• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
hedik: jo to máš pravdu...já bych partnera u porodu chtěla...spolu si přece dítě uděláme, tak ho spolu přivedeme na svět. Možná že chvilkově po takovém zážitku na sex pomyšlení nebude ani z jedné strany, ale jak říkáš, normální chlap to tak po zbytek života určitě brát nebude...
20. říj 2009 ve 12:46  • Odpověz
taurusenko, tak to je škoda, že tě to odhlásilo. To by mě zrovna zajímalo, co jsi na to všechno napsala ty. Já když tuším, že by mě to mohlo odhlásit, tak si pro jistotu ten svůj příspěvek zkopíruju a pak ho tam kdyžtak vložím znovu, jelikož se mi tohle stává taky pořád... :wink:
20. říj 2009 ve 12:48  • Odpověz
Chicoolí, to jsem chtěla udělat, jenže jsem si myslela, že tak dlouho neaktivní ještě nejsem :grinning: . Tak já to napíšu ještě jednou.

Podle mne by ten doktor sám sebe připravil o práci, když by se v místě porodu neměl vůbec mužský element vyskytovat :grinning: . Můj manžel od samého začátku tvrdí, že chce být u porodu. Jsem za to moc ráda, ale kdyby nechtěl, tak bych ho nenutila, protože o tomhle se musí ten chlap rozhodnout sám. Partnerka mu pouze může říct své přání jeho přítomnosti u porodu nebo názor. I když jak jsem těhotná, tak ho straším, že mu při porodu budu vyhrožovat rozvodem :grinning: :grinning: . Nebo to může být i naopak. Některá žena nechce mít u porodu partnera, ale to není tento případ.
To, že by žena přestala být pro muže po porodu přitažlivá tedy slyším poprvé. Četla jsem sice příběhy, kdy měl chlap skutečně problém při sexu, ale bylo to proto, aby svojí ženě nezpůsobil opět takovou bolest, ale rozhodně pro něj byla i nadále přitažlivá. Podle mne tohle svědčí čistě o naivitě nebo neinformovatnosti toho chlapa. Takže jestli se některý myslí, že ženská přicupitá do porodnice v dokonalém účesu, perfektním make-upu, na deseticentimentrových jehlách a minisukni a bude takhle vypadat i porodu, protože je přesvědčen, že porod spočívá v desetisekundovém vytažení dítěte z bříška, tak takový pablb nemá u porodu vůbec co dělat.
V mém okolí jsem se setkala pouze s tím, že když je muž u porodu, tak si pak své ženy víc váží a vidí v ní mnohem větší sílu a kouzlo než předtím a i k tomu špuntíkovi má pak blíž. Nemá třeba obavy ho vzít do náruče, vykoupat nebo přebalit. Protože když vidí, co všechno ten mimísek vydrží (porod, první ošetření atd.), tak je mu jasné, že on mu při běžné manipulaci neublíží. Beru to podle svého manžela. Je starší, má zkušenosti, mimíska si přeje stejně jako já (možná i víc :grinning: ), pročítal veškeré materiály, které souvisely s případným umělým oplodněním a je mu jasné, že porod nebude procházkou růžovým sadem. Jo a k tomu bříšku - manžel se na něj moc těší. Teď ho mám sice taky, ale vyplňují ho špeky a ne mimísek :grinning: :grinning: :grinning: .To je čistě můj názor, který je ovlivněný mým partnerem a naším vztahem.
Podle mne, když manžel přežije můj zjev po ránu, tak přežije pět porodů :grinning: :grinning: .
20. říj 2009 ve 13:05  • Odpověz
taurusenko, napsala jsi to moc hezky, já to věděla, že ty to zase vystihneš naprosto dokonale. Já jen, že jsem se na to z toho pohledu, co je v článku nikdy nedívala a také jsem se pozastavovala nad tím, kdo tohle mohl napsat. Pablb, který čeká, jak jsi napsala: že ženská přicupitá do porodnice v dokonalém účesu, perfektním make-upu, na deseticentimentrových jehlách a minisukni a bude takhle vypadat i porodu, protože je přesvědčen, že porod spočívá v desetisekundovém vytažení dítěte z bříška, tak takový pablb nemá u porodu vůbec co dělat. Ale takový pablb tedy nemá co dělat ani vedle mě. Můj přítel mi několikrát zdůraznil, že je mu jasné, že se mi postava změní, že nebudu mít tak pevná prsa apod., ale že mě miluje a že tohle pro něj nebude podstatné. Každopádně v tomhle já zase až tak na přítele nedám, chci být sama se sebou spokojená, odjakživa co se týče vzhledu dávám spíš na svůj pocit, takže vím, že po porodu se budu nejspíš hodně trápit a hodně snažit vrátit to aspoň do přibližné podoby, ale to už je věc jiná. Každopádně naprosto souhlasím se vším, co jsi napsala. I to, že jestli z té přítomnosti muže u porodu něco vzejde, tak jedině to, že si ten chlap bude víc vážit mně, dítěte i celé rodiny, kterou spolu budujeme. Nehledě na to, že pro mě to bude velká podpora mít ho u sebe.
20. říj 2009 ve 13:18  • Odpověz
