• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sky europe - lety a ubytovanie

(Zamčená)
10. dubna 2008 
Ahojte!
Dievčatá, vyhrala som od Sky europe voľnú spiat. letenku kamkoľvek - lan ide o to, že chcem ísť aj s MM ( že by sme si urobili oneskorenú svad. cestu :dizzy_face: ). Tak som pozerala Neapol, a aj ubyt. cez Sky, lenže, neviem ako na to - neviete, či tam chcú nejakú zálohu, alebo ako? Máte s tým niekto skúsenosti? Dík :slight_smile:
4. srp 2007 v 08:13  • Odpověz
Ak chceš letieť tam, musíš si kúpiť obe letenky a manželovi spiatočnú. Chodievam často do zahraničia a ubytovanie si rezervujem cez internet, t.z., že žiadne peniaze vopred neplatím
4. srp 2007 v 08:41  • Odpověz
ties som zvedava ako to bude letiet so sky europe (23.8.). znama vravela,ze ziadna slava,na WC sa skoro povracala.sa mi suseda smiala,ze budeme sediet na bednickach a drzat dvere :sweat_smile: kedze nase letenky stali 1sk :grinning:
4. srp 2007 v 10:35  • Odpověz
Ahojky holciny, ja mam pomerne cerstvou zkusenost se Sky europe - leteli jsme s manzelem na zacatku cervna do Barcelony a musim rict, ze jsem byla naprosto spokojena. Letadlo bylo uplne nove, sedacky krasne, ciste, kozene...na WC jsem v letadle sice nebyla, ale zdalo se, podle reakci ostatnich, ze bylo vse v poradku. Akorat se samozrejme nedava zdarma obcerstveni, muj manzel si koupil kavu a malinky kalisek rozpustne kavy s mlickem stal 75 Kc, takze to se mne zdalo prehnane (kdyz nemuzete bez kavy, tak se "vyplati" platit v eurech). Jinak ale letadlo opravdu pekne, obsluha vyborna, leteli jsme na cas...ja jsem byla moc spokojena.

