• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
Tak Chicoolí, spadnout do auditu by nevadilo, protože to je povětšinou to nejlepší, co tě může potkat. Tedy pokud je ten auditor schopný. Máš se na koho obrátit a jsi trochu krytá tím auditem.
Copak potřebuješ ?? :slight_smile:
12. lis 2009 ve 13:19  • Odpověz
Tauri, jojo jako audit byl v pohodě, jen to pro mě byla spousta novejch věci, např. výroční zpráva. Ale bavilo mě to a jsem za to ráda. Horší byla ta kontrola z finančáku, po skoro 2 letech jejich ustavičného opruzování už mi to lezlo krkem. :wink:
12. lis 2009 ve 13:31  • Odpověz
To víš Chicoolko, když nemůžou nic najít tak rejpaj rejpaj než něco vyrejpaj :slight_smile: . Kdysi vyšel v novinách článek, jestli se spíš nevyplatí mít účto v nepořádku, protože pak FÚ najde něco hned a důležitější nesrovnalosti mu uniknou :grinning: . Jenomže taková práce mě nebaví :confounded: :slight_smile: .
12. lis 2009 ve 13:37  • Odpověz
Tauru: Tak ještě jedna věc, která mě napadá :grinning: Kdyby se náhodou teď povedlo a byla bych těhulka, šla ihned na neschopenku, počítala by se mi mateřská z té nemocenské kterou by mi proplacela ssociálka a nebo se počítá z průměrných třech platů, co jsem u zaměstnavatele měla?

Možná, že by mi to vyšlo tak akorát, že bych nastoupila začátkem června na mateřskou, že jo? No to by byl průser, kdyby to nevyšlo a já musela jít na pár týdnů na pracák? :confounded: :angry:
12. lis 2009 ve 13:39  • Odpověz
chicoola. jako našim se líbila, taky hlavně že tam byla psaná vesnice kde bydlí a ty jejich jména. Jen sem si myslela že to bude jako fakt kamasutra a tam se píše spíš jakejsi příběh a pořád dokola: a ty Petře a Jano....
12. lis 2009 ve 13:42  •  2 děti  • Odpověz
taurusenko, naprosto rozumím, vést nepřehledné účetnictví a dělat v něm schválně brajgl by mi taky nebavilo. Naopak, vždycky jsem ráda, když mám všechno přehledné a v pořádku. :wink:
12. lis 2009 ve 13:45  • Odpověz
labell: tak to bude asi ta samá, takhle to ty holky popisovali. Jako já to mám spíš jako kuriózní dárek.Ještě s velmi vtipným věnováním. Kamasutru jako takovou jsem ani nechtěla. :wink: Takže snad se to bude přítelovi líbit...
12. lis 2009 ve 13:47  • Odpověz
Tak to jo a určo bude!! :wink:
12. lis 2009 ve 13:53  •  2 děti  • Odpověz
Mateřská se počítá z posledních 12 kalendářních měsíců. Takže kupříkladu já bych měla nastoupit na mateřskou 2.5.2010, takže rozhodné období pro výpočet nemocenské bude 1.5.2009 - 30.04.2010.
Mateřskou jsem nikdy nepočítal, protože jsem neměla na starosti tzv. velkou organizace (nad 25 zaměstnanců) a teď jí bez ohledu na to počítá výhradně sociálka. Ale z logiky věci si myslím, že spočítají celkový příjem za to rozhodné období a vydělí počtem dnů (ten počet dnů by mohl být podle mne stanoven tak, že se vezmou celkové dny za posledních 12 měsíců a odečte se od toho tzv. vyloučená doba tzn. doba pobírání nemocenské). Tímto podílem se dojde k dennímu vyměřovacímu základu, který se případně ještě upraví a z toho se vypočítá % mateřské. Letos to bylo 70% příští rok 60%.

Akorát jsem nepochopila, proč bys´měla jít na pracák? :fearful:
12. lis 2009 ve 13:59  • Odpověz
Jéééé, blbě, rozhodné období pro výpočet MATEŘSKÉ bude od 1.5.2009 - 30.4.2010. Ono je to v podstatě jedno, protože i nemocenská i mateřská se počítá z posledních 12 kalendářních měsíců :slight_smile: .
12. lis 2009 ve 14:00  • Odpověz
Ahoj holky, jsme po procházce a vidím, že si Tauri otevřela poradenské okýnko, tak se taky přifařím :slight_smile:

Jak to bude se mnou, když jsem měla s Pepínem RD na tři roky, ale mezi tím si znova porodím?
12. lis 2009 ve 14:01  • Odpověz
Cau, mne taky boli podbrisek, ale to muze byt cimkoli - ms, tehu, pozustatky po zpackanem slepaku... testovat se budu nejdriv za 2 tydny, minule jsem mela pozitivni test az v 6.tt.
12. lis 2009 ve 14:01  • Odpověz
A co máš Pepinko konkrétně na mysli ??
12. lis 2009 ve 14:02  • Odpověz
no jako - jestli musím ukončit RD s Pepínem, nebo ji dojedu a vlastně přijdu o MD s Puclíkem, kam co odnést, co podepsat..... Fakt netuším
12. lis 2009 ve 14:03  • Odpověz
Vždycky se všechno řeší podle nejmladšího dítěte. Takže pokud si s Pepínem pobírala normální peněžitou pomoc v mateřství (PPM) A NEUKONČILA SI PRACOVNÍ POMĚR, tak máš nárok znovu nastoupit na mateřskou a pobírat jí šest týdnů před plánovaným porodem po dobu 28 týdnů. Pak budeš pobírat do dvou, tří nebo čtyř let rodičák na Puclíka :slight_smile: . Podle toho, jak se rozhodneš. Škoda, že člověk nevidí dopředu, viď ?? Kdyby si věděla, že takhle otěhotníš, tak sis mohla vzít rodičovskou na dva roky (pokud bys´na ní dosáhla příjmem) a pobírat 11400,- Kč (doufám, že jsem se v té částce nesekla). Bohužel, rozdíl se nedorovnává :confounded: :angry: . Takže až budeš nastupovat na mateřskou, ukončíš rodičák na Pepču a přes svého zaměstnavatele požádáš ČSSZ o PPM.
12. lis 2009 ve 14:08  • Odpověz
holky - http://www.futurebaby.estranky.cz/stranka/prvni-znamky-tehotenstvi
a mám několik z těch příznaků, jen nevím, co z toho je spíš chřipka....:((
12. lis 2009 ve 14:09  • Odpověz
měla bych v úterý dostat MS.. tak sjem taková rozpačitá... nerada bych ji měla.. :( už... zas... :(
12. lis 2009 ve 14:10  • Odpověz
Tauru: No takto: Kdybych byla těhu, tak bych měla termín porodu 3.8.2010, tím pádem, když se nastupuje na mateřskou 6týdnů před termínem porodu což je 22.6.2010, a smlouva mě vyprší 30.5.2010, rptože pochybuju proč by mi ji zaměstnavatel prodlužoval, když budu těhotná....takže vlastně od 30.5.2010 do 22.6.2010 bych byla bez práce, tudíž bych musela na pracák, ne?
12. lis 2009 ve 14:10  • Odpověz
Jóóóóó a ještě jedna věc, kterou asi někteří netuší. A týká se třeba Pepinky, pokud je stále v pracovním poměru. Čerpání PPM se považuje za výkon zaměstnání, takže když maminka nastoupí na mateřskou 1.1.2010 splní podmínku výkonu zaměstnání alespoň 60 pracovní dnů v roce (PPM se pobírá cca. 196 kalendářních dnů), má nárok na celoroční dovolenou !!, která se z důvodu následného čerpání rodičovské NEKRÁTÍ takže 20 dnů.
Zaměstnavatelé to přímo nesnášejí, ale je to tak :slight_smile: .
12. lis 2009 ve 14:13  • Odpověz
handm - no tak uvidíš, třeba to klaplo!!!

cestou pro mládě do školy jsem neodolala a koupila jsem si testík a měla bych chuť ho hnedka vyzkoušet :slight_smile: ale musím vydržet...
12. lis 2009 ve 14:14  • Odpověz
No to bys´musela Drndi.
Mně to nebylo jasný proto, že jsi psala, že bys´ šla na nemocenskou, víš ?? To jsi pak v ochranné lhůtě a nejsem si moc jistá, jestli by tě úřad práce zaevidoval, když bys´čerpala nemocenskou a pak následně mateřskou.
12. lis 2009 ve 14:16  • Odpověz
Zebrafko, kdy ty budeš testit?? tedy kdy by měla dorazit MS?
Já mám jen obavu, že mám fakt JEN chřipku... smrkám o 106...
12. lis 2009 ve 14:16  • Odpověz
Já jsem z toho všeho fakt jelen :confused: :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
12. lis 2009 ve 14:17  • Odpověz
jéééé ta dovolená to je super věc :slight_smile:
Tauru: No jako byla bych na rizikovým.
handm: poslední 3 cykly trvaly jenom 26 dnů, takže jsem mrchu čekala už včera, ale zatím nic... včera mě pobolívalo břicho, tak jsem čekala, že dorazí, ale zatím nic...
12. lis 2009 ve 14:18  • Odpověz
tauri: to nechápu s tou dovolenou...a co s ní třeba taková pepibubu bude dělat, když je na MD?
12. lis 2009 ve 14:18  • Odpověz
chicoo, to si myslím, že by pak tu dovolenou měli pepi proplatit...
12. lis 2009 ve 14:19  • Odpověz
tauru: můžu mít taky dotaz: a kdybych šla předtím na rizikový hned od začátku, tak se tam nemocenská nepočítá a dělá se průměr za odpracované měsíce, ne?
12. lis 2009 ve 14:19  • Odpověz
ad ty příznaky popisované já totiž mam: mravenčení v bradavkách, velká únava a spavost hustý a hojný výtok bolest svalů, kloubů, celého těla divná chuť v ústech citlivější čich, náhlá nesnášenlivost některých vůní a pachů píchání v břiše, spíše jednorázové bolesti hlavy
a vcera se mi udelalo pred obedem tak nejak blivno.. ale to jsem pripisovala caji, asi šestému v pořadí..
jen většina může být ta chřipka..
ale zas nemám pocit větších prsou a to jsem při prvním těhu měla fest.. :slight_smile:) jak pravil manžel - takový si nikdy neměla :grinning: :grinning: :grinning:

tak to budu muset nechat koňovi...
12. lis 2009 ve 14:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.