• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
Chicool, většina lékařů to minimálně do 6 měsíce neřeší. Okamžitá vyšetření jsou v případě zdravotních problémů. Jedné mojí kamarádce doktor řekl teď a nebo nikdy a to se potom snažilkuje hůř. U ní to bylo daný tím, že má roztroušenou sklerózu. Povedla se jim holčička a teď už další dítě mít nesmí. To my jsme na tom ještě fakt dobře.
Ovšem jestli je tvůj doktor v pohodě a řekneš mu, že bys´tohle ráda věděla pro svůj klid, tak ti to doporučení třeba napíše. Vzhledem k tomu, že spermiogram pojišťovna nehradí tudíš si ho platíte sami, tak v tom nevidím problém. Ovšem jak to vezme tvůj partner, to záleží na tobě a na něm. Manžel se na něj těšil. Pořád se mě ptal, kdy budu mít to doporučení. Letos jsem mu ho přinesla v den jeho narozenin :grinning: :grinning: a měl radost z "rádku":grinning: .
27. srp 2009 v 09:58  • Odpověz
ahoj holky!
Můžu se k Vám připojit? Na miminku děláme už od ledna a zatím nic. Teď sem začala s Clostilbegitem, tak sem na to zvědavá. Nemáte s ním některá zkušenosti?
27. srp 2009 v 09:59  • Odpověz
holky můžu se zeptat - k tomu spermiogramu. když nebudeme mít žádné doporučení a přesto bysme (respektive manža :slight_smile: ) to chtěli podstoupit, jde to či na to musíme mít pouze doporučení?? co to stojí a kam případně zajít?
27. srp 2009 v 09:59  • Odpověz
jee omlouvám se, ani jsem nepozdravila - takže pěkné dopoledne děvčata :wink:
27. srp 2009 v 10:00  • Odpověz
Pardon . "rádku" - "dárku" :grinning: :grinning: :grinning:
27. srp 2009 v 10:00  • Odpověz
blizennec - zdravím. Nevím jestli se dá objednat jen tak, když sme to podstupovali před třemi lety, musel mít manža doporučení od doktorky.
27. srp 2009 v 10:02  • Odpověz
taurus: tak to je paráda, někteří chlapi spermio nesou dost těžko a snaží se to pořád odkládat a tvůj manža se na to tak těšil - to se vidí málokde :wink:
27. srp 2009 v 10:03  • Odpověz
janana - děkuji, asi se na to zkusím zeptat gyn dr., příští týden jsem objednaná na prevenci. jinak vítej mezi námi :slight_smile:
27. srp 2009 v 10:04  • Odpověz
Jojo, vyjde. Já si vždycky (ono to slovo "vždycky" zní blbě, když mám za sebou teprve 2 neúspěšné cykly a z toho první cyklus jsme se snažili jako když jsme se nesnažili, páč byl přítel nemocný, tak nebyla nálada), ale já si vždycky řeknu, no co zase jedna výplata navíc, páč chci ještě nějaký prašulky našetřit. Jasný, že za půl roku bych ale mluvila jinak. Ale já nenapravitelná optimistka věřím, že žádný půlrok nebude. :grinning:
27. srp 2009 v 10:06  • Odpověz
chicoolo - správný přístup - vyjde to. Já zažádal o spermiogram až po 12 měsích snažení.....abych třeba nejedla zbytečně hormony....
27. srp 2009 v 10:09  • Odpověz
už jsem zpět jste se dnes pekně rozkecali asi si to vynahrazujete za ten včerejší večer. Rtg se nekonalo takže je vše v pořádku , jinak musím pokračovat v rehabilitacích ale to už jem máček. Zkoušela jsem jenom mamatest,protože jsem ho měla uvidím zkusím zajít odp. do lékarny a koupit ješte jiný ale testíkovat se budu až nejdřív o víkendu a pak až ve čt. než půjdu k dr. Nemá cenu to dělat každý den. Buď tam prodtě je a nebo není a ten test to nijak neovlivní akorát mě to stresuje. Na začátku jsem se bavila s mým dr. a ten povídal ať to zkoušíme půl roku a když to nepůjde tak že mi veme krve a případně to spermio dřív to prý nemá cenu.Na jednu stranu jsem si říkala že by bylo fajn kdyby to vyšlo až těd v září - přítel má totiž koncem narozeniny , ale když to bude už teď zlobite se rozhodně nebude. S tím rozením ráda bych na jař nebo v létě, rozhodně ne v zime to by jsme mohli totiž někde zapadnou a vubec se do te porodnice nedostat a to bych opravdu nerada. :sunglasses:
chico: určitě to vyjde nám všem, musíme být optimistky protože jinak bysme se z toho za chvilku všechny zbláznily :grinning:
taurusenka: tak to je sranda, že se tvůj manžel těšil, a ještě je teď za frajera, že má takovou kvalitu, co? :grinning:
No já bych klidně doktorce mohla zalhat a říct jí, že se snažíme už skoro rok, páč HA jsem vysadila v říjnu 08, ale začli jsme se snažit až v červnu 09 a to ona neví. :wink: No počkáme na to slavné září a uvidíme, co bude.
27. srp 2009 v 10:12  • Odpověz
Chicool, já tě plně chápu. Ale pravdou je, že se třeba k tomu spermiogramu ani nedostanete :grinning: a místo na malé bičíkovce budete koukat na malou mršku v bříšku :grinning: .

