• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
Ahoj holčinky. Tak vám jdu nahlásit naše výsledky z druhé návštěvy Sanusu: Začnu těmi dobrými - hormonální profil mám naprosto v pořádku. Na ultrazvuku viditelný folikul na levém vaječníku - 19,6mm!!!(Doktor říkal, že 21mm by mělo asi tak být při prasknutí, no holky, já tomu nevěřila, jsem teprv 12DC a těsně před ovulací! Prý je to právě zrádný, kdo má delší cykly, neví se přesně, kdy ta ovulka je...). No nic, takže jsem dostala injekci pregnylu, podporuje prasknutí folikulu a za 24h mi praskne. Takže od zítra na to máme s manžou vlítnout!
Teď k horší stránce věci - manžův spermiogram :pensive: :pensive: :pensive: Volala jsem tam pro výsledky po dvou hodinách, takže jsem z toho taková rozpačitá, protože jsem to slyšela jen po telefonu. Cituji doktora: Množství spermií dobré, pohyblivost spermií jakžtakž, no a dál nějaká teratozoospermie...Prý se jedná o schopnost spermií oplodnit vajíčko, jejich morfologii. Za dobré se považuje větší než 30% a manža má 20% :frowning2: :frowning2: :frowning2:. Takže jich má jakoby jen 20% dobrých. Zbylé jsou nějak modifikovány, mají třeba 2 hlavičky, 2 bičíky, jiný tvar hlavičky...Doktor by nám hned doporučil inseminaci (zavedení spermie k vajíčku).
No byla jsem z toho docela špatná. Ještě jsem se doktora zeptala, jaký to tedy celkově je výsledek a on řekl: Na dnešní dobu je to dobrý spermiogram! Holky, nejdřív jsem se rozbrečela :cry: Manža mě utěšoval, přitom chudák by z toho spíš on měl být špatnej. Pak už jsme to rozebírali a na internetu nastudovali - není to podle mě zas tak špatný, některý zdroje uvádí, že při striktním měření se bere do 14% za ještě dobrý - jen mírně zhoršený...
Teď nevím, co máme dělat. Nechce se mi zatím podstupovat tu inseminaci, možná ještě chvíli počkáme. Zas si ale říkám, že doktor asi ví o čem mluví.
Jejda, omlouvám se za román, ale musela jsem se vám svěřit :pensive:
21. led 2010 ve 14:47  • Odpověz
Holky, pro jistotut nasazuju Utrogestan, tím nic doufám nezkazím....
No a jestli zítra na testu nic nebude, tak jsem tady před Váma udělala teď asi pěknýho chňupa :rolling_eyes:
21. led 2010 ve 14:54  • Odpověz
drndi, neudělala, i kdyby nic, ale ono to tam bude, neboj :grinning:
21. led 2010 ve 14:55  • Odpověz
drndi bude, uvidíš :wink: a kdyby náhodou ne, tak tě utěšíme, protože zklamání by bylo a nic takovýho ze sebe neudělalas neboj
21. led 2010 ve 14:57  • Odpověz
ají: já bych s inseminací počkala...zatím bych to nechala na tom sledování ovu...tomu spermiografu nerozumím, ale určitě tu bude o tom nějaký téma, tak to zkus vyhledat...a nedoporučili nasadit manžílkovi nějaký vitamíny?
21. led 2010 ve 14:58  • Odpověz
drndi, my to chápeme a každá by se tak zachovala, podělila se s námi o ducha a my věříme, že bude sílit. A když ne, tak se to bohužel stává.
Ají, tak ještě to zkuste teď, když na to můžete vlítnout a když to nevyjde, tak to zkusíte, jak radí pan dr. Držim moooc palečky, vypadá to slibně, i když by to bylo s dopomocí.
21. led 2010 ve 14:59  • Odpověz
Aji, to mě moc mrzí, ale nepropadejte v beznaděj, oni Vám pomůžou, a navíc spermiogram se mění, za měsíc třeba zas může být dobrej...ovlivňuje to prý stava, momentální stav, prostředí atd. Takže.....bojuj , a nebuj :wink:
21. led 2010 ve 14:59  • Odpověz
aji: co na to napsat, je dobře, že ty máš výsledky OK a jak koukám, tak ta ovulka se asi vážně jen tak nedá přesně vypočítat,..... když máš nepravidelný nebo delší cykly :fearful: no a to já jsem to na netu studovala a počítala jak dlouho, i když jsem se stejně asi netrefila - no co už
a s tím spermiogramem si myslím, že to zas tak strašný nebude. Samozřejmě tomu nerozumím, ale když ti doktor řekl, že na dnešní dobu je to dobrý spermiogram, tak byste to neměli vzdávat. Já nevím, samozřejmě se musíte rozhodnout co dál jenom vy sami dva :pensive: neboj mimi se dočkáte tak jako tak :wink:
21. led 2010 v 15:02  • Odpověz
no nic holky valím domů, pápá
21. led 2010 v 15:03  • Odpověz
Holky, to se právě divím, proč neřekli, že má manža brát nějaký vitamíny nebo něco. proč hned inseminace? Dohodli jsme se s manželem, že asi příští cyklus tam pojedu zase na pozorování té ovulky a on pojede se mnou a budeme chtít ten spermiogram vidět a prodiskutovat pořádně s doktorem. Co takhle po telefonu? Ani nevíme přesné hodnoty těch dalších kritérií.
21. led 2010 v 15:03  • Odpověz
ají: já bych mu sama nasadila zinek, selen, vit. E + listovku a pak bych žádala spermio znovu...třeba to pomůže :wink:
21. led 2010 v 15:05  • Odpověz
Pokud ten spermiogram není na dnešní dobu špatný, tak tyhle vitamínky tomu jen pomůžou...a možná přestat pít nebo výrazně omezit alkohol - u manžela
21. led 2010 v 15:06  • Odpověz
aji, já bych s tou inseminací asi taky počkala, jak píše chico.. ale záleží čistě na vás. může se vám klidně ještě zadařit. folikuly máš a teď ještě aby prasknul :wink: tomu spermiogramu moc nerozumím, ale pokud se na internetu píše že je to ještě dobrý, tak i proto bych s inseminací počkala. určitě tu najdeš k tomu nějakou diskusi, tak jí zkus projít, třeba se tam dozvíš zajímavé věci..