Chicoolko, taky mě tento úhel pohledu nenapadl. Navíc ho žádných chlap v mém okolí nikdy nevyslovil ani nenaznačil. Neslyšela jsem prostě o tom nikdy, ale když ten doktor to pojal jako výzkum, tak se to muselo týkat asi vícero mužů :fearful:.
Třeba když jsem se teď koukala na fotky z porodnice, tak je na mém švárovi vidět, jak je nadšený a šťastný. Když měl Eminku v náručí, tak měl podle mne takový zvláštní výraz v obličeji. Neumím to popsat. Prostě šťastný, hrdý, láskyplný. To je jako když mám popsat, jak se cítím jako těhulka :grinning: . Je to těžký popsat nepopsatelné :grinning: . To samé i můj druhý švára. Chválil ségru do nebes, když se jim narodila první holčička.
Prostě záleží na chlapovi a jestli neustojí porod, který navíc neprožívá v takových bolestech jako jeho partnerka, tak podle mne neustojí víc věcí a překážek v životě. Například jedna věc na tom našem téměř tříletém snažení o mimíska je víc než povzbuzující. S manželem jsme to zvládli bez výčitek, se 100% podporou a oporou, odhodláni ke všemu od polykání prášků, spermiogramu až po to případné IUI, ke kterému teď naštěstí nedošlo. A to je podle mne hodně dobré hodnocení vztahu:grinning: . No prostě toho svýho broučka miluju, proč to neříct naplno :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .
20. říj 2009 ve 13:33  • Odpověz
taurusenko: přesně tak. Jako je jasný, že to pro chlapa může být docela zážitek, obzvlášť když ví, že se může maximálně jen koukat a nijak vlastně fyzicky nepomůže (psychicky samozřejmě může pomoci dost), všechnu bolest odnese partnerka, tak třeba to pro něj může být těžké. Ale já si myslím, že v souvislosti s porodem by se mělo spíš řešit, jak se cítí ženská...než jestli tím chlapa přestanu přitahovat. A to vaše tříleté snažení věřím, že vás jenom spojilo ještě víc. A je krásné, že jste drželi 100% při sobě bez výčitek. Oni tyhle životní zkoušky jsou stejně vždycky k něčemu dobré. Některý chlap by se zrovna v takovéto situaci mohl projevit jako naprosto nevhodný pro život. Já jsem si třeba hodně uvědomila kvalitu mého přítele už při té rekonstrukci bytu, jak se obětoval, kolik toho udělal, jak jsme drželi při sobě a společně budovali náš sen. A i teď s těma našima problémama taky bojuje, snaží se. Jsem ráda, že ho mám. :grinning:
20. říj 2009 ve 13:45  • Odpověz
Chicoolko, podle mého názoru (nikdy jsem nerodila :slight_smile: ) může partner pomoct i fyzicky, ale před porodem.Třeba ségra při prvním porodu ocenila masáž zad, když měla bolesti v kříži :slight_smile: , ale při samotném porodu je to o té psychické podpoře.
Takže když už se chlap rozhodne být u porodu, měl by alespoň tušit, do čeho jde. A pokud se na to necítí, ať tam raději nechodí. Proto jsem psala, že bych manžela k tomu nenutila. On se ale naštěstí přihlásil dobrovolně :grinning: :grinning: .
Jak si psala, že by se v naší snažilkovské situaci mohl nějaký chlap zachovat jako ne zrovna dobrý partner pro život, tak to máš pravdu. A zvlášť ve chvíli, kdy se manžel dozvěděl, že chyba není na jeho straně. Ale nikdy jsem neměla pocit, že by to byl jen můj problém, který si musím sama vyřešit. Vždycky to bylo, že NÁM se nedaří a že MY to musime zvladnout. A to s tou rekonstrukcí je taky pravda pravdoucí. Prošli jsme si tím a musím říct, že manžel byl zlatý. To spíš já jsem pořád vyšilovala jak čertík z krabičky a každou chvíli ve mně bylo 220(V) :grinning: . A často jsem vyžadovala, aby mi řekl magickou větu: to víš, že to spolu zvládnem :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: . A hned mi bylo líp :grinning: .
20. říj 2009 ve 14:03  • Odpověz
Ahojky holky, zdravím :slight_smile: nemám jaksi poslední dobou čas si s Váma písat :frowning2: V práci frmol, přípravy na Vánoce, do toho ty dvě nemocné prodavačky atd. ....no je nějaký divný období či co :confounded:
20. říj 2009 ve 14:25  • Odpověz
taurusenko, to je vlastně pravda, že může pomoci nějakou masáží...no je vidět, že o porodu vím velký kulový. :grinning: Také bych přítele v žádném případě nenutila, aby k porodu šel, ale přeju si to...a on zatím říká, že chce jít...uvidíme, až to bude aktuální. :slight_smile:
Jinak je skvělé mít po boku chlapa, o kterého se můžeš opřít, spolehnout se na něj. Můj přítel není flegmatik jako já, spíš on je u nás ten, který vyletí jako čertík nebo se rozčílí snadněji, ale vím, že se o něj opřít můžu. V těch důležitých životních krocích vždycky obstál na 1*.

