• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
jé, konečně mi jdou přidávat příspěvky, ráno mi to vůůůbec nešlo :wink:
3. lis 2009 ve 12:23  • Odpověz
taurus, gratuluji k úspěšné kontrole, i když je škoda, že byla doprovázená takovými nervíky... ještě že sis vzala celý den dovolenou...

a těším se na zítřejší testík Ajinky :slight_smile:
3. lis 2009 ve 12:24  • Odpověz
Ahoj kebulko, tak jak je?
3. lis 2009 ve 12:38  • Odpověz
ahoj aji, pořád mě bolí bříško, ale za mimíska to určitě stojí :slight_smile: zítra budu volat k dr a objednám se na kontrolu, tak jsem zvědavá...
3. lis 2009 ve 12:42  • Odpověz
Chicoolko, taky jsem ráda, že je mimísek v pořádku. Píšeme si už dlouho, takže víš, že už mi nejen ségra říkala, že bych měla tu doktorku změnit. Když já jsem takovej blbec, který to nakonec vždycky nějak zkousne :confounded: . Stránky jsem dočítala, takže vím, že si byla v pátek na kontrolních stěrech a narazila si na né moc příjemnou doktorku. Hlavní ale je, že si měla to doporučení na ty HPV viry a nakonec ti je udělala. Taky mi nebylo moc jasné, proč se neléčí ureaplasmata AUTOMATICKY u obou páru. Že pouze v případě, že se snažíte o mimíska. Ještě štěstí, že se tvůj přítel ozval a řekl to té doktorce. Je to šikula, který jak vidno už do té problematiky docela pronikl. :slight_smile:

Pepinko, s tebou jsem se bavila o tom šíjovém prosvícení (nebo jak se to jmenuje) nebo-li screeningu. Tak na ten mám jít ve 13. tt (7.12.2009). Ještě nejsem objednaná, ale zjistím, kde se to dělá a objednám se. Myslím si, že jsme se bavily o tom, že je to lepší než tripltesty. Ty se dělají taky ve 13. tt ?? Ptám se proto, že si mi psala, že je to šíjové prosvícení spolehlivější a že už na ty tripltesty nepůjdeš. Že sis své užila při Pepčovi.

Kebulko, kdy jdeš na první kontrolu ?? Mně taky bolelo bříško, ale jen večer a když jsem ležela na gauči. Byly to pársekundové tlaky. Skoro jako při menstruačních bolestech a teď už to nemám, takže to určitě přejde :wink: .
3. lis 2009 ve 12:44  • Odpověz
Tauri, Triply se dělají až v 16 tt, takže po NT+ a s dostatečnou rezervou na to abychom věděli výsledky NT+
3. lis 2009 ve 12:45  • Odpověz
Holky, mně právě taky bolí břicho, jakoby před MS. Tak furt čekám, kdy se mrcha rozjede a nic. Nebo, že by se už nerozjela?
Tak jo Kebulko, objednej se na kontrolu, stejně to je nejlepší až tak ten 8tt, to už jde vidět srdíčko. :wink:
3. lis 2009 ve 12:46  • Odpověz
Holky, ve kterém týdnu jde zjistit pohlaví dítěte?
3. lis 2009 ve 13:00  • Odpověz
taurusenko, asi jsi stejnej blbec jako já...já taky nakonec všechno zkousnu. Takhle jsem zůstávala u zubařky, která mi nevyhovovala a změnila ji až, když mi chtěla vrtat jiný zub, přestože jsem v tom opravdovém měla díru jak po granátu (vypadlá plomba) a viděl by ji i slepej. U gynekoložky zůstávám taky. Asi nám holt musí dát pořádnej kopanec, aby člověk šel jinam, co? Já si pořád myslím, že jí třeba křivdím. Uvidíme. Každopádně s tou ureaplasmou jsem byla vytočená. Taková mladá a takovýhle názory měla. Ale četla jsem to na netu vícekrát, že když to nezpůsobuje problémy, tak se to neléčí. Ale jak už jsem psala, kdybych to neměla léčit, tak přece ani nepotřebuju vědět, že to mam...proč bych teda lezla na stěry??? No nic. Já si léky vydupu, i kdybych se měla na hlavu postavit. :grinning: A ty s tou svou gyndr aspoň víš, že jí máš brát s rezervou, takže příště, až tě zase něčím vyleká, tak se neděs a napřed si všechno ověř ještě jinde. Doufám, že tohle byl poslední lekanec. Snad jo, na takový ty důležitý screeningy budeš asi chodit jinam, což tedy neznamená, že tam nenarazíš na blbce, ale snad už to všechno bude klapat jako po drátkách. :wink:
3. lis 2009 ve 13:01  • Odpověz
já právě dřív k dr nechci, dokud nebude vidět srdíčko... abych se zbytečně nenervovala... aji, mě taky břicho bolí pořád jako kdybych měla dostat ms, vždycky si zkušebně zkontroluju čípek a je vždycky zavřenej, tak mě to uklidní :slight_smile: jinak mám pořád pocit, jako bych to měla každou chvíli dostat... a nic :grinning:

a taky mě docela bolí v kříži, ale jak říkám, to je tou obrácenou dělohou, dr mi říkal, že mi to pak může dělat trošku problémek s bolestí...
3. lis 2009 ve 13:06  • Odpověz
Jo já jsem taky takovej blbec, jako vy. Já zas nadávám na gyndaře, ten mě teda vystresoval s tím PCO a sliznicí, polypem a bůhví čím ještě. Nakonec bylo všechno v pohodě, akorát já jsem byla vynervovaná jak blázen. Jenže mě se nechce dojíždět do Hradce, v našem městě je jedinej tenhle můj gyndař, tak to s ním asi ještě zkusím.
3. lis 2009 ve 13:07  • Odpověz
Ají: no to je taky tak, každej nás něčím nervuje. Já jsem např. hodně zvědavá, jak se shodnou testy na HPV u gyndr a na kožním. Proto jsem ráda, že mi je nakonec na kožním udělali také.
3. lis 2009 ve 13:10  • Odpověz
Jo, chicool, to je fajn, aspoň budeš mít jistotu. Snad ti to už konečně dopadne dobře.
3. lis 2009 ve 13:13  • Odpověz
Pepinko, takže ty triply jsou spíš jako kontrola a hlavní je ten screening ?? Nevím přesně jaký je v tom rozdíl, ale předpokládám, že obojí slouží ke zjišťování vývojových vad. Nebo je to jinak ?? Promiň, že se tak ptám, ale po včerejšku chci být na co nejvíc věcí připravená :slight_smile: .

Ajinko, mne taky lehce bolelo břicho jako kdyby měla dorazit MS. Už si to přesně nepamatuju, ale myslím si, že to nebylo tak intenzivní. Hlavní příznak byla ale ta prsa. To jsem tady probírala s Drndičkou. Měla jsem je citlivá a bolestivá jen jednou, a pak jsem zjistila, že to bylo nevhodnou podprsenkou. A při těhu to mám podruhé, takže jsem tak nějak tušila, že se něco děje, ale nechtěla jsem věřit tomu, že by se nám to těhu na poslední chvíli povedlo :slight_smile: . Uvidíme zítra :slight_smile: . Každopádně ti ty // moc přeju a byla bych ráda, kdyby si nám je tu zítra oznámila :wink: .

