• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
Jé, holky, to jsem ráda, že nechodím s tímhle názorem po světě sama :slight_smile: . Manžela jsem taky do ničeho nenutila. Ale pravdou je, že on věděl, že ten krok musí udělat on. Když se nás totiž všichni známí ptali, kdy bude svatba, tak jsem vždycky odpověděla, že jsem nebyla ještě požádána o ruku, tak jakápak svatba.
1. zář 2009 ve 14:02  • Odpověz
tauru: no u nás to romantika moc nebyla. on věděl, že já po dětech toužím (jednou jsme o tom dost dlouho mluvili, bylo to po nějaké oslavě, kde byl prcek cca 1měsíc) a věděl, že pokud bysme spolu jednou děti chtěli, tak já chci prostě nejdřív svatbu a až pak mimčo. každý na to má vlastní názor, ale já prostě chci mimčo do úplné rodiny.
no a na moje narozeniny jsem dostala dárek s tím, že pro mě ještě něco vlastně má, ale že chce, abych si pro to šla s ním. jenže už předtím jsem to tak trochu tušila. i byli náznaky když jsme se normálně bavili.. takže asi tak. no samozřejmě že druhý den jsme byli v zlatnictví , museli jsme jich ale bohužel obejít více, jelikož velikost 47 fakt skoro nikde neměli :grinning:
1. zář 2009 ve 14:12  • Odpověz
Ahoj garp, dlouho ses neukázala. No, u nás stále platí ta první návštěva v poradně příští týden v úterý. Vlastně ani nevím, jestli bude dobrá zpráva, když nám řeknou, že "alergii" na sperma nemám, protože je to předposlední možnost, proč by se ještě nezadařilo. Poslední možností, o které přemýšlím, jsou ta tvrdá vajíčka. Ale to se vážně zjistí až při mimoděložním oplodnění jehlou (teď si nemůžu vzpomenout na zkratu - ICIS ???).
Dnes jsem četla v albu na koníkovi, že jedné snažilce zjistili na děložním čípku bakterii, která hubí spermie. Asi to není až tak neobvyklé. Švagrová mi vyprávěla o své známé, které zjistili to samé a umělým oplodněním mají dvě holčičky. Pár měsíců na to se jim přirozenou cestou podařilo otěhotnět a mají chlapečka. Tak ať mi tohle někdo vysvětlí.
Od doktorky jsem dostala brožurku pro neplodné páry a taky se tam psalo o té azoospermii. A dá se to ještě zvládnout pomocí chirurgického získání spermiček z nadvarlat, kde se shromažďujou po měsících dozrávání. Ty si to tu dřív napsala, že máte tu možnost. Takže tfuj tfuj tfuj, ať to vyjde. V dnešní době je vážně skvělý, že věda pokročila tak daleko.
A garp, ty jsi v pořádku?? Nenašli u tebe lékaři nějaký problém.
1. zář 2009 ve 14:12  • Odpověz
Blíženko, tak mně se ohledně dítěte změnil názor o 360 stupňů. Vždycky jsem tvrdila, že dítě pro mne není důvod ke sňatku. A za tím jsem si stála do té doby, než jsem poznala manžela :slight_smile:. Asi jsem do té doby nebyla fakticky zamilovaná. Ale když jsem poznala manžela, věděla jsem, že je to ten pravý a už po dvou měsících jsem tušila, že se jednou vezmem. No, a teď mi asi došlo, proč jsem mimíska začala tvrdě řešit až po svatbě. Do svatby jsem manželovi pořád říkala, že si mě brát nemusí, ale jakmile otěhotním, tak chci, aby se mimi narodilo manželům. Vždycky jsem dodala, že si to tedy ještě může s tím mimískem rozmyslet, pokud se nechce ženit. A on to pojal tak, že chce obojí. Svatbu i mimíska. :grinning:
1. zář 2009 ve 14:21  • Odpověz
tauru: no jo člověk míní, život mění že :slight_smile:
1. zář 2009 ve 14:25  • Odpověz
No holky, popravdě, mimís je pro mě jediným důvodem, že se ve mě občas ta touha vdát se, projeví. Takže vás naprosto chápu. A myslím si, že k tomu u nás určitě někdy dojde... :wink:
1. zář 2009 ve 14:27  • Odpověz
Blíženko, přesně tak. Chicool, nechtěla jsem, aby to co jsem napsala vyznělo tak, že teď nechápu holky, které mají mimi a nechtějí se vdát :confused: . To vůbec ne! Jen jsem psala, jak to bylo u mne samotné. Naopak, někdy bych tu svatbu holkám i rozmluvila, když je ta jejich drahá polovička nehodna tak vážného kroku jakým je svatba.
