• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
chicoo: to je teda hrozný... já ale myslím, že pokud by to bylo něco horšího, tak by tě s tím měla minimálně seznámit ne.. jako že našla to a to a co to vlastně je, co doporučuje dál za postup a tak... ty sis to četla až když jsi tam odtud odcházela nebo ještě předtím? jestli předtím tak ses pak v tý ordinaci u ní na to měla zeptat.. nebo nechceš si tam radši aspoň zavolat.... držím palce ať to nic hroznýho neznamená!!
30. říj 2009 v 09:46  • Odpověz
Chico, ježiši, to je ale hrozná doktorka, proč ti k tomu něco neřekla? Nechceš si tam znovu dojít nebo se zeptat třeba na gyndě? Hlavně se neplaš, nemusí to znamenat rakovinu, vždy když se jedná o čípek, tak je to s tím zmiňováno, ale hned rakovina to být nemusí. Je plno stádií předrakovinových, se kterými se dá krásně něco dělat, jsou na to léky. Doktor, co dělá s mou sestrou říkal, že tato předrakovinová stádia má 1/3 žen v ČR a vůbec to není tak tragický, dá se to léčit. :wink:
30. říj 2009 v 09:47  • Odpověz
zebrafa: na gyndě jsem byla 19.10., taky mi dělala stěry a výsledky budou 10.11. Já jsem jí ani neříkala, že jdu na stěry ještě na kožní. Chtěla jsem mít duplicitně potvrzené, zda mám nebo nemám HPV.

handm: já vůbec nevím, co to je. Našla jsem že je to prekancerózní onemocnění. Jde v podstatě o „nahlodání“, povrchové poškození sliznice, které zpravidla nezasahuje do větší hloubky. Často vyvolává kontaktní krvácení. Jeho příčinou bývá také dlouhotrvající zánětlivé onemocněním děložního čípku, které se může projevovat formou chronických výtoků. Ale ona mi to tam jen napsala a já si to až potom přečetla, asi čeká na výsledky a podle toho mi to pak oznámí. Já už vůbec nic nechápu a jsem z toho všeho docela vyřízená. Začínám se obávat, že snažení nezačne ani v lednu. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
30. říj 2009 v 09:48  • Odpověz
handm: tedy píšou, že je to potenciální prekancerózní onemocnění...takže "jen" potencionální...ale já strach mám!!!
30. říj 2009 v 09:49  • Odpověz
Zebrafko, já jsem taky zvědavá, ale po zážitku z minulého testování, radši budu testovat až tak týden po vynechání MS. Každopádně si dnes koupím testíky a příští týden na to vlítnu, pokud teda do té doby nedorazí MS. Snad ne.
30. říj 2009 v 09:49  • Odpověz
Chico, no vidíš, prekancerózní znamená předrakovinový, jak jsem ti psala. Nic to ještě nemusí znamenat, jsou 3 stadia a pak rakovina, pokud bys měla jen první stádium, není to sice taky výhra, ale šla bys asi na tu konizaci čípku a byl by klid. Moc ti držím pěstičky, ježiš, ty z těch problému snad nevyjdeš! Už by to chtělo nějakou pozitivní zprávičku, viď?
30. říj 2009 v 09:51  • Odpověz
Chicco!!! Hlavně žádnou paniku a nemysli hned na nejhorší!! Já vím, že se to snadno řekne... Nechceš zkusit ještě zavolat ke svojí doktorce, jestli by ti k tomu něco neřekla (nebo tohle byla tvoje??)¨anebo napsat aspoň na webu do nějaké poradny?? ( http://www.prozeny.cz/poradny/deti-a-rodina/18-tehotenska-poradna - ten chlap je dobrej..)¨

