• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
No ale když budu testovat až toho 26.11. a náhodou by se povedlo, tak to bych byla už v 6tt podle poslední MS??? :astonished: :astonished: :astonished: nebo se to počítá nějak jinak, když ovulka byla později? :slight_smile:
9. lis 2009 v 11:26  • Odpověz
Drdni: počítá se to podle 1.dne poslední ms...když si pak hodíš sem na koníka, kdy byla naposled ms, sami ti tam ty týdny budou skákat...ale jen týdny, dny ne...takže ne např. 6tt+4...ale v tomto případě 7 tt...protože jak už psala Taurus, 6 tt je ukončeno a jede se sedmý...
9. lis 2009 v 11:30  • Odpověz
Mě tohle moc nejde do hlavy.Kdyby se zadařilo, tak rozdíl mezi prvním dnem ms a skutečným otěhotněním je 18 dní, to je tak hrozně dlouho..ale je to tak no.
9. lis 2009 v 11:51  •  2 děti  • Odpověz
label: No já tohle taky nechápu.....já jsem právě myslela, že se spočítají dny od kdy byla ovule po dnen kdy se testuje + k tomu se připočte 14dní jako folikulární fáze - protože se vlastně počítá ( v gynekologii ) se 28denním cyklem tudíž ovule 14DC....takže bych měla teda být toho 26.11. 4+4tt , tedy 5tt, nebo ne??? Podle poslední MS bych byla 6+0tt a to se mi zdá MOOOOOC :astonished:
9. lis 2009 v 11:55  • Odpověz
drndi: ale oni to tak dr. proste pocitaji... a je stari tehotensstvi podle posledni MS a pak dle ultrazvuku....
9. lis 2009 v 11:57  • Odpověz
proto je pak i nekolik terminu porodu :slight_smile:
9. lis 2009 v 11:57  • Odpověz
No já měla teda dva termíny, ale byli dva dny od sebe a otěhotněla sem taky nějakej 20DC.
9. lis 2009 ve 12:01  •  2 děti  • Odpověz
zabraf: No a kdybych měla cyklus 64DC jako minulý cyklus, tak mi řekne , že jsem v 9tt podle poslední MS, ale ve skutečnosti by podle ovulky (46DC ) byla jen 18 dní těhule, tudíž začátek 5tt.....Ti doktoři vůbec s dlouhými cykly nepočítají, pak se diví, že není ještě nic vidět na ultrazvuku a posílají to do nemocnice jako zamlklé nebo neprosperující těhu...a jsou pak zbytečný problémy, protože to tak ve skutečnosti není.....to je dost blbý, nemyslíš? :angry:
9. lis 2009 ve 12:02  • Odpověz
Ale tož to je asi jedno, oni ví co dělají.
9. lis 2009 ve 12:02  •  2 děti  • Odpověz
Drndi, jak už jsem tu psala. Ne každá těhulka ví, kdy měla ovulaci. Např. mně to vyšlo učebnicově, že pozitivní ovutest jsem měla 14. DC a ovulaci tudíž přesně v polovině cyklu. Ale když těhulka ovulku nesleduje, tak neví, kdy jí měla. Proto se to počítá podle prvního dne poslední menstruace a po určitou dobu se velikost miminka toleruje. Některé může být větší jiné menší a přitom může být totožný den poslední menstruace. Zebrafa má pravdu, pak se ta velikost a termín porodu řeší podle ultrazvuku a pak tuším podle pohybů.
9. lis 2009 ve 12:03  • Odpověz
http://www.porodnice.cz/node/3682

no podle tohoto článku počítají se dvěma "stáří " těhotenství...
9. lis 2009 ve 12:04  • Odpověz
Jo a když nad tím tak přemýšlím, tak chudinku Amelku tím pádem možná vyhnali o 14 dní dřív. Vyvolávali m wji na termín kvůli mému srdci a taky blbě odhadli váhu.
9. lis 2009 ve 12:04  •  2 děti  • Odpověz
přesně jak píše taurusenka... pohyby také naznačí a upřesní...
9. lis 2009 ve 12:05  • Odpověz
drndi: no je to blbý, obzvláště u těch dlouhých cyklů, je to tedy hodně nepřesné. Ale kdyby se to počítalo dle ovule, tak by to bylo ještě horší, vždyť ovuli jen tak nepoznáš a ne každá si dělá ovutesty anebo měří BT. Některé holky pořádně ani neví, kdy měly poslední ms, natož kdyby na ně gyndr vybafla, kdy byla ovulace. Tak se to holt bere takto.
9. lis 2009 ve 12:07  • Odpověz
Je to možný, ale mě teda nic neupravovali a to na velkém utz říkali že se zdé o víc jak týden mladší.
9. lis 2009 ve 12:07  •  2 děti  • Odpověz
Tak a teď jsem jinými slovy napsala totéž co Taurus... :slight_smile:
9. lis 2009 ve 12:07  • Odpověz
Byh to dala tak od 5 dne ms :grinning:
9. lis 2009 ve 12:08  •  2 děti  • Odpověz
...Nejpřesnější metodou je v současnosti určení termínu porodu podle ultrazvukového vyšetření prováděného ve 13. týdnu těhotenství. Pokud se ultrazvukem určená délka trvání těhotenství liší od údaje počítaného podle posledních měsíčků o více než týden, pak by měl být termín porodu upraven právě podle tohoto ultrazvukového vyšetření. Toto však již neplatí při dalších ultrazvukových vyšetřeních, která jsou prováděna v dalších týdnech těhotenství.
