• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
tauru,já beru utroš,takže mi ty teploty drží utroš,ms dostanu při tepotě 36.8,pak pozvolna klesá,někdy klesne i s utrošem,podle toho v jaké přijde intenzitě..když jen špiním,je teplota ještě vysoká,když se hned spustí klesne...Mám přiznaky pořád stejně jako přes kopírák jako každý měsíc..prsa nateklá a bolavá už od ovulky,tu sem měla 15.11. sem tam mě píchá v podbřišku,ted už mám tlaky jako před ms a bolest v zádech,ale u mě je to prostě stejné i kdybych byla těhu..to sem byla už 3x a příznaky stejné..takže prostě nejdýl za 3 dny budu vědět..
Jasně ty nevolnosti su určitě nepříjemné,moje sestra se těšila kdy už to přejde,pořád hrozně zvracela ale chudák zvracela až do porodu,taky přibrala za celé těhotenství jen 3. kg a po porodu byla hubenější než když otěhotněla..
já o těhotenství ani nevěděla,kdybych nechodila na injekce a nerostlo mi bříško,tak ani nevím že sem byla těhulka:slight_smile:
Prostě každy tělo snaší těhotenství jinak,uvidíš,brzo to přejde a už si to budeš jenom mooooc užívat a těšit se
25. lis 2009 v 08:26  •  3 děti  • Odpověz
no někomu se objeví // 14DPO a někomu po dvou měsících :pensive:
25. lis 2009 v 08:29  • Odpověz
Dobré ráno!!!

taurusenko: ty snídáš až v práci? To by bylo blivno i mě a to nejsem těhu. :grinning: Já se musím ráno nasnídat a když přijdu do práce, tak si dám ještě jogurt. Tak to zkus si ráno něco malého dát, třeba ti to pomůže. Jinak plány na příští měsíc mám krásné, takže o zábavu je postaráno a jistě to rychle uteče. A jak říkám, v lednu se zadaří a v únoru hlásím //. :dizzy_face: Trošku jsem se teď bála, jestli se mi ta ureaplasma nevrátila, protože jak jsem psala, že jsem cítili jakoby uvnitř někde u čípku vibrace, tak jsem jela tramvají a cítila ty vibrace zase, no byla jsem z toho špatná. Ale jenom v tý tramvaji, jinak už ne. Tak jsem se pak nadzvedla a zkusila dát ruku na sedačku a ona v tý tramvaji vibruje, takže dobrý, ty vibrace se mi nevrátili!!! Tak očekávám, že jsme se úspěšně vyléčili. Přítel má tedy chudák z těch antibiotik úplně zničenou mikroflóru...já baštila Hollandii, tak žádný problémy nemám. No uvidíme, jak to bude pokračovat. Teď jsme to podpořili ještě tím, že pijeme urologický čaj. Má působit antibakteriálně, tak třeba taky pomůže. :slight_smile:
25. lis 2009 v 08:29  • Odpověz
Pájinko, takže v tuto chvíli můžeš vlastně dostat MS i být těhotná, když máš příznaky srovnatelné. No, přeju Ti, aby to byla ta druhá možnost. Přece jen je tahle diskuze zázračná se skvělou těhulkovskou bilancí, tak snad už se to konečně povede :wink: :slight_smile: :slight_smile:.
Tak zvracení mě naštěstí míjí. Nevím, jak bych to stíhala v práci na záchod :sweat_smile: . I když např. při čištění zubů mám ty návaly na zvracení značné, ale konečný efekt doposud nenastal :grinning: . Jsem zvědavá, jak to bude s váhou u mne, protože taky jsem šla dolů. Ale není všem dnům konec :slight_smile: .
25. lis 2009 v 08:34  • Odpověz
Přeji dobré ráno :slight_smile:
a jdu dočíst :wink:
25. lis 2009 v 08:38  •  snaží se  • Odpověz
Chicoolí, nikdy jsem doma nesnídala než jsem šla do práce. Vždycky jsem si dala něco až v práci. Doma jsem se akorát napila a spolykala prašule. Teď už ale nepiju čistou vodu, ale musím ředit džus.
Ta urea jste s přítelem určitě úspěšně vyléčili. :slight_smile: Dodržovali jste léčebný režim, tak to by bylo aby nebylo :slight_smile: . Každopádně nic nezkazím, když budu držet pěstičky, aby byly výsledky negativní a v únoru testík pozitivní :grinning: .
25. lis 2009 v 08:42  • Odpověz
tak hotovo....

