• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
Ale ne, majdi, každá tady má občas asi tendenci si nějaké "příznaky" trochu vsugerovat... :slight_smile:
25. zář 2009 v 11:20  • Odpověz
majdi: takových je nás přeci víc, které si ty příznaky třeba nechtěně vsugerují, protože si moc přejí být těhu... :slight_smile: :grinning:
25. zář 2009 v 11:21  • Odpověz
No jo no, a pri tom jsme si s pritelem rekli, ze to proste zatim tak jako nezavazne zkusime, dame vecem volny prubeh. Jenze ja jsem vnitrne na tenhle moment uz dlouho cekala :pensive: a tak jsem ted jak urvana z retezu a rikam si, ze otehotneni prece vubec nic nebrani. Prasky neberu uz asi 4roky, cyklus pravidelny podle vsech preventivek jsem zdrava jak ripa.
25. zář 2009 v 11:29  • Odpověz
jen ta hlava .. co majdi.. a to je prave to nejhorsi, v hlavě si to prostě nejak musis vytesnit.. :slight_smile:
drzim palce, ať to jde!!
25. zář 2009 v 11:36  • Odpověz
Jo holky, já si taky myslím, že ta psychika dělá strašně moc! Když se ženská na těhotenství moc upíná, myslí jen na miminko a moc by ho chtěla, utvoří se jakejsi blok a jak naschvál to nejde! Je to k vzteku, ale tak mi poraďte, jak to udělat, abychom na to pořád nemyslely... :sweat_smile:
25. zář 2009 v 11:43  • Odpověz
Tak už mám splněný termín a v práci mi to trochu povolilo. Respektive se mi nechce vůbec nic dělat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: . Už jsem asi myšlenkama na tom prodlouženém víkendu. Bohužel se sem k vám dostanu až v úterý, tak asi puknu zvědavostí, jak to drndapetce a Aje dopadlo. Jinak drndi, to, že ti vůbec nic není, může být právě známkou toho, že těhotná jsi a je všechno v pořádku. Vem si, že některé maminky třeba do třetího měsíce netuší, že jsou těhulky. Držííííím palečky tobě i Aje už teď, abyste to měly pojištěné dopředu :slight_smile:). Takže v úterý doufám na mě vybafnou dvakrát dvě čárky :grinning: :grinning: :grinning: .

K těm příznakům. Na ty tedy já zatím dávat nemohu. Například mně se teď v poslední době občas dělají mžitky před očima, je mi šoufl před jídlem i po něm, pálí mě nepředstavitelně žáha, že někdy je to skoro až na vykloubení žaludku, ale kdybych to pojala jako těhupříznaky, tak už bych předstihla v těhotenství i slonici. :grinning: :grinning: S tou žáhou mě to trápí minimálně od loňského května. Spoléhám tedy na to, že mi vynechá MS a test ukáže // :grinning: :grinning: :grinning: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .
25. zář 2009 v 11:44  • Odpověz
:slight_smile:) Aji, to nevim:slight_smile: ale treba nemyslim, ze na TO myslim porad, ale samozrejme, ze obcas si reknu - ty jo, treba se uz povedlo a zrovna se zavrtava.. anebo zas naopak, ze treba tentokrat se nepovedlo..
ale jinak ne ze by mi to bylo JEDNO. to rozhodne ne... jen proste se to snazim nechat plynout..

jdu na obed, holky! zatim ahoj, a dobrou chut!
25. zář 2009 v 11:44  • Odpověz
to byl presne ten duvod, proc jsem uz nechtela cekat... Vedela jsem, ze ted mam jeste jakz takz sanci to tak moc neresit, protoze jeste az tak o nic nejde. Mam pocit, ze mame jeste dost casu. U me je to spis o tom, ze uz "moc chci":slight_smile: Ale koncem rijna se budeme stehovat do noveho, vlastniho bytecku, tak snad budou zase starosti s necim jinym :grinning:
Ja si osobne myslim, ze je i spousta zenskych, ktery se na to proste upnou, reknou si: tak a ted to vyjde a je to. Myslim, ze pozitivni mysleni je taky dulezite a je to taky zaklad uspechu, kdy zenska svemu telu veri a dava mu nejak asi podvedome najevo, ze je tohodle schopne... Ovsem realita byva pak jina, ze-... jinak bychom se tady asi nepotkavaly. Holt kazdy dalsi den, nez se clovek dozvi, ze ano nebo ne, nepridava na klidu asi nikomu...