A jak říká Aja, na tyhle PRE druhy bývají léky, nemusí to být hned to nejhorší!!!
Hlavně se nestresuj zbytečně moc!!! Moc na tebe myslíme!!!!
30. říj 2009 v 09:52  • Odpověz
chicoo: handm má pravdu. zkus zavolat tý doktorce ať ti to vysvětlí , co to znamená a proč ti k tomu třeba nic neřekla. nebo alespoň zkus napsat na nějakou tu poradnu a uvidíš co ti tam odpoví
30. říj 2009 v 09:55  • Odpověz
Konizaci čípku mi myslím taky dělali.. v roce 2000
a vida, ani jsem nevěděla, co to bylo .))
30. říj 2009 v 09:58  • Odpověz
Holky, to je fakt děsný, proč my ženský musíme mít takový trable, tohle chlapi nemusí vůbec prožívat. Vždyť je to přeci krásné rozhodnutí, když chce mít pár dítě a takovýhle problémy kolem toho, no hrůza.
Chicool, moc ti držíme pěstičky, ať to je brzy vyřešené a jsi zase v pořádku.
30. říj 2009 v 10:00  • Odpověz
Holky, děkuju, jste zlaté. Absolutně to nechápu, proč mi tam něco takovýho napíše a pak mi k tomu nic neřekne, asi čeká, jak dopadnou výsledky HPV. A přítelovi dokonce řekla, že tu ureaplasmu budou případně léčit jen u mě, tak jim přítel řekl, že to v žádným případě, že se snažíme o dítě a že by to mohlo dělat problémy. No chápete to? A to to byla mladá doktorka, možná jen o něco málo starší než já. A má takovýhle názory? Jakože se bude léčit jen jeden? Co je to za hovadinu. No ale když pak přítel řekl, že chceme rodinu, tak řekla, že se tedy budeme léčit oba dva. Volat už tam nebudu, oni tam po telefonech nic neřeší. Za těch 14 dní si tam dojdu a na všechno se vyptám. Holky, já vím, že to nemusí být hned to nejhorší, ale já si prostě myslela, že v lednu bude všechno OK a zase začneme se snažením. Tohle jsem nečekala.
30. říj 2009 v 10:07  • Odpověz
Chiccoo, fakt neuveritelny!! Tak hlavně aby ti za tech 14 dni něco rekli porádně a vysvětlili!! A třeba to je OK a budete v klidu moct začít se snažit!!!
30. říj 2009 v 10:13  • Odpověz
chicoo a nemohlo to tam být třeba poznamenaný z toho důvodu, že ti na tuhle nemoc (nebo co to je) chtěla taky udělat nějaký vyšetření??
30. říj 2009 v 10:18  • Odpověz
handm: no oni jsou tam ještě 2 doktorky a ty se mi líbily, ty mluvily úplně jinak a měla jsem pocit, že by pro nás udělaly první poslední, ale z týhle dnešní jsem pěkně zklamaná. Achych.
30. říj 2009 v 10:18  • Odpověz
Chicoo, aha, no tak snad budeš mít příště kliku a zas půjdeš k těm dvěma anebo ti to vysvětli ta tvoje!!!

Holky, píchlo mě nalevo v podbřišku, že už by tu zas byla ta ovule?! To by bylo 8DC, opravdu fofr, jak jsem to psala tý Drndě... :slight_smile:)
30. říj 2009 v 10:28  • Odpověz
Holky, tak jsem tam zavolala. Tak mi řekla, že je to jen popis, že jestli se bojím rakoviny, tak se to takhle na oko zjistit nemůže, že na to je právě cytologie. A že to můžu mít před ms nebo po ms, nebo to může být vyvoláno zánětem. A já jsem teď před ms, tak to bude asi tím. Tak jsem se uklidnila.

Holky, ale musím vám říct, že jste zlatíčka. Obrovská morální podpora!!! Díky!!!
30. říj 2009 v 10:30  • Odpověz
Handm, že by ovule? No když míváš tak krátké cykly, tak by to klidně mohla být. Tak večer hupky dupky na snaženíčko :wink:
30. říj 2009 v 10:32  • Odpověz
Víte co nechápu? Že někdo se třeba trefí do ovule a stejně neotěhotní. Jak to? To asi že spermie nedorazí až k vajíčku. No to je teda umění, fakt, člověk aby se z toho úplně zapotil, než k tomu oplození dojde. :sweat_smile:
30. říj 2009 v 10:33  • Odpověz
Chico, tak vidíš, buď v klidu. Moje ségra měla tyhle problémy před měsícem, gyndař ji vystresoval, že má nějaké změny na čípku a už ji popisoval, jak půjde na tu konizaci a tak. Nakonec přišly výsledky, že je vše v pořádku. Prý to může být způsobeno nějakým zánětem. Tak věřím, že u Tebe to taky takhle dopadne :wink:
30. říj 2009 v 10:39  • Odpověz
CHico!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Slavaaaaaaaaaaaaa!!!!!!! No vidíš!!! Tak neboj, už bude jen líp!!