Chicoolko, máš pravdu. Asi potřebuju ten šílený kopanec, abych to už nerozdejchala a šla jinam. Naštěstí mě poslala na tu krev a kontrolní ultrazvuk, takže to nebylo o tom, že by mi řekla, že je všechno špatně a rovnou mě hnala do nemocnice na revizi, ale i tak ti můžu říct, že mě to vyděsilo. Jen doufám, že teď už to bude všechno v pořádku a žádný podobný hrůzy nás už nečekají. A tobě přeju, aby při příští návštěvě kožního tam už byla jedna z těch dvou příjemnějších doktorek :slight_smile:.
3. lis 2009 ve 13:16  • Odpověz
Taurus taky se řadím do zástupu gratulantu z úspěšné kontroly ..ikdyž já už bych se bála k té doktorce jít,já bych asi šla jinam,neměla bych odvahu tak příště jít..
3. lis 2009 ve 13:35  •  3 děti  • Odpověz
Ájí, no dobře to asi ještě nedopadne, teď teprve padne diagnóza a přijde léčba. Ale snad aspoň s tím HPV to dobré už bude. Uvidíme. Každopádně jsem spokojená, že se něco řeší.

Taurusenko, no kdyby tě hnala rovnou na revizi...šmankote to si ani neumím představit...fuj, pryč s tím. Každopádně vím, co se mnou udělá každé takové nové zjištění...viz můj příspěvek o erozi na čípku. A to nejsem těhu a vždycky mě to úplně vyvede z rovnováhy. Takže podobné šoky v těhu musí být 1000x horší. Takže snad už tě čeká jenom klídek a žádný stresy.

Holky, teď jsem omylem vlezla na diskuzi holek, co tam mají tak 5-8 měsíční mimina. Všechny do jedné tam mají krizi, jak jsou upoutány ke kočáru, jak děti pořád řvou, jak se nevyspí, manželství jde stranou, kamarádky nevídají, teď ten podzim, nemůžou ven, ne-seberealizace, ne-svoboda, posun času, změna života, plus nezměna života chlapů no prostě depky. A i když všechny píšou, jak své děti milují, tak naříkají. Takže mi to zase jenom utvrzuje v tom, že v každém životním obdbobí budeme remcat. Teď naříkáme, že nejsme těhu, pak budeme naříkat, že jsme zmagořily na mateřský a že nemůžeme mezi lidi. Pořád budeme remcat. Takže holky - snažilky - užívejme si ještě současný svobodný život, hoďme stranou strachy o to, kdy se nám to konečně podaří. Protože teď jsme tady a je třeba si užít každou přítomnou chvilku. Protože za chvíli budeme všechny těhotné, porodíme zdravé dětičky, zmagoříme na mateřský a budeme kňourat. Všechny do jedné nás to čeká. Ale teď jsme tady a teď je teď. Noooo...trošku jsem se rozepsala.
3. lis 2009 ve 13:36  • Odpověz
Taurus, já jen se vmísím do tvého dotazu o screeningu. Když jsem byla těhu, gyndař mi to říkal takto: Nyní jsou nové tzv. prvotrimestrální testy - bere se myslím krev a jde se na screening - tam se měří to šíjové prosvícení. Obojí by mělo zjistit vývojové vady. Tyto testy se dělají do 13tt a nehradí je pojišťovna. Pak následuje nevím přesně v kolikátém týdnu, ale asi 16tt - tripletesty, ty hradí pojišťovna + se jde na velký ultrazvuk.
3. lis 2009 ve 13:37  • Odpověz
Kebul, nebo která, rozumíte těm čípkům?! já moc ne, ale psala jsem to tu včera někdy -
potřebovala bych tu Jarmulku, ta ví o čípku asi nejvíc tady :slight_smile:) Ale kdo víte, poraďte prosím..
včera jsem zkoušela "prstíčkovou metodu" a normálně ho nemohla najít... já vím, nechutný popis, ale chvíli to vypadalo, že tam buď není, nebo jako je to tam úúplně uzavřený.. pak jsem tedy "uhnula"trochu do strany a nějakou "mezírku" tam našla, ale přišlo mi to celý divný...
je to normální, nevíte někdo?!
co znamená, když je takhle zavřený???
3. lis 2009 ve 14:01  • Odpověz
Handm - http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=3775 Tam snad najdeš všechno potřebné :wink:
3. lis 2009 ve 14:04  • Odpověz
Chicoolko, pěkně jsi to napsala. Je to pravda. Takže žádný stresy, jednou nás to mimi taky čeká a pak budem ještě vzpomínat, jak jsme si v klidu mohli zajít do hospůdky, na nákupy, jak jsme si užívaly s manžílkem. :wink:
3. lis 2009 ve 14:10  • Odpověz
tak holky, jakto že já byla na tom prvotrim screeningu a žádné prachy po mně nikdo nechtěl? :astonished: když je neplatí pojišťovna... doktoři nejsou pánibozi i když si to o sobě myslí, ale jsou to lidi jako ostatní, akorát se dokázali nadřít na VŠ, ale jinak to není patent na rozum nebo šikovnost. tak jak narazíte na fajnového dělníka co rozumí tomu co má udělat, tak i na doktora. jenom doufám, že mezi těma doktorama je těch chápavých o nějaké to procento více. a hlavní pro nás je to se nebát, pokud mám možnost si zjistit info, tak se doktorovi postavit. chválím chico manžela, takto to má vypadat. jednání rovný s rovným a ne pánbůh s idiotem..
3. lis 2009 ve 14:12  • Odpověz
Aji dekuju, jdu to prostudovat...:slight_smile:
3. lis 2009 ve 14:13  • Odpověz
Ty jo, aji, to je uplná věda... :slight_smile:) A myslíš, že když tedy nejspíš byl uzavřený, že jsem ho prstem otevřela a pošoupla tam ty spermijky, že je to k něčemu platný?? :slight_smile: Asi ne, co...
tak příště snad to bude lepší... :slight_smile:
3. lis 2009 ve 14:16  • Odpověz
joo holky, užívejte. to je pravda. je k těm diskuzím: ten kdo somroval před, bdue somrovat za každé situace. no když si chci jít nakoupit, tak se domluvím s manželem, přítelem a jde se. Chce to větší a lepší organizaci času, ale když jste/jsme si vzaly inteligentní chlapy a ne sobce, tak je domluva možná. No ale jestli se někomu nezadařilo a teď to poznává... tak chudák holky! :grinning: a ještě že si můžou notovat na koníkovi a ještě víc se na*rat :sunglasses:
3. lis 2009 ve 14:16  • Odpověz
Holky, mě to dneska v práci vůůůbec neutíká, a to tady mám práce jak na kostele. Říká se, že když je hodně práce a člověk nesleduje čas, tak ten čas běží, ale na mě to dneska nefunguje :frowning2:

Tauru: Gratuluju k úspěšně zvládnuté kontrole :wink:

Ajinko, a ty testuješ kdy? Už by jsi pomalinku měla :slight_smile: A neboj se toho :wink:
3. lis 2009 ve 14:20  • Odpověz
Drndi, testuju zítra ráno! Hned sem pak naběhnu a poreferuju! Bojim, bojim, že bude jen jedna čárka :frowning2:
3. lis 2009 ve 14:22  • Odpověz
ajo nebude :sunglasses:
3. lis 2009 ve 14:23  • Odpověz
Handm, oni říkají, že ta prstíčková metoda by měla pošoupnout spermijky, jakoby trošku odstranit ten hlen okolo čípku. Možná jsi je tam pošoupla. Tak se nech překvapit! A když ne, tak zas příští měsíc, neboj, brzy to vyjde!!! :wink:
3. lis 2009 ve 14:25  • Odpověz
Ajo, To bude veselý ráno, už se těším :grinning: Dojdu nakuknout, ale myslím, že výsledek je jasnej i bez testování :grinning:
3. lis 2009 ve 14:29  • Odpověz
Aju, zítra se těšíme!!! I když já přijdu nejspíš nějak později, takže to budu vědět až buh vi kdy>.. :(
ale na dobré zprávy se těšííím!! :slight_smile:
3. lis 2009 ve 14:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.