• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sebastián nebo Dominik?

(Zamčená)
6. července 2011 
Vybíráme jméno pro kluka a pořád se nemůžem rozhoupat, proto bych chtěla udělat takovou anketku, jaké se Vám líbí víc jméno k příjmení Fůs, Sebastián nebo Dominik a nebo jaké by se Vám k tomuhle příjmení hodilo jméno? Jinak tohle je naše druhý mimi, už máme doma Natálku :wink: Děkuju za odpovědi, už se na ně těšim :slight_smile:
18. čer 2011 ve 22:51  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz
Já bych volila spíše Dominik Fůs než Sebastián, ale to spíš proto, že jméno Sebík se mi absolutně nelíbí :slight_smile:
18. čer 2011 ve 22:56  • Odpověz
dominik
18. čer 2011 ve 22:57  •  1 dítě  • Odpověz
mnĕ se vìc líbí k vašemu příjmení
Dominik. Jinak my zas mĕli doma nejdřv Dominika a pak Natálku :slight_smile:

18. čer 2011 ve 23:03  • Odpověz
Mě se líbí obě jména, ale maličko víc Dominik...když se řekne dřív příjmení a pak až jméno, tak Fůs Sebastán mi přijde na zamotání jazyka
18. čer 2011 ve 23:10  • Odpověz
Určitě Dominik, ale je to tím, že jméno Sebastian se mi nelíbí. Ale stejně to nakonec bude na vás. Zkuste si představit, jak jim budou říkat, až budou dospělí. Já znám Sebastiana a říká se mu "Sebane", protože to jinak ani snad nejde. :grinning:
18. čer 2011 ve 23:10  • Odpověz
Dominik :wink: Jde to líp k příjmení a i se mi víc líbí to jméno :dizzy_face:
18. čer 2011 ve 23:13  • Odpověz
@jessika Ale jde :stuck_out_tongue_closed_eyes:

My mame Sebastianka a rikame mu Sebi, Sebik, Basty, akorat, tohle jmeno se mi libilo uz spoustu let a ted se se Sebastiankama roztrhl pytel :angry: :grinning: :astonished:
A taky jsme chteli jmeno schudne jak pro Cesko tak pro Slovensko a i Nemecko :sunglasses:
18. čer 2011 ve 23:18  • Odpověz
@macicka84 no právě :wink:
18. čer 2011 ve 23:19  • Odpověz
@nikollita Ale tak to je vzdycky, kdyz davali nasi brachovi jmeno Matyaš nechapali jsem kde na to prisli a za par let byl kazdej druhej kluk Matyas a kazdej treti Tobias nebo Tadeas :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses:
18. čer 2011 ve 23:21  • Odpověz
@macicka84 Říkám v dospělosti :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Promiň, nechci rýpat, ale máte malého Sebastianka. A v třiceti nebo dokonce padesáti mu kámoši říkat Sebastianku nebo Sebíku říkat nebudou ne? A Sebastiane taky ne, je to dost dlouhé. Tak maximálně Sebe, ale to mně evokuje zlého Seba ze seriálu Vlak dětství a naděje. Ale je to jen můj názor, každý má právo své díte pojmenovat jak chce :wink:
18. čer 2011 ve 23:24  • Odpověz
@macicka84 Matyáše jsem vždycky chtěla...ale už je jich strašně moc :unamused:
18. čer 2011 ve 23:26  • Odpověz
@jessika Hej kvuli krav.ne se tu budu hadat na dobrou noc. Gotze danke, ze ziju v DE :stuck_out_tongue_closed_eyes: tady lidi neresej tejden jednu chujovinu...

Budou mi rikat, treba Bastian, jak jsme chteli puvodne dat mi, ale to je jedno.