1. zář 2009 ve 14:32  • Odpověz
ježiši to jsem taky nechtěla aby to vyznělo nějak podobně jak píše tauru. to určitě ne. každý má svůj názor (a to ať se to týká čehokoliv) takže pokud se někdo rozhodně žít jenom na hromádce, tak je to jejich věc a jejich rozhodnutí. např. mě by se ale vůbec nelíbilo, kdybysme nebyli svoji a narodilo se mimčo, tak aby můj "přítel" šel podepisovat nějaký papír, že to mimi je fakt jako jeho. sakra, u manželů to berou automaticky, že je to manžela, ale když spolu dva lidi žijou na hromádce, tak přeci je to úplně to samý, jen na to nemají papír o uzavření manželství...
1. zář 2009 ve 14:39  • Odpověz
taurus: vůbec to tak nevyznělo :slight_smile: ani jsem si to tak nepřebrala. Já osobně to začínám také cítit, že bych pro mimi asi raději chtěla, abychom byli manželé. Ale na druhou stranu rodina není manžel - manželka, ale táta a máma a já si myslím, že já a můj přítel budeme skvělí rodiče a skvělá rodina bez ohledu na to, zda tam to manželství bude nebo nebude. :wink: Tady jde jenom o ty podružné věci jako je např. stejné příjmení. A to já myslím, že jednou bude, jen máme ty postupy ve vztahu úplně naruby než bývá zvykem, jak už jsem psala - rekonstrukce - dítě - svatba. :grinning:
1. zář 2009 ve 14:39  • Odpověz
takže to byl taky jen můj názor a nikomu ho samozřejmě nevnucuju. respektuju každýho rozhodnutí :slight_smile:
1. zář 2009 ve 14:41  • Odpověz
blizennec: jojo, a já to naprosto beru a též respektuji tvůj názor :slight_smile:
1. zář 2009 ve 14:42  • Odpověz
Chicool, tak to jsem ráda, že si tomu rozmněla tak, jak jsem to myslela :slight_smile: . Máš pravdu s tím tátou a mámou. To je opravdu to nejdůležitějí a jsem přesvědčena, že s manželem budeme taky dobří rodiče. Ale už teď do toho musíme jít s tím, že ti naši mimísci to pochopí až budou mít vlastní mimísky :grinning: .

Blíženko, tak ten papír o uznání otcovství je jednodušší, než když se otcovství popírá. Jedna vdaná maminka, která už se svým manželem nebyla, žila se svým přítelem, přišla do jiného stavu buď ještě před rozvodem nebo do půl roku po rozvodu, to už nevím, a to je pak tóčo. Dokazovat, že manžel vážně není tatínek. :confounded: :confounded: :confounded:
1. zář 2009 ve 14:46  • Odpověz
taurus: jojo, pochopí to až mnohem mnohem později, ale já měla krásné dětství a totéž chci pro své děti.
A jak to dokázala? Testem DNA?
1. zář 2009 ve 14:52  • Odpověz
chicoo: jsem ráda, že si rozumíme :slight_smile:

tauru: teda tak to je taky dobrej gól dokazovat že manžel tatínek není :grinning: ono takovýhle všemožný zákony apod. to musel vždycky určitě vymejšlet někdo, kdo v takový podobný situaci nikdy nebyl - spousta je toho naprosto nedomyšlených. a to nejen v otázkách otcovství že..
1. zář 2009 ve 14:53  • Odpověz
Chicool, už je to pár let, takže si to nepamatuju. Ale matně si vzpomínám na absurditu, že snad ta maminka musela jako zákonný zástupce miminka podat žalobu na popření otcovství. Já už nevím. Ale vím určitě, že to byla šílená fraška, kterou jsem nemohla pochopit. Podle mne to nakonec dopadlo tak, že manžel otcovství popřel, tatínek otcovství přijal a bylo to. Ale chápete ten nesmysl, že vlastně miminko, kdyby bylo svéprávné a nebyl statut zákonného zástupce na někoho podává žalobu ??? :confounded:
1. zář 2009 ve 14:58  • Odpověz
No ale na druhou stranu, mají ti chlapi taky docela smůlu, protože popřít otcovství může pouze do šesti měsíců od doby, kdy se manžel dozví, že se dítě narodilo. I když si muž nechá udělat testy DNA, a bude mít potvrzené černé na bílém, že biologickým otcem dítěte není, hraje hlavní roli to, kdy návrh na zrušení otcovství podal.
Po stanovené šestiměsíční lhůtě může být otcovství zrušeno už jen na návrh státního zastupitelství. To ale takový návrh podá pouze tehdy, je-li to dítěti ku prospěchu. Takže asi jen když otec bude nějaký zmetek. To mi přijde taky hustý.
