekrade, tak oni to nemůžou vědět, že jste slušní. Jasně, že se má jednat ve slušnosti a když to na Vás někdo vybafne arogantním tonem, tak je logické, že Vás to naštve. Taky bych byla naštvaná. Ale když nás požádají slušně, tak proč bychom taky nebyli slušní. Podle ksichtu se vážně nedá poznat, jestli jste slušní nebo ne. I když , víte, že chlapům po třicítce se jejich povaha vryje do tváře? Tedy nevím, jestli to platí i pro ženské, o tom se tam nepsalo, ale asi taky. Já , když nakupuji někde v obchodě, tak se hodně rozhlížím, zkrátka už mám takový zlozvyk a nikdy mě nenapadlo, že to není dobré. Když jsme byli s manželem nakupovat, tak mě na to upozornil a dodal, že by se nedivil, kdyby mě náhodou někdo z ostrahy neodchytil, jestli jsem něco neukradla.
17. lis 2009 ve 13:58  • Odpověz
autor
nikes - krade se to ano,ale nezlob se na mně házet všechny lidi do jednoho pytle se zloději mi tedy nepříde ani trošku normální :frowning2: já si jdu slušně nakoupit a zaplatit a už jsem podezřelá jen proto že tam jsem ???
17. lis 2009 v 15:01  • Odpověz
rychle jsem proletela tuhle diskusi a taky prispeju...myslim, ze se kazdy snazi delat to svoje, problem je zpusob.

Marti tobe preju at je tahle epizoda bez nasledku a uz opravdu jenom pro zasmani.

