• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
zlabi, pěkné fotky s testíkama :dizzy_face:
11. bře 2010 v 10:23  • Odpověz
syll.:dovolenou nedostane, mají už určenou dovolenou na červenec a srpen, a cesta z práce domů mu trvá kolem 4hodin autem
11. bře 2010 v 10:23  • Odpověz
medan: ach jo, tak to je na prd :confounded:
11. bře 2010 v 10:25  • Odpověz
medan a kdy máš termin vlastně? Já 15.7. to mám čas.
11. bře 2010 v 10:25  • Odpověz
jo, zlabi, hrozně se mi líbí ty tvoje botičky v albíčku :wink:
11. bře 2010 v 10:27  • Odpověz
syll.:Já mám termín 8.5
11. bře 2010 v 10:29  • Odpověz
medan tak to je blbý
11. bře 2010 v 10:29  • Odpověz
popellka:jo je to na prd a k tomu tady se mnou ani nebude až malá bude doma, už ted mi říkal že v červnu má zas cvičení na 14dní
11. bře 2010 v 10:30  • Odpověz
takže si pořádně taťku užijete až o prázdninách
11. bře 2010 v 10:30  • Odpověz
Holky děkuju, ty botičky jsou snad po mě nebo po ségře, našli jsme je nedávno s manžou na půdě, tak jsme je vypucovali a nachystali pro to naše, aby se na nás těšilo :dizzy_face:
11. bře 2010 v 10:34  • Odpověz
Jejda medan, to je teda lapálie :frowning2: Ani na porod vlastního děťátka mu nedají volno? Ale ty to zlvádněš určitě i sama, jsi holka šiková :slight_smile: A pak s tebou určitě pár dnů pobude, až se malé narodí, ne?
11. bře 2010 v 10:37  • Odpověz
medan: ach jo, ty to máš teda fakt všechno dost komplikovaný, v těhu pořád špiníš, manžela nebudeš mít u porodu a ani pak když si dovezeš malou domů,....a oni jako nedají volno ani když se mu narodí dítě copak? to mělo být nějak schválený, že si chlapi budou moct vzít volno kvůli tomuhle, ne? ale pak nevím, jak to dopadlo.
zlabi - jůůůůůůů paráda, fakt krásný tak pěkně naaranžovaný :dizzy_face: :grinning: :grinning: zlabinko je vidět, že kontryhel má taky něco do sebe, že :wink:
11. bře 2010 v 10:38  • Odpověz
jellyy :jojo až o prázdninách a to chceme na dovču
11. bře 2010 v 10:38  • Odpověz
zlababa07:no doufám že na porod dojede, jinak je po něm :grinning: , jsem mu říkala že jsem ho už nahlásila že bude u porodu, a asi pak zas pojede do práce, opravdu ještě nevím jak to půjde zařídit
11. bře 2010 v 10:40  • Odpověz
Medan, já si taky myslím, že je to snad ze zákona, to volno po porodu, ale nevím, jestli nekecám :confused:
Popellko, nojo, konryhel a éčko, to je ta správná kombinace :grinning:
11. bře 2010 v 10:42  • Odpověz
zlababa07:říkal že se poptá a já mu na to řekla že mě to nezajímá že týden se mnou prostě aspon bude doma, že sama doma nebudu
11. bře 2010 v 10:43  • Odpověz
popellka: Publikováno: 01. 12. 2008

