• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
Holky, děkuji za přivítání. Je trochu těžší naskočit do rozjeté diskuze. Přiznám se, že jsem ani zpětně nepročítala, ale teď se snažím orientovat a sbírat zkušenosti, které už máte za sebou, ať už snažilky nebo těhulky a je mi líto, když se stávají takové nepříjemné věci jako handm. Než jsme začali uvažovat o mimi, nikdy by mi nenapadlo co vše je kolem toho a že to není tak snadné, jako, že dneska se rozhodnem a zítra bude mimi na cestě :slight_smile: (no až tak jsem si to tedy nepředstavovala), ale i tak to není zase až tak snadná záležitost. Obdivuju ty, co patří k těm zázrakům, že otěhotní hned první měsíc.
29. lis 2009 ve 21:16  • Odpověz
Ahoj holky, zase je pondělí a dneska je to teda katastrofa, jsem na umření, nevyspalá, bolí mě záda a ta představa, že je celej pracovní týden před náma - brrrr :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak vítám novou snažilku :grinning: přiznávám, že je to těžký naskočit do rozjetý diskuze, ale já to taky zmákla :wink:
handm: moc mně mrzí co se ti stalo :frowning2: ale jak píše chicolka některý ženský ani neví, že jsou těhotný, protože testujou až za hoooodně dlouho a prostě si myslí, že je to jen opožděná ms a navíc lepší když to odešlo teď, než kdyby se mělo stát něco později - prostě všechno špatný je k něčemu dobrý, tak hlavu vzhůru a hodně sil do dalšího snažilkování, budu držet pěsti, protože si nedokážu představit, jak moc to bolí :pensive:
30. lis 2009 v 06:27  • Odpověz
Ahoj holky, tak už jsem zase po 14ti dnech v práci, tak tu s Vámi budu častěji!
Pavczo, ještě jsem Tě nepřivítala, tak ať se Ti u nás líbí :wink: ! Snaženíčko bude s námi příjemnější a dokážeme se podržet, když se stane něco špatného a taky si držímě pěsti aby všechno bylo v pořádku.
Já jsem taky prošla špatnou zkušeností, v červenci jsem měla zamlklý potrat, ale musím říct, že díky Koníkovi jsem to všechno ustála mnohem statečněji. Tak hodně štěstí do snaženíčka. :wink:
30. lis 2009 v 06:31  • Odpověz
jojo strašně se mně líbí, jak se tady všechny držíme navzájem, když má radost jedna, tak mají radost všechny a zase naopak, je to moc fajn :wink: :grinning:
30. lis 2009 v 07:00  • Odpověz
Chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom s vitamíny? Jaké berete? Já beru od srpna Calibrum baby plan, myslíte, že to stačí? Nebo bych měla přidat ještě zvlášť aspoň kyselinu listovou nebo ještě něco jiného?
30. lis 2009 v 07:25  • Odpověz
dobré ránko kočky :wink:

handm, taky mě moc mrzí, co se stalo, o to víc, že jsem to před pár týdny zažila taky... je to těžké, ale opravdu se vyplatí říct, že pokud bylo mimi nějaké špatné, tak je lepší, když odejde teď, než kdyby odešlo třeba v půlce těhu. Věř, že takhle to bolí míň tebe i to malé... věřím, že se na nás na všechny jednou usměje štěstí, a budeme v rukách držet ty krásné řvoucí uzlíčky :wink:

jo a taky vítám novou snažilku, ať se ti u nás brzy zadaří!
30. lis 2009 v 07:27  • Odpověz
pavczo, já beru jen kyselinu listovou a myslím, že to do začátku úplně stačí. Calibrum baby plan začnu brát až budu těhu, i když někteří doktoři stejně doporučují jen tu listovku. Jinak v Calibrumu už je listovka obsažená, takže zvlášť ji určitě brát nemusíš :wink:
30. lis 2009 v 07:31  • Odpověz
já beru taky akorát listovku a myslím, že to pro začátek stačí a pokud doktor neřekne budu brat jenom tohle :wink:
30. lis 2009 v 07:49  • Odpověz
hadm je mi to moc líto...stávaj se takovýhle věci a člověk se ptá proč zorvna já .....i když je nás hodně o tohle zažili v tu chvíli je člověk na tu bolest prostě sám.......ale přejde a bude síla začít odznova....já to taky zažila před vašíkem....a bylo to až v 10TT , už jsem měla těhu průkajdu brrr.....a ted máme vašíka kterej zrovna prostestuje proti oblíkání :grinning: :grinning: :grinning:

pavcza , taky bych se přiklonila pouze k listovce, myslím že cokoliv navíc je docela zbytečný ........................

holky krásnej den :slight_smile:))
30. lis 2009 v 07:53  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile: .

Tak jsem všechno dočetla a chtěla bych napsat Handm, že je mi to opravdu moc líto :cry: . Bylo to tak krásný, když si rozšířila tabulku těhulek. Myslím ale, že všechno, co sem holky napsaly, je pravda a není k tomu co dodat. Takže Ti posílám spoustu síly a energie, abyste to bolavé období zvládli a brzy jste měli toho zdravého kulihráška v bříšku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: .

Vítám novou snažilku :slight_smile: . Pavczo, pokud bereš Calibrum Baby plan, tak samostatnou listovku už neber. Je to zbytečné. Taky jsem užívala Babyplan přes dva roky. Pak jsem se na to vykašlala s tím, že až půjdu do poradny pro neplodné páry, tak ty vitamíny zase začnu brát. Vysadila jsem to akorát na měsíc, protože pak jsme navštívili poradnu. Nekoupila jsem si Babyplan ale obyčejnou Kyselinu listovou forte od MedPharma (800mg), která se užívá jedna tableta jednou denně a v měsíci, kdy jsem jí začala brát a kdy jsem měla stanovený plán od doktorky v poradně, že jakmila dorazí MS, začnu brát antiko a pak stimulanty a IUI, jsem otěhotněla. Zázrak nad zázraky, ale vážně se dějí :slight_smile: :slight_smile: .
30. lis 2009 v 08:01  • Odpověz
Dobré ráno holčiny.

Vítám novou snažilku, včera jsem to nějak opoměla.

handm holt s velkou lítostí smažu z tabulky těhulek, ale opravdu s těžkou rukou se mi to bude dělat, strašně ráda vás totiž házím a budu házet nahoru. Ale co se dá dělat. Vypadá to, že handm naší diskuzi opustila úplně, tak ani nevím, zda jí mám dát zpět do snažilek. :frowning2: Asi jí nechám čas a až přijde, zase jí tam přidám. Co myslíte???
30. lis 2009 v 08:18  • Odpověz
Holky ještě několik tipů k tý prasečí chřipce, jak jsme se tu o ní bavili minule. Našla jsem tohle:

Jedinými místy vstupu (viru do organizmu) jsou nosní dírky a ústa/krk.
Při takovéto globální epidemii je téměř nemožné vyhnout se styku s virem H1N1 navzdory veškeré obezřetnosti. Kontakt s virem není takovým problémem, jako je jeho šíření.
Dokud jste ještě zdraví a neprojevují se symptomy infekce virem H1N1, abyste zabránili jeho šíření, zhoršení symptomů a rozvinutí sekundární infekce, existují jednoduché kroky, které můžete provádět, a které nejsou dostatečně v oficiální komunikaci vyzdviženy (namísto soustředění se na zásobení vakcínami):

1. časté mytí rukou

2. „ruce pryč z obličeje“. Odolejte pokušení dotýkat se jakékoli části obličeje (pokud nechcete jíst, mýt se, atd..