Mam dost podobnou zkusenost. Musim rict, ze jsem mela obrovskou vyhodu v tom, ze jsem v tom nebyla sama, ale byl u toho i muj budouci manzel a svagrova. Ja vlastne vubec nenakupovala, byla jsem jen jako doprovod...nakup byl za tisice na velkou oslavu, i presto behem uklizeni nakupu, na me pokladni "vystekla" (opravdu v tom nejhnusnejsim vyznamu toho slova) at ji okamzite ukazu kabelku, ktera sice nebyla uplne titerna, ale rekla bych bezna kabelka, na ktery i zvenku bylo videt, ze je poloprazdna, i presto pani pokladni trvala na svem, byt tam sama asi bych se sesypala jak domecek z karet a kabelku ji ukazala...ale nastesti zasahl doprovod...a pote co jsem se probrala ze soku jsem se zeptala jaky k tomu ma duvod. Absurdni odpoved znela, ze jsem na "soukromem pozemku" a tudiz ona si se mnou muze delat co chce!! No to už se mi malicko rozlila po tele zluc, a odvetila jsem, ze to teda ani omylem, ze obsah me kabelky uvidi jedine za pritomnosti policie CR a at mi ji tedy zavola....nechtela...v te chvili jeste pribehli 2 namakani chlapci z ochranky a zacli dorazet spolecne s ni...jako nestat vedle me muj 2metrovy manzel bylo by mi asi hodne spatne...stale jsme trvali na vedoucim smeny...a kdyz videla ze nas nedonuti opravdu ani ochranka, nakonec ho zavolala... do toho se zacli ozyvat lidi z fronty za nami...nemam tuhle pozornost rada a bala jsem se ze problem bude, ze zdrzuju, ale musim rict, ze jsem byla velmi mile prekvapena...vyjadrovali podporu ve smyslu, ze se nemame nechat takto buzerovat...to me opravdu potesilo a dodalo odvahu bojovat za svoje prava.
Dostavil se vedouci, a po vysvetleni situace bylo videt, ze je mu za jeho zamestnance trochu trapne...ale nechtel to rict pred nimi na tvrdo...tak zacal lovit v pameti a nakonec vymyslel :grinning: ze oni ale maji u vstupu do obchodu uvedeno, ze "vetsi" tasky si mate nechavat na informacich...no to uz jsem se opravdu smala, protoze jednak definice vetsi tasky je dost zajimava a jednak kabelku opravdu potrebuju do obchodu s sebou, nehlede k tomu, ze nevim jak bysme se pak dohadovali, kdyby se mi snad nahodou neco ztratilo (ne opravdu to byli obycejne informace, jedna prepazka s jednou pani, ktera navic vetsinu casu tam vubec nebyla pritomna- zadne zamykatelne prihradky, nic takoveho)...ale pro tu srandu jsem ten udajny napis u vchodu chtela videt--to byla moc hezka srandicka na zaver...zadny napis nikde nebyl- udajne ho musel nekdo sundat kdyz delal jinou vyzdobu. V tu chvili uz jsme se opravdu vsichni smali-- ostraha zmizela neznamo kam, vedouciho v tom nechali samotneho...a ten uz tou dobou se trosku klanel a snazil se propadnout na miste, ale nedarilo se, takze se omlouval a omlouval a omlouval a nakoneci jsme odchazeli bez ztraty kyticky...
Doma jsem vybalila kabelku a nasla rozjedenou svacinu a balicek zvykacek a tamponu, kapesnicky atd...
holky to by clovek prece nesmel s sebou nosit nic, protoze to by me taky v obchode s kabelkama mohla ostraha povalit na zem, ze jsem tam ukradla tu kabelku, nebo penezenku, atd atd.
Ted s prckem toho clovek nosi casto hodne, vcetne jidla a ani tak si myslim, ze nemuzou rict, ze jsem to u nich ukradla...
ALe problem je opravdu jen a jen v jednani, rodice me vychovali v tom, ze slusnost muzu cekat jen pokud sama budu slusna :slight_smile:
17. lis 2009 ve 20:51  • Odpověz
autor
quinny - děkuji i tobě za podporu a klobouk dole před takovým zážitkem :confounded: opravdu je vše jenom o jednání,pokuď mně někdo opravdu slušně požádá a vysvětlí mi že jde třeba jen o běžnou kontrolu,tak hodím zákony za hlavu a slušně tašku ukážu,ale pokuď někdo ze mně ihned udělá zločince a tak se i ke mně po celou dobu chová a ponižuje před lidma,tak neustoupím ani já :unamused: no já tam měla hlavně pěkný bordýlek v té tašce,několik rozdělaných kapesníků,hromadu nějakých dokumentů,doklady,taky nedojedenou svačinku a krabičku s koláčky a pak mně zaléval pot jestli mám vyložit i ty dámské vložky :frowning2: naštěstí paní vedoucí je už neměla potřebu vidět na té podlaze,ale cítila jsem se fakt jako nahá :frowning2:
Můžu říct,že do každého obchodu už chodím teď bez tašky,s prázdnými kapsami a klíče,mobil i peněženku držím v ruce,takže se mi o to hůř nakupuje,ale musím to vydržet než mně přejde ten momentální strach z nakupování :frowning2:
17. lis 2009 ve 21:22  • Odpověz
Já myslím že tady přesně platí že jak oni na mně tak já zpátky. Ž jim nadřízení nařizují kontrolovat tašky i když na to nemají právo?Sorry,jsou v práci ne v otroctví a rozhodují se pořád sami za sebe.
17. lis 2009 ve 21:33  • Odpověz
se ti vůbec nedivím, po takovým zážitku bych snad nešla sama nakoupit ani v zimnejsich svrscich, by nas taky mohli chtit svlikat ne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

stat se to me, tak bych doufala ze mam v ty kabelce pouzitou synovu plenku s pokladem a myslim ze by se mi nahodou trosku vysypala :grinning: néé vtip, já bych se po všech těch hrůzách co jsem viděla v TV nenechala vůbec zatáhnout nikam do kanceláře :frowning2: :rolling_eyes:

já už se té svojí příhodě po těch cca 5ti letech co od ní uplynulo už jen směju, což je dobrá zpráva pro tebe,a taky se v těhle věcech cítím maličko jistějši v kramflecích...ale musím říct, že mi to taky trvalo docela dlouho než jsem měla vůbec odvahu jít nakupovat sama,a to jsem zdaleka nebyla tak ponížena jako ty.

Už jen dobrý zkušenosti s nakupovaním, a maličko slušnější zaměstnance (kteří především mají být profesionálové...škoda, že v našich krajinách se to moc nenosí :angry: ) pro všechny :slight_smile:
17. lis 2009 ve 21:43  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.