Aju, no právě si myslím že by klidně, jak já mám ty cykly takhle fofrem :slight_smile: A nějak takhle jsem si stejně říkala, že začneme :slight_smile:) Manžel už na mě dorážel ve středu, ale to jsme bylil mrtvý (dělali jsme v lese dřevo), včera jeho sestra u nás, takže se těší na dnešek! :slight_smile: A já taky!!
Taky jsem si říkala, že je to téměř vědecký experiment, aby se člověk trefil a ještě aby ty spermijky tam doputovaly a hezky se zakously.. .) :grinning:
30. říj 2009 v 10:39  • Odpověz
chicoo no tak paráda!!! aspoň nějaká dobrá zprávička :slight_smile:
30. říj 2009 v 10:47  • Odpověz
No holky, já jsem se fakt vyděsila. Ještě že jsem tam zavolala, protože bych na to fakt myslela pořád. Tak snad už bude všechno jenom dobrý a v lednu se ze mě konečně stane snažilka. Nic se však nemění na tom, že mi ta doktorka vyrazila dech tím, že se budu léčit jen já. Vždyť se všude píše jak ta ureaplasma může způsobit potraty. Jako jo, píše se, že když to nezpůsobuje problémy, že se to neléčí ani u jednoho...ale i ty dvě druhé doktorky a i na netu se píše, že v případě, že se pár snaží o rodinu, tak se to léčí. No, ATB si prostě nějak vynutím. A snad příště budeme mít štěstí na ty lepší doktorky. Kdybych to přece neměla léčit, tak ani nepotřebuju vědět, že to mam, ne? :angry:
30. říj 2009 v 11:04  • Odpověz
Chicco, to je jasný, že ses vyděsila. To by každý!!! Na to léčení jen tebe bych se taky zeptala ještě svojí doktorky, protože to mi přijde taky divný!
30. říj 2009 v 11:11  • Odpověz
handm: no léčení jen jednoho nepřipadá v úvahu. Ona pak couvla i tahle, že když plánujeme rodinu, tak teda jo, tak se budeme léčit oba. Ale i tak doufám, že příště kápneme na ty druhé doktorky, které to braly jako samozřejmost. Já už se prostě začínám smiřovat s tím, že vložit se jen tak s prázdnou hlavou do rukou lékařů jednoduše nejde. Člověk musí neustále dohlížet na všechno a hájit své zájmy. Doufám, že těmito peripetiemi naše problémy končí a že otěhotnět už pak půjde samo a v těhotenství už bude také všechno OK. Ježíšku, tohle chci k Vánocům. :grinning: :grinning: :grinning:
30. říj 2009 v 11:27  • Odpověz
Já už taky beru ty doktory s rezervou a myslím vždy na to, že člověk se kolikrát musí sám ozvat, udělejte támhleto a vysvětlete mi to, jinak se nic nedozví. To platí hlavně u mého gynekologa. Chtěla jsem ho už i změnit, ale nakonec to tam vydržím, on je zas dobrej porodník a velká kapacita u nás ve městě, tak snad se nějak vždycky dohodnem.
30. říj 2009 v 11:37  • Odpověz
Ájí, naprosto souhlasím. Člověk se musí ozvat, aby ti něco udělali. Jako tahle dnešní, že mi HPV neudělá, až jsem jí to musela přečíst, že ta její kolegyně napsala, že se HPV udělá nám oběma. Tak jsem už byla vyšetřená a musela se jít svléct znovu. Vůbec mi to nebylo příjemný. Na gyndr mi to nevadí, ale na tom kožním to bylo takový jiný. No nevadí, pro zdraví je nějakej stud teda fakt minimum, ale kdyby jen mě poslouchala.
Věřím, že toho ti doktoři mají také dost a že všem všechno vysvětlovat asi nelze, proto holt musíme být holky kurážné, neboť velice pravdivé rčení je: líná huba, holý neštěstí. :wink:
30. říj 2009 v 11:42  • Odpověz
Jo jo, to říkává můj taťka a já se podle toho řídím: Líná huba, holý neštěstí :sunglasses:
30. říj 2009 v 11:58  • Odpověz
tak jsem tu dodělala všechno potřebný a teď pádím ke gyndr na kontrolu, držte mi palečky ať je po tom šíleným pondělku všechno v pohodě... :wink:

zkusím se ještě přihlásit odpoledne nebo navečír jak jsem dopadla. kdyby se mi to nepovedlo tak vám všem přeji hezký zbytek dne a hlavně pěkný víkend , pa :slight_smile:
30. říj 2009 ve 12:04  • Odpověz
Blizennko, tak ať ti kontrola dopadne dobře, držím pěstičky! Tobě taky hezký víkend. :wink:
30. říj 2009 ve 12:09  • Odpověz
ahoj holky rozumite nekdo mereni teploty v pipce ja mela rano 37,5 a to se mi zda nejak hodne nebo ne/
30. říj 2009 ve 12:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.