• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
ahoj holky, hlásím se k odpolednímu/večernímu pokecu
9. zář 2009 v 16:48  • Odpověz
karol: Vypadá to, že jsem tady jen já a Ty....a to já ještě od toho odbíhám, protože uklízím, peru atd.
9. zář 2009 v 16:50  • Odpověz
Ahojky, já jsem tu taky, ještě tak půl hodinky, tak co je nového?
9. zář 2009 v 16:55  • Odpověz
drndapetka, já zalévám orchidej častěji než jednou týdně (asi záleží na teplotě a vlhkosti okolního vzduchu) - mám ji v průhledném květináči a řídím se těmi zelenými kořeny - a zalévám tak, aby byly stále hodně zelené a nasáklé vodou, jak začnou sesychat, tak to kytce nedělá dobře. a hnojím jednou za 1-2 měsíc místo zalévání - vezmu velký květináč/kyblík, do něj natočím vodu a naleju tekuté hnojivo a chvíli do něj kytku postavím - takto vystřídám všechny orchidejky a zbytek vody s hnojivem použiju (pokud zbude) na ostatní kytky
9. zář 2009 v 16:55  • Odpověz
no já se budu zase nutit do učení
9. zář 2009 v 16:56  • Odpověz
Ahoj holky, manžel byl na RTG pánve - stejný den poté večer jsme měli pohl. styk (vyšla akorát ovulace), Nevíte, kdybych náhodou otěhotněla (jako že tomu stejně už vůbec nevěřím... mohlo by to mít vliv na plod? Díky mějte se
9. zář 2009 v 16:58  • Odpověz
s tím snižování mateřské je to "super", co? sotva se odhodláme k dítěti, tak abychom to raději odložili a o rok déle šetřili, ať pak nechcípneme hlady...
9. zář 2009 v 16:58  • Odpověz
Karol, takže zalévat 1 - 2x týdně? Já celou dobu myslela, že moc vody nemusí.
9. zář 2009 v 16:59  • Odpověz
jj, s tím návrhem mi tedy nadzvedli :angry: Já pevně věřím, že to prostě nemůže v tomhle znněí projít, vždyť je to brutální. Mateřská o 20% :angry: :confused: :zipper_mouth:
9. zář 2009 v 17:01  • Odpověz
zlababa, no kdyz je teplo, tak zalevam i 3x, kdyz je chladno, tak treba az po 10-14 dnech... vazne podle okolnich podminek a "nacucanosti" a "zelenosti" korenu
9. zář 2009 v 17:03  • Odpověz
s tema orchidejema to neni mozna spravne podle prirucek, ale zatim mi uz 2. rok krasne zili, rostou nove listy, kvetou, tak co...
9. zář 2009 v 17:04  • Odpověz
hm, tak asi začnu častěji. Mě totiž jednou nějak tou přehnanou vláhou začala plesnivět ta hlína. Tak jsem usoudila, že jsem zalévala moc a žačala jsem vodou šetřit. listy mám pořád zelené, ale květy nikde :confused:
9. zář 2009 v 17:05  • Odpověz
aja83, pri PCO se da pomoct ovulaci pomoci umele dodavanych hormonu - prasky a injekce a pak je mozne podstoupit malou laparoskopickou operaci vajecniku. otehotnet se da, ale neni to uplne nejsnazsi
9. zář 2009 v 17:06  • Odpověz
zlababa, no tim ze neustale zkoumam koreny pres kvetinac, tak bych si vsimla, kdyby plesnivela hlina... to bych taky te zalivky ubrala :slight_smile: mozna tam liju mene vody, ale zase casteji... jednu jsem zkousela zalevat pravidelne 1 tydne a u te mi uschl ten hlavni stvol a od te doby taky nevykvetla... u ostatnich uz to prizpusobuju a celkem to jde. jen jsem zvedava, jak budou moje kyticky vypadat, az se ted po dovolene vratim domu - pak vam napisu, jak se pritel staral a co to s nima udelalo
9. zář 2009 v 17:08  • Odpověz
tak musim konstatovat, ze je to poprve, kdy se mi podarilo bez problemu docist dopoledni diskuzi :grinning:
9. zář 2009 v 17:22  • Odpověz
karol: To bude tím, že nikdo nebyl v práci, všichni mají dovolený a tím pádem se nedostanou k PC :grinning:
9. zář 2009 v 18:00  • Odpověz
