• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
maxi - mooc pěkné fotečky. Já jsem z našich svatebních fotek hodně zklamaná a výběr fotografa si nikdy neodpustim. U nás v Karlovarském kraji toho moc neni, jediná dobrá fotografka, kterou jsem hned kontaktovala, jakmile jsme měli termín, už byla taky zabraná a pak jsem byla bezradná a nakonec jsem šáhla po neprofesionálovi, měl zajímavé internetové stránky, kde měl tedy jen jednu svatbu, ale zdálo se mi to ok, nic objevného, ale příjemné fotky, zdály se mi kvalitní. Už na svatbě mi došlo, že je absolutně bez nápadu, zkrátka, kdybychom sami něco nezkusili, tak na všech stojíme jak tvrdá Y :grinning: měl sebou přítelkyni, která měla nás nějak "ustavit" ale celou dobu stála a klepala se zimou a jediný její nápad byl, ať s dám kytku za záda a když se fotili jen chlapi, ať si daj jednu ruku do kapes :slight_smile: myslela jsem, že třeba pomůže s úpravou a s tím, co oni za foťákem vidí a my v té euforii ne, jako nakřivo kravata, špatně postavená osoba, měla jsem dlouhý závoj, foukal vítr, nevěděla jsem si s ním rady, místo aby přiskočila a pomohla mi ho rozložit, tak mě fotili jak s nim zápasim. No, ale tohle vše bych ustála, kdybych měsíc z nich ty fotky nedolovala, výmluvy, nebraní telefonu, neodpovídání na sms. Sháněla jsem ho i v práci, dělal kousek od našeho úřadu, na magistrátu, tam se buď zapíral nebo fakt nebyl, mluvila jsem s kolegou, který mi potvrdil, že fotky má (bála jsem se, že je smazal), že si je tam prohlíželi. Pak jsem ho náhodně potkala na festivalu, vysmátej, tak jsem na něj uhodila,tak teprv byl schopnej, i když ten termín ještě jednou posunul. No a ve výsledku? Zklamání, nekvalitní fotky i co se týče osvětlení, sice počasí moc nepřálo, ale jedna úplně tmavá, druhá světlá vybledlá, třetí červená a sváděl to na špatný tisk, v obřadce zase jsme zažloutlý. No dodnes brečim, že jsem nevzala někoho profi i třeba s nudnejma fotkama, ale kvalitníma.
Jsem se vypovídala :grinning:
Jinak z těch velkých profesionálů se mi líbí fotky Potůčkových. A nelíbí se mi už fotky, na kterých pomalu není vidět, co měla nevěsta za šaty.
26. led 2010 v 17:00  • Odpověz
holky, kdo je Eva R? přidala jsem si ji na facebooku a nevím, která z vás to je :sweat_smile:
26. led 2010 v 17:07  • Odpověz
nechci psát to příjmení celé, ale ono určitě bude vědět :slight_smile:
26. led 2010 v 17:10  • Odpověz
kebul asi zebrafka?
Zrovna teď jsem si vás prohlížela na FB a zkoušela přiřazovat přezdívky :grinning: :grinning: taky moc mi to nejde.
maxi tebe asi taky nemám?
