• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sen

(Zamčená)
1. dubna 2009 
autor
no bude to stejný .. NASA to chtěla předělat už 2001 :grinning: ale jsou to ********* , tak nic zatím nedělají .. mají problémy už jen s raketoplánama

ale je to jednoduchý .. je tam voda .. potřebují ji akorát ohřát ... takže skleníky s rostlinkama a postupně CO2 ... ohřev a to podnebí se upraví už samo ... akorát je otázka, až Slunce vyhasne, tak kde vemou jiný ... ale to je otázka miliardy nebo víc..takže to nás nemusí trápit ..

ale ohledně podnebí není z biologic´kýho hlediska žádný problém
jdu "pracovat" :grinning:
31. bře 2008 v 11:28  • Odpověz
ty jo... a kde pracuješ? v NASA? :astonished: :sweat_smile:
31. bře 2008 v 11:32  •  2 děti  • Odpověz
autor
v kanclu :grinning:
plus dálkově umění

NASA nee, fuj :grinning:
31. bře 2008 v 11:35  • Odpověz
fakt se to podnebí upraví samo?
31. bře 2008 v 11:35  •  2 děti  • Odpověz
ze se podnebi upravi samo? utopie :grinning: Neverim tomu, ze by se lidstvo dokazalo prestehovat na Mars driv nez za 500 let. Spis si myslim, ze se to nestane vubec a ze bohuzel navrat k prirode taky nenastane. Misto toho dojde k 3. svetove valce a konec vic nez jasny...
31. bře 2008 v 11:45  •  3 děti  • Odpověz
ale jinak jsem docela optimista :grinning:
31. bře 2008 v 11:45  •  3 děti  • Odpověz
autor
jojo, upraví ... na Zemi se taky upravilo
stačí CO2 ... led roztaje, kyslík .... a už to jede ...
projdi si Oparinovu teorii a nějaký změny metanu a uhlovodíků :slight_smile:
pa
31. bře 2008 v 11:48  • Odpověz
autor
neupraví samo, proto tam musí dostat ty rostliny .. a pak už to půjde

ať je to přesný
31. bře 2008 v 11:49  • Odpověz
Já bych chtěla zhubnout tak 20 kilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: A taky mít baráček s velkou zahradou a u boudy psa.Zdraví všech ,to je jasné.
31. bře 2008 v 11:49  • Odpověz
autor
haluska .. ono stačí zmáčnout jeden čudlík třeba v Číně a Země je na půlku .. jaderný zbraně jsou všude a je to svinstvo
31. bře 2008 v 11:50  • Odpověz
skuli, tak zhubnout bych chtela taky - jeste trochu vic (asi 25). Baracek s velkou zahradou uz mam, psa nechci :grinning:
31. bře 2008 v 11:51  •  3 děti  • Odpověz
nobody, hrebicek na hlavicku, otakza je jen, kterej de*il to driv spusti...
31. bře 2008 v 11:52  •  3 děti  • Odpověz
Tak Oparinovu teorii si projí můžu, ale jestli pochopím nějaké změny metanu a uhlovodíků, za to teda fakt neručím :grinning: Bych to potřebovala vysvětlit tak nějak polopaticky, ale hrozně mě to zajímá... Bohužel jsem ale pouhý zvědavý laik :grinning: To je boží bavit se o něčem jiném než o příkrmech a plínkách :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
31. bře 2008 ve 12:05  •  2 děti  • Odpověz
Můj sen je asi jako u většiny z vás. Zdravá, šťastná, spokojená naše rodinka...až na věky. Ale moc si přeju, aby ta naše rodinka bydlela ve vlastním bytě. Na tom už také pracuji a věřím, že by se to ještě letos mohlo splnit. (Mojim velkým snem byl dům se zahrádkou, jenže nemáme tolik financí a velkou hypotéku si brát nechceme). Ale do budoucna tu zahrádku snad také pořídíme.
No a manžel miluje staré škodovky. Vlastní eErko (Škoda 110r), které renovuje. Jeho snem by bylo ještě jedno eRko a k tomu dvojgaráž :grinning:
31. bře 2008 ve 12:27  • Odpověz
autor
Nýýýýv, no tu Oparinovu teorii jsem tak hodil spíš z hecu ..
no tak výboje - metan, helium, dusík ------> aminoskupiny ------> animokyseliny ... život .. a bakterie tam byly takže život tam kdysi vznikl

no a u tý přměny ... rostliny potřebují CO2 k fotosyntéze, takže ho berou z atmosféry a produkují kyslík jako odpadní látku, pak tvoří cukry, tuky, aminosk. tj. Krebsův cyklus