tauru-tak na zítřejší kontrolu budu moc držet palečky.A tu průkajdu ti určitě už dají,ne? :wink: A doufám,že sem pak hodíš nějakou krásnou novou fotečku? :slight_smile:

chicoo-máš opravdu krásné plány,my s přítelem jsme si taky naplánovali spoustu věcí,snažím se trochu oprostit od myšlenek na miminko,ani neměřím,však ono si nás najde,až bude ten správný čas :dizzy_face:
25. lis 2009 v 08:46  •  snaží se  • Odpověz
Katy, jestli fotečku dostanu, tak jí sem určitě vložím. A mimochodem, jak si mi poradila ta lízátka pro těhotné (alespoň myslím, že si to byla ty), tak zabírají. :slight_smile: Tímto moc děkuji za radu :slight_smile: .
Nejsem si jistá, ale podle tvého pasu usuzuji, že bys´mohla mít dneska svátek, takže pokud je tomu tak, tak všechno nej nej nej a co nejdříve mimíska v bříšku :slight_smile: .
25. lis 2009 v 08:55  • Odpověz
tauru-to jsem ráda,že ti pomohly.Mně tenkrát pomohly i chutnaly a snad brzo budou zase :wink: :wink: .A za přání děkujiiiiii :slight_smile:
25. lis 2009 v 08:57  •  snaží se  • Odpověz
taurusenko, tak to jsi na tom, jako moje těhu kamarádka, taky už nemůže čistou vodu :wink: Já snídám už doma, do práce bych od probuzení byla pěkně hladová. :grinning: Já jím totiž každý 2-3 hodiny. Kdysi jsem díky tomu zhubla 5 kg. A od té doby takhle jím a strašně mi to vyhovuje. A právě když jsem začla hubnout, tak jsem se dočetla, že se člověk má najíst do půl hodiny od probuzení, že jinak se zpomaluje metabolismus a to bych do práce nestíhala. :slight_smile: Navíc se každý ráno probudím úplně hladová, což je známka toho, že metabolismus jede na plný obrátky. Tak doufám, že to takhle budu moci dělat i s miminkem, že mi to škvrně nerozhodí moje stravovací návyky. :slight_smile:
Tím určitě nic nezkazíš, když mi budeš držet palce, aby byla urea pryč :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a tvůj mrňousek už má taky jistě prstíčky, tak ať ty palečky drží taky, ju??? :grinning: :grinning: :grinning:
25. lis 2009 v 09:01  • Odpověz
Katy, mně taky moc chutnají. Teď si zrovna pochutnávám na pomerančovém :grinning: .

Chicoolí, taky jsem to kdysi četla nebo slyšela, že by se člověk měl najíst nejpozději do hodiny od probuzení, ale to bych tedy nemohla. O víkendu ano, protože nevstávám v obvyklých pět hodin ráno, takže mi jídlo do hodiny od probuzení nevadí, ale v pracovní den to prostě nedám :frowning2: . Podle toho co píšeš, tak opravdu dodržuješ tu správnou životosprávu :slight_smile: . Z tebe musí mít zdravotní pojišťovna velikou radost. Platíš určitě jak mourovatá a nic nečerpáš. Když pomineme předsnažilkovské vyšetření a léčbu. :slight_smile: :slight_smile: Tvoje stravovací návyky by maximálně vyhovovaly mému špuntovi. Menší porce a častěji :slight_smile: .
Mimísek by už měl mít prstíčky, takže palečky bude určitě držet. Ale tuším že ve 14.tt si je bude občas strkat do papulky, tak snad to nevadí. Holt je pak bude držet trochu upatlaný :grinning: :grinning: :grinning: .
25. lis 2009 v 09:14  • Odpověz
taurusenko: já vstávám v 6 nebo v 5:45 a to už se snídaně dá. Jinak životosprávu mám fakt správnou. Jo, jasný, taky si občas pochutnám na něčem nezdravém, mastném a sladkém, ale jinak jím skoro ukázkově. Naučila jsem se to právě před rokem a půl, kdy jsem potřebovala shodit oněch 5 kg a zůstalo mi to. Maximálně mi to vyhovuje, tak jen právě doufám, že se to mému mimískovi bude také líbit, protože si myslím, že kdyby jo, tak bych ani moc nepřibrala, ale to už vem čert, postavu případně vyřeším po porodu. A s tou zdravotní pojišťovnou máš pravdu, mě když už něco je, nějaká chřipka, tak se z toho většinou vylížu bez vyhledání doktora. Dokonce už i lehčí angíny léčím doma česnekem. Až teď jsem v tom předsnažilkovském období už jsem na to byla krátká.
Jůůůůůů, malej mrňousek mi drží upatlaný palečky. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Tak to by bylo, aby nebylo. :slight_smile:
25. lis 2009 v 09:37  • Odpověz
ahoooj holky :slight_smile:

koukám do tabulky a koukám že přibyla nová těhulka :slight_smile: hedik: tak to samozřejmě moooc gratuluju a přeju ať jde všechno jak má a čárečka ať nezmizí :wink: :dizzy_face:
25. lis 2009 v 10:20  • Odpověz
Chicoolí, čím dál víc se předsvědčuju, že mimísek si řekne o to, co zrovna potřebuje. Píšu mimísek, ale spíš si o to řekne tělíčko. Kupříkladu včera jsem koukala na telku a viděla tam pomeranče, málem jsem vyslala manžela do krámu :grinning: . Dnes jdu do města a jestli budou mít na trhu nějaké hezké, tak si je určitě koupím. Tohle jsem předtím neznala. Né že bych neměla chuť na ovoce, ale nebylo to takové :slight_smile:. Stejně jako s těma mléčnýma výrobkama. Když si to tak vezmu, tak vlastně jím to co předtím, ale v mnohem větší míře mám chuť na zdravější věci. Tak snad mi to až na ty nevolnosti vydrží :grinning: .
A tuším, že Jarmulka tu psala, že musí jít častěji a menší porce, jinak jí není dobře. Takže to už je druhá těhulka. Máš velikou šanci, že tvůj drobeček se bude v bříšku blahem vrnět, jak mu maminka častěji dopřává dobrůtky :slight_smile: :dizzy_face: .A postavu opravdu neřeš. Třeba budeš jako Jarmulka. Když jsem se koukala fotky, když čekala Terezku, tak jsem nevěřila vlastním očím. Skoro žádný bříško. :sweat_smile: :slight_smile: :slight_smile: :wink:
25. lis 2009 v 10:23  • Odpověz
dlouho jsem tu nebyla, takže všem co byly na kontrole - doufám že dopadly dobře a všem co půjdou hodně štěstíčka :wink:

pepi: gratulace k negativnímu NT, vím že jsi měla jít ve stejný den jako ty, tak hledám nazpět, kde o tom bude zmíňka.. :slight_smile: koukám že vše dopadlo dobře, takže ať jde všechno takhle dobře až do zdárného konce :wink: :dizzy_face:

v pondělí jsem i já byla na NT screeningu. pan doktor říkal, že utz vypadá moc dobře. ještě mi nabrali krev a výsledky z ní prý budou až v pátek nebo pondělí.. pokud prý bude něco špatně tak mi budou hned volat, pokud bude vše ok, tak výsledky jen zašlou mému gyn dr.. teď se modlím, aby nikdo nevolal... :sweat_smile:
25. lis 2009 v 10:23  • Odpověz
ahoj holčiny, přeju vám krásné ráno...

koukám, že jste zabrouzdaly na téma stravování - tak se k němu přidám. na konci srpna jsem šla za výživovou poradkyní, protože sportuju jako blázen a s váhou jsem pořád nebyla spokojená a taky proto, že jsem v prvním těhotenství přibrala 25 kilo a šlo to těžce dolů, tak se toho chci v příštím vyvarovat. tak jsem dostala jídelníček, kterej dodržuju a mimojiné říkala, že se fakt MUSíM najíst do půlhodiny po probuzení, což jsem nedělala, jedla jsem až "v klidu" v prráci a to bylo přes hodinu po probuzení. zkrátka to stravování dělá hodně.