26. led 2010 v 17:13  • Odpověz
pavczo tak to je mi lito ze mas az takovou spatnou zkusenost s fotografem :frowning2: ja si na svoji svatbu taky vybrala spatne, ale fotil nekolik mych znamych a ti s nim byli spokojeni jenze ja jsem az moc presne vedela jak bych si to nafotila a co bych chtela a to on ingoroval a kdyz jsem se mu to snazila naznacit tak se tvaril ze mu do toho mluvim... no spousta nevest pise jak si foceni uzivali a pro me to byli nejhorsi chvile ze svatebniho dne...na hostinu jsem odjizdela poradne nastvana, protoze jsem vedela ze to nejde vratit a ze z toho nic moc nebude... :angry:
26. led 2010 v 17:13  • Odpověz
pavczo prave ti ode me asi prisla zadost na FB (Magda P.Š.) :wink:
26. led 2010 v 17:16  • Odpověz
tak ja ted uz padim z prace...vecer se na konika nedostanu, mame s kamardkou damskou jizdu, budeme monovat komodu z ikei tak jsem na nas zvedava :grinning: :grinning: :grinning:
26. led 2010 v 17:17  • Odpověz
maxi já věděla, že nebudou nic moc, co se týče nápaditosti, ale furt jsem doufala v kvalitu a hlavně to jednání. Já i brečela, protože jsem říkala, jedinej důvod, proč se zapírá je ten, že je smazal. A nakonec ze 480 fotek je vydařených tak 5 a to ještě náhodou. Ale ty tvoje se mi fakt líbí.
26. led 2010 v 17:18  • Odpověz
taky maxicku nemám :slight_smile: je to fajn vědět, jak vypadáte :slight_smile:
26. led 2010 v 17:18  • Odpověz
zebrafko, máte moc krásný svatební foto
26. led 2010 v 17:21  • Odpověz
maxi potvrzeno, ať se dobře montuje :slight_smile:
26. led 2010 v 17:22  • Odpověz
pavczi a co dneska vpráci, už to bylo lepší?
26. led 2010 v 17:23  • Odpověz
Tak já si focení dost užila, měli jsme takovou pidi svatbu, prvni jsem chtěla aby nám svatbu fotil od manži brácha ale ten šel za svědka a pak jsem uvažovala že by nám mohl fotit přítel od mojí nej kámošky, mojí svědkyně, ale zas by si tu svatbu neužil, tak jsem řekla známenu a byla opravdu legrace, protože ti další dva mu pořád do toho kafrali a dělali blbosti že mám i fotky kde mám záchvaty smíchu, prostě byla legrace :grinning:
26. led 2010 v 17:30  • Odpověz
kebulko, bylo, včera ráno jak to ještě na mě padalo bylo asi i tím, že kolegyně měla komisi v jiné kanceláři, takhle, když tam je a bavíme se, je to lepší a utíká to i rychleji. Už jsem zlikvidovala poštu a likviduju další věci, co jsem ještě nestihla před nemocí a zítra budu muset na poštu kvůli nějakýmu certifikátu.
26. led 2010 v 17:33  • Odpověz
tak to je fajn, že jsi se do toho tak hezky dostala. Já si jdu zacvičit, zahájila jsem hubnoucí režim, tak uvidíme :wink:
26. led 2010 v 17:37  • Odpověz
taky bych potřebovala hubnoucí režim, když se vidim v zrcadle, tak se mi chce brečet. Ve svetrech se leccos schová, až budou trička, fuj. Jenže jsem líná :unamused:
26. led 2010 v 17:43  • Odpověz
Jé holky, tak když tu řešíte svatební fotky, tak doufám, že to bude dobrý. Mám v práci kolegu fotografa (deláme v novinách), který fotil svatby a prý ho to strašně moc baví (fotit svatby), tak snad ten risk za to stojí. Ale je to vlastně "profík", tak snad :wink: A je s ním hrozná "prdel", takže to bude i bavič na svatbě.

A mmaxi, moc gratuluju k výborným výsledkům, to je nálada hned lepší, viď?

Jo a taky řeším příjmení, pro mě šílené dilema. Chci být buď 1) manželovo bez ová a svoje( takže dvě příjmení), 2) manželovo zkráceně bez ová. Co myslíte? Klidně bych vám to napsala celé do IP, abyste mi poradily, "víc hlav, víc ví" :grinning: A budu ráda za každý pravdivý názor :dizzy_face: Nechci radši psát svoje příjmení sem kvůli známým :unamused:
26. led 2010 v 17:46  • Odpověz
lulii:no hlavně záleží na tobě :grinning:
26. led 2010 v 17:57  • Odpověz
Medan, tak to je přesně to, co jsem nechtěla slyšet :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. led 2010 v 17:59  • Odpověz
lulli - nechci ti brát iluze s tím příjmením bez -ová, aby to šlo, tak by manžel musel být myslím cizinec nebo by ses musela vzdát českého občanství - kdyžtak po tom zapátrej, ale loni když jsem to řešila, tak jsme to někde v diskusi na beremku rozebíraly..

