• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
Děkuju Ajinko za objasnění toho screeningu :slight_smile: .

Chicoolko, taky si s manželem říkáme, že budeme ještě vzpomínat na dobu snažilkování, ale to prostě k tomu patří. Nejdu do mateřství s tím, že budu mít každý den na růžích ustláno a bude to brnkačka. To určitě ne. Jednak nejsem naivní a taky to vidím ve svém okolí. A pravdu má toltec. Záleží na tom jak ty sama si to zorganizuješ. Četla jsem rozhovory s maminkama, které mají 4 a více dětí a ještě se seberealizují. Shodly se na dvou věcech. Jasný, pevný a předem stanovený řád a nevyšilovat kvůli maličkostem. Nestihla si vyžehlit? No a co? (konkrétně tohle jsem už u nás zavedla i bez mimíska :grinning: :grinning: :grinning: ). Jedna maminka tam doslova řekla, že i ohřátý párek je teplá večeře. Člověk je sám sobě největším nepřítelem a když bude chtít mít maminka všechno tip ťop špígl nígl, tak se z toho musí zákonitě zbláznit. Záleží prostě na spoustě věcí, které život s mimískem ovlivňují. A s tím partnerem je to svatá pravda. Když mi bude z gauče remcat, že mu mám k večeři udělat knedlo, zelo, vepřo a já s mimčem v náručí budu luxovat celý byt, tak by měl takový starwars, že by se z toho nevzapamatoval. Naštěstí můj manžel je pravý opak, takže vím, že mi bude pomáhat a když bude možnost si na rodičáku přivydělat, tak se o mimíska postará. Když jsme se o tom bavili, tak to bral jako samozřejmost, protože je to i jeho dítě.
3. lis 2009 ve 14:31  • Odpověz
Tauru: Jsi tu? Jukneš mi, prosím, na ten můj grafík BT? Je v mým albíčku. Zdá se mi , že je zase nějakej divokej :unamused:

A co vůbec Jarmulka? Kdepak dneska je? Jak tu poslední dobou moc nejsem, tak nemám přehled ....
3. lis 2009 ve 14:33  • Odpověz
Taurus, pěkně jsi to napsala. Já mám naštěstí taky manžu, který mi pomáhá, jak může. A mrňouse by klidně pohlídal, abych si mohla přivydělat. Zrovna rozjíždím masáže, mám už 2 roky kurz sportovně-relaxační masér, ještě ze školy a zatím jsem neměla odvahu se do toho pustit. Bála jsem se, že nebudu mít klientelu, u nás je hodně masérů. Ale zkusím to, za to nic nedám, třeba se mi bude dařit a bude to dobrý přivýdělek na mateřské.
3. lis 2009 ve 14:34  • Odpověz
Ajinko, moc se na ten zítřek těším. Alespoň se budu těšit do práce. Sice jsem zase mimo svojí kancelář, ale na internet se přiřítím :slight_smile: . Tak moc ti přeju tu druhou čárku :slight_smile: . Po všech těch bolístkách si to s manželem zasloužíte. Takže posílám prsky prsky, ať tam čáry máry jsou ty // :grinning: .
3. lis 2009 ve 14:35  • Odpověz
Tauru děkuju moc.
Pro dnešek se loučím, jdu ještě do lékárny a ráno Vám dám vědět! Myslete na mě, ale to Vy myslíte, že jo, jste moc hodný, že mi to tak přejete!Papa. :wink:
3. lis 2009 ve 14:37  • Odpověz
Ajo: Mě zase manžel říkal, že chce jít na mateřskou místo mě, že by byl lepší maminka jak já :grinning: Má tak trochu pravdu, jsem totiž ten typ ženský, že když není vyžehlený, tak se nepose*u ( jak psala Tauru ), a manžel je vycepovaný od tchýně. Musí být vše přehledný, na svým místě, když se někam odjíždí nebo odchází tak se musí zkontrolovat jestli je ustláno, zavřený okna, někde není nějaká šmouha na zemi nebo smítko, zda jsou vyleštěný zrcadla atd. atd. Můj manžel je v tomto docela blázen. Kolikrát si vedle něho připadám jak neschopná a nepořádná....Přitom bordelář vůbec nejsem, jenom prostě nestavím uklízení na prioritu života. Takže kdyby byl manžílek doma s mimi, tak bych chodila do vypucovaného baráčku, čekala by na mě teplá večeře, dítě by bylo napapané, vykoupané, přebalené a spinkalo by jak andílek...Ale co bych z toho pak měla? Neužila bych si ho....neprožila bych tu pravou mateřskou lásku, kterou si chci prožít....i na úkor toho, že doma bude nepořádek...takže můj drahý protějšek má smůlu, na mateřskou ho nepustím :grinning:
3. lis 2009 ve 14:41  • Odpověz
Drndi, na ten tvůj grafík jsem už koukala a psala jsem ti, ale aby si to nemusela zpětně hledat, tak to napíšu znovu :slight_smile: . Podle mne tam ta ovulka ještě není. Na grafu je nevýhoda v tom, že se o ovulce dozvíš zpětně. Podle mne máš ještě před ovulací. Vzestup teplot není dramatický a přijde mi to zatím jako jednofázová křivka. Každopádně při každém poklesu na teplotu 36,6 a spíš níže bych zpozorněla a případně bych zkusila ovutestík. :slight_smile:

Aji, tak to může být opravdu super přivýdělek. I kdyby si měla pár lidiček, tak by to bylo fajn mít o nějakou kačku víc.
3. lis 2009 ve 14:41  • Odpověz
Ajiii, budeš mi jezdit dělat masáže??? !!! To by bylo supeeer!! A zítra držím palec!!!!
3. lis 2009 ve 14:43  • Odpověz
Tauru. Moc děkuju. Dneska zrovna poletím do lékárny kupovat vitamínky, tak jim tam vykoupím i ovutestíky :grinning: myslím si, že by ovulka mohla každým dnem být. Piju poctivě od začátku cyklu ty bylinky, který pomohly už spoustu ženským, který měly tak dlouhý cykly jak já, takže počítám se změnou k lepšímu.....na 28dc to nevidím, ale alespoň do těch 40dní by se to srovnat mohlo - MUSÍ :grinning:
3. lis 2009 ve 14:45  • Odpověz
Tauru, co přesně znamená ten výraz jednofázová křivka , který jsi použila? :astonished:
3. lis 2009 ve 14:47  • Odpověz
Drndí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , to je hezký, co si tu napsala. Taky nežiju proto, abych uklízela. S oblibou říkám, že kvůli nepořádku se nepřetrhnu, ale exkrement (nechci psát vulgárně :grinning: ) nepřekročím. Můj manžel mi kdysi řekl, že je docela rád, že nejsem uklízecí maniak. A jak si psala o tom opouštění bytu nebo domu. Tak manžel zásadně kontroluje ze zásuvky vytaženou zástrčku od varné konvice, zavřená okna a jestli se někde nesvítí, ale jestli je někde smítko, to naštěstí neřeší :slight_smile: .Ale občas si to s manželem vyměnit můžeš. Bylo by někdy fajn, přijít do vypucovaného baráčku, s teplou večeří a obsatarným mimískem :slight_smile: .
3. lis 2009 ve 14:50  • Odpověz
Taurusenko, pěkně jsi to napsala. Též nejdu do mateřství s tím, že to bude lážo plážo dovolená. Jen jsem chtěla upozornit na to, abychom se zbytečně nenervovali, že i tohle snažilkovské období může být krásné, když si ho takové uděláme. Když se fakt člověk alespoň trošku odpoutá od toho, že se ještě nezadařilo, tak to neznamená ležet doma v depkách, ale fakt z toho aspoň něco vyždímat, najít na tom něco pozitivního. Každá se toho svého vytouženého drobečka dočkáme a to co je mezi tím, není žádnej přechodnej mezičas...je to život, dny, čas kterej nám nikdo nevrátí, tak proč ho prostě prosmutnit. Takhle jsem to myslela. A jen jsem vytáhla na co si ty holky v té diskuzi nejvíce stěžovaly, možná kdybych si dala tu práci a přečetla si to od začátku, určitě bych tam našla jejich snažilkovské období a jak moc si přály mít dítě a byly smutné, že se třeba nedaří. A teď mluví takhle. Prostě kdyby to šlo a my mohly nahlédnout do budoucnosti a viděly bychom, že toho a toho budeme mít jistojistě miminko, určitě bychom se uklidnily a ještě bychom chvátaly si přítomnost užít. Tak bychom se tak asi měly chovat, jakože tu budoucnost vidíme, protože jak říkám, na každou do jedné tam to miminko v budoucnosti čeká. Spíš jsem to prostě chtěla napsat jako povzbuzení pro snažilky. Nebojím se toho, co bude až tu mimís bude, přítele mám taky úžasného, a jestli bude vyžehleno, navařeno, uklizeno, to už nijak extra neřeším ani dnes. Tak snad mi rozumíte. :wink:
3. lis 2009 ve 14:57  • Odpověz
Drndí, křivka BT by měla být dvoufázová až třífázová. Tzn. první fáze je do poklesu BT před ovulí, druhá fáze je vzestup po ovuli a třetí vzestup po uhnízdění vajíčka (pokud dojde při uhnizďování k implantačnímu poklesu BT).

