• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
pavcza: a ještě je děti většinou nechcou tady tyhle drahý (Avent). :grinning: Takže na jednu stranu dobrý. :grinning:

hedik: budu moc držet pěsti :wink:
2. pro 2009 ve 20:36  •  2 děti  • Odpověz
pravda, většinou ty nejobyčejnější jim chutnaj :slight_smile: a to byly jen dudlíky, ještěže tchýně dělá v hračkách a má slevu :grinning:
2. pro 2009 ve 21:26  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile: .

Nějak se sem v poslední době nedostávám :slight_smile: . Dočetla jsem vaší diskuzi ohledně mateřské. No, upřímně řečeno, vůůůůůbec nepočítám s tím, že by se mateřská vrátila na původní výši. Spíš mi to přijde jak předvolební divadlo, ale pokud by se to přece jen podařilo, tak by to bylo pro mne příjemné překvapení. Na mateřskou bych měla nastoupit na začátku května, tak uvidíme. Ale podle mne se ani jedna z nás neřídí ve snažilkování výší své mateřské, protože kdyby jsme měly spoléhat na pomoc státu, tak by porodnost enormně klesla.
Osobně chápu, že nějaké reformy a škrty se provést musí, protože to naše zadlužení je enormní. Když si vezmu, že fazolky v našich bříškách už nyní dluží 120 tis., tak mě to pořádně vytáčí :angry: . Ale nechápu, proč se ty peníze a škrty dělají zrovna ve sféře, kde se to hodí nejméně. Proč se snížuje nemocenská a mateřská? Tzn. dávky, které VÝHRADNĚ náleží lidem, kteří pracují a do státní pokladny přispívají a od státu povětšinou nic nedostanou? To mi tedy přijde jak logika osla. Ale zase souhlasím se 4% snížením platů, jenomže jen u politiků. Nechápu, proč by to měli odnést např. i záchranné složky státu jako třeba hasiči. No nic, tady na koníkovi to nevyřešíme, ale docela dobře jsem si postěžovala :grinning: :grinning: :grinning: .
3. pro 2009 v 07:22  • Odpověz
Ahoj holky,

tauru to je jasný, že se ve snažilkování neřídíme výši mateřské atd., protože porodnost by asi vážně klesla, ale i tak jsem pořád rozhodnutá pro minimálně dvě děti :grinning: ještě, že nesnížili porodné, jak měli taky v plánu, vždyť za to už by se nedal koupit ani pořádný kočárek s autosedačkou :angry: a s tou neschopenkou je to taky tak, první tři dny, když je ti nejhůř, tak se stejně musíš vyležet a pokud už nemáš tolik dovolené nebo prostě na tu neschopenku jdeš, tak ti to ani nezaplatí (od nového roku to tak bude i pokud někdo půjde na OČR myslím) - hlavně, že v nemocnici platíš za každý den - to by se první tři dny v nemocnici taky platit neměly, ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale to jsem teď odbočila, když jsem ovšem četla od Pavli kolik stály jenom dudlíky, tak je to docela drsný :astonished: :fearful: :rolling_eyes:
ještě, že si aspoň máme kde postěžovat :grinning:
3. pro 2009 v 07:43  • Odpověz
Ahojky přeji krásné ráno :slight_smile:
Labell děkuji :slight_smile:
S tím co říkáš taur tak naprosto souhlasím. se vším :slight_smile:
3. pro 2009 v 07:44  • Odpověz
Ahoj,
pavcza: tak to máš super!! Já za hračky utrácím moc, pořád bych berunce něco kupovala. Já sem dostávala hračky max. na vánoce, tak to ve všem Amelka musí mít jinak. Vynahrazuji si na ní i to že jí nechávám růst dlouhé vlásky (já chodila až do 8 trřídy na kluka) a hezký hadříky (silonové triko s kačenou a kalhoty ve kterých sem čekala vodu :grinning: ).
3. pro 2009 v 08:09  •  2 děti  • Odpověz
tauru a popelka: naprostá pravda!!
3. pro 2009 v 08:09  •  2 děti  • Odpověz
Dobré ráno přeji. Jsem ještě trochu ovíněná ze včerejšího vydařeného večera. Skvěle jsem se bavila jako už dlouho ne. Byla sranda. Jen to ráno kalné opilcovo. :sweat_smile: Ale přežiju to. :slight_smile:
3. pro 2009 v 08:12  • Odpověz
ahojky, tak naštěstí nestojí tolik všechny dudlíky, já pořídila nakonec za 55,- za kus. :wink: Ale souhlasím jinak co tu bylo psáno, škrty jsou třeba, ale jen na úplně jiných místech. Nejlepší je, že se diví, že lidi pak chodí do práce nemocní a šíří bacily dál, když si to každý spočítá, kolik má z marodky, radši to přecházejí. Naštěstí u nás máme nárok za rok na 3 dny zdravotního volna a zaplatí nám zaměstnavatel 50 %. akorát já je nevyužila, protože jsem ulehla jednou, ale s teplotama přes 39, takže jsem šla radši rovnou na tu "výhodnou" neschopenku.
Ale tady asi nemá cenu se čílit.
3. pro 2009 v 08:13  • Odpověz
chicoola tak to je fajn že si se bavila..já mám někdy ovíněno celé dopolko a bývá to lepší než večer. :grinning: .většinou su hrozně vtipná..hlavně teda sama pro sebe.
3. pro 2009 v 08:14  •  2 děti  • Odpověz
labell: já jsem taky byla vtipná... :wink: nejlepší bylo, že jsem začla tykat moderátorovi večera a pokoušela se ho přemluvit, aby zkamufloval výsledky a naše firma byla na 1. místě (byly tam motokárový závody). :grinning: :grinning: :grinning: Děsně vtipně jsem mu vysvětlovala důvody, proč by to měl udělat. No sranda. :slight_smile:
3. pro 2009 v 08:20  • Odpověz
chicoola :grinning: :grinning: :grinning: a nějakej známej moderátor?
3. pro 2009 v 08:21  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky, přeju krásné ráno, dneska byl trochu mrazík, tak to začíná přiomínat zimu :slight_smile:

sniížení mateřské je nemilé, ale je to otázka "jenom" půl roku, myslím, že by bylo daleko horší, kdyby šáhli na to, že se o úroky z hypoték nebudou snižovat daně, to by pak bolelo víc, než snižení mateřské. a fakt se s tím naším dluhem udělat něco musí :frowning2:

chico - a co motokáry, osmělila ses a drndila jako schumacher? :slight_smile:
3. pro 2009 v 08:22  • Odpověz
zebrafko: kdepak! Než závody vypukly měla jsem v sobě 2 dcl vína a to už jsem neriskovala. :slight_smile: Ale bavila jsem se fakt výborně, tak výborně, že jsem skoro zapomněla i na raut. :slight_smile: Jen mi taková akce zase stačí na měsíc, do čehož nezapadá fakt, že zítra mám sraz s VŠ a v sobotu mikulášskou zábavu. :sweat_smile:
3. pro 2009 v 08:29  • Odpověz
zeb: ani bych se nedivila, kdyby se časem tam ti na hradě k tomu taky dopracovali :rolling_eyes: jenom jak si vypočítají kolik se na tom ušetří :angry:
hedik: tfuj tfuj tfuj na pondělí, potom musíš napsat jaks dopadla :wink:
chico: hlavní je, že ses dobře bavila, teď si dáš v práci kafčo a to mně většinou pomůže :grinning:
3. pro 2009 v 08:32  • Odpověz
hezké ráno holky :slight_smile:
3. pro 2009 v 08:32  •  snaží se  • Odpověz
popellko: jojo...kafčo pomůže. Ale ono to docela jde. Asi se tu dneska nepřetrhnu, ale v pohodě. I když doma v pelechu bych teď byla raději...ale to možná káždá z nás :wink:
3. pro 2009 v 08:35  • Odpověz
chocoo-to je fajn,že ses pěkně pobavila a odreagovala,to je třeba.O té mateřské jsem ve správách slyšela takya jsem zvědavá,jak to dopadne.Jinak na kocovinku doporučuji hodně tekutin,to taky pomáhá. :wink:
3. pro 2009 v 08:41  •  snaží se  • Odpověz
katy: jojo, už mám v sobě litr čaje. :wink:
3. pro 2009 v 08:45  • Odpověz
holky ahoj,
tak můžu se vám svěřit jak jsme dopadli. Budeme muset na umělý oplodnění, není to nic hroznýho, ale žádná super zpráva. Samozřejmě jsme nečakali žádný úžasný výsledky, ale možná trochu lepší jo. ale nedá se nic dělat a budeme doufat, že se nám brzo zadaří.