drndapetka: ahooj. Jaké přípravy na Vánoce? V obchodě nebo doma?
20. říj 2009 ve 14:30  • Odpověz
Chicoolko, tak jsem zvědavá, jestli si to na poslední chvíli nerozmyslí, ale zatím si za tím (to je hezký slovní spojení :grinning: ) stojí.

Drdí, ahojky :slight_smile: . Tak to věřím, že máš frmol, když máš nemocné prodavačky. Holky, to už se opravdu blázní kvůli vánocům ?? :fearful: Jako kdyby nestačila ta brzká zima :confounded: .
20. říj 2009 ve 14:34  • Odpověz
holky na ten článek jsem taky docela zírala když jsem to četla.. ono jako ne nadarmo se říká, že lepší gynekolog je chlap než ženská... :wink: nechápu proč by i u porodu neměl být žádný chlap a už vůbec nechápu proč ne porodník a taky manžel/přítel.. myslím, že u porodu dokáže hodně podpořit (samozřejmě taky záleží jaký je ten chlap povahy a jestli to ustojí.. :slight_smile: ) já osobně bych si u porodu manžela přála, ale jak psala tauru, tak vím, že ho do toho rozhodně nutit nebudu. pokud by věděl, že to tam se mnou nezvládne, tak ať na ten sál radši ani neleze... :grinning: :slight_smile:
podobný názor mám v tom, jak tam píšou o té fyzické přitažlivosti po porodu.. pokud manžel bude mít pocit, že kdyby byl u porodu přítomný a pak by to mělo narušit náš sexuální vztah, že bych pro něj už neměla být fyzicky přitažlivá, tak bych ho u porodu asi taky nechtěla.. každopádně si to nemyslím a i z reakcí z okolí vím, že porod oba dva partnery a vlastně i celou rodinu spíš víc sblíží než aby pak partner cítil fyzickou "nechuť" k partnerce...
20. říj 2009 ve 14:37  • Odpověz
tauru: Jojo, my připravujeme obchůdek na vánoční zbožíčko, od 1.listoapdu budou už vánoční pohledy, přáníčka, tašky,atd. No prostě blázinec. strašně se na Vánoce netěším :confounded:
20. říj 2009 ve 14:37  • Odpověz
drndapetko, a proč se netěšíš? Kvůli tomu blázinci nebo prostě Vánoce nemáš ráda. Jako já mám osobní zkušenost s Vánoci v obchodě, 2 roky jsem při VŠ dělala brigádu jako pokladní v supermarketu a to byl vždycky záhul, zdobení a lidi jak šíleli, tam jsem vždycky pochopilo to, jak se říká, že Vánoce jsou dobrý svátky na tahání peněz. Ale jinak mám Vánoce ráda, těším se na ně, protože budou v nově udělaném bytečku, tak se moc těším, jak si to nazdobím a užiju. Jen mi letos nějak nebere to nakupování dárků, nějak nemám inspiraci. A péct taky nebudu, vždycky jsem pekla jako šílená hlavně pro babičku, ale babičce zjistili cukrovku, přítel to nejí a já si raději koupím čokoládu. Takže na to letos prdím. :slight_smile:
20. říj 2009 ve 14:45  • Odpověz
Blíženko, tak se nás tu pár opět názorově shodlo :slight_smile: . To je moc fajn :slight_smile: .