25. zář 2009 v 11:48  • Odpověz
Ají, já bych řekla, že někdy se ta psychiky zbytečně přeceňuje a někdy zbytečně podceňuje. Tak žhavá do miminka jako jsem teď, jsem začala být po svatbě. Vdaná jsem téměř 14 měsíců. Předtím jsem to až tak moc neřešila a nechávala jsem tomu volný průběh. Ani moje doktorka nebyla zrovna akční. Tak proč to tedy nevyšlo?? Mám teď 33. snažení tzn. 33 měsíců. Jednou už jsem to tu psala. Dostala jsem brožuru v poradně pro neplodné páry, kde psali, že nemožnost otěhotnět si nelze vsugerovat. Tzn., že když neplodný pár adoptuje dítě a za rok přirozeně žena otěhotní, nikdy ti nikdo nedokáže, že by ta žena neotěhotněla i bez té adopce. Protože je ale placebo silné a není to vědecky dokázané, lékaři tu psychiku jako překážku k otěhotnění berou. Takže resume je, že nejsme cvoci a blázni, ale prostě to tělíčko nějak zatím těhulkovat nechce a nezajímá ho, po čem náš mozek a srdíčko touží. Nemyslet na to pochopitelně nejde a ve svém okolí už rozšiřuju své mínění o tom, že když mi někdo po třech letech snažení řekne, že se moc snažíme, moc na to myslíme a máme si dát voraz, tak to opravdu může říct jen někdo, kdo to nezažil. Nemyslet na to budu, až nade mnou lékářská věda zlomí hůl a já se budu muset vyrovnat s vědomím, že nikdy nebudu mít vlastní děti. Takže teď si na to klidně myslet budu a nevidím na tom nic špatného. Jsem sice v klidu, nestresuju se, ale nemyslet na to by bylo natolik nad moje síly, že bych za chvíli ve stresu byla. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
25. zář 2009 v 11:56  • Odpověz
taurusenko, tos napsala pěkně!!! A výstižně! Také si myslím, že si neplodnost nejde vsugerovat. I to že když člověk bude na miminko myslet, že to něco extra ovlivní. Vždyť člověk myslí na hezké věci, když si představuje, jak bude vozit kočárek apod.... A vůbec nevěřím tomu, že když na miminko myslíš, že se nějak otočí děloha či něco takovýho jsem slyšela. To mi přijde blbost tuplovaná. Ovšem něco jiného už mi přijde, když je z toho člověk nějak na nervy, kdy se z toho hroutí, je v nepřomožitelném stresu. To si myslím, že určitě zdravé není, ale jednoznačně si tím nepřivolá neplodnost, spíš nějaký jiný problémy, třeba takoví lidé hladoví nebo naopak hledají útěch v jídle atp. a to sebou může nést další a další problémy. Psychika v rovnováze je základ, ale nepovažuju za vychýlení z této rovnováhy to, že na dítě myslím a že si ho přeju. :slight_smile:
25. zář 2009 ve 12:13  • Odpověz
Taurus, máš úplnou pravdu. Já taky nevím, jestli se mi podaří na to tolik nemyslet, ale zase si myslím, že zas taková bláznivka ještě nejsem. Taky jsem četla o feng šuej, že při plánování těhotenství by se mělo dávat najevo, že s miminkem počítáme. Třeba spát v nějakých peřinách, které mají dětský vzor, nebo koupit nějakou hračku, bavit se o něm atd. Takže když budeme dopředu přemýšlet, že miminko chceme a budeme se na něj těšit, určitě jednou přijde!
25. zář 2009 ve 12:14  • Odpověz
holky, musela jsem si vymazat foto v profilu, protože sem chodí šmejdit lidi z práce, a já nechci, aby měli o mě přehled....tak já jen abyste se nedivily :grinning:
25. zář 2009 ve 12:24  • Odpověz
aja.83: To s tim feng šuej, tomu bych klidne i verila:slight_smile: myslim, ze jsou proste veci mezi nebem a zemi, ktere se daji urcitym pristupem k veci privolat. Ale chapu, ze kdyz to privolavani trva moc dlouho, tak to treba muze veci spis uskodit.
