• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
Jo, holky, taky by mě ta štítnice zajímala. Protože se říká, že ta štítnice může způsobovat potraty, ne?
13. říj 2009 ve 12:22  • Odpověz
jj může bohužel. :frowning2:
já mám hypofunkci št. žlázy. přišli mi na to u doktorky v praze protože jsem ještě k tomu sledovaná pro nízkou imunitu a tam mě tam poslala. tak uvid¨íme co a jak bude dál
13. říj 2009 ve 12:34  • Odpověz
hedík-moc děkuji a taky doufám,že napodruhé to vyjde! :dizzy_face:

chicoola-já mám sníženou funkci štítné žlázy,tak na to beru léky.Už ani nevím,kdy jsem na to přišla,ale je to hodně dlouho.Léčí se s tím mamka i ségry,tak jsem si možná vzala v práci krev-pro kontrolu a tak to zjistila.Pokud je hyper,nebo hypofunkce,může to hodně zlobit kvůli otěhotnění a donošení miminka.
13. říj 2009 ve 12:37  •  snaží se  • Odpověz
Chicoolko a Ajinko, mně krevní odběry na štítnou žlázu dělali několikrát a vždycky to bylo v pořádku. Takže podle mne stačí, když požádáte svojí gyndr., jestli by vám nevypsala žádanku na krev.

Tak jsem dostala SMSku do ségry, že když do čtvrtka neporodí, dostane vyvolávačku. Tak snad to půjde i bez ní, protože ve čtvrtek bude mít týden po termínu, mohla by se Eminka drát na svět sama od sebe :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .
13. říj 2009 ve 12:44  • Odpověz
Aha, tak to je nemilé holky. Holt přes překážky ke hvězdám. A nese ta štítná žláza nějaký problémy? Myslím to jako tak, abych to poznala, i když se nenechám vyšetřit. Mně totiž občas mamča říkala, že mám ten krk nějaký divný a jestli nebudu mít problémy se štítnou žlázou. A pamatuju si, že některé holky na škole to měly a buď nemohli zhubnout nebo přibrat. Nic víc o tom nevím...
13. říj 2009 ve 12:47  • Odpověz
chicool-když nejsou ty problémy výrazný,tak to sama poznat nemusíš.Ale pro tvůj klid,taky bych se radši nechala vyšetřit.Tohle vyš.krve ti udělá každý doktor,obvodní,gyn.nebo internista.
13. říj 2009 ve 12:58  •  snaží se  • Odpověz
řekla bych to dr a oni to udělají
13. říj 2009 ve 12:59  • Odpověz
Chicoolko, tak víc o tom bohužel taky nevím. Akorát vím, že to produkuje hormony jejichž nedostatek nebo nadbytek způsobují problémy. Třeba kamarádce zjistili sníženou funkci v těhotenství a po porodu jí chtěli nasadit léky, jenomže je musela začít brát už v těhu, protože tělo si je samo nevytvoří a mimísek je potřebuje a mohl by být problém, kdyby je od maminky nedostal. Tak na to brala léky. Ale to je tak všechno, co ti můžu napsat.
13. říj 2009 ve 13:00  • Odpověz
holčinky,já se s vámi zatím rozloučím,jdu se najíst a pak asi chvilku do pelíšku.Mám dnes až noční a jsem pořád ospalá,tak proč toho nevyužít.Zatím pa kočky :slight_smile:
13. říj 2009 ve 13:08  •  snaží se  • Odpověz
Ahoj holky, teeeeda katynko, moc ti gratuluju, tu čárku tam vidím i já a to jsem docela slepoň :grinning: , to je fakt krásný. Moc moc ti přeju, ať čárečka jen sílí a sílí a ať je vše tak jak má být. Úplně jsi mi teď nandala brouka do hlavy, já budu zítra 24 DC a nejradši bych už teda taky testla :wink: . Co bych dalo za to, aby tam taky už byl pan ducháček :grinning: :grinning: A jak si předtím popisovala, tak mě taky občas pobolívá podbřišek a někdy mi mravenčí prsa, ale to jen chvilkama. Ale jde o to, jestli si to nenamlouvám. Ty jo holky, já snad zítra testnu :sunglasses:
13. říj 2009 ve 13:12  • Odpověz
Holky, díky. V pátek jdu na kožní na ta různá vyšetření, tak si ještě skočím k obvoďačce na náběr pro tu štítnou žlázu, ať mám ta vyšetření kompletní. To jsem zvědavá, co se všechno dovím a co ještě přijde za komplikace. :slight_smile: Ale nad tou štítnou žlázou se už právě pozastavuji delší dobu, tak si to nechám vyšetřit a hotovo.
13. říj 2009 ve 13:12  • Odpověz
Holky, s tou štítnicí je to fakt hrozný, snad to nebudu mít, ale možná bych si na krev dojít mohla. Dnes aspoň jedno pozitivum u gynekologa - vždycky mám hrozně vysoký tlak a dnes 124 na 68, krása! Takovej jsem snad nikdy neměla.
13. říj 2009 ve 13:41  • Odpověz
ha, jsem zpět - byli jsme na obídku a v knihovně, vybrat něco na dovču :slight_smile:)

