• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
Jarmulko,neboj mimi si k tobě cestu najde,nesmutni

nj Jarmulka to má o to lepší že je sestřčka

Jrmulko,ale ty si asi nedělala hned po škole že?
5. říj 2009 v 18:01  • Odpověz
drndi ted mu bylo 25,ale máš pravdu my když byly na prvním uvz ,tak na nás čučeli co to jako přišlo za děti :grinning:
5. říj 2009 v 18:02  • Odpověz
Jarmulko: A ta Kokrhounková je v Brně?? :astonished:
5. říj 2009 v 18:02  • Odpověz
drndi néééééééééé ta je v Trutnově škoda co?
5. říj 2009 v 18:03  • Odpověz
motol: Tak to máš doma děti dvě, to je prima , ne? :grinning:
já teda musim říct že v Trutnově je opravdu dost gynk.kapacit
Drndi,mě se Terezka narodila tak šikovně,že když jí bylo 11 měsíců tak teprve vešel v platnost tenhle zákon o rodičovském příspěvku a my jsme si nemohly vybírat. Automaticky jsem dostala MD na 4 roky s tím,že do 3 let jsem brala 7600 Kč a od 3 do 4 beru 3800 Kč. Kamarádka má o dva měsíce mladší holčičku než já a bohužel už se do toho nevešla ( byly určený snad jen 3 měsíce ve kterých když se ti dítě narodilo,tak jsi dostala to co já ) a brala do 21 měsíců 7600 Kč a od 21 měsíců do 4 let 3800 Kč. :angry: Byla hodně naštvaná - mezi holkama byly jen necelé dva měsíce a já brala o 15 měsíců déle těch 7600 Kč a to je rozdíl :unamused:
motol: No já jen, že ty ji znáš, když jsi brňanda... :fearful:
Jarmul: No to je teda sakra rozdíl, to Ti teda povím. takže myslíš, že je lepší jít na jen na 3roky, že.....ale to si toho dítka moc asi člověk neužije....když kolem toho třetího roku je to ten nejkrásnější věk.... :slight_smile:
5. říj 2009 v 18:05  • Odpověz
Motol : ne ne,nedělala jsem .
5. říj 2009 v 18:06  • Odpověz
Drndi je to obrovský rozdíl a na 4 roky bych nešla ani za nic!!!!!!! Myslím si,že 3 roky není tak špatný. Je pravda,že okolo toho 3 roku jsou děcka kouzelný,samá sranda a tak,ale my nemáme tatínka milionáře,takže bychom si to nemohli za těch podmínek co teď jsou dovolit :unamused: . Pro mě 3 roky - jasná volba :slight_smile:
5. říj 2009 v 18:08  • Odpověz
Jj MOTOL jak to s tebou vlastně je??????!!!! Studovala jsi tady v Trutnově a jak jsi se pak dostala do Brna holka?????? Povídej přeháněj!!!!! :slight_smile:
5. říj 2009 v 18:16  • Odpověz
no to je teda super drndi fakt :grinning: ,aspon,že ten velkej už umí na wc :grinning:
5. říj 2009 v 18:17  • Odpověz
drndi znám ji protže nejsem brnanda ale sem z Krkonoš a z Jarmul sem dělala stejnou zdravku v Trutnově akorát ona byla o ročník výš :slight_smile:
5. říj 2009 v 18:20  • Odpověz
Jarmul já sem odmaturovala a šla pracovat do Prahy na dětskou neurologii v motole a svého manžela už sem znala ze školního výletu z 9 po letech sme se sešli v Brně a já už snim zůstala :slight_smile:
5. říj 2009 v 18:21  • Odpověz
a to je asi tak vše a to,že je Jarmul mě poznala je fakt náhoda
5. říj 2009 v 18:23  • Odpověz
A jak se ti v Motole líbilo????? Nebylo to psych. náročný - ta dětská neurologie??? :unamused: chudáci dětičky!!!!! Mě by jich bylo moc líto :cry:
5. říj 2009 v 18:24  • Odpověz
Holky, já teď jak studuji tu soc.pedagogiku, tak máme předmět farmakologie a máme napsat nějakou seminární práci, aby se to farmak týkalo. Mě moc léky atd. nezajímají, ale napadlo mě, že bych mohla napsat třeba o epidurální anestezii, to je myslím docela vděčný téma. Máte s tím některá nějaké zkušenosti? Že bych použila i vaše poznatky :grinning:
5. říj 2009 v 18:27  • Odpověz
Drndi osobní zkušenost nemám,ale mohla bych ti sehnat nějaké info a poslat ti to jako dokument třeba emailem :slight_smile:
5. říj 2009 v 18:29  • Odpověz
jarmulka: Díky za rady, to je super, že se tak vyznáš :slight_smile:
5. říj 2009 v 18:31  • Odpověz
Jarmulka: Problém je, že nesmíme čerpat z internetu, poznali by to :frowning2: Takže to je tak, abych si půjčila knížku a napsala to vlastnímu slovy, ale aby to pak nevypadalo až moc laické :fearful:
5. říj 2009 v 18:31  • Odpověz
ahojky holky,
teď jsem akorát dorazila ze školy a viděla jsem co jste toho dneska napsaly :grinning:
Drndi osobní zkušenost nemám ale pokud by jsi potřebovala literaturu tak ti můžu poradit protože kamarádka psala na toto téma bc práci a já osobně jsem viděla spoustu žen které si ho nechali dát.
5. říj 2009 v 18:32  • Odpověz
Drndi tak já jsem doma,tak co kdybych ti zkusila něco napsat a ty by sis to pak předělala dle svého???? Kdybys mi třeba napsala jak zhruba si to představuješ - v bodech - např. úprvní použití epidurálu,přínos epidurálu atd atd... tak bych něco zkusila vymyslet. Třeba by ti to pomohlo ....
5. říj 2009 v 18:34  • Odpověz
Jarmul líbilo no neurologie je náročná ,ale já mám děti moc ráda

