• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
uvidíš že vyjde. Já tu dneska budu jen po očku, musím začít balit, H. není večer doma - mají v práci oslavy dvojích šedesátin, tak já, totální chaotik a nesystematik, musím zabalit tříčlennou rodinu na hory.... No... uvidíme. Co nemám, to nepotřebuju :grinning:
12. únor 2010 v 07:11  • Odpověz
ahojky,
včera jsem vás tu docela zanedbávala :slight_smile: Pepi gratuluju k dobrému výsledku a velkýmu klučíkovi :slight_smile: . A pěkně si užijte tu dovču.
12. únor 2010 v 07:20  • Odpověz
ahojka, trochu mám zmatek a potřebuji poradit, jak je to ted jsem na nemocenské a pak půjdu rovnou na mateřskou, myslela jsem že mi pak zaměstnavatel proplatí dovolenou automat. když už budu na rodič., ale ted jsem někde četla že když si o to nezažádám tak nemám nárok na dovolenou a příjdu o ní
12. únor 2010 v 07:30  • Odpověz
Ahoj holky, tak nic z toho nebude :frowning2: Teplota klesla, zítra je tu mrcha jak na koni :pensive:Já se toho nedočkám....... :cry:
http://www.fertilityfriend.com/home/2b754b
12. únor 2010 v 07:31  • Odpověz
Medan, zeptej se Taurusenky, ale mám pocit že to jde realizovat při ZMĚNĚ Z MATEŘSKÉ NA RODIČOVSKOU.
12. únor 2010 v 07:35  • Odpověz
pepi:já jsem si právě myslela že to proplatí zaměstnavatel automat. ikdyž budu už na rodič.
12. únor 2010 v 07:38  • Odpověz
Lulli, ach jo, to mě mrzí, no co naděláš, ale hele ještě jsi to nedostala, tak neházej flintu do žita.
12. únor 2010 v 07:38  • Odpověz
Medan, chachacha, naivko, v tomhle státě něco automaticky? :grinning: sis ještě nezvykla, že co si nevydupeš to nemáš? :frowning2: Kdepak holka, musíš si zažádat.

Ono logicky, kterej podnikatel by dobrovolně dával prašulky, že... třřeba tiše doufá že o tom nevíš.
12. únor 2010 v 07:40  • Odpověz
Dobré ránko holčinky :slight_smile: .

Včera jsem byla zase mimo svojí kancelář, tak jsem se sem ani nedostala. Holky, včera jsme byli s manželem ve Sparu a nechali tam pořádnou sumičku peněz. Sice jsem teprve 22.tt+5, ale přesto jsem si koupila už teď kojící podprsenku, protože jí tam měli v akci a dobře mi seděla (respektive koupila jsem si dvě). A to ještě nevím, jestli budu vůbec schopná kojení. Ale snad ano. Moje máma neměla ani při jedné z nás mléko, takže jsme odmalička byly na umělé výživě, ale spoléhám na to, že když kojily obě starší ségry, tak snad to potká i mne :slight_smile: . Pak jsem neodolala jednomu bodýčku a koupili jsme i vlhčené ubrousky (rovněž v akci). Vypadalo to, jako kdybych měla rodit za týden a ne až v červnu :grinning: :grinning: . Ale když ono je to tak úúúúúúúúúúžasný pro to mateřství nakupovat. A když v podstatě 90% věcí dostanu, tak si to užívám alespoň na těchto "maličkostech".

Medan, v zaměstnání si musíš zažádat o čerpání rodičovské dovolené na 2,3 nebo čtyři roky. Co se týká ale dovolené na zotavenou, tak pokud si jí nevybereš do nástupu na mateřskou, tak si jí vybereš po mateřské. V zákoníku práce je stanoveno, že pokud zaměstnankyně zažádá o dovolenou mezi koncem mateřské a počátkem rodičovské je zaměstnavatel POVINEN žádosti vyhovět. Já to ale dělala automaticky a navíc tak, že dovolenou maminky nečerpaly, ale byla jim proplacena. Tudíž např. 31.12.2008 byl konec mateřské 1.1.2009 nástup na rodičovskou a v rámci lednových mezd jsem jim proplatila plný nárok na dovolenou za předchozí rok (mateřská se považuje za výkon zaměstnání, takže podmínka 60 "odpracovaných" směn byla splněna a tudíž jim bylo proplaceno 20 dnů dovolené). Zaměstnavatelé tuto "vychytávku" nemají rádi, ale nic s tím nenadělají. Taky znám případ, kdy maminka nastoupila na MD na začátku října 2009 (předtím byla na rodičovské s prvním dítětem) a mateřská jí skončí v březnu 2010. Podle mne má nárok na 40 dní dovolené (20 za rok 2009 a 20 za rok 2010), protože mateřská trvala v každém roce 60 pracovních dnů :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: . Jsem jak mraky, co????
Ovšem jak jí to nakonec v její práci vyřešili, to nevím.
12. únor 2010 v 07:44  • Odpověz
pepibubu:tohle mi přesně došlo, že v to doufá, protože jsem s ním byla domluvená že chci loňskou dovču proplatit v lednu, mám z lonska ještě 12dnů, pak jsem mu volala že mi nic nepřišlo a on že se rozhodl mi to převést do dalšího roku, tak jak jsem četla ten článek tak mi to docvaklo že doufá v to že mi to propadne a nic nebude platit.
12. únor 2010 v 07:45  • Odpověz
Pepinko, cha cha, já to automaticky udělala :grinning: :grinning: .
12. únor 2010 v 07:45  • Odpověz
taurusenka:no tak mi prosím vysvětli jak to má být u mě, od listopadu jsme na nemocenské, z loňska mám ještě nevybranou dovolenou 12dnů a na nemocenské budu do mateřské, to mám jako nárok i na letošní dovolenou?
12. únor 2010 v 07:49  • Odpověz
dobré páteční ránko holky :slight_smile:

pepi taky gratuluju k úspěšné kontrole :wink:

lulli ještě není nic ztraceno :wink:
12. únor 2010 v 07:51  • Odpověz
taurusenka:jinak já jsme si právě myslela že po mateřské nastoupím hned na rodič. a zaměstnavatel mi tu dovolenou automat. proplatí ale jak ho znám tak spíš doufá že o ní ani nezažádám, on by si pro korunu nechal vrtat koleno
12. únor 2010 v 07:51  • Odpověz
Medan, nebuď s odpuštěním hloupá a tohle se pořádně ohlídej. Tím, že jsem externí účetní, tak je mi ukradené, co si klient o tomto postupu myslí, ale dovolenou prostě těm holkám proplatí a basta. Naštěstí případ, který jsem popisovala, byl zrovna u solidního zaměstnavatele, který s tím neměl vůbec žádný problém a respektoval to. Navíc byl rád, že může té svojí zaměstnankyni legálním způsobem přispět. Ale to je opravdu vyjímka.
A ještě jedna věc Medan. Pozor na větu: ale vy jste u nás neodpracovala celý rok, tak vám bude dovolená zkrácena!!!!!!!!! Dovolená na zotavenou se následným čerpáním rodičovské dovolené NEKRÁTÍ (pokud splníš podmínku 60 odpracovaných dnů v roce, je to 20 dnů). Bacha na to. Pokud máš takhle vyčůrovaného zaměstnavatele, tak by to mohl zkusit. Dovolená se krátí v případě, že zaměstnanec je déle než 100 kalendářních dnů nemocen a to o 1/12 roční výměry a za dalších 21 tako zameškaných dnů o další 1/12. Tzn., že za 142 dnů přijde zaměstnanec o 3/12 dovolené, což je 5 pracovních dnů. Předpokládám ale, že ty takhle dlouho na nemocenské nebudeš.
12. únor 2010 v 07:54  • Odpověz
Medan a kdy nastupuješ na mateřskou ??
12. únor 2010 v 07:56  • Odpověz
taurusenka:ještě vůbec nevím, termín porodu mám na 8.5 tak jsem uvažovala že asi koncem března
12. únor 2010 v 08:01  • Odpověz
Dobré ráno...