25. zář 2009 ve 12:24  • Odpověz
Nevíte náhodou, jestli se dá nějak zablokovat nebo uzamčít moje album, aby do něj nemohli všichni?
25. zář 2009 ve 12:25  • Odpověz
drndapetka: to chápu a také z toho mám strach. Album uzamknout nejde, leda tak v něm všechno vymazat, ale pokud jsi do něj dloho nevkládala žádnou fotku a oni neznají tvou přezdívku a neví o tom, že si píšeš tady v téhle diskuzi, tak tě nevyčmuchají. Pokud už znají přezdívku, tak to je horší. To tě můžou naiít i tady a jen si u tvého jména kliknout na foťáček... :unamused:
25. zář 2009 ve 12:29  • Odpověz
Chicoolko a ají, tak to jsem ráda, že se mnou souhlasíte, protože mi přijde, že jsem to napsala dost tvrdě :pensive: :grinning: :grinning: :grinning: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: . Někdo by si to totiž mohl vyložit tak, že psychika v tom nehraje vůbec žádnou roli, ale tak jsem to rozhodně nemyslela. Souhlasím s Chicoolkou. Pokud je člověk v abnormálním stresu, že z toho nejí, nespí, pořád brečí, hroutí se, tak si tím přivodí zdravotní problémy, které pak opravdu mohou mít na netěhotnění vliv. Ale tím, že na to "jen" myslíme, přemýšlíme, co když už se to povedlo, jsme nervózní před testěním, si rozhodně problémy nepřivodíme. Jak třeba chicoolka psala s tou dělohou. To je fakt blbost nebo interní levitace :grinning: :grinning: :grinning: .
Ají, teď si mi něco připomněla, ale nesmíte se smát, protože to vážně není až tak normální. Ale děkuju za info, od teď budu říkat, že se řídíme feng šuej :grinning: :grinning: :grinning: . Někdy s manželem vedeme rozhovory, kdy se vžijeme do situace, že už máme děti. Někdy malé, nekdy už v pubertě. A to je fakt sranda. Moc se u toho bavíme a máme to jak soukromé divadlo. Uvedu příklad. Manžel dřív hrál hokej. Jen tak pro radost a má doma hokejky a puk. Někdy tu hokejku jen tak pro srandu vezme a lítá s ní a pukem po bytě a pak to svádí na našeho "syna", že to byl on. Jenomže tím, že tam je ten špunt pouze imaginární, to holt vždycky odnese tatínek. Jsme blázni, ale nejsme okolí ani sobě nebezpeční. Moje heslo je, že sranda musí být i kdyby na chleba nebylo. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. zář 2009 ve 12:30  • Odpověz
chicooL. Vymazala jsem jen svatební foto....to by mělo stačit a smazat důkazy :slight_smile: Jinak nikdo neví, jakou mám přezdívku a ani , že sem chodím, ale mohli by na mě narazit, a to já nechci....co je komu do mýho osobního života, že :wink:
25. zář 2009 ve 12:31  • Odpověz
Ale tam píšou, že zůstanou rodičovské příspěvky a porodné...ale co mateřská, která se pobírá těch 28 týdnů...tu chtěli snižovat o 20% a o ní tam nic nepíšou...co myslíte, zůstává to stejné?
25. zář 2009 ve 12:32  • Odpověz
Tauru, to je hezký! Sranda musí být. A mimísek musí dopředu vědět, že se s ním počítá a že ho moc chceme, aby se už v bříšku pěkně vyvíjel a těšil se na svět. :wink:
25. zář 2009 ve 12:34  • Odpověz
Drndi, tak s tou rodičovskou a porodným je to super. Neumím si představit situaci rodičů s malými dětmi a hypotékou, kteří počítají každou korunu, že by měli mít teď měsíčně o pár set korun méně.
S tou fotkou v profilu to naprosto chápu. Taky bych nechtěla, aby si někdo četl moje "soukromé" povídání.
25. zář 2009 ve 12:36  • Odpověz
Drndi, jo to porodné a rodičovská je fakt supr. Ještěže tak.
25. zář 2009 ve 12:40  • Odpověz
drndapetka: tak to by mělo stačit...pokud sem na koníka chodí všeobecně jen tak čumět kvůli sobě, tak tě nevyčmuchají...

