• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
Jarmulko, tak s tím zkušenosti nemám, takže ti neporadím. Ale ovulku můžeš mít klidně i 10. DC.

Pepi, tak u mne je to tak, že o politice se téměř s nikým bavit nemůžu. Jsem z Mostu, kde je vysoká nezaměstnanost a sociální dávky tu lítaj těm "sociálním jistotám" rovnou na dlaň, tím pádem tu téměř nikdo nevolí pravici. Nikomu jeho názor nevyčítám, nemyslím si o něm, že je magor, ale totéž vyžaduji i od ostatních, takže řeči, levice nám dá víc peněz, mě opravdu nepřesvědčí o tom, že bych je měla volit. V duchu si říkám, že alespoň nejsem z těch, kteří pro korunu nevidí stovku. Ale to je jen a jen můj názor. Na druhou stranu je někdy ta levice dobrá, aby byl v těch rozhodnutích a nápadech tam nahoře nějaký přijatelný kompromis. Ale už dost o politice, ta sem nepatří :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :wink: .

Jinak co se týká rozestupu mezi dětmi, tak jsem zatím dospěla jen k jednomu dítěti kvůli mému patnáctiletému strachu z porodu. Manžel chce ale dvě děti. Taky se tomu nebráním, ale někdy bych byla vážně ráda, kdyby to u lidí fungovalo jako u mořských koníků :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: . Třeba se nám povedou dvojčata a budeme to mít vyřešené oba :slight_smile:.
24. zář 2009 ve 13:14  • Odpověz
TAURI ty máš strach z porodu????????
24. zář 2009 ve 13:17  • Odpověz
Myslím jak nějak velký????? Takový ten ,,normální,, zdraví strach má snad každý
24. zář 2009 ve 13:18  • Odpověz
Teda, holky, vy pisete strasne rychle. Ja nestiham cist, ted jsem dosli s Honzikem ze cviceni a za chvili manzel dovede kolegu s prace a s burcakem :slight_smile:. Akorat jeste musim stihnout nakojit.

My se teda zacli snazit uz ted, ale ja doufam, ze se to povede az od ledna, do te doby mam predplaceny bodyforming :wink: .

Ja se na druhy porod docela tesim, a to ten prvni, vyvolavany, taky nebyl prochazka ruzovym sadem... ale ted se tomu uz smeju. :grinning: . A je pravda, ze tech devet mesicu jsem se bala uplne zbytecne. :dizzy_face:
24. zář 2009 ve 13:21  • Odpověz
malej evidentně zase vyráběl "hovnoty" tak se jdeme přebalit :slight_smile: a pak by mohl usnout, to bych hned využila :grinning:
24. zář 2009 ve 13:23  • Odpověz
Verusko : viď ????? Každá máme strach ale pokud nejsou nějaké komplikace,tak jde!!!! Já měla náááádhernýýýý porod!!!! Mohla bych napsat a věřte,že bych Vám tím dodala optimismus!!!!! Jasně,bolelo to,ALE stojí to za to a je to nezapomenutelný náááááádhernýýýý zážitek!!!!! Já např. když jsem už mohla tlačit,tak jsem vůbec nevěděla,že už je malá venku!!!!! Na JEDNO zatlačení bylo po všem!!!!!!! Jen jsem ucítila takové příjemné teplo,otevřu oči ( má se tlačit se zavř. očima ) a koukám!!!!! Malou má sestra v rukou!!!! :astonished: A já povídám : a to je všechno???? A sestřička vesele : A co byste chtěla maminko????? :grinning: No rodila bych HNED!!!! Za to těhu mě moc moc moc vyčerpávalo :unamused: - ale zkrátka stálo to za to !!!! :slight_smile:
24. zář 2009 ve 13:27  • Odpověz
Jarmulko, no nevím, jestli to lze nazvat normálním, zdravím strachem :slight_smile: . Mám pocit, že to snad ani nemůžu přežít :slight_smile: . Když se loni narodil synovec, tak jsem ještě sto metrů od nemocniční budovy slyšela v pravidelných intervalech z porodnice křik nějaké budoucí maminky a pojala mě úzkost. Holt je to takový ten strach z neznáma :slight_smile: .