drndi, nic ze sebe neuděláš! vždyť se tu přeci dělíme o všechno, hlavně o ty duchy :slight_smile:
21. led 2010 v 15:06  • Odpověz
Holky děkuju. My vážně ještě počkáme a budem se snažílkovat přirozeně. Já si furt říkám, že jsme mohli dopadnout hůř, manža by třeba nemusel mít žádný spermie, to by teprv bylo špatný! A jinak už jsem manžovi naordinovala vitamínky a taky musí přestat kouřit a omezit alkohol. :wink:
21. led 2010 v 15:11  • Odpověz
Drndi, moc ti přeju, aby se z ducha stala pořádná silná čárka! Držím ti pěsti!!! :wink:
21. led 2010 v 15:12  • Odpověz
ají: tak já si myslím, že jestli bude brát manža vitamíny, přestane kouřit a omezí alkohol, že se spermijky o dost zlepší a bude těhotná nato tata...a ještě když budeš vědět díky sanusu, kdy máš přesně ovulaci... přirozeně počaté miminko je nádhernej zázrak, ještě bych tomu dala šanci :wink:
21. led 2010 v 15:14  • Odpověz
Chico, díky. Máš naprostou pravdu a já to tak taky vidím. Nejvíc mě překvapilo, že mám ovulku takhle brzy. Takže jsme to asi doteď vždycky špatně načasovali :sweat_smile:
21. led 2010 v 15:17  • Odpověz
ají, no vidíš...tak možná to přijde brzy, ani nebudete vědět jak...když teď budete přesně vědět ovulku...hlavně se ale snažilkujte s láskou a vášní...nevyrábějte dítě!!! :slight_smile: To půjde, brzy to přijde, neboj!
21. led 2010 v 15:20  • Odpověz
aji, teď to budete mít přesně načasovaný a uvidíš že se vám brzy zadaří.. :wink:
21. led 2010 v 15:21  • Odpověz
aji tak to jsi privezla dobre zpravicky :slight_smile: hlavne ze mas ovulku a neboj nejaka potvurka spermijka si cesticku najde .-)
21. led 2010 v 15:29  • Odpověz
Holky, jasný :wink: ! Prostě to půjde, věřím tomu! :wink:
21. led 2010 v 15:29  • Odpověz
aji, jj hlavně pozitivně jinak by se to nemuselo povést vůbec..
21. led 2010 v 15:32  • Odpověz
Juůůůů, drndičko :dizzy_face: tak pšt ať ho nevyplašíme :zipper_mouth: :grinning: !!!