Kebulko - jj, ta Eva to jsem já :slight_smile: a díky, žes nenapsalá celé příjmení :slight_smile:
26. led 2010 v 18:05  • Odpověz
lulii:no záleží hlavně na tobě, ty se tak budeš představovat a podepisovat,m já jsme si taky chtěla dát bez á ale manža moc nebyl nadšený, takže nakonec to mám tak jak chtěl on a i tak s tím mají lidé problém, nikdo většinou neví jak se to čte a já všem pak říkám at to čtou jak se to píše a neřeší to :grinning:
26. led 2010 v 18:07  • Odpověz
lulii záleží taky jak to zní, u některých jmen to jde dobře, u některých to zní divně. Já jsem taky chvilku zapřemýšlela, ale upřímně já si to v praxi moc nedovedu představit, i když třeba to začíná být běžnější jak dvě příjmení nebo bez -ová, ale dvě mi přijde na všechno vyplňování dlouhý a ani si nedovedu představit, že říkám obě nebo mě oběma oslovují. Ale záleží na každém a v jakém je prostředí. A třeba u mých jmen bych si to pěkně zavařila, protože rodný jsem celej život hláskovala a těšila se na změnu, teď taky musím zdůrazňovat -tz- a ne -c- takže obě dohromady by bylo pro mě za trest :slight_smile: kdyžtak mi lulii písni do IP, ti řeknu jak mi to zní :wink: a zvykat si na nové mi taky dalo zabrat.
26. led 2010 v 18:08  • Odpověz
Zebrafko, tohle všechno budu teprve zjišťovat, ale už jsem na beremku četla, že stačí podepsat čestné prohlášení, že si buď bereš cizince nebo se chystáš odstěhovat do zahraničí. Takže to bych podepsala, pak to stejně nikdo neověřuje, alespoň doufám :sweat_smile:
26. led 2010 v 18:08  • Odpověz
lulii:a jaké je to příjmení? :grinning:
26. led 2010 v 18:09  • Odpověz
lulli - lulli - Podle novely zákona o matrikách, jménu a příjmení (zákon č. 165/2004 Sb.), která vešla v platnost dne 16.dubna 2004, má žena možnost užívat ženské příjmení bez povinného přechýlení podle pravidel české mluvnice (tj. bez koncovky -ová) na základě žádosti, pokud je žena cizinkou nebo je českou státní občankou a je jiné než české národnosti. Ale popátrej po tom., jestli píšeš, že stačí podepsat prohlášení, tak je to v pohodě :slight_smile:
26. led 2010 v 18:10  • Odpověz
Teda zebrafko, kde jsi našla tak rychle informace? Děkuju :wink:
26. led 2010 v 18:14  • Odpověz
co sem četla to bez -ová se dá, tak jako vše v ČR, nějak obelstít. Prej stačí podepsat nějakej papír, že se hlásíš třeba k Němcům nebo že tam hodláš žít a je to. Aspoň tak isem to slyšela, prý to nikdo nezkoumá a řeknou to přímo ty úřednice. U mého německého jména by to bylo i uvěřitelné, ale jsou holky s typicky českým příjmením bez -ová
26. led 2010 v 18:16  • Odpověz
Pavczo a jak se ti to teda zdá? Kvůli mé statistice :grinning: :grinning:
26. led 2010 v 18:22  • Odpověz
už jsem odepsala :slight_smile:
26. led 2010 v 18:26  • Odpověz
Už to máš v IP, připravovala jsem "véču" :grinning:
26. led 2010 v 18:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.