Verusko, tak doufám, že se tomu taky jednou budu smát :grinning: .
24. zář 2009 ve 13:27  • Odpověz
Jarmulko, tak to si to opravdu měla krásný :slight_smile: . Ještě pár takových zážitků a začnu se na to dokonce těšit :grinning: .
Holky, jsem moc ráda, že nebudu rodit v době, kdy manžel nebo přítel nesměl do porodnice ani vstoupit. Spoléhám na manžela, že i když mu budu hrozit rozvodem za tu bolest, tak se bude jen usmívat, mne bude chválit, jak mi to dobře jde a pak mi to všechno bude vyprávět, protože si to nebudu pamatovat :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile: .

ÁÁÁÁúúúúúúúúúúúúúú, teď mě tak píchá v podbřišku na levé straně. Fůůůj, ať už se to nevrací. No tohle mám tedy poprvé. Uf, už je to pryč :grinning: :grinning: :grinning: .
24. zář 2009 ve 13:32  • Odpověz
To mám z toho, že se bavím o porodech. Pak mě nemá bolet v bříšku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .
24. zář 2009 ve 13:33  • Odpověz
Tauri, jsem zdrav. sestřička,byla jsem u několika porodů a tak můžu zhodnotit. Celkově moc maminek nekřičí,ale jsou i takové. Každopádně když už křičí,tak většinou ke konci porodu,ALE opravdu to není nutné. Ony si tím často ulevují. Některé předporodní kurzy doporučují maminkám uvolnit se a klidně si zakřičet,ale z vlastní zkuš. ti mohu říct,že je to zbytečné!!!!! Je lepší se soustředit na miminko a na dýchání!!!!! Pořádně to prodýchat,najít si polohu ve které je to snesitelnější - a existujou!!!!!!!!! A pomáhají!!!!!!! Já je sama vyzkoušela a opravdu se bolesti zmírnili!!!!!!!!!! A v krajním případě - můžeš požádat i o epidurál a to se pak budeš kontrakcím jen smát!!!!! Opravdu už dnes není problém rodit v hrozných bolestech!!!!! Stačí se na podání epidurálu dopředu informovat - a pak si jej klidně vyžádat!!!!!!! Ale ty úlevové polohy vážně pomáhají!!!! Někomu i voda a tak... Chce to prostě zkoušet co zrovna na tebe zabere - ale věř,že něco zabere!!!!!!! A taky - ty veliké bolesti netrvají tak dlouho!!!!!!!!!!!!!! :slight_smile: Já si s každou kontrakcí říkala : a zase o kontrakci méně a o krůček mimi blíže!!!!! Chce to myslet pozitivně!!!!!! Hlavně se nestresovat!!!! I pro mimi to je namáhavé už tak :slight_smile:
24. zář 2009 ve 13:36  • Odpověz
Ježiš holky, tady se už probírá porod! A jejej! Ale já se porodu nijak zvlášť nebojím. Musíme si říkat, že po těch bolestech na nás bude čekat náš uzlíček! A pro něj to vytrpíme, vždyť si ho tolik přejeme!
24. zář 2009 ve 13:41  • Odpověz
Holky, já se porodu zatím nebojím, tak daleko nevidím, resp. ho nevidím vůbec, vidím se tak do pátého měsíce, kdy bude ještě ten pupek jenom takovej hezky velkej, pak už vidím rovnou mrňouse :grinning: :grinning: :grinning: Ale znám spoustu holek, který naopak říkají, porod kolikrát chcete, ale těhotenství už neeee. Někdo to vyprdne jako nic, ale špatně snáší těch 9 měsíců. Tak uvidíme...
24. zář 2009 ve 13:46  • Odpověz
Jarmulko, o tom dýchání jsem taky četla článek v časopis, který napsala jedna doktorská kapacita. Prý je to jediný nefarmakologický způsob, jak zmírnit bolesti. Takže ty předporodní kurzy a trénování dýchání už mám teď zaručené a ještě nejsem ani těhotná :grinning: .