jj to bych se drndi,taky mohla do knížek ,jo prosim tě neděláš ted první ročník a dálkově?
5. říj 2009 v 18:34  • Odpověz
no napiš si osnovu a Jarmulka ti ktomu udělá referát :wink:
5. říj 2009 v 18:35  • Odpověz
Musíme si pomáhat,né???? :slight_smile: Aspoň se nebudu pořád jen pozorovat a budu dělat něco užitečnýho :slight_smile:
5. říj 2009 v 18:36  • Odpověz
ale mám ted kamarádku po epidurálu a říkala že už by do toho nešla radčí císař v celkovém spánku prý je lepší radči nevědět
5. říj 2009 v 18:36  • Odpověz
Dvě moje sestřenky měli epi. Jedna měla epi kvůli císaři a druhá rodila normální cestou,ales epi.....
5. říj 2009 v 18:38  • Odpověz
holky tady je jedn odkaz kde je o epi psáno http://www.porodnice.cz/node/3775
5. říj 2009 v 18:39  • Odpověz
Jarmulka: A nechala by sis při druhém porodu epidurál píchnout? Někdo z Tvého okolí ho nepoužil? Já teda nemám žádnou známou, která by si ho přála, ale docela o něm uvažuji.
Bavila jsem se jednou od bratrance s jeho ženou o porodu - jaký ho měla , jak probíhal atd. Povídala, že porodní bolesti ji připadaly o trošku větší než bolesti při MS. Tak to já bych asi nepřežila. Když mám MS, tak první den ležím v posteli a jsem totálně nepoužitelná. Nemůžu chodit, protože mi ty bolesti vyskakují do pravé kyčle a bolí mě strašně moc stehna, takže jakýkoliv pohyb je úplně nemožný :frowning2: Dělá se mi blbě, je mi na zvracení a na omdlení-snižuje se mi tlak. Jsem chudokrevná, mám horzně moc málo železa, a i když se ho snžím doplňovat , tak to nepomáhá. Takže si neumím jaksi představit, že porod by měl bolet o trochu víc....mám totiž pocit, že rodím při každé MS :grinning:
5. říj 2009 v 18:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.