taurusenko, nenapsala jsi to tvrdě a myslím, že dobře rozumíme, co jsi tím chtěla říct a 100% s tebou souhlasím. Psychika v extrému samozřejmě nadělat paseku může, ale taky to má svůj vývoj a až ty doprovodné problémy můžou třeba tu neplodnost způsobit. Např. nebudu stresem nic jíst, vyhubnu na kost, ztratím ms a hned můžu mít s plodností problémy. Ale jde to postupně. To je totéž, jako kdybych měla angínu a myslela na to, jak se těším, až budu zdravá a ono by to zrovna nešlo. To je pitomost! Já na děťátko myslím pozitivně, představuju si ty hezké okamžiky, jasně, že mi napadne, že to nemusí jít, ale ne nijak, že bych se z toho hroutila, takže žádný takovýhle pocit nemůže plodnost ovlivnit. A koneckonců i pláč, když třeba některá obrečí ms, je jen ventilací pocitů, která vede k úlevě. Tak co? Tak nic!!! :grinning:
25. zář 2009 ve 12:43  • Odpověz
Ahoj holky, jsem zpět.. koukám, že jste se rozepsaly! Drndi, uplně chápu tu fotku, přesně proto ji tu nemam.. :slight_smile:
a ani zatim albicko, vlastně..

A souhlasim se vsim, co tu bylo napsano, vlastně! S taurus! A hodně jsem se pobavila u vašeho hokeje :slight_smile:)

A s balíčkem sjem vám to říkala, že buh ví, co z návrhu zbyde.. _:slight_smile:
tak to je dobre, že máte radost! :slight_smile: já taky, samo..................
25. zář 2009 ve 13:01  • Odpověz
Holky, jasně. takže včera, když do mě kámoška hustila, že na to moc myslím a že si to tím spíš blokuju, tak neměla pravdu. Ať se jde vycpat, ona už má mimi, půlroční, otěhotněla asi po týdnu snažení, když se přítelovi otřela o trenky :grinning: a mně bude něco vykládat! Teď je její největší starostí, že příští porod chce mít zase císařem, jako ten první, protože minule to bylo hrozný, nechali ji trápit 4 hodiny a až potom ji udělali císaře. Nemám slov, jiný ženský trpí 20hodin v bolestech a nechtějí jim udělat císaře a ona 4h ani bolesti neměla a stěžuje si. Holky, já jsem se z toho úplně rozohnila, takovýhle lidi mě vytáčí, přála bych jim, aby poznali, co všechno se může stát a že ne všechno jde úplně hladce...Pak by změnili názor.
25. zář 2009 ve 13:03  • Odpověz
Holky, teď mě neskutečně nas ... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalllllllllll můj šéf :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: . Už na ty jeho excesy opravdu nemám nervy. Ještě že je přede mnou to třídenní volno a uklidním se :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .
25. zář 2009 ve 13:03  • Odpověz
Tauru buď v klidu, šéfik ti za to nestojí. O víkendu si odpočiň a navíc máme pondělí navíc. To bude pohodička. Jinak tauru, já se sem dostanu taky až v úterý, takže o mé hlášení čárek nepřijdeš. Počkám na tebe :wink:
25. zář 2009 ve 13:05  • Odpověz
aja.83: to jsem se nasmála, prej po týdnu snažení, když se přítelovi otřela o trenky... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. zář 2009 ve 13:07  • Odpověz
TAuru přesně taaa!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sice je potřeba se vyvztekat, já to mám taky tak.. občas se vytočím jak čertík z krabičky, ale pakk tak po třech dnech :slight_smile: mě to taky přejde! :slight_smile:))
Každej šéf je tka trochu de..il.. :slight_smile:
A opravdu to nestojí za to, se kvuli takovym čílit.. co kdybys byla těhu! :slight_smile: nesmíš se tak rozčílit :slight_smile:
25. zář 2009 ve 13:07  • Odpověz
No Aji, ja kdyz jsem pak zpětně zkoumala, kdy se nám povedlo to první, tak to bylo v týdnu plodných dní jen jediná možnost.. :slight_smile: Asi jsem se taky prvně otřela o trenky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. zář 2009 ve 13:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.