Tohle jsem zkopírovala z http://merenibt.xf.cz/index2.html
- třífázová křivka - po ovulaci dochází k trvalému teplotnímu vzestupu, na určitém % těhotenských křivek se pak může objevit ještě vzestup druhotný, po uhnízdění vajíčka. Nejčastěji se objeví, stejně jako implantační pokles mezi 5.-11.DPO. Například před ovulací se teploty pohybují mezi 36,3-36,6, po ovulaci pak 36,7-36,9 a po uhnízdění se ještě jednou zdvihnou na 37,0-37,2.
3. lis 2009 ve 14:57  • Odpověz
Chicoolko, taky jsem to tak pochopila, že doba snažilkování není doba temna mezi dvěma životníma fázema. To máš pravdu. Ovšem nebudu si hrát na hrdinku, která tímto obdobím prošla absolutně v klidu a bez nervíků. Taky jsem si říkala, že kdybych věděla, že ten určitý měsíc toho určitého roku otěhotním, tak bych si to snažilkování užívala plnými doušky. Když si to vezmu zpětně, tak jsme si vlastně v té době zrekonstruovali byt, zařídili si krásné bydlení, vydělali pár korunek a především jsem měli svatbu. Užili jsme si krásnou dovolenou alis svatební cestu. Rozhodně to nebylo o nějakém živoření a přehnaných depresích, že ještě nemáme miminko. Trápilo nás to, ale řešili jsme to jako cokoliv jiného. Třeba svatbu. Nervíky z přípav, všemožné zařizování, obavy jestli všechno vyjde tak jak má a nakonec .... jeden z nejkrásnějších dnů v mém životě :slight_smile: . To těhulkování je něco podobného. Všemožná vyšetření, měření BT, ovutestíky a .... zářijové snažilkování se náhle povedlo. Takže tvoje resume je správné. Přehnaně nesmutnit a užívat si života co to jde :slight_smile: .