Aji, k těm výsledkům - myslím, že to není zas tak špatný, hele jedna moje známá otěhotněla i přesto, že jejímu manželovi řekli, že má tak špatný spermio, že to je skoro nemožný. No a ani ne za 3 měsíce potom, co se tohle dozvěděli, je těhu :slight_smile: Taky bych to asi ještě zkusila normálně a kdyby to jo nešlo, necháte si trošku pomoci.
21. led 2010 v 16:27  • Odpověz
holky jen nakukuju a přeji hezký zbytek dne, jdeme si s manžílkem a pučmelounkem zaplavčit... :wink:

pa zítra :slight_smile:
21. led 2010 v 16:29  • Odpověz
Tak holky, pádím domů...a zítra jsem tu jako na koni, abych věděla, jak dopadla drndička...moc doufám, že jí budu přendavat do tabulky těhulek...já snad ani nedospím, jak se na to těším. Kort když věřím, že těhotná je...cácorka naše!!! :dizzy_face:
21. led 2010 v 16:45  • Odpověz
hedi, moc a moc gratuluju k dnešní kontrole, dopadla skvěle. Tak jen tak dál :wink:

drndičkoooooooooo jupíííííííííííííííííííííííííí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

aji, já si myslím, že ty výsledky vám nedopadly vůbec špatně :wink: Ty ovuluješ, manžílek má dobré spermie, akorát těch dobrých není tolik, ale JSOU a to je přeci důležitý :wink: Takže vůbec nezoufej, ono to 100% vyjde, uvidíš, že jo :slight_smile: A moc vám to přeju.
21. led 2010 v 17:18  • Odpověz
Drndiii, no co tu čtuuu, to je úžasnééé, tak hlavně, ať ti těhu u gyndr potvrdí, a budeme se zase na konikovi radovat z nové těhulinkyyyy :grinning: držím všechny pěsti co mám i ty v bříšku :grinning:
21. led 2010 v 17:43  • Odpověz
AJI, no nakonec podle všech výsledků jste vlastně oba v pořádku, jen musíte vychytat ty správné spermijky, a ono doktor by to usnadnil, kdyby ti ty nej nej do tebe zavedl...ale chápu, že chcete zkoušet přirozeně....určitě se vám to podaří, teď máš super příležitost s manželem na snažení, folikul je krásně velkýýýý...a spermijky snad ty nejlepší uzrají a jedna mrška malinkáá a čilá se najde....věř tomu :wink:
21. led 2010 v 17:47  • Odpověz
tak sjem konečně dneska odvezla fotky z Thajska na vyvolání :slight_smile:
tak jsme to dneska oznámili babičkám že budou prababičky tak měly radost :slight_smile:
21. led 2010 v 18:00  • Odpověz
ju hedik, to máte hezký, že máte i budoucí prababičky. Já měla jenom jednu babičku a dědu a ti bohužel umřeli. Babička se moc těšila jak na svatbu tak na pravnoučátka, bohužel nemoc si to nepřála. A manžel sice ještě má babičku a dědu, ale ti mají už 6 pravnoučat, takže jedno navíc už je nebere, zvlášť, když u nich number one je jen ta jedna.
Ají já taky věřim, že když teď víte, kdy přesně ta ovulka je, že se to povede.
21. led 2010 v 18:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.