Labell: strach, jestli bude s mimískem vše v pořádku je určitě i u pátého dítěte. Mne zajímalo spíš to snažilkování a to si mi ty a motol potvrdila, že je to o něco snažší. :slight_smile:

Ahoj janano, vítej u zářijových snažilek. :slight_smile:

Blízenko, nevím, jestli je nutné doporučení, ale pokud Ti ho nedá gynekolog, může Ti ho napsat i obvoďák, pokud s ním máš lepší zkušenosti. Mně řekla doktorka za kým máme na ten spermiogram jít, takže by Ti to taky měli říct. My byli u gynekologa a sexuologa v jedné osobě. Zaplatili jsme 600,- Kč (v Mostě) a výsledek byl do hodiny. Jestli tě zajímá i příprava, tak jsme se především museli objednat. Doktor nám řekl, že 3 dny musí být pohlavní abstinence a na manžela se významně podíval se slovy, že pán nebude podvádět :grinning: :grinning: :grinning: . Ptal se nás, jestli jsem už byla někdy těhotná a jestli manžel už někdy ženu oplodnil. Pak se ptal manžela na případné zdravotní problémy jako zánět varlat, operace pohlavních orgánů atd. Na vše jsme odpověděli NE :grinning: . Vzhledem k tomu, že jsme z Mostu a nemuseli jsme nikam dojíždět, tak jsme mohli vzít vzorek z domova, ale je povinný udržovat ho v tělesné teplotě. Vzorek nesmí být starší než dvě hodiny, jestli si to dobře pamatuju. Vzorek se taky nesmí dávat do platových nádob od kosmetiky, protože zbytky kosmetiky nebo mycích prostředků, které se dostanou do plastu, může spermiogram zkreslit. Nejlepší je vyvařená skleněná nádobka. My jsme měli k dispozici speciální plastovou nádobku na odběr sperma. Takže manžel dodal vzorek, držel ho do doby než jsem přišla z práce ve slipech a já si ho pak přendala do podprsenky. V těchto místech se nejlépe udržuje tělesná teplota. Pak jsme jeli k doktorovi. Při první ohledání řekl, že vzorek má správnou barvu i konzistenci. Dal vzorek pod mikroskop a nechal nás nahlédnout. Jedna mrška vedle druhé a mrskaly ocáskama o 106 :grinning: .Pak jsme se šli na hoďku projít a potom nám doktor řekl ten úžasný výsledek a konstatoval, že chyba není na straně manžela :frowning2: :pensive: . No tak to je asi tak vše. Omlouvám se dočítatelkám :wink: .
27. srp 2009 v 10:18  • Odpověz
janulkav: schvaluju testování až o víkendu i tvůj přístup - buď tam mimi je nebo není. Naděje je obrovská, tak hlavně že nebylo RTG a snaž se být v klidu.

blizennec: optimismus je fakt důležitej, já čtu jednu chytrou knížku o tom, jak musíš vědomě pozitivně přemýšlet, protože vědomí je úrodná půda pro podvědomí a podvědomí ovlivňuje fakt hodně moc. Je to na dlouhý vyprávění, co se v té knížce píše, ale já tomu dost věřím...protože negativní myšlenky ještě nikdy žádné štěstí nepřinesli.
27. srp 2009 v 10:22  • Odpověz
taurusenka: sem to zas blbě pochopila..se příště nebudu cpát do něčeho na co se mě nikdo neptá..
27. srp 2009 v 10:25  •  2 děti  • Odpověz
tauru: moc děkuji za detailní popis tohoto vyšetření :wink: ptám se jen proto, že manža už než jsme začali se snažilkováním, tak říkal, že by si na tohle klidně došel, ať víme jestli je to u něj v pohodě.. :slight_smile: říkala jsem ale že si nejsem jistá, jestli to jde takhle hned ze začátku, ale že se zkusím někde optat, případně příští týden to jistil - to jsem objednaná na prevenci.
holky myslíte, že když řeknu gyn dr. že bysme chtěli mimíska (spíš že už se trochu snažíme) že mi automaticky udělá nějaká vyšetření "navíc" jestli je vše v pořádku nebo si o to musím říct? či myslíte, že na to stačí ty běžná vyšetření na preventivních prohlídkách jako je cytologie? máte s tím některá zkušenost?
27. srp 2009 v 10:29  • Odpověz
blizennec: já jsem to při poslední cytologii řekla a nic navíc mi nedělala, tak nevím. :confused:
27. srp 2009 v 10:30  • Odpověz
Chicool, určitě to vyjde. Já se tu asi moc rozepsala o všem, co jsme podstoupili, takže tě to asi stresuje. Jenomže tohle všechno nastalo až po dvou letech snažení. A to se tě netýká. Ty za tu dobu budeší mit doma ročního mimíska :grinning: . Jo a nemysli si, že manželovi v čekárně před výsledkama netuhnul úsměv. Taky byl nervózní. :wink: To s tím delším snažením mi taky radila kamarádka, ale já jsem blbka pravdomluvná, takže jsem přiznala skutečných 10 měsíců snažení a stejně se začalo něco dít až letos (tj. po dvou letech). :pensive:

Janulkov, právě proto, aby ses v klidu dostala do porodnice se mimísek zavrtal už teď. Nechce ti přidělávat starosti. Tedy, takhle malý a už takhle chápavý :grinning: :grinning: :grinning: .
27. srp 2009 v 10:31  • Odpověz
to je z wikipedie je tam toho víc : Lékaři mají díky cytologii možnost předejít nemalým zdravotním problémům. Karcinom děložního hrdla je jedním ze dvou druhů rakoviny, který u nás ženy nejčastěji zabíjí.
Pokud je nález normální, pak se stěr provádí jednou za rok. Pokud výsledek vykazuje určité změny nebo je potvrzena přítomnost papilomavirů, pak se test opakuje.

Motol nebo Labell dělali se vám v těhu afty a nebo opary ?
27. srp 2009 v 10:33  • Odpověz
Labell, nepochopila si to blbě. Odpověděla si na otázku :wink: . Já jsem akorát reagovala na ten strach z vyšetření při těhotenství. A co jsou to ty tripeltesty ???
27. srp 2009 v 10:34  • Odpověz
27. srp 2009 v 10:34  • Odpověz
tauru: až po dvou letech jo? já začínám být občas nervózní už teď, pořád přemýšlím proč asi se nepovedlo, co bylo špatně.. po dvou letech už bych řekla že bych asi dost šílela :angry:
27. srp 2009 v 10:39  • Odpověz
¨janulkav mě teda ne
27. srp 2009 v 10:39  • Odpověz
ty se dělají v 12tt na vrozené vývojové vady
27. srp 2009 v 10:40  • Odpověz
Jo, když už jsme u tý cytologie, zrovna minulý týden mi volala sestřička z gyndy, že jsem si nezavolala o výsledky a že mi tam něco našli a že mě chce doktorka vidět. Já se na nic nezeptala a řekla kdy můžu. Pak jsem se vylekala a už se začla bát, co to může být, jestli to není rakovina nebo tak něco. No a volala jsem jí zpátky a ona že ne, že je to jen něco zánětlivýho a že to může být z tamponů a že se to stává dost často. Tak jdu 16.9. na prohlídku, tak doufám, že to bude v pořádku.
27. srp 2009 v 10:40  • Odpověz
chicool - my byli na spermiogramu v ARTU a bylo to zadarmo.Taky jsme čekali 1 hodinu.Naštěstí hned vedle je řeka tak Peťa nahodil prut a krátili jsme si dobu čekání - rybařením..... :slight_smile:
27. srp 2009 v 10:41  • Odpověz
Blízenko, záleží na tvém doktorovi. Pokud to s tebou bude chtít řešit hned, tak ti může vzít krev na rozbor, pak manžela poslat na spermio. Na začátku se dělají ta méně invazivní vyšetření. Aby se předešlo zbytečným zásahům do organismu ženy. Jak psala Everh, proč brát zbytečně roku hormony, když by se pak zjistil špatný spermiogram.
27. srp 2009 v 10:42  • Odpověz
Blízenko, vždyť já už taky šílím :grinning: :grinning: . Akorát tenhle cyklus si dávám voraz od všech nervíků, protože vím, že jdeme do té poradny.

Chicool, určitě budeš v pořádku. Kdyby to bylo vážné, tak by si tě doktorka neobjednávala až za měsíc! Klídeček a nožky nahoře.
27. srp 2009 v 10:47  • Odpověz
tauru: dělají se v 16 tt..jsou to testy na vrozené vývojové vady...mě s Amelkou vyšly pozitivní na Downa a musela sem jít na odběr plodovky. Ty testy jsou dost nepřesný..takže se zbytečně stresuješ..
27. srp 2009 v 10:47  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.