• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
karol84: výsledky budou až 10.11. ...docela za dost dlouho...
20. říj 2009 v 09:00  • Odpověz
dobré ráno holky :slight_smile:

chicoo: tak to je dobře, že jsi včera na gyn dopadla dobře.. do 10.11. na další výsledky čekat je docela dlouhá doba, ale určitě to zvládneš a pak už nám tu budeš jen oznamovat dobré zprávy.. :wink:
20. říj 2009 v 09:04  • Odpověz
chicoo, ja jdu ještě zitra na odběry, v patek k dr, pak mam tyden dovolenou a pak se snad dozvim vysledky, takže si taky počkám :slight_smile:
20. říj 2009 v 09:06  • Odpověz
Chicoolko, taky už mi docela vadí, že je mi něco řečeno, a pak se ukáže že je to jinak. Medicína holt není exaktní věda :confounded: . Dnes jdu v 11 hodin na odběr kvůli testu na trombogen. Doktorka mi řekla, že když mi to neuhradí pojišťovna (jakože neuhradí), tak to bude kolem 350,- Kč. Navíc mě přesvědčovala, že i kdyby zdražili tak to nepřesáhne pětistovku. Včera jsem volala do Geneticsu, který tento test provádí, kvůli té mojí pojišťovně a tam mi řekli, že mi bude v těhotenství stačit nějaký faktor 2 a faktor 5 a zaplatím za to 1650,- Kč :fearful: :confounded: :fearful: . To jsem tedy zírala. Kdybych to věděla od začátku, tak by mě to tak nevadilo. Ale když s něčím počítám, a pak je to jinak, tak jsem z toho vždycky vykolejená.
Už mě pomalu přestává bavit doplácet na to, že nejsem u té "správné" pojišťovny!! :angry: No nic no, jen jsem si potřebovala vylít srdíčko :slight_smile: :slight_smile: .
20. říj 2009 v 09:08  • Odpověz
taurus, at jses u jakekoliv pojistovny, u nas budes doplacet... :confounded:
20. říj 2009 v 09:09  • Odpověz
taurusenka:a u jaké že jsi?
20. říj 2009 v 09:09  • Odpověz
blizennec: je to dlouhá doba...a kdybychom měli s přítelem jenom tohle, tak by to bylo jen tak tak do další ovulky v listopadu...no vzhledem k tomu, že se snažit stejně nemůžeme, tak mi to až tak nevadí, teda když nepočítám to, že ten strach tam trošku je, ale kdybychom se už podle toho, jak dopadnou tyhle výsledky snažit mohli, tak bych pěkně pěnila... :slight_smile:

karol84: tak to si taky tedy vyčkáš...na tvoje výsledky jsem taky tuze zvědavá, snad to bude všechno dobrý...
20. říj 2009 v 09:11  • Odpověz
taurusenko, no tak to je tedy síla. A ještě ti řeknou, že ti bude stačit jen nějaký faktor a je to dražší než co řekla doktorka. Jojo, je to prostě neskutečný. A co je to ten trombogen??? To je stejně něco, co se snažíme o mimino, tak zjišťuju, kolik všelijakých nemocí a překážek existuje, v životě jsem o něčem podobném neslyšela. Tohle snažení o mimino je pro mě pomálu takové malé vystudování medicíny. :grinning: :grinning: :grinning:
20. říj 2009 v 09:15  • Odpověz
tauru: tak to je docela síla.. řekla bych že doktorka by zrovna v tomhle přehled mít měla ne.. :astonished: kdyby v tom byl rozdíl cca 100-150 Kč tak člověk řekne že se třeba zdražilo ale tohle už je vážně moc... :angry:
20. říj 2009 v 09:21  • Odpověz
Karol, asi máš pravdu, ale už je to poněkolikáté, co jsem na to narazila. Například nejblížší CAR u nás je v Teplicích (je to stejné jaké pronatal v Praze, akorát tohle se jmenuje pronatal nord) a má smluvní pojišťovnu pouze s VZP. Pacientkám ostatních pojišťoven poskytnou konzultace, ale na výkony musí do Prahy, která má smlouvy se všema pojišťovnama. V poradně mi doktorka řekla, že ke schválení stimulujících léků je lepší VZP a teď ještě ten trombogen. Kdybych byla u VZP, tak nezaplatím ani korunu !!
Medan jsem u ZPMV ČR, kam jsem se přehlásila z VZP kvůli imunoléčbě. Každý doktor chce jinou pojišťovnu a ty se v tom kolotoči pak rozhodni :confounded: .
Chicoolko, máš pravdu. Je to takové malé studování. Je to podobné jako u čehokoliv jiného. Když budeš stavět baráček, tak budeš muset studovat stavařinu a architekturu a spoustu jiných šílených předpisů :slight_smile: :slight_smile: . Taky jsem o tom trombogenu neslyšela a doufám, že je to opravdu nutné vyšetření a doktorka to nedělá jen kvůli nějaký svojí studii. Protože mi řekla, že ten trombogen nechávala dosud vyšetřovat u pacientek, které jsou u VZP :sweat_smile: :confounded: . Tím trombogenem se zjišťuje vzorená dispozice pro srážlivost krve. Tady je odkaz na stránky laboratoře, které ten test provádí www.ghcgenetics.cz .
20. říj 2009 v 09:27  • Odpověz
Blíženko, taky jsem zvědavá, co mi na to doktorka řekne !!! :confused: Tohle se třeba ještě dá zkousnout, ale vem si, že ti doktorka řekne, že tě nějaké vyšetření bude stát 3tis. a ty tam přijdeš a budou po tobě nakonec chtít 10 tis. Když už chtějí protlačit kapitalismus do zdravotnictví, tak ať v tom mají alespoň jasno !!!
20. říj 2009 v 09:31  • Odpověz
Dobré ránko holky :slight_smile:
20. říj 2009 v 09:35  •  snaží se  • Odpověz
taurusenko, jéééé to máš vlastně pravdum když jsme rekonstruovali byt, tak to byla taky malá škola stavařiny...no jo, je to všude...holt ty velký životní kroky s sebou nesou nějaký to naučení se něčemu novému.
20. říj 2009 v 09:36  • Odpověz
Dobré ránko, katy :slight_smile: .