Drndí, někdy mám pocit, že čokoládový Mikulášové jsou někdy v obchodech ve stejnou dobu jako velikonoční vajíčka !! Na vánoce se těším, protože je zatím nemáme tak hektické. Rodičové si řeknou, co chtějí pro své ratolesti a pro ty dospělé se taky něco vymyslí. Alespoň vám teď tržby porostou a budou velikýýýýýý vánoční prémie :grinning: :grinning: :grinning: . Já vím, a teď tu o Červené Karkulce, viď ???
20. říj 2009 ve 14:51  • Odpověz
tauru: při čtení toho článku mě teda taky docela zarazilo, co tam ten doktor píše.. že vlastně by u porodu neměl být vůbec žádný chlap... říkám si, že ten článek sem musím vložit a než jsem překlikla na koníka, tak už tu o tom byla diskuse.. :grinning:

drndi: ahooj .. jj chápu předvánoční "šílenství" v obchodech.. jednou jsem tam taky dělala brigádu jako pokladní jako chicoolka a teda můžu říct, jaká s tím byla práce.... no a navíc pak těch lidí, jak kdybysme tam dávali něco zadarmo :grinning:

ale jinak vánoce docela můžu :slight_smile: na cukroví ani já ani manžel moc nedáme, ale i tak si upečeme alespoň něco, jako loni.. dárečky jsme letos říkali, že každýmu alespoň "maličkost", prostě ne žádný přehnaně drahý dárky - musíme teď přeci šetřit na mimčo a baráček :wink: akorát teda zatím nemám vůbec představu a inspiraci, co budeme kupovat :fearful: :slight_smile:
20. říj 2009 v 15:00  • Odpověz
chicoola: No n etěším se kvůli tomu blázincvi a kvůli tomu, že tady budu trčrt furt :angry: Jinak Vánoce mám ráda, perotože je rodina pohromadě. My jsme se s manželem rozhodli, že budeme slavit Vánoce sami až budeme mít dítě, takže zatím běháme po rodičích :wink:

Tauru: Prémie budou určitě hezký, minulý rok jsme měli 8tisíc, což jsem koukala jak péro z divanu :grinning: Naše firma je docela štědrá. Teď jde ale o to, zda ty penízky za ty nervy stojí :unamused:
20. říj 2009 v 15:04  • Odpověz
blizenko: já mám pocit, že jsem všechny dárky a veškerou inspiraci vypančala na loňský vánoce, na narozeniny, svátky, výročí. Teď jsem nějak bez nápadu. Takže píšeme Ježíškovi, co chceme. Ale já se stejně snažím ještě vymyslet nějaké překvapení, protože si myslím, že překvapení k Vánocům patří. :slight_smile: No tak snad mě něco osvítí. Ještě máme 2 měsíce...
20. říj 2009 v 15:05  • Odpověz
drndapetko, tak ohledně toho blázince se ti nedivím, lidi jsou okolo Vánoc fakt šílení. Ale jak jsi dneska psala, hoď to za hlavu a nestresuj se tím, nějak to půjde... Jinak my slavíme Vánoce už sami a je to pěkný, cítím se děsně důležitě :grinning: jakože mam vlastní rodinu...až s námi bude dítě, to bude slávy. Snad už příští Vánoce tam u stromečku s námi nějaký cvrček bude. :slight_smile:
20. říj 2009 v 15:08  • Odpověz
Drndí, tak to jste měli pěkné prémie, ale určitě byly zasloužené !!! :wink:

Chicoolko, taky doufám, že mě za ty dva měsíce něco napadne :slight_smile: . S manželem jsem si už dali ten nejkrásnější dárek, tak asi zůstaneme u předsevzetí, že letošní vánoce budou bez dárku a raději budeme šetřit. Už takhle jsme si letos nadělili ložnici za 50 tis. Takže taky dárek jako hrom :grinning: .

My taky slavíme vánoce sami, ale po večeři jdeme k manželovo tetě a strejdovi. Bydlí na stejném patře, takže akorát přejdeme chodbu. A taky se těším na první vánoce s mimískem :slight_smile: .