Konečně se čeští tatínci dočkali. Vláda totiž schválila nový zákon, pokud projde legislativním procesem, který zřejmě již v průběhu příštího roku umožní otcům strávit doma po narození dítěte týden placeného volna. Státní rozpočet se sice trochu otřese, ale tenhle výdaj by se měl vyplatit. V západní Evropě je to běžná praxe již řadu desetiletí. Novopečení otcové získají trochu času pro rodinu, což by se podle psychologů mělo odrazit v jejím fungování a v užším sepětí otce s dítětem.
11. bře 2010 v 10:43  • Odpověz
jej, tak jak to zjistí Janota viz. pozn. státní rozpočet, tak to bude po volnu :grinning:
zlabi: tak kontryhel piju, ale ještě musím doladit to E :sweat_smile:
11. bře 2010 v 10:48  • Odpověz
ahoj děvčata! :slight_smile: tak dneska jsem tu zůstala samotinká doma.. manžílek jel se svým a s mým tátou na baráček ještě malovat. v úterý jsme totiž malovali jen já s manžílkem ložnici, strašně mě to baví :grinning: jenže jsem se do toho tak vehementně vrhala že mě z toho večer docela bolelo a trošku píchalo bříško :frowning2: manžílek už při malování pořád říkal sedni si, odpočiň si apod, jenže já mám svojí hlavu že... :grinning:
no každopádně včera a dneska už mě nevzal... :frowning2: no alespoň že to vyšlo tak hezky že od včerejška má dovču jeho táta a ode dneška i můj táta takže mu tam pomáhají :slight_smile:

a jak se vede tady?
11. bře 2010 v 10:48  • Odpověz
tak je to špaténka :frowning2:

Česká vláda, místo aby maminkám ulehčila první dny po porodu schválením prorodinného balíčku, zákona, který umožňuje placenou dovolenou všem tatínkům, tento návrh zamítla. Vstříc maminkám se ovšem vydali někteří zaměstnavatelé, kteří týdenní dovolenou pro novopečené tatínky nabízejí již dnes.

V případě, že vláda takzvaný prorodinný balíček v budoucnu schválí, budou si moci tatínkové během prvních šesti týdnů od příchodu potomka na svět vybrat týden placeného volna a zaměstnavatel je bude povinen uvolnit.
11. bře 2010 v 10:49  • Odpověz
holky s tím volnem po porodu pro tatínky myslím že už je to dávno schválený ne.. :sweat_smile:
11. bře 2010 v 10:50  • Odpověz
aha tak teď si to uvědomuju.. když jsem to tenkrát někde četla, tak je pravda že psali, že to umožňují jen někde :frowning2:
11. bře 2010 v 10:51  • Odpověz
blíženko právě po tom pokukuju a jsem z toho zmatená ale teď jsem se dočetla že od 1.1.2010 by to mělo opravdu platit :slight_smile:
11. bře 2010 v 10:53  • Odpověz
Aha, tak já si taky myslela, že je to už schválený - no přece pro obyčejný lidi se neudělá taková velkorysost, ne :angry: :angry: :angry: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
11. bře 2010 v 10:54  • Odpověz
jely, vážně že už by to bylo schválené všude jo?? no to by byla paráda!! :slight_smile:
11. bře 2010 v 10:55  • Odpověz
bylo by to fajn ale pořád nemůžu narazit na citaci zákona kde by bylo přímo uvedené "otcovská dovolená"
11. bře 2010 v 11:01  • Odpověz
Já našla jen toto, ale taky to není aktuální http://www.azrodina.cz/2931-narok-otce-na-volno-po-porodu-osetrovne
11. bře 2010 v 11:04  • Odpověz
"Nechte si pro otce dítěte při nástupu do porodnice vystavit žádanku na ošetřovné, na to má otec z důvodu péče o starší dítě normálně nárok. Může je pobírat 9 kalendářních dnů a zaměstnavatel nemá možnost mu jeho čerpání zakázat. Navíc je v té době zabezpečen z finančních prostředků státu, ošetřovné bude dostávat z okresní správy sociálního zabezpečení." zdroj http://www.penize.cz/58211-narok-na-volno-pro-otce-po-porodu
11. bře 2010 v 11:06  • Odpověz
Ale to se týká asi jen těch, co už děti mají :frowning2:
11. bře 2010 v 11:07  • Odpověz
11. bře 2010 v 11:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.