Aji, to más krásnej tlak :slight_smile:) já mívám podobně, celoročně naštěstí !:slight_smile:
13. říj 2009 ve 14:12  • Odpověz
Aji, taky doufám, že s tou štítnou žlázou problémy mít nebudu, stačí mi to, co mám teď, ale vzhledem k tomu kolik vyšetření teď podstoupím, tak už mě tohle vyšetření nevytrhne a pro klid duše si tam skočím. Pak půjde to snažilkování jedna báseň, až budu vědět, že jsem zdravá jako fík :wink:
13. říj 2009 ve 14:14  • Odpověz
handm: a co jste v knihovně vybírali? Nějakýho průvodce nebo tipy na výlet? :slight_smile:
13. říj 2009 ve 14:25  • Odpověz
jsem zase tady holky,ani spát teď nemůžu!Já to testování měla nechat napozději :grinning:

lulii-ahoj a děkuji,snad bude čárečka za pár dní zřetelnější :wink: .Já nebýt přítele,tak bych ještě taky netestila,i když podezdření,že se něco děje mám už pár dní :grinning:

handm-a kam vlastně jedete na tu dovču?jsem to tady asi přehlídla?
13. říj 2009 ve 14:28  •  snaží se  • Odpověz
Chico, neee, beletrii, abychom měli co číst na pláži a po večerech, když bude po snažilkování :slight_smile: já vždycky na dovče přelouskám tak 4 knížky! :slight_smile:
KOukam, Katy, že už si zas vzhůru :slight_smile:) jedem na kypr, katy... :slight_smile:
13. říj 2009 ve 14:36  • Odpověz
handm: jo tááák, to mě nenapadlo. Jůůůů, to si parádně odpočinete, úplně jsem si tu idylku představila. A to by bylo, aby se na dovče nezadařilo. :wink:
13. říj 2009 ve 14:39  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem se sem po dlouhe dobe dostala na chvili o neco driv nez v 8 vecer :grinning:
aja, jojo, stitnice stoji bohuzel za spoustou potratu, je lepsi si ji nechat rovnou vysetrit a mit jistotu
13. říj 2009 ve 14:42  • Odpověz
Chico, tak doufám :slight_smile: i když když zadam ty svoje udaje do ovu kalendaře (jinak to nesleduju, krom toho, co provadi moje tělo), tak mi plodny dny končí zítra :grinning: :grinning: :grinning:
ale neva, jistíme to až do konce dovči !:slight_smile:)
Já totiž nevím, jak to je s tou ovulí.. jak dlouho to jako trvá, kdy ta šance je a neni.. takže...začali jsme hned radši 10DC a s jedinou přestavkou v neděli jedem denně :grinning: :grinning: a ještě jsme dali 4DC :slight_smile: tak snad....
13. říj 2009 ve 14:43  • Odpověz
chicool - i kožní ti může nechat nabrat krev na štítnou žlázu... já šla taky přes kožní
13. říj 2009 ve 14:44  • Odpověz
štítnice se dá poznat např. z padání vlasů, z přibírání(naráz celkem bezdůvodně třeba 5kg navíc)/hubenosti, z návalů horka nebo naopak zimomřivosti, z hyperaktivity/nebo nadměrné unavenosti - podle toho jestli je hyper - nebo hypo- porucha... ale tady ty příznaky jsou alespoň podle mě tak neurčité, že to může být také spousta jiných věcí... a bohužel není jen hyper- a hypo-, ale i spousta dalších poruch :unamused:
13. říj 2009 ve 14:47  • Odpověz
karol84: fakt? Tak to by bylo príma, že bych to všechno sfoukla u jedný doktorky. A ty máš taky se štítnou žlázou problémy, viď? Myslím, žes to psala. Jak to u tebe vypadá?

handm: téééda vy jste drací, takhle každodenně. To pak vůbec nemusíš plodné dny řešit, určitě se trefíte :wink:
13. říj 2009 ve 14:49  • Odpověz
Karol, teď si mě trochu vyděsila... vlasy mi začaly padat hrozně a přibrala jsem zhruba 3-4 kila a to jím jak předtím..
Ale všechno jsem to připisovala vysazení HA, těhotenství a následnému zamlkému potratu
13. říj 2009 ve 14:49  • Odpověz
chicool, já mám zvýšené protilátky, co vytváří štítná žláza sama proti sobě, teď mám čerstvě za sebou sérii odběrů, tak čekám na výsledky. k tomu teď chodím znovu na náběry hormonálního profilu (poslední mám příští týden), takže jsem ve fázi čekání... už aby to bylo za mnou
13. říj 2009 ve 14:52  • Odpověz
handm-jéééé,ty se máááááš! :slight_smile: .Tak si to tam vychutnejte až do dna po všech stránkách :wink: :wink:
13. říj 2009 ve 14:53  •  snaží se  • Odpověz
handm, no já šla právě kvůli padání vlasů, vytracení menstruačního cyklu a jednorázovému přibrání, únavě apod. a vyšly z toho právě ty protilátky štítnice a syndrom PCO, tak alespoň už vím, na čem jsem. ale děsit tě vážně nechci, věřím, že u většiny lidí se to nepotvrdí a zamlklé těhu a vysazení ha hodí tělo do takového hormonálního kolotoče, že bych se vůbec nedivila, že ti teď padají vlasy...
13. říj 2009 ve 14:54  • Odpověz
Tedy Karol, to jsem ani nevěděla, že něco takového je. Tak ať ty výsledky dobře dopadnou :wink: :slight_smile: .

Už jsem s vámi loučím. Za chvíli jedu domů. Mějte se moc hezky a užijte si zbytek dne. :slight_smile: :slight_smile:
13. říj 2009 ve 14:56  • Odpověz
taurus, díky :slight_smile:
13. říj 2009 ve 14:56  • Odpověz
Katy, díky!!! :slight_smile: jo, už se moc těšíme:slight_smile: letošní rok je prostě náročnej, tak odpočinek potřebujeme jako sůl...

Chicco, no sice denně, ale je to zatím jen asi 5krát... takže nevím, jak moc velké šance to jsou...ale věřím!
13. říj 2009 ve 14:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.