• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
a ještě je přímo knížka epidurál od Pařízka mrknu mám za to že je i ve virtuální podobě
5. říj 2009 v 18:40  • Odpověz
Jarmulka: A jak to, když máš epi....můžeš po ní chodit, nebo můžeš už jen ležet ? Vím teda, že prý ženy po píchnutí cítí tlak plodu, takže může tlačit, ale asi necítí nohy atd. že?
5. říj 2009 v 18:41  • Odpověz
Jarmulko: To jsi strašně moooc hodná....ty jsi celkově takový zlato, víš :wink: Ale to přeci po Tobě nemůžu chtít, aby jsi mi psala seminární práci, to nejde :sweat_smile:
5. říj 2009 v 18:43  • Odpověz
Drndi já epi chtěla a ona mi řekla že už mi ho nedají,že mám moc rozjetej porod a to sem rodila až za 4hodky a jiným ho dali klído těsně před porodem,chápete to
5. říj 2009 v 18:44  • Odpověz
motol: Jj, dělám první ročník...a dálkově :slight_smile:
5. říj 2009 v 18:44  • Odpověz
motol. a ty jsi rodila v Bohunicích, že? Kolik za ten epi chtějí? Myslím kolem 500,-Kč, že?
5. říj 2009 v 18:45  • Odpověz
ty jo to je hodná já mám éro dítě takže bych to nestíhala
5. říj 2009 v 18:45  • Odpověz
takže určo chodíš s Jančou protože ona se nás ptala na tu farmakologii včera :slight_smile:

jj to ani nevim kolik chtěli a rodila sem v Bohunicích,a abyla sem spokojená
5. říj 2009 v 18:47  • Odpověz
drndi ne ne epidurál u porodu spont to nohy normálně cítíš akorát ty bolesti kontrakce jsou tupé nejsou takové jako bez epidurálu, ale mají stejný efekt jako bez epidurálu zároveň s tím epidurálem můžeš ženě trošku pomoct když jí necháš kapat něco na uvolnění branky
a pak je ten k císařskému řezu u kterého necítíš nohy a ic
5. říj 2009 v 18:47  • Odpověz
Jarmi: Já bych to nejlépe napsala jako esej...jako názor a můj postoj k tomu....kdyby to byl jen popis a postup atd. tak by ta práce neměla tu pořádnou šťávu :wink:

hedik: tak jsem na ten odkázek kukla, a je to tam hezky posané dopodrobna.