Ubytovani jsme si take rezervovali pres Sky europe, tedy pres ne jsme si nasli ubytovani, manzel kontaktoval pension, vse zarezervoval, zaplatil kreditni kartou a bylo. Ubytovani taky pekne, ciste, se snidani. Proste byly to perfektni 3 dny v Barcelone...byla jsem ve 12tt, ale nastesti uz mi bylo dobre a vsechno toto nas vyslo pomerne levne. Sky europe muzu jen doporucit.
4. srp 2007 v 10:47  • Odpověz
Ahojte babenky, ja mam pomerne dost skusenosti so Sky Europe (viackrat som uz s nimi letela,nejaky cas sme byvali v Anglicku) a tiez mam s nimi dobre skusenosti az na obcasne meskanie letov (ale to som zazila aj s inymi spolocnostami) a tymi nekrestanskymi cenami za obcerstvenie. Ale napriek tomu som s nimi bola spokojna, letusky boli vzdy mile a pekne upravene. Pomahali cestujucim s malymi detmi (alebo tehotnym zenam), co sa mi velmi pacilo.
4. srp 2007 v 17:44  • Odpověz
Inak toaleta bola v lietadle bola v pohode a k ubytovaniu sa vyjadrit nemozem lebo som tuto moznost nikdy nevyuzila.
4. srp 2007 v 17:45  • Odpověz
Ja mám skúsenosti s leteckou spoločnosťou českou, rakúskou, bruselskou, talianskou, pri svojich pracovných cestách. To nemá chybu. Oceníte to vtedy, keď cestujete ďalej a presadáte na iné lietadlo. Bez problémov vám všetko zariadia, o batožinu sa nemusíte starať a nemeškajú. Sky Europe nedáva občerstvenie, niekedy mešká, o batožinu sa musíte sami starať a navyše môžu vás v danom meste vyložiť na menšom letisku, ktoré môže byť dosť ďaleko.
4. srp 2007 v 18:07  • Odpověz
Ja som si toho tiež odlietala dosť so SkyEurope (a môj manžel tiež hlavne linka do Paríža ale aj Uk, Rím) a nikdy som nemala problémy. Teraz nakúpili nové lietadlá, takže je cestovanie ešte príjemnejšie, letušky vždy milé, meškanie max. 15 min. bez zavinenia spoločnosti (väčšinou za to môžu cestujúci, ktorí sa pozabudnú v obchodoch) atď. Je fakt, že s Air France alebo CSA sa lieta príjemnejšie, lebo občerstvenie je "zadarmo", ale letenky stoja dvakrát toľko. Spiatočná letenka do Paríža za 4 tisícky s poplatkami (prípadne menej) je predsalen poriadne lákavá :wink:
Ak samozrejme nezabudneš pozerať, že síce letenka možno stojí 1,-Sk, ale bez letiskových poplatkov, veľa prekvapka ťa nečaká :wink: (Trošku horšie skúsenosti som mala s Ryanair alebo Easyjet, ale to je o inom).
Čo sa týka ubytka, tak to som na stránke SykeEurope ešte nerezervovala...
4. srp 2007 v 18:31  • Odpověz
s biham vo všeobecnosti súhlasím. A mám rovnaký názor aj na Easyjet a Ryanair. Ale to je naozaj o inom.
4. srp 2007 v 18:35  • Odpověz
Ja som tiez letela so SkyEurope viackrat, ci uz starymi, ci novymi lietadlami a vzdy som bola uplne spokojna, nikdy som nemala s nicim problem. Co sa tyka obcerstvenia, ked letite nizkonakladovou spolocnostou, musite s tym ratat. Tiez som pocula viacere staznossti na Ryanair, len tak mimochodom. Jedine, co sa mi stalo, ale prevdepodobne to bola chyba letiska, nie spolocnosti, ze ked som letela z KE do BA uz davnejsie, ale bol februar a nechali nas stat vonku na letisku, ani do haly nas nepustili, kym nepriviezli pred nas batozinu na vozikoch a povedali nam, aby sme si tam nasli tu nasu. Letelo s nami aj dost zahranicnych a strasne som sa hanbila.
4. srp 2007 ve 20:08  • Odpověz
ahojte,
aj sa som dostala volnu letenku (bez letiskovych poplatkov) zo sky europe. :stuck_out_tongue_closed_eyes: rada by som isla do rima este s jednou osobou, ktora by si musela kupit listok. nepozna to niektora, ako to je s ubytovanim? zeby poradila nejake ubytko... :rolling_eyes: :rolling_eyes: po taliansky neviem ani ceknut :angry: a z tych ponukanych destinacii si neviem vybrat. co pojdem do viedne? :astonished:
baby, neviete ako to chodi? dik za kazdu radu! :wink:
4. srp 2007 ve 21:07  • Odpověz
autor
Ahojte!
Ubytovanie som riešila cez www.hotels.cz, poznáte ich niekto?
5. srp 2007 v 10:19  • Odpověz
bobicek, väčšina rezervačných systémov ponúka možnosť voľby viacerých jazykov (väčšinou je to v pravom hornom rohu vlajočka alebo názov krajiny :wink:)
toto je len jedna z tisíca http://www.octopustravel.com/Home.jsp;jsessionid=0000S6e_RmC8jd3Hu8IGmgAWikz:11kr54hb4
5. srp 2007 v 10:34  • Odpověz
Ja som bola so Skyeurope spokojná - letušky fajn, lietadlo tiež (na WC som nebola... ale ke´d niekto šetrí, musí rátať s tým, že nebude mať all inclusive...) meškanie nebolo... takže to za tú cenu stálo...
5. srp 2007 v 10:37  • Odpověz
Bobicek, my sme boli v Rime so SkyEurope na svadobnu cestu a byvali sme v hoteli Stargate. Nepamatam uplne, kolko nas to stalo, ale nebolo to az take drahe, je to skoro v centre, blizko Termini, to je myslim hlavna zeleznicna stanica. S ubytovanim som bola spokojna, mali sme krasaaaasnu izbu a Rim.... :dizzy_face: Nemam slov....
5. srp 2007 v 11:38  • Odpověz
A okrem toho, nemusis vediet po taliansky. V globale sme tam s anglictinou nemali ziaden problem, skoro vsetci vedeli po anglicky.
5. srp 2007 v 11:39  • Odpověz
ahoj, my sme so Sky europe lietali casto a nikdy sme namali nejake problemy.Dokonca je super ze mozes parkovat zadarmo na letisku :grinning: Neviem ako to je s mimcom,s tym skusenosti este nemam :slight_smile: Ubytovanie sme vzdy riesili az na mieste,to neviem ake je cez Sky europe. Este je dobre si precitat kedy mate byt presne na letisku pred odletom,aby vas tam nenechali ako nas nezobrali Ryanair z Londyna :grinning:
A co sa tyka batoziny a meskania - s tym sme tiez nemali negativne skusenosti,ale mozne je vsetko.
5. srp 2007 v 11:58  • Odpověz
ahojte, celkom dobre skusenosti pri rezervaciach hotelov mam s www.hrs.com
6. srp 2007 v 09:12  • Odpověz
pravidelne lietam so Sky Europe, Easyjet a Swiss a musim povedat, ze vsetky tri spolocnosti su na rovnakej urovni, vacsinou meskanie, ziadne dobre obcerstvenie (pokial let trva menej nez 2h, tak nie su povinni podavat nieco pod zub v cene letenky) a celkovo taky neosobny pristup...kedysi som lietavala s BA ale len do 2002 - to boli este v pohode a nekonali sa strajky, rusenie letov kvoli moznym bombam, stracanie batoziny...aj CSA som mavala rada, ale teraz maju neskutocne ceny...naopak velmi dobru skusenost mam s Ryanair, German wings, Lufthansa, KLM a SAS.