9. lis 2009 ve 12:09  • Odpověz
Chicoolko, ségra měla i zkušenosti, že těhotná pacientka ani nevěděla co je menstruace. Když se jí zeptala, kdy měla poslední menstruaci, tak na ní pacientka vyvalila oči. No prostě ÚB. Tak ségra musela natvrdo, kdy byly poslední krámy a to už se pacoška chytla. Takže na některé s ovulkou ani doktorka vystartova nemůže :grinning: .
9. lis 2009 ve 12:11  • Odpověz
no tak to je síla, doktory občas obdivuju, s čím (teda s kým) musí přijít do styku... no a někdy, bohužel, to je obráceně - s čím musí pacoš přijít do styku...
9. lis 2009 ve 12:13  • Odpověz
taurusenko, no tos mě pobavila...no a nevím, proč si jako tu pacientku představuji cikánku. Já teda musím říct, že ms sleduji až od vysazení HA, což je logické, když při HA bylo jasné, kdy ms dorazí. Ale kolikrát se mi v čekárně u gyndr. stalo, že jsem dle prášků odpočítávala, kdy to bylo. :grinning: :grinning: Ale vždycky jsem si naštěstí vzpomněla v čekárně. Nikdy mě doktorka nezastihla nepřipravenou (ona to tam má ještě napsaný, ať si připravíme datum poslední ms). :grinning: :grinning: :grinning:
9. lis 2009 ve 12:20  • Odpověz
Jo, zebraf, to my máme výhodu, že doktorka si vybrat můžeme, ale lékař si většinou nevybírá :slight_smile: . Myslím, že už jsem tady taky popisovala ten ségry zážitek, kdy jí utekla pacientka asi tak dva nebo tři dny po porodu, že musí obšťastnit toho svýho. Dítě nechala v porodnici a normálně zdrhla. To se ale týká té tmavší části naší populace. Teď už je naštěstí ségra pár let v úplně jiné nemocnici a myslím si, že po těchto zkušenostech z bývalého pracoviště jí jen tak něco neporazí. :grinning:
9. lis 2009 ve 12:22  • Odpověz
Čus holky, jsem se trochu odmlčela, ale už jsem tu zas.
Handm, svatbička výborná, zapařili jsme pořádně! Manža se chtěl prát :grinning: , naštěstí k tomu nedošlo. Jeden vidlák nás prudil. Jídlo výborný, svíčková a pak kejtička, mňam!
9. lis 2009 ve 12:23  • Odpověz
Chicoolko, ta tvoje představa je naprosto správná :grinning: . Opravdu to byla cikánka. Musím se přiznat, že občas jsem měla taky problém si vzpomenout, ale vždycky jsem si nakonec vzpomněla. :grinning:
9. lis 2009 ve 12:24  • Odpověz
Holky, dostala jsem v práci sprďana, že jsem nebyla 10minut na svém místě. Ach jo, to je buzerace :frowning2:
9. lis 2009 ve 12:27  • Odpověz
Tauru: No já to úplně chápu :slight_smile: ....jenže....když jsem byla poprvé těhu, tak jsem to zjistila právě až tak nějak kolem 56DC a doktor se mě zeptal, kdy byla poslední MS....já mu řekla to datum, on si vzal takový to svoje kolečko, který počítá ty týdny, a řekl....To byste byla už v 8týdnu !!! :astonished: :astonished: :astonished: A že na ultrazvuku není nic vidět, což by být už mělo, i srdíčko, takže vzhledem k tomu mě posílá na týden do nemocnice na pozorování, že pokud se během toho týdne nebude nic na ultrazvuku ukazovat tak je to budˇzamlklé těhu nebo je to mimo dělohu....Víš jak jsem se lekla??? :confused: On měl sice pravdu, měla jsem to mimoděložní, ale kdybych byla opravdu těhu a bylo to v pořádku, tak by to stejně ještě na ultrazvuku nebylo vidět ani tak....
9. lis 2009 ve 12:28  • Odpověz
aja: tak to je blbý...už aby bylo mimi....nebo novou práci nehledáš? Já bych se tak buzerovat teda nedala :angry: Člověk přeci potřebuje na chvilku vypnout, dát si kafíčko, čajínek, cigaretku, protáhnout se, splknout, jít se projít atd.
9. lis 2009 ve 12:30  • Odpověz
Drndi a jak se pozná to mimoděložní? Asi nijak než ultrazvukem, že? To je hrozný, člověk fakt nikdy neví...to není féééér :confused:
9. lis 2009 ve 12:31  • Odpověz
taurusenko, no tak jsem si to představovala dobře. To jsou ty asociace...něco takovýho si přečtu a ještě dřív než jsem se nad tím zamyslela, tak mé podvědomí jasně vidělo cikánku.

drndi: ale kdybys při 56 DC měla ovulku třeba 14 DC, tak by těch 8 týdnů plus mínus odpovídalo. Holt to příště hlaš hned dopředu, že máš dlouhé cykly a když budeš znát ovulku, tak tu info doktoru taky přidej. A on se pak doktor uklidní. Dneska už jsi to víš dál, dneska už lecčemu rozumíš , víc se sleduješ, ale je jasné, že tenkrát tě mohl falešně vystrašit.
9. lis 2009 ve 12:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.