1. zář 2009 v 15:07  • Odpověz
Holky, tak už se zase loučím. Mám padla a za chvilku mi jede tramvaj. Mějte se moc hezky a zítra se zase objevím :confused:
1. zář 2009 v 15:08  • Odpověz
Právo se vlastně snaží takhle děti chránit a to i za tu cenu, že manžel bude platit na dítě, které není jeho. Asi je to zálěžitost pouze manželů, takže když se dva rozvedou, tak ten chlap je ještě půl roku ohrožen otcovstvím.
1. zář 2009 v 15:09  • Odpověz
taurus: ahoj a zase zítra :wink:
1. zář 2009 v 15:10  • Odpověz
chicoo: šest měsíců od té doby, kdy se to dozví? to se ale taky dost těžko dokazuje, kdy se to vlastně manžel dozvěděl.. ale jasně, že se zákon snaží chránit děti, jenže někdy je to docela dost nesmyslný. např. když třeba ten přítel - otec - si nechá udělat testy DNA a opravdu se potvrdí, že je jeho a ne manžela, tak proč to není změněno automaticky, nebo jak a kam se to vlastně zaznamenává.

tauru: ahoj zítra
1. zář 2009 v 15:15  • Odpověz
blizennko: No asi spíš 6 měsíců od narození, ale bylo to tam napsáno takhle. Ale myslim, že od narození. Síla, viď? Si vem, že si ženská najde milence, pořídí si s ním dítě, rozvede se, milenec jí kopne do zadku, protože dítě nechce, tak napíše otce manžela, aby aspoň platil alimenty...
1. zář 2009 v 15:33  • Odpověz
chicoo: ty jsi studovala/studuješ práva nebo něco s tím blízce spojený, že to takhle znáš? :slight_smile: to je podle mě ta ženská pak (s prominutím) svině, když udělá něco takovýho..
1. zář 2009 v 15:43  • Odpověz
bllizenko: nene, práva ani náhodou, tohle jsem četla v novinách. :wink: Tak jsem právě docela čuměla.
1. zář 2009 v 15:55  • Odpověz
:slight_smile: ahoj holčiny.. Jen v rychlosti: víkend u tchána byl fajn, před tím jsme ještě zvládli v pá koupálko v Ml. Boleslavi - fakt super! Koupili jsme si nový kytky do obýváku .. Takže celkově se víkend vydařil :grinning: Moc nestíhám, v klídku vás dočtu a pak zítra povyprávím víc .. Něco nového tady? Já ode dneška baštím ten Femibion 800, v zásobě mám ovu testy a i těhotenský testíky :grinning: :dizzy_face: Všechno jsem si to vyzvedla v lékárně a dokonce jsem si dnes do vlaku koupila časopis Maminka .. JE to celkem zajímavý čtení - jen mám pocit, jestli jsem normální :fearful: Mějte fajn den holčiny .. Páčko
1. zář 2009 v 15:59  • Odpověz
tak to potom jo :slight_smile: ono jako každý zákon se snaží chránit nějak obě strany. jenže většinou se to některým zdá jako blbost, tedy aspoń ze začátku, když je to třeba novější zákon. mě třeba přijde úplně nesmyslný, jak je teďka novější takovej ten zákon, jako že si máš vybrat (snad při porodu nebo kdy), na jak dlouho půjdeš na mateřskou dovolenou. ty můžeš říct na tři roky, pak dám dítě do školky - no jo , jenže pak můžeš např. časem zjistit, že to dítě nějak onemocní a prostě bude matku potřebovat třeba o rok dva dýl. to pak ty další roky, který jako "přesáhneš" , nedostaneš žádný peníze?
no tak třeba se to někam pohne k lepšímu než se na mateřskou dostaneme že. přeci jenom to bude minimálně za devět měsíců že :grinning:
1. zář 2009 v 16:05  • Odpověz
flosmanka: ahojky, nového není nic, těhulka zatím stále jen jedna, ale brzy se to rozjede... Normální jsi, já bych si do vlaku taky koupila raději maminku než bravíčko :grinning:
1. zář 2009 v 16:07  • Odpověz
holky pro dnešek se s vámi loučím - mám padla. pa zítra :wink:
1. zář 2009 v 16:13  • Odpověz
blizennec: no holt ten zákon je dělaný pro dobro dětí, aby nezůstali bez prostředků...
Rodičovskou dovolená se volí do 21. týdne života dítěte, taky mi to přijde blbé, protože nikdy nevíš, co bude...ale holt nějaký důvod to má. Mě ten náš systém mateřská/rodičovská přijde v pohodě, když to srovnáš s některými státy... Ale zase se mi třeba líbí, že v jiných státech usnadňují matce firmy nástup do práce už jen třeba firemníma školkama nebo částečným úvazkem, nebo si někde můžeš dítě brát i do práce...
1. zář 2009 v 16:16  • Odpověz
blizennec: já za chvíli také mizím domů, hurááá. Tak papa.
1. zář 2009 v 16:16  • Odpověz
Nikde nikdo...
1. zář 2009 ve 22:21  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2012  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.