Máma mi říkala, že když rodila ségru (byl to její první porod), tak se tak snažila nekřičet, až jim z toho omdlela. Tak to já si radši zakřičím, hlavně když budu při vědomí :slight_smile: . Tomu epidurálu bych se právě chtěla vyhnout, takže na jednu stranu se bojím, ale na druhou si tady hraju na hrdinku. To se mi líbí, říkat si, zase o kontrakci méně a blíž miminku. To určitě použiju :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .
24. zář 2009 ve 13:48  • Odpověz
Já např. měla poslíčky už 3 týdny před porodem a když jsem začala rodit,tak jsem je mylně vyhodnotila jako poslíčky a šla spát :slight_smile: . To bylo 8 večer. Cca po půl hodině jsem se probouzela s bolestma ale zase hned usnula - to do dvou do rána - ve dvě jsem vstala že je to nějaký divný. Pozorovala jsem intenzitu a čas a začala si uvědomovat,že to ASI bude ono - nebyla jsem si jistá!!!!! Nebylo to totiž tak moc šílený,jak jsem si představovala!!!! Opůl páté byly kontrakce po 3 minutách pravidelně,ale pořááád pohodička!!!!!!! Tak jsem vzbudila Kubu a že asi rodím. Tak se obléknul,já si udělala čaj,on kafe,probral se a pak jsme vyrazili. Cca v půl šesté příjem - sdělili mi že opravdu rodím - ulevila jsem si,nechtěla jse,,aby si mysleli,že jsem nějaká hysterka :slight_smile: !!!! Při příjmu jsem ale nebyla vůůůbec otevřená - prý necelý 1 cm :unamused: - u prvorodiček trvá první doba tak 6 - 12 hodin. Takže jsem měla ,,super ,, vyhlídky. Jenže já se přece tabulkama řídit nebudu,že jo??!!! :slight_smile: Takže v 5:30 - necelý cm v 6:15 - 4 cm!!!!!!! v 6:45 - 6 cm !!!!!! v 7:10 sestra na mě - cítíte už nějaké tlaky???? A já : NIC!!!!! A ona: jé,aby se nám ten porod nezastavil!!!!! Já vás raději vyšetřím!!!! Sáhla do mě a volá : proboha,vždyť VY RODÍTE!!!!!! Rychle na sál!!!!!! Dojdete???? A já udiveně : jo,mě nic není!!!!!! Došla jsem,vylezla jsem si sama a v pohodě na porodní lůžko,zatlačila jsem a malá byla VENKU!!!!!!!! Takže příjem v 5:30 s nálezem necelý cm a v 7:28 se Terezka k údivu všech sester i doktorů narodila!!!!!!! Vážila 3200 g a měřila 49 cm :astonished: . Také mě to bolelo,ale prostě to za to stálo !!!!! :slight_smile:
24. zář 2009 ve 13:49  • Odpověz
Jo a narodila se přesně v termínu : do průkazky mi doktorka na začátku těhu napsala termín porodu 19.02.2006 a tak jsem jako vzorná maminka 19.02.2006 naklusala do porodnice a Terka byla na světě :slight_smile: .... Tak když už mi to tam do té průkajdy mudr napsala,tak jí v tom přece nebudu dělat nepořádek,že jo :slight_smile:
24. zář 2009 ve 13:54  • Odpověz
Jarmulko, to byl tedy fofr. A hlavní je, že se vám povedla tak krásná holčička. Koukla jsem do alba a je nádherná. Ta fotka s tatínkem(alespoň doufám, že je to tatínek) mi připadá, jako kdyby to bylo focené v Zadaru. Nevím proč, ale když jsem se na ní koukla, tak mi to připomnělo dovču před devíti lety :grinning: :grinning: . Jsem vážně zvědavá na sebe, jak to všechno zvládnu. Ovšem, nic jiného nezbývá. Miminko si strašně moc přejeme, tak hurá do toho :grinning: .
24. zář 2009 ve 13:55  • Odpověz
teda holky, tady už se probírá porod ?? :astonished: já zatím strach ani nemám, ale věřím, že za pár týdnů na to začnu fakt myslet a možná i změním názor... :grinning:

jarmulko, teda to jsi rodila fakt rychle, hlavně ale že bylo všechno v pořádku a že máte nádhernou holčičku :wink: jo a 19.2. je i moje ségra, akorát tedy ne 2006 ale kapááánek dřív :grinning:
24. zář 2009 ve 13:57  • Odpověz
Teda Tauri,já ti tleskám!!!!!!!!!!!! Ty jsi šikula!!!!!!!! Je to ZADAR!!!!!!!!!!!!!! A děkujeme :slight_smile: - jo a je to tatínek !!!!! A máme ho móóóóc rádi!!!!!!!!! :slight_smile:
24. zář 2009 ve 13:58  • Odpověz
Tedy jarmulko, ty máš ale poslušnou holčičku. Paní doktorka řekne 19. února a ona poslechne a narodí se přesně v ten den :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .
24. zář 2009 ve 13:59  • Odpověz
Blíženko, na porod určitě začneš myslet za 35 týdnů :grinning: :grinning: :grinning: .

Jarmulko, vážně je to Zadar, jo ?? :grinning: :grinning: :grinning: Byla jsem tedy na tom samém náměstí. Pamatuju si totiž ty trosky položené před kostelem.
24. zář 2009 ve 14:05  • Odpověz
tauru: no řekla bych že za 35 týdnů nejdéle :grinning: :grinning:

jééé já bych tak ráda taky jela na dovolenou :slight_smile:
24. zář 2009 ve 14:08  • Odpověz
Tauri OPRAVDU!!!!!! No já jsem tady úúúplně koukala,když jsem si to četla!!!!! Ty jsi prostě úúúžasná!!!!!! To já bych nepoznala u někoho na fotce podle nějaké ulice,kde byl!!!!!!! Přidala jsem pár fotek do alba :slight_smile: ...
24. zář 2009 ve 14:10  • Odpověz
No blíženko, myslela jsem si, že se mnou budeš souhlasit :grinning: :grinning: :grinning: .

Jarmulko, tak často do zahraničí na dovolenou nejedu. Byla to vlastně moje první i poslední dovča mimo ČR co jsem dospělá a asi mi to utkvělo nějak v paměti. Jdu se mrknout na ty fotečky :slight_smile: .
24. zář 2009 ve 14:17  • Odpověz
Jarmulko, Terezka je moc krásná, ty kukadla! Ty má po tatínkovi bych řekla :wink: , že jo?
24. zář 2009 ve 14:20  • Odpověz
jarmulko hezké fotečky, terezka je krásná, některé její "pózy" jsou fakt úžasný :wink: :grinning: má takový trošku rošťácký úsměv :wink: :grinning: to samozřejmě myslím v tom dobrém slova smyslu :wink:
24. zář 2009 ve 14:23  • Odpověz
teda holky, už mě zase trochu píchá v podbřišku...
24. zář 2009 ve 14:24  • Odpověz
Bliz, to mě dnes píchá celej den. Už jsem se hrozila, jestli to náhodou nedostanu. Je to divný. Začínám mít nějakou nervozitu, co se objeví na testíku! No nic, necháme se překvapit!
24. zář 2009 ve 14:26  • Odpověz
Jarmulko, tak jsem zkoukla nové fotečky a musím říct, že ta malá je fakt krásná holčička. Obzvlášť na té fotce, kde má dva culíčky. To je fotka na titulní stránku. Ty kukadla nádherny. Jestli bude druhý mimísek taky holčička, tak už aby tatínek Kuba doma začal budovat nedobytnou zeď pro neodbytné nápadníky :grinning: :grinning: .
24. zář 2009 ve 14:27  • Odpověz
Holky, já jdu domů. Asi skočím do lékárny pro mamatesty, snad je budou mít, zatím mě je nikdy žádná lékárna nenabídla. Asi si o ně musím říct přímo. No a zkusím to a zítra dám vědět. Držte mi pěsti a pořádně :grinning: !
24. zář 2009 ve 14:29  • Odpověz
Moc děkujeme holky!!!! :slight_smile: No my vlastně původně ,,dělali,, Dominika,ale nějak se nám to vymklu ,,z rukou,, :slight_smile: a máme z toho Terezku :grinning: .... Áji oči má po taťkovi jak píšeš. A Blíženko : rošťák je slabý slovo!!!!! Al máš pravdu,že ten její kukuč jí prozrazuje : není to žádný andílek!!!! :slight_smile: Vyvádí jako kluk!!!! - tak přece jenom se nám něco z toho kluka ,,povedlo,, :slight_smile:
24. zář 2009 ve 14:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.