Je to docela složité. nesmějí Ti dát epi, když máš nízko placentu, když krvácíš, a když je branka míň jak 3cm....a další důvody....to se pak nedivím, že i když to rodička chce, tak kolikrát ji řeknou i ne.
5. říj 2009 v 18:49  • Odpověz
motol ono někdy je to v běhu a není to potřeba ten epidurál a už je zbytečnej protože máš nález velkej a tam by to nemělo smysl protože než by to nasedlo tak už by jsi měla mimiko v náruči a u některejch žen se dává proto že mají kontrakce a mají menší nález ale takovej že se epi může podat a ono se stane to že se to tam povolí a najednou se rodí
5. říj 2009 v 18:50  • Odpověz
motol: S Jančou? jakou? To by byla teda dobrá náhoda :slight_smile:
5. říj 2009 v 18:51  • Odpověz
Drndi,však si to pak přepíšeš - pro svůj dobrej pocit :slight_smile: . Jinak k mému porodu,já jsem si ho užívala!!!! Bolelo to,mrtě moc,ale já se tak těšila na Terezku že to bylo snesitelné!!! :slight_smile: Hlavně jsem se dobře otevírala,takže než jsem se nadála,malá byla na světě - OPRAVDU !!!!! Určitě jsem po porodu říkala,že už nikdy,ale teď už to chci zase :sweat_smile: .... Epi bych si dala jen když by porod nepostupoval. Jinak se prý má opravdu raději pak už ležet. Ona maminka ani nemá potřebu chodit - užívá si to,že to nebolí. Cítí tlaky,ale né tu bolest co dříve. Ssestřenka co rodila s epi popisuje porod po podání epi jako naprostou pohodičku,smála se,vtipkovala,koukala na křivku ( po podání epi se celou dobu sleduje ,,co na to miminko,, ) a když už to bylo ke tlačení,tak se musí epi stáhnout,aby maminka pořádně tlačila. Bez kontrakcí a tlaků spojených s nima se totiž hodně špatně rodí - tlačí mimi. Nenutí Vás to a tak to prostě neděláte a tlačite ,,do prázdna,, . Neefektivně. Já si to ale užila se vším všudy a to tlačení - to byla v podstatě brnkačka!!!!! Šup šup a bylo to :slight_smile: . Přála bych takový porod všem holky!!!!! :slight_smile: :astonished:
5. říj 2009 v 18:51  • Odpověz
a když je porodní nález menší tak by se mohlo stát že ten porod zastavíme proto se dává když je porod v běhu je to dobrej nález na to, kontrakce.
5. říj 2009 v 18:52  • Odpověz
hedik,já trpěla dost dlouho a nedala mrcha a měla sem ještě dost hodin do porodu,tak sem se divila,že mi to nedají,no ted už je to jedno
5. říj 2009 v 18:53  • Odpověz
Ona se jmenuje Opletalová,je to blondýnka má brýle a určo chodíte spolu pokud tedy chodíš do školy pátek sobota
5. říj 2009 v 18:54  • Odpověz
no to máš dobrý Jarmul u mě se malej sekl a nechtěl zaboha postupovat dolů
5. říj 2009 v 18:55  • Odpověz
Hedíku ty jsi také ze zdravotnictví????? Máš skvělý přehled!!! :slight_smile:
5. říj 2009 v 18:55  • Odpověz
motol to zleží na sestře a doktorovi záleží na tom jak to postupovala jak se cpala hlava atd
5. říj 2009 v 18:57  • Odpověz
já vím hedik,já to chápu akrát mě to štvalo protože sem měla hrozný bolesti
5. říj 2009 v 18:58  • Odpověz
Já jsem porodní bába :slight_smile:
ALe teď jsem utekla teda mám bc a teď začínám studovat speciání pedagogiku obor učitelství
5. říj 2009 v 18:59  • Odpověz
jé porodní bába já sem taky moc chtěla být ,ale bohužel
5. říj 2009 v 19:00  • Odpověz
Jarmulko: takže vlastně, když se blíží to samotné tlačení, tak tě ani nenechají před tím chodit, že? A jak dlouho Ti celkem porod trval?
5. říj 2009 v 19:00  • Odpověz
jj zůstáváš na lůžku a začínáš tlačit ale vždycky ti včas řekneme co a jak :slight_smile:
5. říj 2009 v 19:05  • Odpověz
drndi jasně,že ležíš :slight_smile: ,já teda než se to rozjelo kontrakce rozchozovla a když mě těsně předtím dali na lůžko myslela sem ,že umřu
5. říj 2009 v 19:06  • Odpověz
hedik a dělala si to někdy a nebo po škole si šla studovat něco jinýho?
5. říj 2009 v 19:06  • Odpověz
Ještě ten odkaz to je přímo kniha porod @a tam je opravdu všechno před těhu během těhu porod po porodu šestinedělí, atd... vřele doporučuji
5. říj 2009 v 19:07  • Odpověz
já jsem měla povinou praxi na sále a musela jsem mít 40porodů já sama samozřejmě s dr kterej tam stál se mnou a spoustu dalších výkonů kolem porodu atd.a na sále když sečtu praxe tak jsem tam byla určitě dobrejch půl roku. já jsem skončila teď a hned jsem nastoupila na peďák ale asi se jednou do nemocnice vrátím teda já mám všeobecnou sestru střední.
5. říj 2009 v 19:10  • Odpověz
Drndi od prvních bolestí,které jsem mylně vyhodnotila jako že porodní nejsou :sweat_smile: trval 11 a půl hodiny,ALE!!!! První bolesti v 8 večer. Teprve až o půl druhé ráno jsem si říkala,že se ASI něco děje. Ve 4 jsem si říkala,že to docela už bolí a že to bude ono. V 5 příjem - nález ani né cm otevřená. V 7:10 otevřená úplně,hlavička narotovaná,sestouplá do porodních cest ( NETUŠILA JSEM TO !!!!!! ) doktor dorazil v 7:18 a za 10 minut byla malá na světě :slight_smile: . Takže od prvních znatelných bolestí po vytlačení 3.5 hodiny :slight_smile: !!!!!!!!!!!!!!!!!!
5. říj 2009 v 19:11  • Odpověz
tady je to samá zdravotnice,no já nevim jestli se někdy vrátim s malým dítětem to moc nejde na směny
5. říj 2009 v 19:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.