tedy to je zajímevé s tou dovolenou. Vím, že už jsi to tu jednou říkala, tak si na to rozhodně dám pozor. Já jsem tedy spíš přemýšlela, že bych na MD nastoupila 8 týdnů před termínem porodu a ještě před tím si vybrala dovču, což by hodilo další celý měsíc. Ale kdyby mi bylo dobře, neměla bych v těhu žádné problémy, tak by bylo finančně lepší jet až do konce a pak si jako bonus nechat proplatit dovolenou. No uvidíme, vše budu řešit až podle toho, jak to půjde. :slight_smile:
12. únor 2010 v 08:07  • Odpověz
Takže když nastoupíš na MD 6 týdnů před porodem bude to 27.3. a když 8 týdnů před porodem bude to 13. března. Pokud pracuješ od pondělí do pátku (5 dní / 40 hodin), tak i když nastoupíš až 27.3.2010, je to 61 pracovních dnů (včetně svátku 1.1.). Dovolená se ti tedy nesmí zkrátit. Pak nastoupíš na MD a čerpáním splníš podmínku 60 odpracovaných dnů, takže máš plný nárok na dovolenou v délce 4 týdnů !!!!!!!!!!!
Teď jsem se dočetla, že zákon má vyjímku pro rodiče, kteří čerpají rodičovskou dovolenou a dovolenou na zotavenou lze čerpat i po ukončení rodičovské. Blíž jsem se na to nekoukala, takže ověřené to nemám, ale stejně radím - vymlátit prachy ze zaměstnavatele hned, protože kdoví, co bude za tři roky !!!!!!!!!
12. únor 2010 v 08:08  • Odpověz
Taky jsem se takhle rozhodla, Chicoolko. Pokud mi to těhotenství umožní, budu pracovat až do konce a pak si nechám dovolenou proplatit. Ale pokud nebudu zvládlat sedět u PC 8 hodin denně, tak má šéf smůlu. A nebudu tu až do konce dubna, jak jsem původně avizovala.
12. únor 2010 v 08:11  • Odpověz
taurusenka:moc děkuji, určitě to budu chtít hned jak to půjde proplatit, každá kačka bude dobrá :grinning:
12. únor 2010 v 08:12  • Odpověz
No já měla taky v plánu pracovat až do konce, ale smůla, takže od listopadu doma jen ležím ale mimi za to stojí
12. únor 2010 v 08:13  • Odpověz
taurusenko: přesně tak. Nic nebudu lámat přes koleno a nic nebudu plánovat a uvidíme, jak to půjde. Když mi prostě nebude dobře, tak budu radši doma a dovolenou si vyberu. Rozhodně nebudu honit každou korunu v tak vymodleném stavu. :slight_smile: Vše zařídím dle miminka.
12. únor 2010 v 08:15  • Odpověz
Chicoolí, taky jsem šéfa upozorňovala na to, že sebemenší problém s miminkem a pokládám tužku a vypínám počítač. To je jasné. Přece nebudu mordovat tu naší malou princeznu a sebe kvůli tomu, abych měla o stovku vyšší mateřskou. Jůůůůů, teď jsem si na něco vzpomněla. Kolegyňka mi přeposlala na e-mail článek o tom, jak dostat vyšší mateřskou a to jsem tedy zírala. Nevěděla jsem, že tu je taková možnost. Ne každý ji ale může využít, ale je dobré vědět i tohle :wink: . Zkusím sem ten odkaz dát.
12. únor 2010 v 08:21  • Odpověz
Holky já nezabalím ani kdybych se pos..la. Pepa veškeré snahy sabotuje, komínky bourá a má z toho srandu. Holt musím počkat, až se Jeho Lordstvo uráčí usnout a budu se modlit aby chrápal aspoň dvě hodiny :frowning2:
12. únor 2010 v 08:27  • Odpověz
tauri: jojo, tenhle článek jsem už také dříve četla. Je to určitě dobrej tip, ale já to rozhodně nevyužiju. :grinning:
12. únor 2010 v 08:28  • Odpověz
pepi: :grinning: to je ale lumpík. U nás má na starosti balení přítel - vím, psala jsi H. není večer doma, tak to musíš zvládnout ty. No já osobně balení nemám moc ráda a většinou mám opravdu jen na starosti zabalit si svoje oblečení. No a jak jsme tuhle v září jeli do toho Garmisch-Partenkirchenu, tak jsem si zabalila pěkně svojí tašku a přítel měl jako vždy na starosti jednak svoje oblečení a všechny společné věci. Je v tomhle úžasnej, já jsem vždycky bez starostí. No a tak jsem si pěkně připravila věci ke dveřím, vedle toho postavila trekový boty, že jo, jeli jsme do hor. 2 km před místem dovolený jsem zjistila, že jsem ty boty nechala doma a že mám s sebou jen mokasínky, které mám na nohou - do hor dost nevhodné. :grinning: :grinning: :grinning: No sranda. Jsem hrozná!!!
12. únor 2010 v 08:32  • Odpověz
ahoj holky, přeju dobré ráno všem...

Lulii - mrcha ještě nedorazila a kdo ví, jestli vůbec dorazí - koukala jsem na fertility do galerie a pokles teploty ještě nemusí znamenat blížící se mrchu. No zítra uvidíš, ale držím palce a nathuju ruku, co to jde...

tauri - zajímavej článek, když má někdo takovou možnost, tak proč ne, pro mě to je taky nepoužitelný :slight_smile: Jinak mám taky v plánu pracovat do poslední chvíle, nějakou dovolenou si teda vyberu přes prázdniny, uvidíme, kam vyrazíme... ale to jsou plány, uvidime jaká bude realita, a co bude potřebovat mimčo...
12. únor 2010 v 08:33  • Odpověz
Chicoo, zatím na to kašlu, abych se starala jemu o zábavu tím že mi to bude bourat, děkuju, nechci. V jo nejhorším to zabalím až večer až bude definitivně spát, ale znáš to, něco si řekneš, tak udělám to a to v tom a tom pořadí, a ono to nejde. (tenhle model se snažím uplatňovat ve chvíli kdy se mi do něčeho tak strašně chce jako dneska do toho balení.)
12. únor 2010 v 08:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.