Jen jsem napsala nazor ktere ze dvou jmen se mi libi vic... Mne se zas nelibej Petricci, Michalci, Terezky a Emy apod...
18. čer 2011 ve 23:30  • Odpověz
autor
tak my pokud bysme se rozhodli pro Sebastiána, tak bysme mu s největší pravděpodobností říkali doma Sonny.. protože přítel žil dlouho v itálii, tak nechce tradiční česká jména:slight_smile: a to jak by mu říkali v dospělosti si myslim, že závisí na tom, jak se bude lidem představovat. Znam třeba holku, co se jmenuje Jarmila, ale nikdo jí neřekne jinak než Jájino, protože ona se jim prostě už takhle představí. Jinak ještě máme jeden tip a to je Nikolas:slight_smile:

18. čer 2011 ve 23:30  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz
autor
@macicka84 nám se taky nelíbí taková ta klasická česká jména... protože máme příjmení, který pochází z německa, tak chceme spíš jméno, který je víc univerzálnější...je pravda, že třeba moji rodiče s tim trochu bojujou, ale budou si muset zvyknout :grinning:
18. čer 2011 ve 23:34  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz
@macicka84 Tak promiň, nerozčiluj se, já jsem taky napsala jen svůj názor. Od toho tu diskuse je a možná si to i zakladatelka ráda přečte a pak si udělá vlastní názor. Neber to osobně, nechci se dotknout ani tebe, ani tvého syna. Je to jen názor. A náhodou - koukala jsem do tvého alba a chlapečka máte fakt nádherného :wink:

Jo, mně se taky Petricci, Michalci, Terezky a Emy nelíbějí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. čer 2011 ve 23:36  • Odpověz
@jessika Vsak ani ja se nechci hadat :wink: A dekujeme...
Vsak s kazdym jmenem clovek premysli - jak mu budu rikat, bo me snad nikdo nerika Kristyna, ale vsichni to ruzne zkracujou, jestli se hodi k prijmeni, kde zije atd ...

Toz thats it k teme.
Brou :astonished:
18. čer 2011 ve 23:39  • Odpověz
Hlasuji pro Dominika...
19. čer 2011 v 10:05  • Odpověz
@lucyjanek Pravda, pravda, dobrý postřeh. :wink: Takže za mě taky Dominik. :slight_smile:
19. čer 2011 v 10:08  • Odpověz
Hlasuji pro Dominika
i kdyz se mi vice libi Sebastian, ale k vasemu prijmeni se opravdu hodi Dominik :wink:
19. čer 2011 v 10:09  • Odpověz
Dominik, hodí se víc k příjmení :wink: Jinak se mi víc líbí Sebastián :wink:
19. čer 2011 v 10:23  • Odpověz
Dominik, vlastně ani nemůžu odpovědět jinak :slight_smile:
19. čer 2011 ve 12:37  • Odpověz
K příjmení určitě Dominik. Jen je Dominiků teď opravdu hodně, ale každý na to nekouká, tak vám to třeba nevadí :slight_smile: Ono stejně jak tu psali holky, vymyslí se neobvyklé jméno a za rok se s ním roztrhne pytel :slight_smile: Také nás napadlo před lety jméno, které jsme neznali ani z filmů :sweat_smile: a teď je to každá druhá holčička :unamused:
19. čer 2011 ve 13:33  • Odpověz
Synovec se jmenuje Sebastián... Syn mu říká Seboši, Sebíku, babička si to zpočátku pletla se Sabíkem na prdíky... Máma mu říká Sebo, Sebane... Až někoho ve škole naštve, nevyhne se pojmenování Bastarde :frowning2: Každé jméno má něco!?!
19. čer 2011 ve 14:02  • Odpověz
ahoj já hlasuji pro Dominika víc se mi líbí a můžete mu říkat Niku (Nyku) to je taky hezké než když někdo bude říkat dítěti Seboši jak jsem to už také slyšela :slight_smile:
19. čer 2011 ve 14:06  • Odpověz
Jméno Sebastian je pěkné ve svém základním tvaru...ty počeštělé zkomolenin typu Sebík, Seboš...se mi zdají děsné...Slováci (nebo cizinci) to mají lepší, že při oslovení nemusí nijak skloňovat nebo zdrobňovat....
19. čer 2011 v 16:38  • Odpověz
Dominik :wink:
19. čer 2011 v 16:41  • Odpověz
Mame doma Domcu takze DOMINIK :slight_smile:
19. čer 2011 v 16:48  • Odpověz
Dominik:slight_smile:
19. čer 2011 v 16:52  • Odpověz
Nikolas se mi líbí :slight_smile:
19. čer 2011 v 16:55  • Odpověz
@jajina87 Dominik :wink:
19. čer 2011 v 16:56  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.