Můžu se zeptat kolik je vás tady na umělým, nebo to zkoušíte sami?

Další dotaz jestli nevíte jestli je lepší soukromé sanatorium Helios nebo porodnice obilní trh, obojí v Brně? Kdyby jste měli nějaké zkušenosti, tak mi prosím písněte. Děkuju
3. pro 2009 v 08:49  •  2 děti  • Odpověz
klaro zkušenosti nemám, ale zkus se mrknout tu na diskuze, je tu tuším i o Obilňáku i o Heliosu a holky ti určo poradí.
3. pro 2009 v 08:53  •  2 děti  • Odpověz
klárko: na umělým tu žádná není. Všechny přirozeně. Taurusenka už už měla jít, ale poslední měsíc před IUI se jim to povedlo přirozeně. :slight_smile:
3. pro 2009 v 08:56  • Odpověz
Ahoj klárko, to mě mrzí, ale zase to není v dnešní době nic nenormálního, hlavně že doktoři dokážou takto pomoci umělým oplodněním. Já jsem slyšela od kamarádky, co bydlí v Brně, chválu na ten Helios, ale osobní zkušenost tam asi nemá, jen z doslechu.
3. pro 2009 v 08:57  • Odpověz
klarko: já jsem byla v Heliosu, protože jsem měla nějaký problémy s čípkem a byla jsem moc a moc spokojená, myslím si (nebo můj dojem byl takový), že se tam těm pacientkám vážně hodně věnují a já kdybych se rozhodovala, tak bych si každopádně přečetla obě ty diskuze, poradila se s okolím (manželem,mamkou,kamarádkou,....) ale asi bych v tomto zvolila to sanatorium. Byla jsem s tím čípkem v Bohunicích a měla jsem výbornýho doktora a ten sám mně poslal do Heliosu, protože to tam mají asi vymakanější, no ale rozhodnout se musíš sama :wink: jinak hodně štěstí, každá naděje dobrá, tak proč ne umělý oplodnění :pensive:
chico: tak takovou postýlku bych si dala říct, kdybych byla teď doma, tak mám ještě půlnoc, protože miluju spánek :grinning: a jsem sova, takže klidně budu v noci dlouho vzhůru, ale spát potřebuju tak do oběda. Tudíž je pro mě docela těžký fungovat už od brzského rána :zipper_mouth:
3. pro 2009 v 08:59  • Odpověz
Klárko, to mi je líto, že to je tak komplikované, ale třeba se zadaří, budu držet palečky. Bohužel zkušenosti nemám, ani jsem nic neslyšela.
3. pro 2009 v 09:12  • Odpověz
popellko: já jsem zase ranní ptáče. I o víkendech spím nejdýl do 8. Jdu si pak třeba klidně ještě v průběhu dne zdřímnout, ale ráno vždy vstanu brzy a v pohodě. Ale potřebuju k životu těch 8 hodin spánku, jak je nemám, je zle. A večer už kolem desátý odpadám. :wink:
3. pro 2009 v 09:12  • Odpověz
chico: takže skřivan :grinning: :grinning: :grinning:
3. pro 2009 v 09:15  • Odpověz
popellko: ano, ano skřivánek :wink:
3. pro 2009 v 09:21  • Odpověz
By mi zajímalo co jsem já? Večer nevydržim dlouho vzhůru a i ráno se mi těžko brzo vstává, ale musim, tak vstanu, ale jsem polomrtvá :slight_smile: Většinou kol devátý večer už bych spala, ale chodim tak kol 10. někdy pozdějc, ráno vstávám nejčastějc v 4:45 až 5 hodin (když mě manžel veme autem tak spim až do 6, ale rozdíl nevidim) a o víkendu se to snažim dohnat aspoň do deseti. Ale teď ještě dobrý, jsem zvědavá, jak budu vstávat k mimi :wink:
3. pro 2009 v 09:27  • Odpověz
Holky, já jsem mrtvá okolo 9h večer a ráno vstávám v 5h. Už jsem docela zvyklá, takže o víkendu vydržím spát maximálně do 7h.
3. pro 2009 v 09:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.