Holčinky, už se s vámi loučím. Jedu domů. Dnes chceme oznámit mimíska právě strejdovi a tetě (zastoupili roli rodičů mému manželovi a švagrové), takže vlastně dědečkovi a babičce :grinning: .
20. říj 2009 v 15:22  • Odpověz
chicoola: Mě by bylo asi u toho štědrovečerního stolu jen s mnaželem smutno....jsem zvyklá slavit Štědrý večer ve velkým....hodně vínka, pokecáníčka, pak se letí na diskotéku za kamarádama ( aspoň jednou za rok :grinning: ). Navíc manžel nejí kapra ani rybí polívku, tak netuším, co bych vařila, abych se mu zavděčila....byly by ty Vánoce takový smutný....sice možná završený tuleníčkem, ale takový bez šťávy :sweat_smile: To nééé, že bych byla s mnaželem o samotě nerada, to vůbec nemám ny mysli, jen mám prostě ráda rodinný kruh a jako rodinu beru víc lidí, ne jen 2 partnery ( nebo manželi ) bez dítěte. Na Vánoce s dětma se už strašně těším, vždyť se vlastně slaví hlavně kvůli dětěm....
20. říj 2009 v 15:25  • Odpověz
drndi: no tak nádherné prémie, já loni nedostala vůbec nic :frowning2: takže vlastně ani nic nečekám... u nás jsou asi holt pěkný škrti... :angry:

chicoo: taky pevně doufám že mě ještě něco napadne, každopádně doufám že mě to napadne spíš dřív než za dva měsíce.. nemám ráda totiž takový to nakupování na poslední chvíli.. všechny nákupní centra a obchody jsou přeplněný lidma, to je hrůza... :unamused:

my vánoce teda taky slavíme sami, akorát pak další dva dny po sobě (ty svátky) tak jeden den trávíme na oběd u jedněch rodičů a druhý den u druhých rodičů..

jinak já ještě navíc přemýšlím o dárku navíc.. manžílek má totiž na začátku prosince narozky (6.12. přinesli ho samý čerti :grinning: ) a navíc ještě takový půlkulatý - 25, takže teď všemožně přemýšlím nad nějakým pěkným překvapením :slight_smile:
20. říj 2009 v 15:28  • Odpověz
bliz: O těch 25. tinám ani nemluv.....čeká mě to za pár dní a vůbec se na to netěším...každej ode mě čeká, že uspořádám nějakou oslavu, ale nemám na to moc náladu. Víc se těším na 30tiny - stejně jako Tauru :grinning:
20. říj 2009 v 15:30  • Odpověz
tauru: tak to přeji nádherné oznamovací odpoledne... :dizzy_face: :dizzy_face:

drndi: taky bych řekla že vánoce se slaví hlavně kvůli dětem takže se už moooc těším na ty naše první vánoce s mimískem :dizzy_face: :slight_smile:
20. říj 2009 v 15:31  • Odpověz
drndi: taky taky :grinning: no já doufám že manžel taky nebude chtít dělat něco velkýho.. navíc spíš víc doufám v to, že už budeme pěkně ve svém baráčku, takže bysme pak třeba mohli ty jeho narozky spojit tak trošku s kolaudačkou :grinning: pozvat rodinku, na jiný den pár kamarádů... jinde bych to asi slavit nechtěla, mě osobně si myslím že se chtít nikam ani nebude, to už asi bude vidět trochu bříško :dizzy_face: navíc představa nějaké zakouřené místnosti se spocenýma lidma mačkajících se na sebe.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
20. říj 2009 v 15:35  • Odpověz
pro dnešek mizím taky, mějte se fajn a zase zítra pa :slight_smile:
20. říj 2009 v 16:16  • Odpověz
A ta Luli pořád nic :unamused: ... Kdepak se nám toulá?????? :slight_smile:
20. říj 2009 v 16:43  • Odpověz
Ahoooooj holky,
tak si představte, že nic :grinning: :grinning: :grinning: :frowning2:
Ráno pořád jen jedna čárka a test vyplejtvanej. Myslim si, že když jsem 30DC, tak už by to test měl poznat, ne? Nebo mám mít ještě naději? Jestli tenhle měsíc nic, tak už aby tu byla mrška a my mohli zase na to skočit. Vůbec nesmutnim a čekám a čekám a čekám kdy teda dorazí. :sunglasses:

Ale holky, já už taky chcuuuuuuuu :grinning:
20. říj 2009 v 17:29  • Odpověz
Tak holky a já jsem konečně doma od gyndr :grinning:
20. říj 2009 v 18:00  • Odpověz
Ahoj syll, a jak jsi dopadla? Ty jsi byla na nějakém vyšetření? Já jsem tu dlouho nebyla, a nestíhám to dočítat, tak proto nevím :dizzy_face:
20. říj 2009 v 18:07  • Odpověz
No tak dopadla jsem dobře, viděla tam folik 17mm...tak asi bude ovu do 4dní, něco takového říkala, takže dobrýýý :slight_smile:
20. říj 2009 v 18:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.