Hotely si takisto rezervovavam sama cez www.hrs.com, www.bookings.org, www.venere.com, www.hotel.de - platba je vzdy priamo na recepcii.
7. srp 2007 v 17:51  • Odpověz
baby, vyskusajte Germanwings, ti su podla mna uplne super, mam len pozitivne skusenosti ale skyeurope su tiez ok... my sme nikdy neboli narocni takze pohoda, zavisi od toho co ocakavas, vzhladom nato, ze skyeurope maju relativne lacne lety nemozes cakat neviem co :slight_smile:
8. srp 2007 v 08:33  • Odpověz
zhodou okolnosti dnes rano cestoval manzel domov z Basel do Blavy so Sky Europe a mali 3h meskanie, lebo sa im pokazil motor z lietadla a davali to dokopy pri startovacej drahe!
8. srp 2007 v 17:58  • Odpověz
autor
No nazdar, dúfam, že to naše bude v pohode...... :unamused:
8. srp 2007 v 18:08  • Odpověz
autor
Ahojte!
Tak sme sa vrátili z dovče a musím povedať, že sme boli veľmi spokojní. Síce sme mali nejaké meškanie - ale nič hrozného, príjemné letušky a lietadlo čisté.... :wink:
12. zář 2007 ve 14:18  • Odpověz
ahoj Musko!
tak sky europe je ok je to nizkonakladova spolocnost tak nieje obcerstvenie zdarma a to ze je meskanie kvoli pokazenemu lietadlu tak to sa stava vsetkym spolocnostiam.
Sharlotta ta skusenost ako vas nechali na plocha v dazdi to bola vina letusiek ze vas tak skoro pustili von z lietadla.
pracujem na letisku tak viem o kazdej spolocnosti svoje
12. zář 2007 v 16:51  • Odpověz
musko, ako letecka spolocnost - nizkonakladova - su myslim OK, letela som s nimi parkrat a jediny problem som mala, ked som sla v lete a sedela som pri okne, a bola mi zima, tak na otazku, ci mi mozu dat nejaku deku (predsa len od toho okna tahalo znacne) mi povedali, ze deky nemaju...tak som potom skoncila so zapalom mocoveho mechura....

co sa tyka ubytka, odporucila by som ti vramci talianska server bbplanet.it, tam mozes najst od bed&breakfast penzionov az po hotely. my sme si tak nasli celkom slusne ubytko v rime za dobru cenu.
12. zář 2007 v 18:37  • Odpověz
ahoj
ja s nimi lietam pravidelne na trasach Dublin - londýn - Bratislava a nemali sme nikdy ziadne problemy, co sa tyka letu a podobne! lietam aj s Ryanair, dokonca za 1cent a byva to aj horsie: zle casy odletov skoro rano,zle pristavanie, a podobne!Ubytovanie som si nehladala cez net tak neviem poradit.
A čo sa týka ceny kavy v lietadle? ked vyleziete na Lomnický Štít tiež zaplatíte za 2dc polievky 95,-SK, lebo je to luxus najesť sa na takom mieste,a tak isto dať si kavu v lietadle je ako luxus a preto zan treba platiť! :wink:
14. zář 2007 v 09:18  • Odpověz
momentalne ma Sky Europe sklamali, zrusili nam lety so Svajciarska na Slovensko :frowning2:
14. zář 2007 v 17:38  • Odpověz
16. zář 2007 ve 23:20  • Odpověz
Ahoj. Chtela bych se zeptat na levne letenky. Hledame letenky na rijen do spanelska ... malaga nebo okoli...pro 2 dospele a dite 1 rok. Ale zatim vse, co jsme nasli mi prislo moc drahe. ale nevim, jakou nejevnejsi cenu vlastne muzu cekat...... Za jakou cenu se daji letenky sehnat? (se vsim vsudy).
10. dub 2008 v 09:29  • Odpověz
izy, najlepsie je sledovat spolocnosti, co tam lietaju, ci nemaju nejaku akciu. to potom mozes kupit napr. letenku za 0.01 kc(s) plus poplatky vacsinou vyjdu 30-100 eur pri spiatocnej ceste (zalezi od letiska, spolocnosti...). alebo moze byt akcia, ze bez poplatkov, potom platis vacsinou aktualnu cenu letenky, ale neplatis tie poplatky (tych 30-100 eur).
inak u nas v holandsku je zakazane uvadzat ceny bez poplatkov :sweat_smile: takze clovek ma hned predstavu, kolko to stoji.

a inak, tiez som lietavala so skyeurope, vsetko bolo OK, par krat sa stalo, ze sme meskali, alebo meskali uz pri odchode, tak hodinku, max dve, ale to pri lietadlach nie je nic vynimocne aj u beznych spolocnosti.
posledne som ale letela s austrian airlines, lebo ma vysli lacnejsie a lepsie casy nez sky :grinning: a este aj napapat dali :dizzy_face:
10. dub 2008 v 10:41  • Odpověz
ikke diky...
zatim se mi podarilo najit za 1399/os/1 cesta na skyeurope...ale nejak mi ty stranky spatne funguji, tak nevim, co vsechno je v te cene zapocitane. no a prijde mi to drahe. jinak zadne jine vyse jmenovane levne spolecnosti nelitaji z prahy/vidne/blavy do malagy:(
10. dub 2008 v 11:25  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.