upatlaný palečky jsou to nej pro přinesení štěstí :slight_smile:
25. lis 2009 v 10:24  • Odpověz
jo holky mě ještě napadlo, jestli s tím nemáte třeba některá zkušenosti... minulý týden jsem byla nemocná, asi nějaká chřipajzna či co, jak jsem tu psala. nemluvila jsem, šíleně mě bolelo v krku už při polykání a kašlala jsem. zalezla jsem do postýlky, pila čajíky, kloktala ale nic nebrala. už ve čtvrtek mi bylo fajn, v sobotu už jsem mluvila hezky, ale ještě teď trošku kašlu (ale celkově mě vůbec nic není). myslíte že by ta nemoc z minulého týdne mohla nějak zkreslit výsledky z té krve??? :astonished:
25. lis 2009 v 10:26  • Odpověz
blizenko, ha tak to je divný, mně brali krev cca 3 týdny před utz...
25. lis 2009 v 10:27  • Odpověz
tauru: tak já to mám s jídlem docela podobné jako ty.. :slight_smile: snažím se jíst jako normálně před těhu, ale zjistila jsem, že se mi to skoro daří, ale v daleko větší míře "se láduju" zeleninkou a ovocem, takovou mrkev bych mohla jíst skoro pořád :grinning: akorát občas stále trpím nechutenstvím, jíst se snažím i když občas pod tlakem, ale sním mnooohem menší porci, takže jsem zatím spíš trošku zhubla (3kg) než abych přibírala... i manžílek si všimnul že jsem se "vzadu" malinko zmenšila :grinning:
25. lis 2009 v 10:30  • Odpověz
pepi: no tak to je teda divný... že by měli všude jiný "praktiky"?? :astonished: já chodím ke svému gyndr na prahu 4 a na tom NT jsem byla v modřanech, kde jsi byla ty? na tu krev jsi musela dojít tam kde jsi byla na tom NT nebo ti jí brali u tvého gyndr?
25. lis 2009 v 10:33  • Odpověz
ne, já byla na utz u Apolináře a na krev mě poslali do kachlíkárny na Karlák
25. lis 2009 v 10:35  • Odpověz
taurusenko: taky věřím, že si mimísek nebo tělo s mimískem v bříšku řekne. Kámoška, co má 2 děti, říkala, že v prvním těhu měla chuť na samý ovoce, zeleninu, že jí mimi nutilo jíst zdravě a při druhým měla chuť na mastný a nezdravý jídlo. Byla jsem svědkem, jak si v 5. měsíci dala mastné bramboráky v restauraci....fuj, ale takový ty polotovarový, třeba doma udělaný jsou mňam, ale tohle je hnus. To bych si nedala ani netěhotná. Ale to je všechno dáno tím, jak jsem přešla na tenhle životní styl...fakt se mi málokrát stane, že bych měla chuť třeba na klobásu, párek (a ty jsem mimochodem dřív strašně milovala). Třeba na sladký mi ta chuť vůbec nezmizela, to ne, ale mastný tedy už jenom minimálně a není to o odříkání, ale vyloženě se mi z toho dělá špatně.

blíženko: ahoj. Tak to je super, že i u tebe je NT screening v pořádku a věřím, že nikdo žádné špatné zprávy volat nebude. :slight_smile:

zebrafko: jojo, najíst se do půl hodiny od probuzení je základ, jinak se ihned zpomaluje metabolismus. Já snídám ovesnou kaši (miluju jí) a moje tělo si to libuje. Stravování dělá strašně moc, to máš pravdu. Jídelníček je 80%...zbytek pohyb. :slight_smile:
25. lis 2009 v 10:39  • Odpověz
chicoo s tou chutí na sladký bojuješ nebo si občas něco dáš? já jsem pořád věřila, že když skoro každej den sportuju, tak si něco sladkýho dát můžu, ale poradkyně byla drsná a řekla NE. miluju sladký - dřív jsem se vzdala oběda, jen abych si mohla dát dortík. při novém jídelníčku ta chuť na sladký je mnohem menší, ale mám takovej reflex, že po obědě aspoň kousíček dobré čokolády bych si dala... někdy to je v poho, někdy bych za kousek sladkýho dala skoro cokoliv :slight_smile:
25. lis 2009 v 10:43  • Odpověz
pepi: taky nechápu proč mi krev nemohli nabrat dřív, aby výsledky mohli spojit a rovnou mi říct při tom screeningu, takhle se akorát člověk stresuje hned nadvakrát.. nejdřív když jde na NT a pak ještě řeknou že výsledky z krve budou za týden, to je hrůza.. no tak hlavně aby bylo vše ok :sweat_smile:
25. lis 2009 v 10:43  • Odpověz
Blíženko, s tou mrkví mě to chytlo o víkendu :slight_smile:. Udělala jsem brambory, hovězí a mrkev s hráškem a málem jsem praskla, jak jsem se přecpala. Hlavně ta mrkev s hráškem mi chutnala :grinning: . A i s těma 3kg jsme na tom stejně. Akorát že mě se to pohybuje mezi 3-4 kg. Podle toho, jak se den předtím navečeřím :grinning: . A taky s vyprazdňováním mám v posledních dnech problém. Zajímavé ovšem je, že mi přijde, že břicho mám větší než předtím. A rozhodně to není mimískem. Ten je ještě maličký :slight_smile: .
Jsem zvědavá, co řekne doktorka zítra mně ohledně toho screeningu. Ani nevím, kde ho dělají, tak musím vyzvědět všechno, co je potřeba, abych se tam mohla objednat. Včera jsem se bavila se ségrou (s tou, co se jí před měsícem narodila holčička).Tak u ní to bylo tak, že jí doktor řekl, že ten screening ve 13.tt je dobrovolný. To jsem tedy zírala. Ale málokterá maminka ho odmítne. I když moje švagrová mi řekla, že na něj měla jít do nemocnice taky a nešla tam, tak na tom asi něco bude. Nevím, nemám s tím zatím zkušenosti. A taky mi ségra řekla, že za tenhle první screening se platí. Ona platila prý 500,-. No, uvidíme co se zítra dozvím :slight_smile: .
25. lis 2009 v 10:44  • Odpověz
no a samozřejmě bych nesměla ani vínko, který mám taky moc ráda. první měsíc novýho režimu jsem si nedala ani decku, teď mám povolenou jednu dvoudecku za týden :slight_smile:
25. lis 2009 v 10:44  • Odpověz
Ahoj holky!! Zdrvaím při středě, budu odpo, jsem jen na skok.. jdu si užít masáž, dárek od manžela k narozkám :_)
doufám, že jste všechny těhulky v pořádku, kontroly v pořádku a mimi taky!!! :slight_smile:
a nějaké // sem?! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
25. lis 2009 v 10:47  • Odpověz
tauru: tak vařenou mrkev jsem neměla taky pěkně dlouho, teď jsi mi na ní udělala pěkně veeeelkou chuť :grinning: taky se trošku bojím, aby to nešlo ještě dolů s tou váhou, protože i když jsme se už přehoupli do 4.měsíce, tak nechutenství u mě pořád přetrvává :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale doufám, že teď se to už bude trošku konečně kompenzovat tím, že začne pomalu přibírat i mimísek... :grinning:
tak to mě teda gyn dr vůbec neřekl že je to dobrovolný... :astonished: a já za to nezaplatila ani korunu..
25. lis 2009 v 10:51  • Odpověz
zebrafko: já už to teď nehrotím, klidně si čokoládu dám, ale v rámci zdraví (ne hubnutí) si kupuju tu hodně procentní. Taková Lindtka je aspoň i zdravá. Už se teď nesnažím hubnout, jsem celkem spokojená, ale snažím se dál zdravě jíst... Jinak ve fázi hubnutí jsem si také ani kousek čokolády nedala, před tím rokem jsem měla strašně pevnou vůli... Nevím, jestli ti to ta poradkyně řekla, ale bacha taky na ovoce...má v sobě dost krátkýho cukru...když jsem se jím palousila, tak jsem nehubla. Takže ovoce jen po cvičení, protože to jde ten cukr rovnou do svalů a ty ho spálí. Docela už mám v tomhle osvětu a vím, co dělat, abych zhubla...a abych hubla tuk a ne svaly...bohužel už nemám tu pevnou vůli co dřív :unamused:
25. lis 2009 v 10:53  • Odpověz
já neplatila nic, apolinář na to má grant z EU, ale jinak stojí až 1500... A holky já to mám tak, že když mi vyšel dobře tenhle text, tak mě nikdo nedostane na tripply :slight_smile:
25. lis 2009 v 10:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.