Tak už se s vámi loučím. Mějte se moc hezky a zítra se určitě ukážu. Jsem moc zvědavá na Ajinku :slight_smile: .
3. lis 2009 v 15:09  • Odpověz
taurusenko, přesně tak jsem to myslela, tak jsem ráda, že jste mě pochopily. Jasně, také nemůžu říct, ač to tu tak veřejně hlásám, že jsem byla a budu pořád v tom snažilkovském období v pohodě. Ale snažím se, co to jde. :wink:
3. lis 2009 v 15:28  • Odpověz
Ahoj Holky,

Taurus sem moc ráda,že je vše v naprostém pořádnu a krásně rostete :wink:

jinak ten screening je dobrá věc mě to dr doporučila a byly sme na tom stojí to 1400kč ,vemou vám krev ,udělají uvz a dají fotečku a hned ten den volají výsledky,je skvělý,že v Brně je to prenatální centrum

Aji já budu držet všechny prsty co mám,aby tam ty dvě potvůrky byly moc ti to přeju :wink:
3. lis 2009 v 16:52  • Odpověz
Ahoj holky, jdu vás pozdravit a hlásím, že jsem živá a zdravá, sice občas nakukuju, ale moc teď nepíšu, jednak nemám co a jednak jsem zaujala strategii pokusit se na těhulení, miminka a podobný věci vůbec nemyslet.

Těhulky, všem vám držím palce až do běla a pevně věřím, že příroda už bude spokoená a dotáhnete to zdárně až do porodnice :wink: Všechny ostatní taky moc moc zdravím, holky, nezanevřela jsem na Vás, jen mě prostě celý ten kolotoč testování, kontrol u gyndr a hlavně těch případů, co nekončí dobře, moc nepřidává, takže se tomu teď snažím tak trošku vyhýbat. Tak papa
3. lis 2009 v 17:06  • Odpověz
Ahoj Zlabi, to je hezké, že jsi se přišla za náma aspoň podívat. A taková strategie taky nemusí být špatná, asi to má něco do sebe. Soustředíš se teď hlavně na sebe a uvidíš co dál, že jo? Já myslím, že jednou budeme všechny tady spokojené a šťastné. :wink:
3. lis 2009 v 18:15  • Odpověz
Ahoj Žabko,sem ráda,že si v pořádku,je mi jasný ,že na těhu nemáš pomyšlení,tak doufám,že se najde příčina a začas budeš znovu v očekávání,zase prijd at víme co je stebou
3. lis 2009 v 18:53  • Odpověz
Ahoj Zlabi, to je fajn, žes dala o sobě vědět. A tvou strategii plně chápu. Já to tady zvládám - vykecávat se tu o těhu a při tom být relativně nad věcí, ale já jsem taky neprožila to co ty. Kdyby jo, asi bych zaujala stejný přístup. V podstatě se snažím na těhu také nemyslet, respektive to moc neprožívat. :wink: A je mi teď zatraceně dobře. Každopádně sem máš dveře pořád otevřené, takže kdykoliv se budeš chtít k nám znovu aktivněji připojit, tak tě budeme vítat s otevřenou náručí. Hodně štěstí a ať všechno spěje k lepším a nejlepším zítřkům!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. lis 2009 v 19:07  • Odpověz
4.11.

toltec: ............. 28 let ... 0 dětí ... 13.tt ... další KO 2/11
beruska1989: ... 20 let ... 0 dětí ... 5.9. našla //
KKattkka: ......... 27 let ... 0 dětí ... 17.9. našla //
Pepibubu: ........ 31 let ... 1 dítě ... 21.9. našla // ... další KO 25/11, 26/10 odběry a průkazka
blizennec: ........ 25 let ... 0 dětí ... 11.tt ... další KO 11.12.
petullek ........... 22 let ... 0 dětí ... 1.10. našla // ... 5.tt
baji ................. 31 let ... 1 dítě ... 6.10. našla // ... TP 18.6.2010 ... první KO 30.10.
flosmanka ........ 29 let ... 0 dětí ... 6.10. našla // ... 7.tt / TP 17.6.2010 ... další KO 16.11.
Taurusenka: .... 30 let .... 0 dětí ... 8.10. našla // ... další KO 2.11.
Jarmulka: ........ 23 let .... 1 dítě ...10.10. našla // ... TP 19.6.2010 .... další KO 2.11
kebule 82..........27 let ... 0 dětí ... 26.10. našla //

