• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
Ahoj holky, tak dneska je v práci totální nestíhačka, tak nemám ani moc času se tady vůbec zapojovat :angry: :confounded:
tauru: zítra ať je všechno tak jak má být, ale ono bude uvidíš :wink:
jinak k tý debatě o snídani - ráno doma taky nesnídám, protože bych v autobuse hodila asi šavli, ale až přijdu do práce tak to napravím :grinning: taky bych potřebovala shodit pár kilo pravidelným jídelníčkem, to já spíš jím na párkrát a velký porce, takže se přejídám :zipper_mouth:
tak já zas valím makat, jo a dneska mám v plánu si koupit testík, tak doufám, že v lékarně poradí nějaký dobrý s vysokou citlivostí na HCG a v neděli bych chtěla testovat, bylo by krásný najít // na první adventní neděli :slight_smile:
25. lis 2009 v 10:54  • Odpověz
Blíženko, právě proto, že každá těhulka a maminka má jiné zkušenosti a nedá se to bohužel paušalizovat, tak musím všechny informace vytáhnout z doktorky.
S tou váhou si nedělej starosti, dokud v krátké době výrazně nezhubneš nebo výrazně nepřibereš. Obojí není totiž dobré. Třeba moje porodní váha byly 4 kg a máma šla rodit a měla o 1,5 kila méně než když otěhotněla :fearful: .Doktoři si tvojí váhu stoprocentně ohlídají. :slight_smile:
Ségra říká, že se ani tolik neobává, když šedesátikilová těhulka přibere v těhotenství dvacet kilo jako když je přibere stokilová těhulka. To je pak horší.
25. lis 2009 v 10:57  • Odpověz
cichoo - jj ovoce muzu jenom v male mire a velice omezenej vyber - jen citrusy, ananas nebo kiwi a to dopoledne, ted uz jsem ve fazi, kdy neni ani tak treba hubnout jako dobudovat svalovou hmotu (uz prej nesmim davat pryc tuk, zvlast kdyz chci otehotnet), tak muzu hned po sportu i mene zralej banan - pokud sport bude dopolko. jinak to je hlavne o zelenine ve velkem mnozstvi. za tyhle dva mesice se mi podarilo shodit kila, ktery byly navic a ktery me stvaly a ne a ne se jich zbavit. ted vazim jako za "mlada" :slight_smile:
25. lis 2009 v 11:00  • Odpověz
popelko: to už teďka bude první adventní neděle??? :astonished: ježiší to to letí... každopádně ti přeju abys tam ty // našla. :wink:

tauru: to je pravda, doktoři mě budou hlídat, takže nemusím mít takový strach :slight_smile: s tím přibíráním máš pravdu. každá z nás je individuální a prožívá (bude prožívat) těhu úplně jinak. chtěla jsem se tě zeptat, jako sestra doktorky :grinning: , myslíš že by ty výsledky z krve z pondělka mohla ovlivnit moje nemoc z minulého týdne?? nebo bych jim tam radši měla zavolat a zeptat se na to??
25. lis 2009 v 11:08  • Odpověz
zebrafko: tak to je super, že se ti podařilo zhubnout ty kila, co tě štvaly. Že to není zase až taková věda to hubnutí??? Já jsem byly celý život zoufalá z 2-3 kil a ne a ne je zhubnout...řešila jsem to pořád nějakým hladověním...ovocnými dietami apod., čímž jsem si akorát totálně rozhodila metabolismus. Je opravdu pravda, že ke štíhlosti se člověk musí prožrat. Ale důležitý je správný výběr potravin. Jak říkám, mám už to na háku, kdybych chtěla, zhubla bych 10 kg, ale bohužel už nemám tu pevnou vůli, tak si klidně večer dám čokoládku a jiné pamlsky. Navíc to teď nehrotím - tím, že chci otěhotnět, tak už se do nějakých hubnoucích akcí moc nepouštím... Ale dneska jsem usoudila, že by to chtělo tak 2 kg tuku dolů, tak se ještě trošku snažit budu, přece jenom jsem snažilka až od ledna, tak si můžu postavu ještě trošku vylepšit :slight_smile:
25. lis 2009 v 11:09  • Odpověz
samozřejmě ne text, ale test holky, hrabe mi.... :slight_smile:
25. lis 2009 v 11:13  • Odpověz
pepi: a proč se vlastně dělají ještě ty triply když NT vyjde dobře?? to není povinné??
25. lis 2009 v 11:18  • Odpověz
poppelko - taky přeju, aby ti prodala lékárnice test, na kterým se objeví // :slight_smile:

chicoolko - fakt to není věda, taky jsem zkoušela různé zaručené diety - ovocnou, dělenou stravu a bůh ví co ještě, takže můj metabolismus byl pěkně pomalej, teď už to snad bude taky lepší :slight_smile: zkrátka jídlo dělá hodně, pohyb taky. a pro mě je sport droga :slight_smile: dneska se mi zdálo, že běžím půlamaraton, ale že jsem si svázala k sobě tkaničkama boty a nešlo mi to běžet a já jsem nevěděla proč - myslím, i že spaní jsem kopala nohama :grinning: a s manželem jsme se dohodli, že mi přihášku koupí k svátku, a když nebudu moct bežet, tak rád pobeží místo mě :grinning:
25. lis 2009 v 11:19  • Odpověz
protože doktoři mají zažitý že triply dělaj plošně.... i když jsou nespolehlivý. Ale v těhu s Pepou mi triply vzaly dva měsíce klidu, tak jsem už při druhý kontrole řekla doktorce, že pokud bude NT v pohodě, tak triply ne, a ona s tím naštěstí neměla problém.
25. lis 2009 v 11:21  • Odpověz
ségra byla taky na ultrazvuku - dobrovolném, za který si musela zaplatit a pak ji ještě dělali tripple testy, UZ dopadl na jedničku, ale jedna hodnota z tripple testu je mírně zvýšená, tak jí ženou na další velkej ultrazvuk, chuděra je z toho vyklepaná, ale její dr. ji ujistil, že to je mírné zvýšení, takže to bude ok... a teď začíná řešit, jestli se nechat nebo nenechat oočkovat proti přasečí chřipce.
Taky přeju testovatelkám, aby testy byly výherní :grinning:
Zebrafko, mně doktorka řekla, že pokud se budu chovat rozumně - tj. omezit cestování mhd a nenavštěvovat místa se zvýšenou koncentrací lidí - kino, koncert, shopping centra - tak není třeba, naopak čím méně cizorodých látek do těla v těhu, tím líp.
25. lis 2009 v 11:23  • Odpověz
zebrafko a to je právě ono.... my s Pepou měli NT taky na 1*, ale triply zvýšený - tj. negativní se bere do 1:300 a já měla asi 1:298 a už to je pozitivní, chtěli mě hnát na plodovku atd, tak jsem je hnala já... ale stejně mi to vzalo dva měsíce klidu.... tak jsem si řekla, že při dalším těhu triply ani náhodou... NT má spolehlivost 90%, triply úchvatných 60% - takže čtyři z deseti těhulí se nervujou zbytečně....
25. lis 2009 v 11:25  • Odpověz
pepi: no a když jsou tedy ty triply tak nespolehlivý tak proč je vlastně dělají?? :astonished:
25. lis 2009 v 11:26  • Odpověz
to netuším... u nás se zavedly tuším v roce 1990, ve stejném roce je zrušila Itálie a snad i Švýcarsko.
25. lis 2009 v 11:28  • Odpověz
no před deseti lety byly jen tripple testy, který mi vyšly pozitivně, ale hrozně moc, takže já jsem na plodovku v podstatě musela, resp. i chtěla, protože mě pěkně vyděsili... ségře vyšla teď nejaká hodnota vyšší - nevím, která - ale ta, co ukazuje na rozštěpy, takže jí nehorzí plodovka, ale jde na velikej UZ do nemocnice - dr. ji říkal, že bude mít aspoň další obrázek, že se fakt nemá čeho bát, jenže to říkejte každé mámě, ta se bojí o dítko celej život...
25. lis 2009 v 11:29  • Odpověz
ale holky divily byste se, kolik doktorů na nich zkostnatěle trvá... znám odtud jednu holčinu, něco jak já, taky to tak chtěla udělat, a její (snad už bývalý) doktor po ní řval, že jsou ze zákona povinný a že je nezodpovědná a bůhvíco ještě.

Přitom v těhu jsou povinné jen ty první náběry - krev, hiv, žloutenka a krevní skupina. Jinak nemusíte absolutně NIC.
25. lis 2009 v 11:31  • Odpověz
tak to abych si to ještě asi pěkně rozmyslela.... :angry:
uvidíme jak dopadne ta krev ještě a co mi pak řekne gyndr..
25. lis 2009 v 11:33  • Odpověz
Ahojek koníkovky :grinning: Tohle je můj akruální grafík....co na něj říkáte?

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3568203&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

Tauri: Té práce je opravdu fakt moc, navíc te´d v sobotu budeme dělat inventuru, tak se trochu bojím. Je na houby, že musí být přes noc, nejsem zrovna noční tvor, takže vím, že kolem druhé ráno padnu a nebude se mnou nic :rolling_eyes: Ale po Vánocích - za 4 neděle už bude fajn, to už přežiju, když jsem to zvládla 2 měsíce ve stresu. Vím, že v takovém období se nám nemůže podařit otěhu, nějak jsem se s tím smířila, že to bude asi až na novej rok.....No co už :rolling_eyes: :wink:
25. lis 2009 v 11:34  • Odpověz
Blíženko, tak v tom ti neporadím, protože nevím, co se v té krvi zkoumá a netuším, jestli by to ta nemoc mohla ovlivnit. Zkus zavolat svému gyndr, protože kdyby ti řekl, že by to výsledky zkreslit mohlo, tak aby si šla okamžite na druhý odběr a zbytečně se pak neklepala.