3. kloktejte 2× denně teplou slanou vodou (používejte Listerin, pokud nedůvěřujete slané vodě). Viru H1N1 to trvá přibližně 2–3 dny po první infekci v krku nebo nosních dutinách, aby se šířil a ukázaly se charakteristické symptomy. Jednoduché kloktání zabraňuje šíření viru.
Svým způsobem má kloktání slanou vodou stejný efekt na zdravého jedince, jako má vakcína na infikovaného. Nepodceňte tento jednoduchý, levný a mocný preventivní způsob.

4. tak jako v bodu 3, čistěte si nosní dírky teplou slanou vodou alespoň 1× denně.
Ne každý umí tyto velice vhodné jogové praktiky – čistit si nosní dutiny, ale pořádně se 1× za den
vysmrkat a vyčistit nosní dírky tampónky namočenými v teplé slané vodě.

5. posilujte imunitu potravinami bohatými na vitamín C. Pokud je musíte nahradit tabletami, ujistěte se, že obsahují zinek, který napomáhá vstřebávání vitamínu C.

6. pijte tolik teplých nápojů, kolik jen můžete – čaj, kávu, atd. Pití teplých nápojů má stejný účinek jako kloktání, ale v opačném směru. Vymývají šířící se virus z krku do žaludku, kde nemůže virus přežít, šířit se, ani nijak škodit.
30. lis 2009 v 08:26  • Odpověz
Chico, asi zatím handm nedávej do tabulky, uvidíme, zda mezi nás zase přijde. Musí to být těžký, já mám strašnej strach, protože po Žlabince a teď Handm se bojím, že se ty potraty nějak opakují, aby to i u mě nebylo znovu, až to přijde. No nic, nesmím nad tím takhle přemýšlet, ale člověku to nepřidá :frowning2:
30. lis 2009 v 08:31  • Odpověz
Díky, tady to jede :slight_smile: . Já jen, že viděla v některých albech (náhodných), že krom toho calibrum brali i jiné vitamíny a tak. Taky myslim, že tedy stačí.
Chicoola písnu ti do IP info o mně do tabulky, ju?
30. lis 2009 v 08:31  • Odpověz
chico: já bych handm dala do snažilek, aji když se tady třeba neukáže, aby věděla, že pořád patří mezi nás :wink: a že s ním časem počítáme, ale to je jen můj názor....
30. lis 2009 v 08:32  • Odpověz
Pavczo, myslím, že kyselina bohatě stačí. A je podle mě lepší, než ty multivitamíny, protože stopro víš, kolik mg kyseliny bereš. V tom calibru může být napsáno, že v tabletě je např. 500mg a je tam třeba jen 200. No jak chceš, každopádně i to calibrum je dobrý a mělo by stačit.
30. lis 2009 v 08:35  • Odpověz
pavcza: jojo, hoď mi ty údaje a já tě tam ráda přidám :wink:

popellko: já myslím, že handm právě teď nechce mít s koníkem nic společného, smazala si dokonce fotečku. Myslím, že jí to teď bolí a že nechce být ani ve snažilkách. Dala bych jí čas a pak jí tam s radostí vrátím. Ona přijde zase a určitě dobře ví, že sem k nám patří a že tu má dveře otevřené. Jako třeba Zlabinka, taky chtěla smazat a už zase v tabulce je a plná optimismu. Takže bych to tak udělala s handm. :dizzy_face:

handm: jestli sem aspoň nakoukneš, kdykoliv se mezi nás vrať, až se ta bolest trošku otupí, jsi tu vítána!!! :slight_smile:
30. lis 2009 v 08:42  • Odpověz
Chico, popellka má možná pravdu, asi dej handm do snažilek, teď jsem si to uvědomila. Ona se přeci snažit nepřestane a je pořád mezi námi snažilka ze září, tak ať o tom ví, že patří mezi nás. To má popellka pravdu! :wink:
30. lis 2009 v 08:42  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím vás v pondělním ránu, ach jo, to pondělí :angry:
Pavczo, já mám taky kys. listovou super (400 mg v jedný tabl.) A ještě tam jsou nějaký B. Myslim, že to bohatě stačí.
30. lis 2009 v 08:45  • Odpověz
Ahoj holky, tak zase po pár dnech nakukuju. Vypadá to, že dnes bude krásný den, co se týče počasí, tak snad k tomu přibude i nějaká dobrá zpráva zde
30. lis 2009 v 08:46  • Odpověz
pavzca: ještě potřebuji, kolikátý den cyklu jsi? Máme to tak seřazeno, abychom věděli, která se blíží k testování...
30. lis 2009 v 08:46  • Odpověz
chico já myslím že to říkáš správně hadm se vrátí až bude ten správnej ččas, myslím že ví že se m patří i když nebude na čas v tabulce.........
30. lis 2009 v 08:49  • Odpověz
Já bych možná souhlasila s chicoolkou, handm přeci ví, že k nám patří a najde si nás. Podle mě nechce být vůbec nikde v tabulce. Jak budeme vědět, že jí třeba přišla nebo ještě nepřišla MS a tak. Já osobně, kdybych swe takhle rozhodla jako handm, tak bych něchtěla být v žádné tabulce.
30. lis 2009 v 08:50  • Odpověz
No jo, tak to necháme na chicoolce, ať rozhodne :wink:
30. lis 2009 v 08:53  • Odpověz
tak vás postupně dočítám a hadm mě moc mrzí...
kdyby se to týkalo mě, nechtěla bych po takové události koukat na sebe v tabulce... věřím, že až se hadm bude chtít přidat, udělá to i bez tabulky...
30. lis 2009 v 08:53  • Odpověz
Já si právě taky myslím. Jako zlababinka, ta se taky vymazala a nechtěla tu být, pak časem to přebolelo a ráda se k nám vrátila. Nechala bych to na handm. Myslím, že tu s námi byla dost dlouho a že nás už trošku zná a že ví, že jí kdykoliv přijmeme zpátky. Navíc mi to přijde takový "násilný" cpát jí do tabulky, o kterou ona teď nestojí. Ona se vrátí. Necháme jí čas.
30. lis 2009 v 08:56  • Odpověz
Holky a co jinak? Máte už dárky a jste svátečně naladěny? Já teda moc ne :confounded: Ale jinak mám Vánoce ráda. Nebýt mýho, tak ani nemáme adventní věnce a věnec na dveřích. Já jsem na tohle hroznej lempl, ne že bych to nechtěla dělat, to já chci, ale já mám fakt obě ruce levý na dělání věnců, já bych si je tam zapletla a už by mi nikdo ty ruce nerozmotal :grinning: :grinning: :grinning: Můj je na tohle fakt šikovnej :wink:
30. lis 2009 v 08:56  • Odpověz
ahoj holky, taky postupně dočítám, protože o víkendu na počítač vůbec čas nebyl...

handm, je mi to moc líto, vše už tu bylo řečeno, tak bych se opakovala. Přeju Ti hodně síly do dalších dnů, které budou určitě bolestivé a bohužel jediným účinným lékem je čas. My ti toho léku dopřejeme přesně tolik, kolik budeš potřebovat. Budeme tady na tebe moc a moc myslet a držet palečky a pěsti, aby bylo všechno co nejdřív jak má...
30. lis 2009 v 08:59  • Odpověz
lulii: jinak super. Adventní věnec teda nemám, nestihla jsem ho udělat. Ale dárky už mám všechny pěkně schované ve skříni. :wink: Vánočně naladěná však moc nejsem, už jenom to počasí mi připadá jako na jaře, takže vůbec nemám pocit, že jsou tu Vánoce už za chvíli.
30. lis 2009 v 08:59  • Odpověz
Já mám adventní věnec a taky věnec na dvěřích a nálepky na oknech! Ještě chci ozdobit balkón nějakými větvičkami, nemáme světýlka.
Dárky už mám skoro všechny, ještě musím ségře objednat CD a mám to z krku. Kdy budete péct? Nebo už má nějaká aktivka napečeno? :grinning:
30. lis 2009 v 09:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.