Chcicoolko, proto jsem to napsala. Taky jsme rekonstruovali byt :slight_smile: .
20. říj 2009 v 09:37  • Odpověz
tak,dočteno,hotovo :grinning:

ahoj tauru-jak se dneska máme mamko?Fazolka nezlobí,špatně ti není?

chicoo-tobě holka přeju,ať už konečně máte všechny vyšetření a výsledky za sebou a před sebou jen krásné a příjemné snažení.Ale jak jsem četla,zatím to vypadá dobře,tak se k miminku po krůčkách a nenápadně už blížíš,viď? :wink:
20. říj 2009 v 09:48  •  snaží se  • Odpověz
tauru: jasně, pokud jde o takové "menší" částky tak se to skousnout dá, ale pokud už by měl být rozdíl např. víc jak 5tis. a člověk s tím nepočítá, tak to musí být fakt šok když se to dozví... :angry:

my teď kupujeme baráček a co všechno se člověk k tomu nedoví, to taky zírám... za chvíli budu moct jít pracovat klidně někam do realitní kanceláře :grinning: :slight_smile:
20. říj 2009 v 09:48  • Odpověz
Katy, tak fazolka nezlobí, ale mamince špatně trochu je. Třeba ráno při čištění zoubků a občas když jedu tramvají do práce. Mimísek o sobě dává vědět. Navíc mě trošku víc než předtím bolí prsa, tak doufám, že je to vykoupené tím mnou toužebně očekáváným srdíčkem :slight_smile: .

Blíženko, mně stačilo v rámci rekonstrukce bytu vyřizovat úvěr ze stavebního spoření. To bylo taky něco. Pořád chyběly nějaké papíry, pořád se to oddalovalo, až jsme korunky dostaly s tříměsíčním zpožděním. A to si asi ještě můžeme gratulovat. Ale na to, že to byl klasický úvěr na základě naspořené částky, měla jsem dávno schválenou cílovou čásku, dokonce jsme dopláceli asi 35 tis., abychom úvěr dostali v měsíci, ve kterém jsme ho chtěli a ten úvěr jsme vyřizovali s poradcem té stavební spořitelny, tak si myslím, že to mělo jet jak po másle !! :rolling_eyes: :slight_smile: :slight_smile:
20. říj 2009 v 10:00  • Odpověz
katyna6: jojo, po malinkých krůčkách se k miminku blížím, asi bych měla ty kroky natáhnout, páč je přede mnou ještě kus cesty :grinning: ale ono to půjde, novej rok se přehoupne jako nic a už v tom zase budu lítat s vámi :grinning:

taurusenko, úvěr jsme si my nebrali, ale už jenom to vybírání řemeslníků, hlídání řemeslníků, návrhy koupelny a kuchyně jsem si dělala sama, naučila jsem se pracovat v tolika programech...stavební povolení na rekonstrukci bytového jádra....no fuj, jsem ráda, že to máme hotové.
20. říj 2009 v 10:14  • Odpověz
tauru: koukám že ať si kdokoliv chce "půjčit" peníze od banky, tak je to vždycky běh na pěkně dlouhou trať... je to fakt hrůza. :angry: u nás konkrétně třeba - jsme 31.7. podepsali smlouvu o rezervačním poplatku, manžílek má známého finančního poradce, takže jsme hned zašli k němu a začali s vyřizováním.. po cca 14dnech (po vyplnění snad všech možných papírů) a po konzultaci s tou bankou nám oznámil, že i kdyby to mělo jít hooodně pomalu tak nejdýl do konce září budeme bydlet... hypo máme prý v té bance jako "předschválenou".. ale že počítá s variantou nejdýl v půlce září.. tak jsme pozvali odhadce, aby udělal odhad pro naší banku a ten zjistil nesrovnalost, že pozemek ve skutečnosti odpovídá jinému tvaru než je zaneseno v katastru .... do teď vlastně čekáme, až si současní majitelé tohle vyřeší a nechají to zapsat správně, na základě toho totiž nám pak může být udělán ten odhad... :angry:
teď vlastně přemýšlíme, kdo za to všechno může, protože už jsme dávno mohli bydlet... pokud majitelé jdou prodávat barák tak snad musí tohle vše být v pořádku ne.... :astonished: a navíc pokud realitka tuhle nemovitost nabízí tak si snad musí ověřit, jestli je tam všechno v pořádku a nabízet jí právě takovou jak je to ve skutečnosti.... navíc v té rezervační smlouvě je ten baráček uvedený vlastně "postaru" to znamená jako s tím "starým" pozemkem a ne jak to ve skutečnosti vypadalo... prodávající, my (jako zájemci) i realitka jsme se pod to podepsali... teď přemýšlíme, co pro to konečně můžeme udělat, protože realitka stále tvrdí že my v téhle době bohužel nic nezmůžeme.. jde něco takového zažalovat??? :angry: navíc ale jestli to má taky cenu viď.... už jsme chtěli být ve svém a navíc teď když jsme tři tak chceme fakt co nejdříve bydlet... ach jo....
20. říj 2009 v 10:14  • Odpověz
koukám že jsem se taky trochu rozepsala, omlouvám se všem dočítajícím.... :grinning:
už jsme s manžílkem vážně naštvaný, protože nám stále říkají, že s tím teď nic nezmůžeme a neuspíšíme a to nás už vážně nebaví..... :angry: :frowning2: :angry:
20. říj 2009 v 10:15  • Odpověz
holky, já bych vám mohla vyprávět story starý 2 roky.... o financování bydlení....
20. říj 2009 v 10:21  • Odpověz
blizenko, tak to máte tedy taky pěkný starosti. Snad se vám to dá co nejdříve do pohybu, abys už za pár měsíců mohla plánovat dětský pokojíček a tak co? A vy jste tedy zatím pořád u tchýně. Hele, ale zase na druhou stranu vám tahle situace třeba pomohla k mimísovi. Třeba kdyby už jste byli ve svém, tak by se tak rychle nezadařil jako ve stísněných podmínkách u tchýně, co??? :wink:
20. říj 2009 v 10:22  • Odpověz
Blíženko, tak to ta naše rekonstrukce a všechny peripetie kolem ní jsou ještě krásnýýýý, proti tomu, co zažíváte teď s tím baráčkem. Nejsem si jistá, že realitka musí mít ověřeno, že nemovitost odpovídá údajům v katastru. Podle mne max. zjistí, jestli prodávající jsou skuteční majitelé a jestli na tom není nějaké věcné břemeno. Jenomže to si na internetu můžeš zjistit i ty :slight_smile: . Ale jedné věci věřím - vy teď s tím nic neuděláte !! :rolling_eyes: Pokud to ti majitelé nedají do pořádku sami, tak vy s tím jako nemajitelé nic nezmůžete. A obstrukce kolem zápisu do KN asi taky nejsou zrovna jednoduché. No, každopádně vám moc přeju, abyste co nejdřív bydleli ve svém a mimíska jste z porodnice dovezli do krásného a útulného domečku :slight_smile: :slight_smile: .
20. říj 2009 v 10:23  • Odpověz
chicoo: teď jsem se vážně zasmála.... :grinning: stísněné podmínky u tchýně... :grinning: :slight_smile: ale na druhou stránku když o tom přemýšlím, tak na tom vážně asi něco bude. kdybysme se nestěhovali "na přechodnou dobu" ke tchýni, tak bych nepřemýšlela nad tím "jak přežijeme tu dobu u tchýně" , ale spíš bych se asi stresovala kdy si k nám ten mimísek najde cestu... to bych jim asi možná ještě měla poděkovat, že to takhle protáhli ne... :grinning: :grinning:

tauru: navíc mi včera manžel říkal, že mu snad znovu volala ta makléřka a ptala se jestli prý nebudem chtít prodloužit tu rezervační smlouvu... v té totiž stojí, že musíme do 4měsíců od podpisu té rezervační uzavřít kupní smlouvu... no pokud si teda myslí že do 31.11. nebudeme bydlet , tak ať nám laskavě vleze na hrb... vrátí nám rezervační poplatek a budeme hledat něco jiného, protože když jde člověk kupovat barák tak předpokládá (teda alespoň u nás to tak bylo) že z jejich strany je všechno v pořádku a že se to může protáhnout pouze v případě, že za to budeme moct MY SAMI.... :angry: :angry:

děkuji holky, taky doufáme, že se to sand co nejdříve vyřeší a nebudeme muset hledat jinde...
20. říj 2009 v 10:30  • Odpověz
Ve zkratce, "makléřce" od developera (Ukrajinka) bylo putna Reifeisen Bank nebo Reifeisen spořitelna, co na tom že tomá jiný IČO i sídlo... A díky ní jsme málem nestihli zaplatit do konce 2007 a hrozilo nám místo 5%DPH 9%, což při ceně bytu dělalo asi 100tiis. Nevím jestli to mělo vliv ale možnájo, prostě v půlce listopadu když jsmetohle řešili tak jsem potratila... Nakonec nám klapla hypotéka místo úvěru ze spoření, a byt se platil 19/12... A já teda rychle otěhotněla znova, ale stálo to pěkně za hov.. a ona ještě pak byla hnusná.
20. říj 2009 v 10:37  • Odpověz
Pepinko, tak jak se tady dřív psalo o nedobrých zkušenostech se slovenkama, tak tohle já mám z ukrajinkama. Nějak tu jejich povahu nemohu zkousnout. Takže ti věřím, že ona udělala chybu a ještě k tomu byla na vás hnusná :angry: .
Ono vůbec řešit hypotéku je sázka do loterie.
20. říj 2009 v 10:46  • Odpověz
blizennec: no vidíš, hned máš nějaký pozitivum pro to, že ještě nebydlíte ve svém... Však ono to tak někdy bývá, že čím větší pohodlí a soukromí, tak se nedaří a nedaří...takže nemáte ještě bydleníčko, ale máte mimíska. Ale jinak je to síla...dát to do občasnkýho juda a bylo by. :grinning:

pepibubu: taky dobrý...tak hlavně, že jste to uhráli na to nižší DPH, to byl tenkrát velkej boom, jak se všichni snažili to narvat ještě do starýho roku, moc dobře si na to vzpomínám...
20. říj 2009 v 10:46  • Odpověz
pepi: ukrajinka jo.... :astonished: je dobře že jste to stihli ještě v tom prosinci protože taková částka je už potom fakt znát... navíc jestli kvůli tomuhle "kolotoči" u nás taky potratím tak si asi ta paní taky něco vyslechne.... :sweat_smile: to nevím jak bych rozdejchala... :frowning2:
20. říj 2009 v 10:48  • Odpověz
chicoo: no vidíš, to mě ani nenapadlo, občanské judo.... :grinning: jestli to ještě za měsíc nebude tak se totiž už asi naštvu já ( a to jsem kliďas), a tak je dost možný že něco podobnýho vymyslím.... :grinning: manžel je takovej výbušnej, tak si to zatím "vybíjí" jen doma - samo že na mě naštěstí ne... :sweat_smile: tak se spíš divím že ho něco podobného ještě nenapadlo.. :slight_smile:
jinak samo že jsme rádi že máme aspoň mimíska.. tak pevně doufám že se někam nastěhujeme aspoň v takové době, abysme stihli zařídit pokojík pro mrňouska :slight_smile:
20. říj 2009 v 10:55  • Odpověz
Dobrý den, jsem tady dnes poprvé, doufám, že nebude vadit, že se připojuji už do rozjeté diskuze.. :unamused: snažit jsem se začali v září bohužel to dopadlo zamlklym teh. v 5tt a ted cekam az se obnoví cyklus..takže to hned na poprvé nedopadlo..nemáte někdo podobnou zkušenost? Nina
20. říj 2009 v 10:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.