Snažilky:

aja.83: ..................... 26 let ... 0 dětí ... 34 DC ... 3. snažení
majdalena: ................ 27 let ... 0 dětí ... 32 DC ... 3. snažení
Karol84: .................... 25 let ... 0 dětí ... 31 DC ... 0. snažení
syll: .......................... 25 let ... 0 dětí ... 28 DC ... 3. snažení
majinka2: .................. 34 let ... 1 dítě ... 27 DC ... 2. snažení
labell: ....................... 28 let ... 1 dítě ... 25 DC ... 2. snažení
tomahavk: ................. 27 let ... 0 dětí ... 24 DC ... 2. snažení
Veruska007: .............. 29 let ... 1 dítě ... 22 DC ... 1. snažení
zebrafa: .................... 32 let ... 1 dítě ... 20 DC ... 4. snažení
drndapetka: .............. 24 let ... 0 dětí ... 20 DC ... 2. snažení
motol........................ 24 let ... 1 dítě ... 19 DC ... 4. snažení
katyna6: ................... 33 let ... 0 dětí ... 17 DC ... 2. snažení
nikohlava21: .............. 21 let ... 0 dětí ... 17 DC ... 11. snažení
slunickosedmitecne: ... 30 let ... 0 dětí ... 15 DC ... 19. snažení
handm: .................... 31 let ... 0 dětí ... 13 DC ... 4. snažení
hedik: ...................... 22 let ... 0 dítě ... 11 DC ... 2. snažení
lulli............................ 26 let ... 0 dětí ... 11 DC ... 2. snažení
Pajinka111................. 37 let ... 1 dítě ... 8 DC ... 39 .snažení
Kuratkol: .................. 27 let ... 0 dětí ... 8 DC ... 8. snažení ... momentálně nesnažilka
chicoola: ...................28 let ... 0 dětí ... 3 DC ... 4. snažení ... momentálně nesnažilka
4. lis 2009 v 00:59  • Odpověz
Ahoj holčinky, tak Vás zase zklamu, ráno na testíku jen jedna čárka :frowning2: ! A navíc MS stále nikde! Tak já Vám nevím, co to znamená, buď je brzy, ale 34DC, to se mi nezdá, nebo zas mám nějakou poruchu :astonished:
4. lis 2009 v 06:27  • Odpověz
ahoj Ajinko, to je skody, ale dokud mrcha nedorazila, tak pořád naděje je... hlavu vzhůru!
4. lis 2009 v 06:32  • Odpověz
Dobré ránko, Aji, to je škoda, že se tam rovnou neobjevily //, třeba je ještě brzo, nebo fakt přijde ta mrcha, kterou ti nepřeji :unamused: Musíš vyčkat ještě.

Jsem dnes měřila ráno v 5:10 jsem měla teplotu 36,8 a v 5,36 byla 37 teplota. Tak jsem si zapsala raděj tu 36,8 do té tabulky. Raděj tu první. No MS zatim nikde, no uvidíme, cyklus mám tak 31dní, takže času dost. 13DPO jsem dnes.
4. lis 2009 v 06:49  • Odpověz
dobré ránko holky, aji, to je mi líto, ale jak říká zebrafka, ovu mohla být klidně později, se všemi těmi stresy, co jste měli, by se nebylo čemu divit...