Jinak díky moc za ty rady, jak se starat o orchidej....ale jak se znám , tak stejěn přijdu za měsíc s tím, že mi chcípla :grinning:
9. zář 2009 v 18:01  • Odpověz
karol: příští pátek nastupuju taky do školy...mám zípis do 1.semestru....byla jsem hrozně moc šťastná, že jsem se konečně po 5ti letech neúspěšného snažení dostala na VŠ, a navíc jsem se o přijetí dozvěděla krátce po revizi, takže mě to trošku spravilo pocuchané nervičky a dodalo sílu bojovat,....navíc jsem si nějak vsugerovala, že když budu studovat, tak mě to trošku odprostí od myšlenek na mimčo a podaří setak rychleji....jenže te´d, jak se ten termín zápisu blíží, tak začínám mít obyvy jestli to zvládnu, nevím jestli se mi vůbec ještě učit chce , přece jenom jsem ze školy 2 a půl roku a spousta vědomostí z hlavy vyprchala....začínám bgýt na sebe naštvaná, že jsem vůbec na ty přijímačky šla...neumím si vůbec představit, že budu minimálně 3roky studovat a pak když přijde mimino, tak se asi zblázním......To jsem se tak těšila a od dneška začínám pochybovat, že to nezvládnu, že se mi nebude chtít...no jsem normální??? :sweat_smile: :confounded: :astonished: :angry:
9. zář 2009 v 18:08  • Odpověz
drndapetka, ja mam taky dovolenou... :wink:
9. zář 2009 v 18:20  • Odpověz
pochybovat je celkem normální...
já dělám 2 školy a k tomu pracuju... a taky pochybuju a není týdne, kdy bych s tím nechtěla praštit
ale ono se to nakonec vždycky nějak udělá - a když ne, tak se svět nezboří :wink:
9. zář 2009 v 18:22  • Odpověz
karol: No když už jsem se dostala , tak by bylo škoda to neudělat, že? :wink:
9. zář 2009 v 18:27  • Odpověz
no rozhodně by byla škoda se o to minimálně nepokusit

já si vždycky říkám, když už to chci vzdát, ať si laskavě uvědomím, kolik času už jsem tomu věnovala a jestli mi toho školou zapláclého času není líto - kolik úsilí by přišlo v niveč, kdybych se na to teď vykašlala... :slight_smile:
9. zář 2009 v 18:29  • Odpověz
A to děláš obě školy asi dálkově, že? Jak často je míváš? Já budu mít přednášky jednou za 14dní v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne, takže to vychází za semestr celkově 7-8 přednášek a pak zkouškový období, akorát teda nevím, co nás chtějí za 7x2dní takže za 14dní výuky naučit.... :confounded:
9. zář 2009 v 18:35  • Odpověz
obě prezenčně... a mám je tak, jak si poskládám rozvrh, takže obvykle od pondělí do pátku vždy odpoledne/večer
9. zář 2009 v 18:41  • Odpověz
a co vás chtějí naučit - skoro nic, řeknou vám, co se máte naučit :slight_smile:
9. zář 2009 v 18:41  • Odpověz
karol: Takže ty ještě nepracuješ? A nějaké brigádu máš? To asi už nestíháš, že?
9. zář 2009 v 18:47  • Odpověz
nene, normálně pracuju, proto ta škola odpoledne...
9. zář 2009 v 18:47  • Odpověz
spíš mám v první řadě práci a pak teprve jednu školu a hoooodně vzadu druhou školu. tak teď doufám, že školy nahradím něčím mnohem lepším :slight_smile:
9. zář 2009 v 18:48  • Odpověz
a co studuješ? kdy budeš mít dostudováno? :slight_smile:

To já bych chtěla studovat s miminkem, doufám, že to budu zvládat...
9. zář 2009 v 19:15  • Odpověz
no to je otázka :slight_smile: kdy budu mít dostudováno vážně netuším...
studuju ff - historii a ekonomku - diplomacii. První dokončím a nevím kdy (ale mám 3 poslední zkoušky, státnice a obhajobu) a to druhé se snažím přerušit a (ne)dokončovat budu podle mimča
9. zář 2009 v 19:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.