• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
Ahoj holky,tak vás jdu zas po čase pozdravit a pogratulovat novým čerstvým těhulkám :wink: .Nám se opět nezadařilo,sice jsem dělala testík předevčírem a byl tam slabý duch,ale dnes dorazila bohužel mrcha :frowning2: ,tak prosím,kdo bude upravovat tabulku,jsem dnes 1DC a 20.snažení.Děkuji moc.
16. lis 2009 v 11:45  • Odpověz
Zebrafko, to si moc hodná!! !Ono to má každý tak.. vždycky hrozná euforie kolem snažení, pak čekání a pak zklamání (většinou..) když přijde MS...
Ta tušení jsou vždycky hrozná, člověk si i vsugerovává nějaké příznaky mi přijde.. já se třeba manžela pořád ptám, jestli mám jiný prsa.. protože když jsem byla těhu, tak jsem měla uplně jiný, větší, takový jiný prostě.. a on říká, že trochu jo, ale zas nejsou citlivý..
no budu muset vydržet do zítra...

Drndi, jsem ráda, že v tom nejsem sama... :slight_smile: Já už si říkám, kdykoliv mě píchne v podbřišku, co to jeee? To je děloha? Zavrtávání? Anebo MS - ta horší varianta.. Už by z toho člověk zblbnul...
A neboooj, já když jsem otěhu poprvé, tak jsem se "zlila" na oslavě 80 babičky :slight_smile: ty první týdny prýýý nevadí, když ještě není propojený placentou...

Syll - jejda, to je tedy doba, a ty jdeš na potvrzení, viĎ?! Ale zas už bude vidět srdíčko a všechno důležitý!!!
16. lis 2009 v 11:46  • Odpověz
slunickosedmitecne: upravuji tabulku a nezoufej :wink:

16.11.

toltec: ............. 28 let ... 0 dětí ... 13.tt ... další KO 2/11
beruska1989: ... 20 let ... 0 dětí ... 5.9. našla //
KKattkka: ......... 27 let ... 0 dětí ... 17.9. našla //
Pepibubu: ........ 31 let ... 1 dítě ... 21.9. našla // ... 23/11 NT screening, další KO 25/11,
blizennec: ........ 25 let ... 0 dětí ... 11.tt ... další KO 11.12. , 23.11. 1.trim. screening
petullek: .......... 22 let ... 0 dětí ... 1.10. našla // ... 5.tt
baji: ................ 31 let ... 1 dítě ... 6.10. našla // ... TP 18.6.2010 ... první KO 30.10.
flosmanka: ....... 29 let ... 0 dětí ... 6.10. našla // ... 7.tt / TP 17.6.2010 ... další KO 16.11.
Taurusenka: ..... 30 let .... 0 dětí ... 8.10. našla // ... další KO 19.11.
Jarmulka: ......... 23 let .... 1 dítě ... 10.10. našla // ... TP 19.6.2010 .... další KO 30.11.
syll: ................. 25 let ... 0 dětí ... 8.11. našla //

Snažilky:

Veruska007: .............. 29 let ... 1 dítě ... 34 DC ... 1. snažení
drndapetka: .............. 25 let ... 0 dětí ... 32 DC ... 2. snažení
motol: ...................... 24 let ... 1 dítě ... 31 DC ... 4. snažení
katyna6: ................... 33 let ... 0 dětí ... 29 DC ... 2. snažení
nikohlava21: .............. 21 let ... 0 dětí ... 29 DC ... 11. snažení
popellka: ................... 24 let ... 0 dětí ... 28 DC ... 2. snažení
handm: .................... 31 let ... 0 dětí ... 25 DC ... 4. snažení
hedik: ...................... 22 let ... 0 dítě ... 23 DC ... 2. snažení
lulli: .......................... 26 let ... 0 dětí ... 23 DC ... 2. snažení
Pajinka111: ............... 37 let ... 1 dítě ... 20 DC ... 39 .snažení
Kuratkol: .................. 27 let ... 0 dětí ... 20 DC ... 8. snažení ... momentálně nesnažilka
majdalena: ................ 27 let ... 0 dětí ... 18 DC ... 4. snažení
majinka2: .................. 34 let ... 1 dítě ... 17 DC ... 2. snažení
chicoola: ................... 28 let ... 0 dětí ... 15 DC ... 4. snažení ... momentálně nesnažilka
aja.83: ..................... 26 let ... 0 dětí ... 12 DC ... 4. snažení
kebule 82: ................ 27 let ... 0 dětí ... 7 DC ... 18. snažení
labell: ....................... 28 let ... 1 dítě ... 7 DC ... 3. snažení
tomahavk: ................. 27 let ... 0 dětí ... 7 DC ... 3. snažení
zebrafa: .................... 33 let ... 1 dítě ... 4 DC ... 5. snažení
slunickosedmitecne: ... 30 let ... 0 dětí ... 1 DC ... 20. snažení
16. lis 2009 v 16:40  • Odpověz
Ahoj holky,

celý den lítám, i když mám dovolenou. Ráno jsem byla u obvoďačky nechat si udělat náběry na štítnou žlázu, tak jsem pozítří zvědavá na výsledky.
Včera jsme měli návštěvu, pětiměsíční holčičku a tříletou holčičku, když odešli, tak jsem únavou odpadla, dnes jsem byla zase na návštěvě u kamarádky s dvouletým prckem, tak jsem taky pak byla KO. Ty děti mě docela zmáhají... :grinning: :grinning: :grinning: Ale musím trénovat, brzy už určitě přijde to vlastní.

Zebrafko: tak to jsem ráda, že jsi s dortíkem uspěla. Je fakt lehoučký na přípravu a ještě jsou v něm samé zdravé věci a chutná výborně. U nás se po něm vždy jen zapráší. :wink:
16. lis 2009 v 16:44  • Odpověz
handm..no si představ, že mi sestra řekla, že prej pani doktorka objednava zhruba v 6.tt, tak to jsem asi teď, že? No a pak budu už v 9tt. když pujdu na kontrolu. A to jdu teprv na potvrzení těhu. No byla jsem z toho taková mimo, ale když to tak stačí....není termín volný...snad bude všechno v pořádku.

Holky, myslíte, že když budu teoreticky v 9tt, bude mi i brát krev, a moč si vzít taky pak? Asi raděj ano, když jdu na 7,15 už, že? Vůbec nevím, jaké vyšetření mi bude vlastně dělat...
CO vám poprvé gyndr. dělala? Jsem zvědavá :grinning:
16. lis 2009 v 16:47  • Odpověz
Ahoj holky, tak kromě toho, že mě bolí ten podbřišek, tak se k tomu dneska dostavila i bolest prsou. Ne že bch si na ně nemohla šáhnout, to zas tak hrozný není, ale mám je citlivý, takový bolavý. No prostě i když jsem v klidu, tak cítím, že je mám :grinning: (nevim jak to napsat).

syll, to je dobře, že už jsi objednaná a že jdeš později, uvidíš srdíčko a tak, a možná že už dostaneš průkazku, ne? Když už budeš v 9tt. Ale nevím to jistě :slight_smile:

chicolko, mohla bys mi prosím napsat do IP taky ten recept na dort? Můj má v lednu 30, tak bych taky něco zkusila udělat. Děkuju :wink:
16. lis 2009 v 17:30  • Odpověz
lulli, jasně,je to dobrý, že uvidiím víc, ale i tak ta nejistota teď víš? Člověk nikdy neví, no snad je mimi tam kde má být :wink: Ale už aby bylo po Mikuláši :grinning: a vzhledem tomu, že sestra už objednává na leden, tak další prohlídka bude beztak až v lednu :wink: nebo kdoví....trochu mě mrzí, že ty termíny mají tak narvané :confused:
16. lis 2009 v 17:38  • Odpověz
Ale zase buď ráda, že je to dobrá lékařka, jak jsi psala, takže nic nezanedbá :wink: A zkoušela sis dělat kontrolní testík? Jestli tam mimi je? Jestli tam máš furt //, tak bych se být tebou nebála, zbytečně bych se nestresovala, uvidíš, bude to dobrý :wink: A uteče to, teď se zabav nakupováním dárečků, pak bude ten Mikuláš, no a pak už jdeš :grinning: Hlavně na sebe dávej pozor :wink:
16. lis 2009 v 17:48  • Odpověz
Dělám si testy ob den a testiky jsou silnější :slight_smile: tak aspoň tak mám jistotu...ještě udělám zítra :grinning:
16. lis 2009 v 17:49  • Odpověz
lulli, dávám pozor, nic nepřeháním, sedím doma, nebo v práci na zadku, a papám vitamíny těhu, tak snad to bude dobrý :grinning:
16. lis 2009 v 17:50  • Odpověz
Tak takhle se chová správná těhulka :grinning: :grinning: :grinning:

Jsi ukázkovej příklad pro všechny, který to s aktivitou přehání :grinning:
16. lis 2009 v 17:52  • Odpověz
Lulli já bych i cvičila, ale já se bojím, nevim jak, nechci fazolce naší ublížit, raděj budu kynout, než si přivolat potrat, jen proto, abych byla štíhlá, nebo hubenější . Ale s jídlem si dávám pozor, jim zdravějc, a chci to omezit trochu, né moc, ale aspoň jist kvalitnější jídla a né tučné a sladké.
16. lis 2009 v 17:53  • Odpověz
lulii: recept máš v IP :wink:
16. lis 2009 v 18:00  • Odpověz
Jo to ti docela rozumim. Taky radši přiberu nějaký to kilíčko navíc, než přjít o prďolku. Moje řeč syll. Zrovna dneska mám jít na aerobic a ve středu na pilates, ale nevim, jestli mám jít, protože jestli se tam mimi fakt zahnizďuje, tak ho nechci vytřást. Zase nadruhou stranu, možná že by to takhle na začátku nevadilo. Ale fakt nevim. Holky, poradíte mi některá jestli to vadí nebo ne? Možná těhu nejsem, ale jistota je jistota :wink:
16. lis 2009 v 18:02  • Odpověz
Lulli tak s tím ti neporadím, ale tak v začátku to snad nevadí, ale netuším, zkus si počíst na internetu rady. :wink:
16. lis 2009 v 18:03  • Odpověz
Tééééda chicolko, to byla rychlost :grinning: Moc ti děkuju, vypadá to úžasně. To my máme rádi, tyhle lehký, klouzavý věcičky. :grinning:
16. lis 2009 v 18:03  • Odpověz
lulli teda to vyznělo všelijak :grinning: :grinning: :grinning: , ale řeč je o receptu, že :sweat_smile:
16. lis 2009 v 18:04  • Odpověz
lulii: tak na tuhle otázku bych také ráda znala odpověď. Na to má zase každý úplně jiný názor. Někdo řekne, že cvičení je na škodu, někdo že je to lepší. Já si myslím, že je dobrá zlatá střední cesta. Žádný přílišný aktivity. Stačí cvičit lehce, procházky, rychlejší chůze. Já jsem cvičívala dost, teď už polevuju. Ale vzhledem k tomu, že jsem momentálně nesnažilka, tak ještě cvičit budu. Ale od ledna s tím praštím, protože jsem tzv. nárazová sportovkyně. Občas mě to chytne a cvičím 3 měsíce a pak zase na 3 měsíce necvičím vůbec, protože se mi nechce. Takže mé tělo je sice na pohyb zvyklé, ale až budu zase snažilka, tak spíš zařadím procházky a na všechno ostatní hodím bobek. :wink:
16. lis 2009 v 18:07  • Odpověz
syll, teď jsi mě úplně rozesmála :grinning: :dizzy_face:

chicolko, já jsem právě na internetu nenašla nic, co by se týkalo právě toho aerobicu, jestli už je braný jako namáhavý, anebo je to pro těhulky v začátku dobrý. Je jasný, že se nemá nic přehánět. Posilování bříška tam ale taky je. No uvidim, půjdu tam a kdyžtak to budu "flákat" :wink:
16. lis 2009 v 18:15  • Odpověz
Je vhodné začít se cvičením, když se žena dozví, že je těhotná a nebyla zvyklá cvičit?
LM: První trimestr patří mezi nejrizikovější období celého těhotenství, proto bych ženám, které nebyly zvyklé dosud pravidelně cvičit, doporučila, aby začaly se cvičením až po 12. týdnu těhotenství. V případě, že se cítí dobře, počátek těhotenství je fyziologický a chtějí se cvičením začít již nyní, je potřeba je upozornit, aby byly v tomto období opatrné.
16. lis 2009 v 18:31  • Odpověz
VK: Jaký druh cvičení je vhodný pro těhotenství?
LM: Mezi vhodné aktivity v těhotenství patří - jízda na kole (pomalým tempem a ne v městském prostředí), plavání (nedoporučuji však navštěvovat veřejné bazény a lázně), tanec (dnes zejména oblíbené břišní tance), yoga, golf a speciální cvičení pro těhotné, které nabízejí fitness centra a sportovní kluby pod vedením zkušených porodních asistentek či fyzioterapeutů.
16. lis 2009 v 18:32  • Odpověz
syll, ta jsi zlato :slight_smile: Ale jestli jsem to pochopila dobře, tak by možná ten aerobic tolik nevadil, ne? Když hoooodně přivřu oči, tak je to podobné těm břišním tancům. Ale musim je hodně přivřít :grinning: Nebo to chápete tak, že aerobic spíš nee?
16. lis 2009 v 18:40  • Odpověz
Nesmíš se při tom otřásat a cviky na břicho taky ne! Moc vhodný tedy není :wink:
16. lis 2009 v 18:52  • Odpověz
po 12tt můžeš pozvolna zkusit něco, po kritickém období :wink:
16. lis 2009 v 18:53  • Odpověz
Hm, tak to tam radši dneska nejdu, no a příští pondělí se uvidí, buď dostanu MS a půjdu cvičit nebo nedostanu a nepůjdu cvičit. Ježiš holky, myslete na mě ať už nechodí :grinning:

syll, fakt ti to závidim, moc moc moc, ale v tom hezkým slova smyslu. Moc ti to přeju :wink:
16. lis 2009 v 18:56  • Odpověz
čaute holky, dneska jsem vyfasovala duphaston 15. až 24. DC, nemáte s ním některá zkušenosti???? kdyžtak prosím písněte :wink:
16. lis 2009 v 19:42  • Odpověz
Ahoj muci, já ti sice neporadím, ale jen by mě zajímalo, na co má Duphaston být? A je to na předpis? Každopádně ti přeju, aby ti to pomohlo :wink:
16. lis 2009 v 19:46  • Odpověz
Luilli je to čistej progesteron, bere se v druhý půlce cyklu a může se brát i v těhotenství........

mě by zajímali nějaký vedlejší účinky a hlavně, jestli po něm někdo brzo otěhotněl :grinning:
16. lis 2009 v 19:59  • Odpověz
Aha, tak jsem zas o něco chytřejší :wink: muci, mám pocit, že přímo na duphaston je tu i diskuze, tak zkus mrknout tam, ale nevim to jistě, nechci kecat :sunglasses:
16. lis 2009 ve 20:06  • Odpověz
lulli neboj taky budeš těhu a nervovat se tu jako jááá :sweat_smile: věřím, že to přijde hodně ale hodně brzy. Měříš teplotku?
16. lis 2009 ve 20:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.