syll... tak u tebe to vypadá docela nadějně ;) tak jsem zvědavá... kdy máš v plánu testit?
4. lis 2009 v 07:01  • Odpověz
kebul já myslim, že testovat dřiv jak v sobotu nemá význam :slight_smile: takže budu čekat, stejně to po sobě poznám, jestli má dojít :wink: ale teploty mne zatím těší :slight_smile:
4. lis 2009 v 07:08  • Odpověz
syll, tak to na tebe budu myslet...
4. lis 2009 v 07:09  • Odpověz
Holky, díky za podporu, třeba vážně ovu byla později, stres ji odsunuje, že jo. Já už bych si to tak přála, zas mě přepadla depka, i když ještě není nic jistý.
Syll, držím pěsti, třeba to vyjde! :wink:
4. lis 2009 v 07:44  • Odpověz
Tak jsem si dnes merila BT, a mam 36,5. Tak nevim... Divala jsem se do lonskyho zaznamu a proste mi to vubec nevychazelo, jak by melo. Kdyz jsem byla asi mesic tehotna, BT mi letaly mezi 36,6 - 36,9, kazdy den jinak. No, tak ja budu jeste chvili cekat, jak to dopadne :wink:
4. lis 2009 v 07:58  • Odpověz
tak jsem objednaná na svou první těhotenskou kontroliu :wink: a mám krásné datum - 11.11 v 11 hodin. Tak snad nám to přinese štěstí...

4.11.

toltec: ............. 28 let ... 0 dětí ... 13.tt ... další KO 2/11
beruska1989: ... 20 let ... 0 dětí ... 5.9. našla //
KKattkka: ......... 27 let ... 0 dětí ... 17.9. našla //
Pepibubu: ........ 31 let ... 1 dítě ... 21.9. našla // ... další KO 25/11, 26/10 odběry a průkazka
blizennec: ........ 25 let ... 0 dětí ... 11.tt ... další KO 11.12.
petullek ........... 22 let ... 0 dětí ... 1.10. našla // ... 5.tt
baji ................. 31 let ... 1 dítě ... 6.10. našla // ... TP 18.6.2010 ... první KO 30.10.
flosmanka ........ 29 let ... 0 dětí ... 6.10. našla // ... 7.tt / TP 17.6.2010 ... další KO 16.11.
Taurusenka: .... 30 let .... 0 dětí ... 8.10. našla // ... další KO 2.11.
Jarmulka: ........ 23 let .... 1 dítě ...10.10. našla // ... TP 19.6.2010 .... další KO 2.11
kebule 82..........27 let ... 0 dětí ... 26.10. našla // ... KO 11.11.

Snažilky:

aja.83: ..................... 26 let ... 0 dětí ... 34 DC ... 3. snažení
majdalena: ................ 27 let ... 0 dětí ... 32 DC ... 3. snažení
Karol84: .................... 25 let ... 0 dětí ... 31 DC ... 0. snažení
syll: .......................... 25 let ... 0 dětí ... 28 DC ... 3. snažení
majinka2: .................. 34 let ... 1 dítě ... 27 DC ... 2. snažení
labell: ....................... 28 let ... 1 dítě ... 25 DC ... 2. snažení
tomahavk: ................. 27 let ... 0 dětí ... 24 DC ... 2. snažení
Veruska007: .............. 29 let ... 1 dítě ... 22 DC ... 1. snažení
zebrafa: .................... 32 let ... 1 dítě ... 20 DC ... 4. snažení
drndapetka: .............. 24 let ... 0 dětí ... 20 DC ... 2. snažení
motol........................ 24 let ... 1 dítě ... 19 DC ... 4. snažení
katyna6: ................... 33 let ... 0 dětí ... 17 DC ... 2. snažení
nikohlava21: .............. 21 let ... 0 dětí ... 17 DC ... 11. snažení
slunickosedmitecne: ... 30 let ... 0 dětí ... 15 DC ... 19. snažení
handm: .................... 31 let ... 0 dětí ... 13 DC ... 4. snažení
hedik: ...................... 22 let ... 0 dítě ... 11 DC ... 2. snažení
lulli............................ 26 let ... 0 dětí ... 11 DC ... 2. snažení
Pajinka111................. 37 let ... 1 dítě ... 8 DC ... 39 .snažení
Kuratkol: .................. 27 let ... 0 dětí ... 8 DC ... 8. snažení ... momentálně nesnažilka
chicoola: ...................28 let ... 0 dětí ... 3 DC ... 4. snažení ... momentálně nesnažilka
4. lis 2009 v 08:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.