Holky a to očkování je u těhotných povinné ? Do práce totiž jezdím výhradně tramvají :astonished: .
25. lis 2009 v 11:34  • Odpověz
Tauri, hele, nikdo tě nemůže nutit... já na něj nejdu. Bohužel nepůjdu ani do kina na New Moon jak jsem se těšila, ale riskovat nebudu...
25. lis 2009 v 11:36  • Odpověz
Tauri: Těm mhd dopravám bych se v těhu asi raději vyhla....je to fakt hnus, nikdy nevíš co naši spoluobčané můžou nosit za nemoc. Navíc nebudu mluvit o tom smradu, bordelu, a o tom, že Tě stejně nikdo i jako těhotnou nepustí sednout....je to smutná doba :confounded:
25. lis 2009 v 11:38  • Odpověz
Drndi, jestli nejsi nemocná, tak se mi ten grafík líbí móóóóóóc :grinning: .

Tak u mne je to přesně naopak. Do vánoc mám klídek a po vánocích mi započne šrumec :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: .
25. lis 2009 v 11:38  • Odpověz
tauri: asi tam teda zkusím radši zavolat..
já bych řekla že to očkování povinné není, jen je určeno přednostně lékařům a těhotným (nebo tak nějak jsem to četla). spousta lékařů už to prý taky odmítla, takže povinné to podle mne být nemůže..
já teda do práce jezdím taky tramvají, ale zatím jsem moc nepřemýšlela že bych se nechala očkovat. nikdo mi nezaručí jak tu látku snesu a jaké budou eventuelně vedlejší účinky... trochu bych se spíš bála..
25. lis 2009 v 11:39  • Odpověz
Holky zase tak to nemá cenu hrotit, to může přece přinést i chlap zvenčí, případně si koupíte rohlíky a šup... přece nebudem jak trhlý američani nosit roušky....
25. lis 2009 v 11:40  • Odpověz
Tauri: Už víc jak měsíc bojuji s rýmou, jenže to bych pak nemohla nic :unamused: testovala jsem před 5ti dny, náznak ani ducha, takže čekám a čekám a čekám....Když je šrumec v práci, tak mě to čekání ani nevadí :wink: Aspoň nemyslím na hlouposti :grinning: Akorát jediný, co by mě asi štvalo, kdyby se mi kvůli těm stresům zase opozdila MS, to už bych byla fakt naštvaná :angry: Přála jsem si, aby se zkrátila, a ono to tak zatím nevypadá....

No to je teda paradox, že vlastně vy účetní to máte z prací naopak :grinning: ....Ale aspoň si můžete v klídku vychutnat tu vánoční atmosféru, což já nemůžu :frowning2: Já vlastně postřehnu až v lednu, že byli Vánoce :grinning: No a to mám pak teda ještě zkoušky, takže snad budu mít klid až v únoru...
25. lis 2009 v 11:44  • Odpověz
Víš Pepinko, jednou jsem ve zprávách slyšela, že povinné očkování je pro těhulky od 4. měsíce, ale tuším, že už od toho upustili. Toho očkování se totiž dost bojím, aby to nenapáchalo víc škody než užitku. Příští týden jedeme k ségře dodatečně oslavit její narozky a konečně se pokocháme malou neteřinkou, tak to tam hned s oběma ségrama prodiskutuju. Ale už teď si myslím, že mi obě řeknou, že je to zbytečné.

Drndi, u mne je to s tím sezením v tramvaji v pohodě. Protože jednou tramvají jedu z konečné na konečnou a pokud jedu jinou, tak si vždycky sednu, protože nastupuju vždycky před zastávkama, kde je hlavní nápor lidí. Naštěstí. :slight_smile: Přiznávám se bez mučení, že jsem zase dlouho neřídila. Takže si netroufnu jezdit do práce autem. Zvlášť když je tma :fearful: :confused: :confused: .
25. lis 2009 v 11:45  • Odpověz
Drndi a kdy chceš vyzkoušet další testík ?? :slight_smile:
25. lis 2009 v 11:47  • Odpověz
mně to řekla moje praktická, a pak kamarádka - zdr. sestra... ať neblbnu....
25. lis 2009 v 11:48  • Odpověz
Tauri: Asi nikdy :unamused: Je to zbytečný, vím, že to nevyšlo.....takže čekám, dorazí ta zmeškaná potvůrka :wink:
25. lis 2009 v 11:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.