.. takže jednoduše polopaticky postupný nahrazování co2 kyslíkem . Pak jde CO2 do země a blokuje tím methan ... atd. :grinning: a ráz atmosféry se mění ... ale bude to nadlouho ... ale jde to

jinak jsem si našel něco o Marsu (holt to neznám :grinning: ) .. a den tam trvá 24h39minut a nějaký drobný, což je supr, průměrná hustota taky přibližně odpovídá Zemi (75procent), akorát ta teplota je tam prům. 210 K ... což je logický, když je tam voda zamrzlá .. (když to odpočítáš, tak dostáváš t= K - 273.15 = -63.15 °C)

a atmosféra ... CO2 přibl. 95% (který se bude nahrazovat kyslíkem)
N2 2.7 procenta (zvyšování díky rostlinám)
O2 1.6%

"stačí" akorát zvýšit kyslík a dusík a je to :grinning:
což ty rostliny dokážou

to je asi v jednoduchosti si myslím všechno :grinning:
31. bře 2008 v 16:39  • Odpověz
Já se jdu zahrabat... :grinning:
31. bře 2008 v 17:05  •  2 děti  • Odpověz
autor
Nýýýýv, nevím, jak to jinak vysvětlit .... radši hážu do AuTu
31. bře 2008 ve 20:16  • Odpověz
tak já se chci dožít toho života na marsu :wink:
31. bře 2008 ve 21:26  • Odpověz
Nobody něco z toho chápu, ale ty vzorečky, to je na mě moc :sweat_smile: Kdyby jsi si to vymyslel, tak to nezpoznám :grinning: Jak Ty tohle umíš?
31. bře 2008 ve 21:33  •  2 děti  • Odpověz
autor
vzoreček? no nevím, je tam akorát teplota ...
já mám dneska divnou náladu, tak asi pudu spát

jinak jsou to přesný hodnoty

nic neumím

ale vím, že nic nevím :wink: :slight_smile:
31. bře 2008 ve 21:42  • Odpověz
No jo, výpočet teploty si z fyziky matně pamatuju... Takže dneska s Tebou žádná sranda už nebude, jo? :grinning: Proč máš divnou náladu?
31. bře 2008 ve 21:45  •  2 děti  • Odpověz
autor
nee, dneska nee :grinning:
ale to je fuk, to se tu nesmí rozebírat ,, moje nálada .. :slight_smile:
víš?

No musím mít někdy depku .. aspoň 2 dny za rok ne? :grinning:
31. bře 2008 ve 21:48  • Odpověz
nobody, ale kytky taky CO2 respirujou, nebude to trosku problem na tom marsu? :wink:
31. bře 2008 ve 21:49  • Odpověz
autor
jo, repirujou a ukládají do půdy :grinning:
31. bře 2008 ve 21:50  • Odpověz
Nevím... :sweat_smile:
31. bře 2008 ve 21:50  •  2 děti  • Odpověz
no s tou sekvestraci to nebude tak zhave, teda myslim aspon na marsu :pensive:
31. bře 2008 ve 21:52  • Odpověz
autor
už jenom z principu, nemůžeu být romantik, anděl a ďábel v kuse celý rok :grinning:
31. bře 2008 ve 21:52  • Odpověz
Jo a to jsi jo?
31. bře 2008 ve 21:53  •  2 děti  • Odpověz
autor
už to žhavili několik let zpět, ale asi pochopili, že prvně potřebují nějakou nanotechnologii, aby to po zdravotní stránce zvládli ..tak kdoví
31. bře 2008 ve 21:58  • Odpověz
:astonished: ty jo to jsou věci ! Jsem netušila co já se tu na Koni všechno dozvím...
31. bře 2008 ve 22:09  •  2 děti  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.